Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Lenka zasnęła 🙂 a co do spania to na pewno sprawka tej pogody 😉

emilia no współczuję wyobrażam sobie jak Ci ciężko moja z kolei nie krzyczy ale tak stęka jak jest marudna że szlak mnie trafia, ja oczywiście staram sie nosić jak najmniej dopiero jak mąż przychodzi z pracy to ją ponosi dłużej ale już się boję jak to będzie jak wyjedzie mi na 5 dni 🤨 Co do chodzika to twoja decyzja ja osobiście jestem im przeciwna 🤢 choć moje koleżanki używały i wszystko z dzieciaczkami jest ok 😉

MajaCh
dzieciom podobno łatwiej nauczyć sie tata niż mama 😉

Kiniek może i kolosy ale jak zaczną raczkować i chodzić to waga stanie w miejscu 😉

emiliaeem
no współczuje ja z zaśnięciem wieczorem nie mam problemu ale wystarczy ze moja niunia zastęka a ja już się budzę a po karmieniach nie mogę zasnąć a rano budzę się o 7 bo mąż wstaje do pracy i rano jestem nie tomna i wyglądam okropnie te wory pod oczami a w ciągu dnia pospać się nie da 🤨

megan współczuje ale walcz o siebie masz dla kogo, my jesteśmy z tobą 😘


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek dobrze,ze mi przypomnialas oswiecilo mnie czemu Zuzek znow dziwnie sypia jak spala do 6stej tak budzi sie po 3-4 na butle i wstaje chwile przed 8ma a spala az do 9tej nawet. teraz juz wiem-skok rozwojowy zapomnialam o tych zjawiskach 😁
a zebow NIMA dalej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Megan kochana głowa do góry!!! to nie wyrok, ze stwardnieniem można normaqlnie żyć!!!
moja kuzynka też po porodzie się dowiedziała że to ma, tyle że jej podczas porodu wbili znieczulenie w roszczep i pobudzili tę chorobę, dziś mała ma 4 lata i kuzynka dalej jest na tym samym etapie, praktycznie to co Ty teraz, drętwienie itd... bierze jakieś zastrzyki i to hamuje rozwój choroby... wiem że tego wyleczyć się nie da, możne jedynie zatrzymać żeby się dalej nie rozwijała.... najważniejsze to nie poddawać się, bo masz wspaniałego syna któremu jesteś bardzo potrzebna, a on czuje jaj jesteś smutna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
megan dasz radę !!! Choroba ta jak już pewnie przeczytałaś tysiące artykułów wprawdzie nie jest uleczalna, ale można z nią żyć...Mając 18 lat stwierdzono u mnie czerniaka, świat mi się załamał, bo wydawało mi się, że przekreśla to wszystkie moje plany...W szpitalu w Gliwicach poznałam wielu cudownych ludzi i dopiero wówczas zaczęłam wszystko planować od nowa...Nowe plany okazały się o wiele ambitniejsze a dążenie do nich o wiele łatwiejsze...Pokonałam chorobę, jak dotąd wszystko jest ok, ale jestem już trochę inną osobą...nie wiem czy lepszą, na pewno wiem, że trzeba szanować każdą godzinę życia...W roku 2011 rozwiodłam się, ponownie wyszłam za mąż, urodziłam córkę, przeprowadzałam się 3 razy ...to tylko fakty a i przy tym mnóstwo stresów, problemów, niby radości itp Tamte wydarzenia nauczyły mnie brać z życia garściami i nie tracić czasu na " pomyłki " choćby były to tylko niewielkie " pomyłki ". Nie myślę o tym co było i nie myślę o tym czy choroba wróci...wiem tylko, że muszę wykorzystać czas, który jest mi zapisany w 100% i nie ściągać złych myśli...Mam córkę, męża i dla nich jestem codziennie uśmiechnięta i wiem, że wszystko będzie dobrze...
DASZ RADĘ !!! MASZ DLA KOGO !!!

PS. Z tego co pamiętam jesteś z Będzina...my z mężem mamy aptekę w Katowicach. Gdy będziesz miała już ustalone leczenie...odezwij się a pomożemy Ci...zawsze zostanie więcej pieniążków dla synka...bo on jest NAJWAŻNIEJSZY i to jest najlepszym lekarstwem !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Megan napisałam Ci smsa,ale nie doszło... 🤨 Nabierz pary w płuca i ciśnij w pedały! A jak zbraknie Ci wiary, zbijemy się w tandem i będziemy drałować do przodu razem 🙂 😘 Nie wierzę,że nie dasz rady! To jeszcze nie wyrok, zresztą z całej siły trzymam kciuki oby choroba okazała łagodny przebieg! I nie gawarij mi tu o śmierci, bo przed Tobą całe życie! Samotność jest o wiele gorsza!
Majaaa piękna wypowiedź! Oklaski 😘

Emiluś mój Olek też od urodzenia jedzie na skoku rozwojowym 😁 Udzieliło Mu się ponad 9-miesięczne przebywanie tak blisko zeschizowanej Mamci 😁 😉 Zresztą co tu dużo gadać! Lwy to bardzo charakterne zwierzątka 😉

Mąż mi dopiero zlądował z roboty, Aleksandro padł jak betka, idę dupsko pochlupać, może humor odzyskam i zmykam spać 😘 Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kochane
słów kilka do Megan dziewczyny w większości napisały to co ja bym mogła powiedzieć, dodam tylko, że w obecnych czasach i możliwościach leczenia, perspektywy masz przeogromne, nic się nie martw, szkoda czasu na zamartwianie, jesteś mobilna, masz swoje marzenia i plany, masz swoje obowiązki, nie poddawaj się, patrz do przodu z optymizmem, odpychaj każdą złą myśl, życie leci dalej, zadbaj o właściwe rozpoznanie choroby,leki a reszta jest bez zmian. Wiem,że nam łatwo mówić, ale nie masz wyjścia, musisz być silna, na Twoim miejscu taką postawę bym przyjęła, ja całe życie bałam się tego typu przypadłości, najbardziej straty kontroli nad ciałem (starość i tak to przyniesie każdej z nas w końcu), ale cóż jakby się zdarzyło starałabym się być sobą nadal i robić "swoje" 😉 pamiętaj jest tu nas kilkanaście i wszystkie całym sercem Cię wesprzemy, jakiej byś pomocy nie potrzebowała wal jak w dym 😉

Czy to tylko Maksik tyle sypia, dziś od 17 do 21 ,zjadł ,kąpiel i znów kima. Nadal sypia te 4-6h w dzień i 10-12h w nocy 🤔

Dobra zmykam bo dziś miałam dzień porządkowy i padam na ryjek 🤢

Dobranoc Mamusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Zawiadamiam, że żyjemy 🥴
Mam jakaś chandrę ostatnio ale widzę że sama nie jestem z tym złym nastrojem.. 🤔

Rozbójnikos szaleje, sadzamy( tzn siada nie że na kibelek 😜) go wg zalecen - powoli do przodu, czasem na brzuchu rozkłada swe kończyny i porusza się jakby brał się za próby raczkowania...
Dał Nam popalic wczoraj - spał sobie do 18, a potem nie umial zasnac, strasznie płakał, ciagle wył właściwie - w łóżeczku, w naszym łóżku
w wózku = wszędzie, zasnął po 1 w nocy


Przepraszam jeśli kogoś pominę w moich wywodach, lecę od ostatniego wpisu mojego...


emilia1
- u mnie też niedziela była brzydka i kawa za kawą odchodziła żeby nie zasnac
no właśnie, co do wózka - jak wiedzieliśmy jaki kupic (ten co teraz mamy 3 w 1) to ze spacerówką kompletna klapa
wiem ze chcialabym z obnizonym oparciem az do lezenia i zeby nie byl za ciezki i tyle jak na razie... no i kasa - do max 600 zeta


Gosiaczek
- mój nieciepri jak na razie słoiczka "aromatyczny rosołek z kurczaka", Ty pisałam o indyku, że lubi
mój chyba za to za królikiem też nie przepada
ja kaszkę daję jak na razie "od święta", nie codziennie, moj jak zje 8-9 mleko to zazwyczaj potem spi i nie jest glodny i obiad je dopiero ok 12
a kaszke daje jak mam gdzies wyjsc kolo poludnia to zeby nie byl glodny to dostaje kaszke ok 11 a potem obiad 13-14
no no metoda męża "na rajstopki "w czasie karmienia super 🤪, i tutaj mi sie przypomnialo ze rajstop kilka par w szafce a ani razu nie uzywalam bo namietnie
zakladam pólspiochy, nawet pod spodenki jako rajtki


Kiniek
- super, że już w domu jesteście, o tym zdarzeniu przy ściąganiu szwów przeczytałam i aż się przeraziłam, biedne dziecko tyle musi przejsc
dobrze chociaz jak to nam cytowali również " że nie będzie tego pamietało dziecko"
Buziaki i wszystkiego Superowego dla Maksia i zdrówka dużooooo!!!
no co do wagi to chyba mamy "ciezkie" dzieci - chociaz wiadomo ze to zalezy
ja znam chlopca co ma 2,5roku i 14 kg...


megan
- trzymaj sie, jestesmy z Toba
tesciowa zachowala sie brzydko delikatnie mowiac

Tiliii-
pisalas o glutenie ze od 9 m-ca,
wg nowego schematu nalezy podawac wlasnie wczesniej miedzy 5 a 6 m-cem ma nastapic ekspozycja na gluten, ostantio
czytalam ze ok. 8 mca juz moga byc wieksze, "normalne" porcje np. kaszki z glutenem
Zdrówka dla Sabinki
A z pielegniarzem... fajna niespodzianka 🙃


tedit
- oj to mieliscie niemila przygode, no ale ważne że nic sie nie stalo
a fotka super
Wszystkiego naj naj naj dla Lenki!!!


darka
- odp. na pyt.

1. czy wy tez dostaliscie podwojna paczke z bobovity - nie dostalam jak na razie ani jednej paczki, no chyba ze ktos sie poczestowal z poczty, zarejestrowałam na necie się to może dostanę
2. do tych ktore uzywaja pampersow orginalnych i czy wy po nocy tez wasze dzieciacki maja mokre pupki? - oryginalne zakladam zawsze na noc i nie ma mokrej pupy

mój je podobnie jak Twoj - 4 razy mleko - 180-210 ml + warzywa z miechem - ok 130 g + owoce ok 60 g (teraz do owocow dodaje kaszke z glutenem) + herbatki i soczki ( dla dzieci
ale rozcienczam je woda dodatkowo)
no ale u Nas 8,2 kg
z fotelikami to sie nie orientuje rowniez ale tez jak Gosiaczek chcemy jak najlepszy ( te co crash testy przechodza) chociaz zobaczymy jak finansowo wyjdziemy...
moj czyta te "samochodowe" gazety to mu powiedzialam fotelik wybierasz Ty, ja moge ew wybrac kolor... 😜

tedit
- ja daję od początku wit D - 1 kropla i 5 kropli Cebion-u Multi, pyt. czy to nie za dużo ale w Ceb. jest min. dawka podobno

emiliaeem- witaj w klubie ja mam ost to samo, juz nawet nie pisze dlaczego a pewnie mnie tu tez czytaja...


monia321
- z tym piciem to moze zalezy od dnia, nasz czasem wypije 30 a czasem... 300 ml (nie zartuje, a pieluchy posikane ekspresem wtedy sa)

anjaP
- zdrówka!!!

MajaCh
- wow, juz mówi Tata, to u Nas tylko śmiech jak mówie Mamammmma Tataaaaaa

majaaaa
- widzę że też swoje przeszłaś, ja tez jak widzę pewne rzeczy to jestem zdania zeby brac zycie garsciami, korzystac tu i teraz...
i ja dodaję że pięknie napisałaś

wodę gotuje - Żywiec Zdrój - 5 minut odkad zacznie wrzec
Mój omija "drugie sniadanie" ale co mam zrobic jak miedzy 10 a 12 woli spac niz jesc

Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
Megam to co chcoiałam ci napisac najlepiej oddała Mnaja, to najtrafniejsze słowa, dlatego nie bede siępowtarzać, chce ci tylko powiedzieć, że trzymam za ciebie kciuku i zycze ci abys była silna i nie poddała się.

a jesli mówicie o tzw skoku rozwojowym to u nas trwa od urodzenia 🙂)
Słuchajcie Ania mi tak "rozbujała" laktację, ze od tamtej pory jak pisałam o tych guzach w piersi to juz 2x mi sie zdarzył zastój i to w obydwu piersiach, ból duży i piersi jak kamienie...koszmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka z rana 🙂 Natalia przespała wczoraj pól dnia i w nocy tez ładnie spala . od kilku dni zmieniła sobie godz jedzenia , budzi sie miedzy 24,30 - 1 😉 maż jeszcze o tej godz siedzi na necie to ja śpię a on robi mleczko , później je dopiero o 7 🙂 no ale z 2 razy wstaje dawać smoczek 😉


majaaa wzruszyłaś mnie , piękne słowa napisałaś. Jesteś jeszcze taka młodziutka a tyle przeżyłaś , myślałam że Kinga jest najsilniejszą tu osoba, ale ty naprawdę nie dość że jesteś silna to masz super serduszko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,

nocka standardowa z dwoma pobudkami na jedzonko i kilkoma na skoczek 😞 i też uważam że moja córcia ma skok od urodzenia, no może od drugiego miesiąca życia, na początku była grzeczniutka 🙂

Majaaa piękne słowa!

widać teraz że każda z nas boryka się z jakimiś problemami, jakoś tak w grupie raźniej 🙂 łatwiej przejść przez to wszystko.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Ja nie wiem co z tym moim dzieckiem jest znow to samo rowno 00:30 oraz 3:30 ja wstaje do niego bo sie rzuca i szukam smoczka w lozeczku nio i o 6 podbudka dzis byla

MajaCh jej to co przezylas naprawde lezka w oku sie kreci podziwiam cie za odwage i determinacje my w rodzinie tez mamy osobe z Czerniakiem ale niestety on tej walki nie wygra choc walczy juz od jakis 3 lat nie ma szans jesli czerniak w dodatku zlosliwy dostanie sie z przerzutami do mozgu bo tka wciaz mial na wezlach chlonnych i wciaz mu wycinali to z tym da sie zyc pare lat coz takie zycie jedni odchodza drudzy sie rodza , ale Megan masz nas maz zapewne tez cie wspiera nio i Marcelek to jest chyba najwazniejsza osoba dla ktorej warto zyc, a tesicowa jak tesciowa jak z kawalu wredna( ja sie ostatnio smieje ze moja mama taka bedzie bo ona jest fest wredna)

Maly wkoncu zasnol ma godzinke na sen bo potem spadamy do sasiadki mam dzis dzien leniuchowania obiadek jest sloiczek z tej paczki co dostalam a to mu ostatnio smakowalo, a ja sobie odgrzeje zostalo spagetti

Wercia u nas to samo smiech jak mowie zeby powiedziala "mama" a "babcia" to juz w ogole na caly regulator wlacza swoj smiech

Ja mojemu chyba tez kupilam cos ale z indykiem wlasnie z bobovity po 6 miechu i bylo z kawalkami i cwaniak nie chcial tego jesc a biszkopty gryzie skubany jedzonko papka ale przegryzka moze byc.Jak bede w auchanie to mu spruubje kupic sa te wafelki po 7 miechu ciekawe jak z tmy sobie poradzi tylko mysle czyz czekac na zeby bo sie moge ich nie doczekac

Dzis popoludniu lece po wyniki na ta tarczyce aaa jeszcze jedno ja byłam naczczo bo gdzies czytalam ze nie trzeba byc ale potem jak sie robi juz inne wyniki to sa takie ze trzeba byc obowiazkowo i najlepeij jesli za kazdym razme juz sie bedzie na czczo wtedy wynik mozna porownywac z ostatnim. A jak wy robicie pytanie do tych ktore maja tarczyce juz nie pamietam ktore to(wybaczcie)

Pytanko znow o pampersy jakiekolwiek dzis maly mial mocno czerwone paski na udach tam gdzie pampersy sie koncza czyzby byl pam[pers za maly i go odparzylo?uzywamy 4 a mam tez 4+ tylko to sie kompletnie nie oplaca 56 szt za 53 zl a ta sama cena 70 szt tylko ze za pampersy 4 a wiem ze dady jest tez 50 szt tyle ze za 26 czy 29 zl tyle ze u nas dada przemaka nie wiem czemu a on wcale duzo nie sika w szpitalu pod kroplowka sie dady nie nadawaly bo lozeczko bylo mokre po 2h kroplowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

darka
- co do Pampersów to ja tak mialam jak juz byly za ciasne to wlasnie takie czerwone krechy, jakby sie wrzynały te pieluszki juz
a co do cen to niestety coraz mniej pieluch im wiekszy rozmiar
od dzis w Carrfurze jest promocja na Pampers-y np. 4-ki 132 sztuki za 79,99 zł

majaaa - to straszne jak to przeczytałam 😞 😞 😞 dziś mam wyjsc i bedę sie czuła nieswojo że mi Rozbójnika ukradną 😞 😞 🥴 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

O dziwo Lenka obudziła się tylko o 4.30 a potem o 7 i poleżała w łóżeczku do 8 😉

majaaa pięknie napisane, ty też swoje przeszłaś dzielna z Ciebie Kobitka 😉
a co do tego porwania mąż mi wczoraj wieczorem pokazał przez co zasnąć nie mogłam jej to taka kruszynka jak nasza, jej chyba by mi serce pękło 🥴

darka ten rosołek z indykiem miał takie grudki ale Lenka ładnie zjadła 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek - mialas szczescie ze Lenka zjadla ten rosolek z grudkami, u Nas te "grudki" byly wszedzie oprocz brzuszka Rozbojnika 🙃

Wiecie co... ciagle mysle nad tym porwaniem dziecka, zwlaszcza ze to w moich okolicach, matko dlaczego ten "ktos" porwal ta dziewczynka, moze to jakis psychopata 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wercia ja myślę, że albo na narządy 😞 albo co bardziej prawdopodobne na sprzedaż...dziś statystycznie co 5 para nie może mieć dzieci a 2 z tych pięciu muszą się nieźle nastarać...procedury adopcyjne bardzo długo trwają, a potencjalnych rodziców tam traktują jakby z góry zakładali, że zrobią dziecku krzywdę...( ale w sumie również podstawy ze strony ośrodków są...temat rzeka 😞 ) ...ło wstrząsające...w Sosnowcu studiowałam i mieszkałam 5 lat tym bardziej mnie to przeraża bo znam to miejsce... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc......to okropne to porwanie......i bankowo jej nie znajda...chybabym i ja przepadla 😞
Dareczka to nie ja tylko majaaa ....u mnie nic tak doswiadczajacego sie nie wydarzylo,ale stycznosc oczywiscie.Moja rodzona siostra ma juz 29 lat i od urodzenia jest niepelnosprawna . Ma zanik stawow i miesni obok nich. Ma sztywne rece i nogi. Poza tym troche karlowatosc. A poza tym psychicznie ok. Siostra jak to siostra wygadana, bywa wredna, kochana itd. Ja sie z nia wychowywalam wiec dla mnie to NORMALNE. Megan...nie powinnam porownywac takich przypadkow ale moze to Cie nakieruje na lepsze mysli - zobacz -ona ma na imie Dorota....ona od raz jest spalona, nie ma i nie bedzie miala dzieci, nigdy nie miala chlopaka chyba,ze jakas znajomosc internetowa....zobacz ile w nieszczesciu szczescia masz kochana..
Majuchna jestes MISTRZEM swojego zycia 🙂 nie znam Cie widzisz ,a mnie duma rozpiera bo Ci sie udalo 🙂
A ktoras o pampki pytala. Nie wiem jakie sa w Pl dokladnie my uzywamy baby dry sa najlepsze pampersa, i taaak jak sie odciskaja mocno to trzeba wieksze, ja juz mam 4ki dla malej. tu kazde inne sa przemakajace huggisy takie papierowe ,a reszta to nawet nie wiem, zreszta tu pampers cenowo nie jest drogi, i czesto sa naprawde duze promocje. Ostatnio kupilam dwie paczki jumbo czuli 166 pampersow babydry za 17.60 funta czyli okolo 80zl. To chyba nieduzo? Wlasnie ile kosztuja pampki w Pl???????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam dziewczynki!

Nocka ok, wstałam tylko podać smoka, spaliśmy do 8 🙂
U nas słoneczko, choć to zdradliwe bo jest zimnooo!

megan mam kolegę, który walczy z Tą chorobą. Jest silny i ma dużo wiary! Ty też masz dla kogo żyć. Wiem, że w jednej chwili świat Ci sie załamał ale nie poddawaj się! Jesteśmy z Tobą 😘

majaaa jesteś przykładem, że warto walczyć i być dumnym z tego kim się jest.

Ja też miałam dużo problemów, nie dotknęła mnie co prawda choroba ale trudne dzieciństwo i dorastanie, ale dała radę nie spadłam na "psy". Mam rodzinę o której zawsze marzyłam i nie poddam się do ostatnich chwil życia!

A co do porwania to nie mogę uwierzyć jaki jest ten świat, jak można sprawić tyle bólu i cierpienia. Ci ludzie powinni być pozbawieni praw do człowieczeństwa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...