Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Halo halo!!!

Dziewczyny "dobranocuja" a ja wskakuje na chwile
U Nas ok, nadal "zimujemy" w gorach, pokoszone, posprzatane - no coz nie ma nic za darmo....

Dzis bylismy na malych zakupkach w powiedzmy takim dyskoncie - kupilam sobie 2 biustonosze, rajstopy i takie tam a Patrykowi nakupilam skarpetek 🙃 🙃 🙃

Pogoda niezbyt Nam sprzyja, dzis lalo do popoludnia a chcielismy wyskoczyc do Zakopca
Moze jutro sie uda

Patryk za tydzien konczy roczek - S Z O K normalnie 🤪 🤪 🤪
Nie mamy problemów ze spaniem, spi tak jak w domu - od ok.21 do 7-7.30 ( butla ok 23)

Miał pierwszą drzazgę w rączce - ale dalismy rade usunac, na szczescie byla w "dogodnym" miejscu i juz sie goi i slad znika,
nie czekalismy jak to radza niektorzy zeby czekac az zaropieje i wtedy wyciskac

Ja juz dawno przestalam sie przejmowac ze tego a tego nie umie

Na dzien dzisiejszy
- raczkuje - czasem ekspresowo,
- kilka razy na dzien stoi bez podparcia
-dosc sprawnie "porusza sie" trzymajac sie mebli
- robi "nie nie nie"
- mowi mama, tata - ale wydaje mi sie ze nie do konca kojarzy

i tyle, żadnego kosi kosi lapki, klaskania, ile urosnie ani nic poza tym jak na razie ale nie zalamuje sie tym

Gratulujemy postępów!!!

Nic znikam,
popijam winko

Buziaki!!!!

Dobranoc 😘



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wercia to chyba Patryk pierwszy konczy roczek ? Ale Wam fajnie, gory....Ty piszesz o drzazdze ,a u nas becki codziennie, wczoraj ze schodka spadla dzis posliznela sie przy stole , nic sie nie stalo wiecej strachu niz bolu.
Naprawde wysiadam dzis. I Zuzia ciagle tate wola,a tata w pracy i ma do mnie pretensje,ze go nie ma ....ciezko jej sie przestawic bo tyle czasu bylismy razem wszyscy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Nocka może być Lenka piła o 1.30 oszukane mleczko bo wody nie chciała i o 6 mleczko, spała do 8 🙂

McDa i emilia widzę że ilość gości taka sama 🙃 a ja jeszcze teraz zastanowię się co Lenka mogła by dostać i powiem kto co ma kupić tym bardziej że teściowa Chrzestni i siostra już się pytali co mają kupić małej 😉 na pewno chcę to http://allegro.pl/duze-pluszaki-na-biegunach-bujaki-polski-produkt-i2383454395.html i http://allegro.pl/s-edukacyjny-muzyczny-chodzik-pchacz-smily-i2384541772.html ale najpierw muszę to w sklepie obejrzeć 😉

wercia oj leci ten czas Patryk to pierwsze roczkowe dziecko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doberek

My też już na nogach, dziś od 8:30 więc nieźle , ale Malutki dziś cichutki jest, pogoda nieładna to i on wyciszony 🤢

Ciekawi mnie co tam słychać u Megan85, Majaaa, Ania_1988, Asiuli czy Ramonki , bo ich jakoś dawno nie widziałam ?? ? ?

Co do urodzinek, my skromnie bo niestety z połowy kraju na roczek się rodzina nie zjedzie ,więc jedynie będzie nas 5cioro i Maksik, prezent już jest, samochodzik, o którym pisałam wcześniej, pchacz drewniany dostał na Dzień Dziecka, biega przy nim po całym mieszkaniu 😉 Zrobię tort sama, wciąż tylko nie mogę się zdecydować czy prawdziwy z masą maślaną czy robić lżejszą śmietanową albo z mascarpone...zobaczymy , wierzch na bank z masy cukrowej , barwniki mam to zobaczymy co mi inwencja twórcza podsunie 🙃

Dobra zmykam, bo córę do szkoły trzeba dać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale się rozpisałyście 😉 Myślałam że jak zwykle będą 2 strony a to prawie 10 :O

Wczoraj byłyśmy u lekarza, jest lepiej ale jutro znowu mamy przyjść.

MajaCh Cieszę się że wróciłaś 😉 I gratuluję postępów Zuzi.

Monia
Miło że wpadłaś 🙂 Wrzuć zdjęcia Wiktorii, dawno jej nie widziałyśmy, Gratuluję postępów

MajaCh To widzę że Zuzia posłuszna, moja niestety nie… Wie że nie wolno ale i tak próbuje. Tylko sprawdza czy jestem w pokoju, a jak mnie nie ma to psoci. Uwielbia dvd i telewizor. Ciągle szarpie za te kable, musimy jakąś bramkę zrobić albo coś.
Zuzia śliczna

Kiniek Piękne meble

Emiliaeem Nie martw , następnym razem już będzie cwaniak 😉

Sabinka uwielbia „Pan tik tak” I zawsze śpiewa „tak tak tak” śmiesznie jej to wychodzi.

TEDIT
moja też się ostatnio często budzi, ale jest chora i mam nadzieję że jak wyzdrowieje to znów będzie spać całą noc…

Agapurka Nie martw się. Ja mam czasami wrazenie że mała się cofa. Bo już robiła papa, pionę, buźkę- a teraz nic! Po prostu przestała, i nawet patrzeć nie chce jak jej pokazuje. Teraz tylko pokazuje jaka jest duża i nauczyła się robić buzią takie bańki i ciągle chodzi i robi bańki 😉 I jedyne co mówi świadomie to kotek a brzmi to – „khy khy”, a to na pewno kotek bo pokazuje paluszkiem. Mama i taka też mówi ale chyba jeszcze nie kojarzy tego z nami… i ciągle powtarza „nie, nie” bo te słowa słyszy ode mnie najczęściej 😁 😁 🙃

Gosiaczek Ja też zapraszam tylko rodziców rodzeństwo i chrzestnych i nazbierało się osoby! Ale ja nawet na imieninach mam tylu gości… ehh Na szczęście teraz mam duży salon, bo do tej pory wszystko odbywało się na dworze
My kupimy coś takiego http://allegro.pl/ogromny-namiot-4w1-iglo-wigwam-tunele-torba-i2384496759.html albo http://allegro.pl/4w1-zestaw-domek-namiot-wigwan-z-tunelami-hit-i2387520024.html bo Sabinka uwielbia takie tunele. Mam nadzieję że będzie w nich buszować a ja odpocznę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieńdobry

Na poczatek - mój debiut w wykonaniu placka po węgiersku ZALICZONY NA 6!! 🤪 🤪

Pierwszy raz robiłam...niby robi sie 1h ale z filipem pod nogami 3h robiłam 🤨 🤨

Mąż - najwiekszy krytyk kulinarny(a sam nawet z jajecznicą ma problem 😉 ) powiedział że dobre, i mnie sie wydaje ,że pysne ☺️ ☺️

Co do rozwoju...to jeśli chodzi o wasze dzieciaczki to Filip jest daleko w tyle 🤔

- raczkuje jak formuła jeden...
- pięknie stoi,
- chodzi trzymając sie mebli,
- tancuje na widok ulubionego programu, bajki..
- daje zabawke , ale nie otwiera raczki - zaraz zabiera 😁 😁

Także jak widać...za dużo nie potrafi..może podpowiecei jak nauczyć dziecko paru łatwych rzeczy ze swoich doświadczeń?

(No cholera jasna ....niedorozwinieci sąsiedzi trzaskają drzwiami jak opętani i mi małego obudzili.!!!!!!!!!!!!!) Jak wyjde z nim na spacer to tak drzwiami pie..lne że im żyrandole na łeb pospadają!! A jak beda odsypiać prace w weekendy to dopiero bede miała przeciągi w domu!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieńdoberek 🙃

Olcio tnie pierwszą drzemkę,a ja już obiadek dla Niego podszykowałam 🙃
Dzisiaj w menu pulpeciki drobiowe w sosie pomidorowym z kaszą jęczmienną 🙂 I brokułami 🙂
Jestem dla siebie pełna podziwu, bo w końcu znalazłam mobilizacją do gotowania ☺️
A Wy co gotujecie dzieciaczkom, bo mi pomysłów brakuje...? ☺️

Kurczę, u nas wyjdzie 22 osoby z najbliższej rodziny 🤔 Ale odpalamy grilla na podwóreczku i będziemy lalać do białego rana 😉 😎 Tort kupujemy, na pewno będziemy szukać jakiegoś z teletubisiem zielonym ☺️
A co do prezentów- Teściowie mają kupić rowerek,w resztę nie ingeruję. 🙂

Kinia nie wiem czy już wspominałam,ale dokopałam się do zdjęć z meblami- ekstra 🙂 I ten kojec dla Maksiorka genialny 🙂

McDa tak z innej beczki... Wybraliście już płytki do łazienki? Szukam inspiracji... ☺️
Mi bardzo podoba się taka... http://www.tubadzin.pl/pl/kolekcje/inspiracje/colour.html/kID/23/Orange/ Ta pomarańcza połączona z grafitem nadaje bardzo cieplutki klimat... Ale mamy problem, bo kupiliśmy czarną umywalkę i chyba będę musiała ją odmienić, bo nie pasuje do kolorystyki... Co sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emiliaeem nie mamy jeszcze wybranych płytek, w przyszłym tygodniu mamy jechać szukać 🙂 a te są piękne co wysłałaś! ja wstępnie myslałam coś o białym w połączeniu z bordo, kiedyś widziałam i bardzo się podobały! albo z popielem... zobaczymy co znajdę, fiolety też mi się podobają no i te co wysłałaś też wezmę pod uwagę, na pewno! są bardzo ładne!

co do obiadków to ja właśnie gotuję ciągle to samo, cielęcinkę z jarzynkami albo kurczaka z jarzynkami, jak mam zupę na obiad to daję jej troszkę spróbowac, ale musze zacząć wymyślać coś innego, pulpeciki, dobry pomysł 🙂 no i jajeczniczkę robię

a my na roczek mamy tak- od chrzestnych rowerek i huśtawkę no i chyba kasę, od moich rodziców to: http://allegro.pl/namiot-kryjowka-myszka-miki-park-disney-m210-i2351622845.html,
http://allegro.pl/wozek-dla-lalek-kombinowany-torba-nosidelko-6180-i2380057006.html
i http://allegro.pl/e-edu-laptop-edukacyjny-hipcio-mowi-uczy-pl-12m-i2380912361.html, a od teściów ma dostać piaskownice ale mam sobie jeszcze wybrać jaką...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa w takim razie obczaj tą 🙂 http://www.tubadzin.pl/pl/kolekcje/inspiracje/colour.html/kID/22/Green/
Na żywo jest przepiękna- zieleń bardzo intensywna, ale mi jakoś ta pomarańcza sercu bliższa ☺️
No i do czarnej umywalki kobietka proponowała nam taką... http://www.tubadzin.pl/pl/kolekcje/inspiracje/colour.html/kID/21/Floral/
Ale te kwiaty strasznie oklepane, średnio mi się widzą... 🥴
Mam mętlik w głowie 😮

Ja jeszcze robię Olkowi ryż na mleczku modyfikowanym z cynamonem, budyń na krowim 0.5 %, naleśniki biszkoptowe z owocami (mamy swoje truskawki,więc też zapodałam i bezuczuleniowo się odbyło)... Na obiadek dostaje czasami roladkę z piersi indyka faszerowaną warzywami... I pomysłów mi brakuje 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pomogę z jedzeniem, bo Maksik do wrześniowej operacji i jeszcze potem miech cały na idealnie zmiksowanych jedzie,tzn teraz jeszcze robię kasze na mm różnej maści, zupki praktycznie z każdych warzyw z makaronem czy ryżem plus mięso, teraz w weekend wejdę już pomału z wywarem mięsnym ,ale ze "stałych" tylko super miękkie bułeczki maślane z masłem 🤢

Proponuję Wam kasze z gulaszem drobno posiekanym, bądź grubo miksowanym, ewentualnie właśnie pulpeciki miękkie .

Emiliaeem kochana z nieba mi spadłaś z tym kolorem kafelków 🤪 mam kuchnie na pomarańczowo ,a będę ją kończyć wkrótce w styl afrykański i chciałam zrobić kilka kafelków nad zlewem i kuchenką, szukałam czegoś ciekawego i w żywych barwach no i bingo! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emiliaeem Z jedzeniem niestety nie pomogę bo mała wcina to co my, więc mam problem z głowy.
A jak jest coś nie dla niej to otwieram słoiczek
Płytki bardzo ładne, też ni się podobają takie żywe kolory, ale mąż powiedział że żadnej pstrokacizny nie chce i mamy brąz. Zaraz wrzucę fotki. Ale za to WC jest intensywna zieleń 😁

A tu tik-taki mojej niuni i jej PRAWIE kitka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak na chwilke, Gosiaczek ten chodzi kpchacz mamy tylko firmy vtech i powiem ci,ze Zuza go oblega swietna zabawka, polecam. Tylko za szybko jedzie jeszcze jak sie pcha.
Tilli sliczne zdjecia i mala i lazienka tez.
Emiliaaeem Ty chyba pokazywalas te zielenie, ja mam taka piekna bajkowa zielen w salonie z Duluxa, polecam zwlaszcza w slonecznym pokoju pieknie rozjasnia i uspokaja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Mąż pojechał na mecz do Warszawy więc ja dzisiaj sama siedzę i nie wiem czy będzie mi się chciało oglądać cały mecz 🤢 Lenka już słodko śpi 😜

Dziewczyny ale Wam zazdroszczę tego urządzania wszystkie propozycje śliczne, Tilii łazienka jak najbardziej w moim stylu ja też mam łazienkę beżowo brązową za to reszta pomieszczeń kolorowa w kuchni dominuje zieleń, w salonie - czerwień, w sypialni - fiolet, przedpokój intensywna zieleń ( to nawiązanie do kuchni) a u Lenki w pokoju dominuje delikatny róż 😁

Tilii ale Sabinka ma kucyka aż muszę kupić jakieś gumki do włosów dla Lenki 😉

agapurka co do nauki to nie wiem czy da się coś doradzić każde dzieciątko jest inne moja np. ostatnio bardzo szybko uczy się nowych rzeczy, znajomy klaskał jej podczas kolacji i załapała a teraz nic tylko klaszcze 😜 a co do pokazywania jaka duża urośnie najpierw delikatnie podnosiłam jej rączki do góry mówiąc "taka duża urosnę" a potem podnosiłam swoje ręce i mówiłam to samo i tak jakoś poszło 🙃

emiliaeem nie pomogę z jedzeniem bo daję jej słoiczki albo jak zrobię zupkę dla nas to też jej daję czy np. ziemniaczki z obiadu 😉

a tu mój mały kibic

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/819/dsc0007ap.jpg/][IMG]http://img819.imageshack.us/img819/6651/dsc0007ap.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór 🙃

Ja już po joggingu, zaraz lecę gnić 😉

Tilii ale kuczona ma Sabinka 🙃 Łazienka bardzo ładna, w sumie to i brązy mi się podobają, ale ja się chyba zakochałam w tej pomarańczy ☺️ Zawsze marzyłam o ciemnej nastrojowej łazience,w której będę mogła się zrelaksować, więc jeśli odmienią nam umywalkę, biorę... ☺️
Sypialnię na pewno walnę na amarant połączony z beżem 🙃

Zjadłam trochę twarogu z jogurtem na kolację i tak mnie zgaga ładuje,że wytrzymać nie mogę 😮!

Do jutra 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Lenka ma juz dlugie wloski 🙂 i gesciutkie sie robia 🙂
my u lekarza dzis bylysmy, Zuza dostala krem na pipke i inna masc na plesniawki, ktore i tak juz schodza cale szczescie, a pipka - jakas infekcja skorna, na szczescie nie w srodku. Boje sie,ze to od pieluszek nagle zlapala, czy to mozliwe? ciagle uzywam baby dry. w Polsce kupilam dada ale nierozpakowane przywiozlam tu,moze jej sprobowac zmienic na czas kuracji?
Miala cus takego ,ktoras z Waszych dziewczynek? ja to piecze napewno bo jak smaruje to mi rece odpycha. A to miejscowe jest czerwone jak odparzenie i wysypka na tym ale ta wysypka sie powieksza najpierw takie krostki ,a pozniej sie robi czerwone. Ehhh moja biedulka.
A papuga nie z tej ziemi,dzis sama wlazla na puffke. Myslalam,ze ona za wysoka dla niej a dala rade. i taki tulasek jest. Teraz spi. boze zeby chociaz noc miala spokojna.....
emilaeem bo mleczne produkty sa wbrew pozorom ciezkie i zakwaszaja 😉
ide sie pluskac, mecz mnie znudzil, maz u kumpli ogladal. A mi cos w kuchni halasuje,az mam nerwa bo nie wiem co to,niemozliwe,ze mysz.. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i po meczu trochę kulawo grali ale jakoś dotrwałam do końca 😉 mnie osobiście gra Polaków się nie podobała no ale ile ludzi tyle opinii będzie 😜 a teraz wydzierają się na osiedlu kibice za dychę 😠 Lenka aż się przebudziła 🥴

MajaCh no powiem Ci że każdy tak reaguje na włoski Lenki 🙂 a co do tej wysypki Zuzi biedna mała 🤔 kurcze no nie wiem jeśli zawsze używałaś tych pieluch to raczej nie od nich no ale może jakaś felerna partia pieluch się trafiła a może zmieniłaś płyn do kąpieli albo krem. Spróbuj zmienić jej pieluchy i obserwuj.

emiliaeem współczuję jakby nie ciąża to nawet nie wiedziałabym co to zgaga 😉

Mąż pewnie wróci za jakieś 1,5-2h i pewnie mnie obudzi 🤢

O i u mnie pada przynajmniej kibice nie będą się włóczyć i wydzierać 😉

Zmykam spać 😘 Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry!

Mała w nocy znowu strasznie kaszlała 😞 🤢 znowu czeka nas wizyta u lekarza...

Wczora wieczorem na czekoladowej ścianie w salonie namalowałam kwiat 😉 ale muszę jeszcze poprawić bo przebija ten ciemny kolor. A na jasnej ścianie powstanie czerwone drzewo, bo krzesła też będą czerwone 😉 Mój mąż mówi ze jestem nie normalna, ale ja nie mogę wysiedzieć, a na dwór nie mogę wyjść z małą 😉

Lenka ma super włoski 😉 U nas to takie piórka 😉

MajaCh Nie mam pojęcia, nie miałam takich problemów z małą. Tylko z Filipkiem, ale to dlatego że bałam się go myć pod napletkiem i dostał jakieś zapalenie.

A co do pchacza - to Pyrka pięknie pcha wózek 🙂 Oczywiście pusty bo najpierw wszystko z niego wyrzuca. Jest z siebie taka dumna jak idzie że az mi się chce śmiać 😉
Teraz właśnie próbuje wszytsko spowrotem włożyć do tego wóżka, a ze jej nie idzie to jest wkurzona 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I ja witam

Noc fatalna od 3 do 5.30 nie spałam bo Lenka marudziła i popłakiwała juz nie wiedziałam o co chodzi o 3 wypiła oszukane mleczko tak sie wierciła że myślałam ze brzuszek dałam espumisan ale po paru minutach to samo wstałam i posmarowałam dziąsełka ale przez godzinę to samo wiec o 4.30 dałam mleko i tak do 5.30 marudziła aż zasnęła i przez 8 wstała 🥴 mam nadzieję że to jednorazowy wybryk i że to wina ząbków 😠

Tilii zdrówka dla Sabinki 😘 a co do pchacza hmmm teraz się zastanawiam czy go kupić czy wózek dla lalek 😮
a i pochwal się co tam na ścianie wymalowałaś 😉

idę ratować się kawą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...