Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

Hej hej, a u nas juz dobrze 🙂 mnie juz puscilo jakie to cudowne uczucie jak nie kreci w nosie 🤪
McDa to Ci zlecialo.....moja siostra ma juz 25 tydzien!! strasznie szybko ten czas leci,a ona jeszcze o wyprawce nie mysli. Zupelnie mialam na odwrot.
Gosiaczek przywyknie Lenka,u nas jest taki chlopiec ,ktory jak idzie to z radoscia ale za kazdym razem jak go mama odbiera to on placze bo juz brdzo chcial do domu. Emiliaa to samo bedzie z Natalka przywyknie 😉 jednak one sa jeszcze malenkie te nasze dzieci.
Kurde u nas taka ladna pogoda ,a ja pracuje weekendy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć Mamuśki 🙂

Znów troszkę zaległości,ale dzień za dniem ucieka nie wiem kiedy ☺️

W ubiegły czwartek byliśmy na szczepieniu. Sebastiano waży 8.545 kg 🤪 70 cm długości 😁 Olino był duży,ale dla Sebka zabrakło siatki centylowej 🤪 😁 😁 😁 Pediatra trzy razy dopytywała czy naprawdę karmię Go samą piersią 🙂

U nas póki co wszyscy zdrowi (odpukać...) 🙂 Olek ma zatkany nosek,ale daję Pneumolan i wszystko ładnie schodzi. Pediatra nie widziała przeciwwskazań,żeby przerywać przedszkole,nie ma gorączki, nie kaszle, nie kicha... 🤨 A rozrabia!!! 😮 Za trzech 😮
Do przedszkola chodzi chętnie 🙂 Nie płacze, myślę, że traktuje je jako naturalne zjawisko 🙂

McDa jak się czujesz??? Pokaż brzuszek!!!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂 u nas nie ciekawie, chyba za wcześnie Natalie puściłam do przedszkola bo znów gorączka wróciła 😞 dzis niedziela więc pojechałam z nia na izbe przyjec i ma drobne szmery juz w oskrzelach , ale jeszcze nic sie nie rozwija ,cały czas spi . na razie bez antybiotyku jutro do lekarza .


gosiaczek ciekawe , która pierwsza pójdzie z uśmiechem do przedszkola 🙂 moja znów pewnie tydz w domu przesiedzi także wyjdzie z rytmu, ale cóz zdrowie ważniejsze . No no następna mysli o powiększeniu rodzinki 🤪, super 🙂


mcda wow to juz z górki 🙂 no i moja Natalia zaczyna chorować tak jak Paulinka w żłobku 😞 a 2 lata zdrowa była .


maja no to fajnie ze zdrówko wraca 😉


emiliaeem wow co ty w tych cyckach masz .... schabowe heheh. super że Sebus rosnie i zdrów, no i fajnie że Oli lubi chodzić do przedszkola i również zdrowy

    Milej niedzieli 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tutaj taka cisza...
U nas okej juz ,mala teraz katarek zlapala ale to wiecie same,jesien... wogole piekna jesien mamy w tym roku 20 stopni ciepla czyli goraco!!
Ja duzo pracuje,duzo spaceruje z mala po pracy, ta szalona niewybiegana ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kochane,
u nas po staremu, wszyscy zdrowi 🙂 tzn już zdrowi, tatusiek odchorował małe przeziębienie,ale reszta się uchowała. Poza tym jesień nieśmiało i u nas zagląda jest jakby mniej ciepły,dalszy ciąg lata 🙂 trochę kropi, zwłaszcza ostatnio ale nadal bywa przyjemnie 🙂

Czekam z utęsknieniem na akademicki początek roku i na ciąg dalszy mojego kursu językowego ... także jestem w stanie kompletnego oczekiwania 🤢
Jedynej rozrywki dostarcza mi oczywiście córcia swoimi przebojami szkolnymi i wieczną walką "nauczyłaś się" xD mogłaby wrócić do przedszkola, wtedy wszystko było hm przyjemniejsze i łatwiejsze 🙃

Emiliaeem jakby to moja pani ginka powiedziała "nic tylko dzieci robić" 😁 to kiedy dziewuszka ? 🤪 🙃 🤪

McDa wiesz, że Ci nie odpuścimy , no pokaz brzusio,daj chociaż powzdychać do wspomnień tego stanu 🙂

Gosiaczek działaj działaj 😁 zawsze lepiej dzieci mieć wcześniej jak później 🙂

emilia1 zdrówka moc dla Natalki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McDa wiem ,że mogę ale nie chcemy na razie 🙂 mam taki niecodzienny plan ,że jak będę miała potrzebę dzieci jeszcze to może pojedziemy za granice i adoptujemy dziecko,ale omijając naszą biurokracje gdzie na adopcje się czeka nawet do 3 lat , myślałam po cichu o jakimś państwie afrykańskim, bo taka adopcja nie jest trudna ,tylko przelot 🙂 bo dzieci w sumie czekających na dom jest mnóstwo... ale to tylko taki pomysł mglisty na razie.
W każdym razie super wyglądasz, no i dobrze że przytyłaś, tak trzeba ! a ja mam wciąż po Maksie o 5 kg więcej i się tego pozbyć nie mogę kompletnie 🤢 mimo że jem już bardzo rozsądnie, wreszcie zaczęłam pić więcej, no i ćwiczę - choć z tym ciężko będzie bo chyba się przeziębiłam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniek wow podziwiam Cię za odwagę!!!! ale zawsze wiedziałam że masz dobre serduszko!!! 🙂 życzę Ci aby się udało tak jak chcecie! co do Twoich 5 kg to na pewno nie widać bo Ty przecież chudzina jesteś! ja miałam teraz na starcie 5 kg więcej niż z Paulą, choć rok po porodzie miałam 10 kg mniej niż przed ciążą i tak w 2 lata przytyłam prawie 15 kg jak zaczęły mi się problemy z tą cholerną tarczycą i przestałam karmić piersią 😞 , mam tylko nadzieję że jak już to w miarę uregulowałam to się to skończy.,... i ambitny plan że rok po porodzie będę miała min 10 kg mniej niż teraz przed ciążą 🙂 będę karmić pół dnia jak będzie tylko trzeba 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Macda i wlanie tego Tobie życzę żebyś szybko i łatwo straciła te nadprogramowe kilogramy. Dasz radę! A oprócz tego spełnienia wszystkich marzeń i szczęśliwej koncówki ciazy i bezpiecznego lekkiego porodu!
Brzuch śliczny wogole nie jest duzy w sam raz a kilka kg plus , tak musi byc niestety mamuśka 😉!

Dziekuje rowniez za życzenia urodzinowe dziewczynki! Fb jest super, zeby nie on zapomniałabym ze jest piatek i mam dzis urodziny. To znaczy moze bym sie ocknęła w środku dnia ale telefon brzęczał juz samego rana od powiadomień hahaha , nie sposób zapomnieć.

Ja w tamta niedziele ( na rowerach - dzien bez samochodów) sie doprawilam do stanu strasznego. Antybiotyk- zapalenie gardła , kasżel , zatoki. Dopiero wczoraj poczułam sie jak nowo narodzona. Bo wszystko łapało mnie w kilku dniowych odstępach ,jakby chciało mnie wykończyć.
Gosiaczek oj z ćwiczeniami narazie u mnie w kratkę, w wakacje no niestety nie mialam zbyt duzo możliwości ale udało mi sie pobiegać od czasu do czasu no i pracy w domu i koło domu rodziców plus zabaw z moimi stworzeniemi tez nie zabrakło. Wiec mimo ze nie profesjonalny to ten ruch był. Po powrocie do Belgii te pierwsze tygodnie tez bardziej organizacyjne były , wyprawki do szkoły ,zebrania , papiery domowe,szkolne itd. Jak juz odnalazlam równomierne tempo życia i zaczelam na nowo sie wdrażać w moje cwiczenia to mnie choróbsko rozwaliło. I dzis musze koniecznie wystartować.

Emilieem Ja sie nie dziwie , jak Adama piersio karmiłam to tez mu siatki centylowej zabrakło. Takie to summo małe było Sebastiana tez se tak wyobrażam . Lileczka za to długością biła rekordy wagowo tak normalnie.

Emilia , Gosiaczek jak tam wasze dziewczyny oswoiły juz sie z przeczkolem . Mam nadzie ze juz jest lepiej a jesli nie to szybko odnajdą sie w roli przeczkolakow.
Na pocieszenie powiem ze ze moja ostatnio zaczęła pałakac gdy ja zostawiałam , pytam sie kochanie dlaczego płaczesz przecież lubisz swoją szkole. A ona mi mów ze "lubie z mama isc do płacy" "do Calol" . Musze ja zabrać . Obiecałam ! Niedługo
wernisaż wiec pewnie nie raz bede siedzieć w pracy po godzinach z Lileczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anja dziękuję 😉 i masz rację, ile znajomych dzięki fb napisze życzenia hehe pewnie bez tego by zapomnieli jak i ja zapominam o urodzinach niektórych ☺️ale to miłe jak się czyta 🙂 i jak brzęczy ten telefon ☺️ co do kg no niestety, taka kolej rzeczy, trzeba trochę przytyć ale najważniejsze żeby malutki był zdrowy, a kg jakoś zgubię (mam nadzieję 🙂 )

no i z tego oto powodu mąż mi powiedział że zabiera mnie dziś na fast fooda 🤪mmm ale mi się chce wieśmac'a 🙂 a wczoraj wieczorem mu mówiłam że cholernie chce mi się fast fooda, że zjadłabym coś niezdrowego i biedny wziął sobie to do serca 🙂 a ja już na to czekam hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂


Natalie dopadło zapalenie krtani 😞 W poniedziałek rano zawiozłam ja do szpitala bo miała duszności i szybki krótki oddech , co ja w ten dzień po przebudzeniu przeżyłam 😮 no nic mamy to za soba . 2 doby w szpitalu , steryd dożylnie co 8 godz i inhalacje .Teraz w domku jeszcze 5 dni inhalacje . Najgorsze jest to ,ze to wraca 🤢 aż boje sie ja dac w poniedziałek do przedszkola 🥴 W ciągu tych 2 dób na mój odział przyjeli jeszcze 2 dzieci trzylatków tez zaczęli chodzić do przedszkola i tez po raz pierwszy zapalenie krtani .


mcda śliczny brzusio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia oj doskonale wiem co przeszłaś, pamiętam jak dziś jak Paulinka miała pierwsze zapalenie krtani, w nocy się dusiła to my biegiem na pogotowanie, od razu dali jej zastrzyk rozkurczający chyba, inhalacje i jakiś syropek ale na szczęście udało się bez szpitala, choć wtedy myslałam że wolałabym tam być żeby jej pilnowali, miałam wrażenie że zaraz się udusi , budził ją jej własny mega głośny oddech! coś strasznego, ale inhalacje szybko dały efekt no i nawilżanie nawilżanie nawilżanie domu, wietrzenie itd.. 18 stopni w sypialni, ani jednego więcej i wilgotne powietrze! potem powtórzyło się to jeszcze raz ale jak zaczynała ciężej o głośniej oddychać to ekspresem biegłam prywatnie do lekarza bo już wiedziałam co to... potem już były "tylko" anginy... życzę Ci żeby już nigdy Natalka nie musiała tego przechodzić!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej

Jak pisałam wcześniej miałam trochę luzu czyli cały dzień 😮 Od poniedziałku znowu nawał pracy. Lenkę odbieram po 15 po podwieczorku ona nadal przy oddawaniu płacze nie histerycznie tylko specjalnie i nie wiem czemu ma to służyć. Oczywiście codziennie obiecuje że nie będzie płakać 🤢

emiliaeem oj duży chłopak 😁

McDa super brzuszek my jeszcze nie zaczęliśmy się starać a już mam głupie sny o ciąży i porodach ☺️ 😮

emilia zdrówka dla Natalki 😉 jakiś wirus jak nic u moim znajomych to samo jak nie zapalnie gardła to krtani 😮

Kiniek ja też Cię podziwiam 😉

anjaP a mnie nadal sie nie chce brać za ćwiczenia na szczęście nie przytyłam bo staram się trzymam dietę choć ostatnio wkradły się do niej słodycze ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Siiedzimy dzis z corka przy stole. Ona rysuje , ja na kartce notowalam liste zakupow i nagle slysze powazne pytanie " Mamo dlaczeo ja nie umiem pisac?" Maz wybuchnol smiechem i ja tez ale szybko sie opanoawalismy i zaczelismy tlumaczyc ze juz niedlugo sie nauczy ze jeszcze jes za mala . A ona na to ze juz jest duza i chce pisac. Od pewnego czasu coraz czesciej slyszymy pytanie .co to jest ? I Dlaczego?

Emilia zdrowka dla Natalki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Siiedzimy dzis z corka przy stole. Ona rysuje , ja na kartce notowalam liste zakupow i nagle slysze powazne pytanie " Mamo dlaczeo ja nie umiem pisac?" Maz wybuchnol smiechem i ja tez ale szybko sie opanoawalismy i zaczelismy tlumaczyc ze juz niedlugo sie nauczy ze jeszcze jes za mala . A ona na to ze juz jest duza i chce pisac. Od pewnego czasu coraz czesciej slyszymy pytanie .co to jest ? I Dlaczego?

Emilia zdrowka dla Natalki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McDa juz widze brzuszek ,chyba mialam cos zablokowane ze zdjec nie widzialam... super jest 🙂!!
AnjaP znam to z autopsji miliardy pytan, ale im wiecej tlumacze dokladnie tym wiecej czasu jej analiza tego zabiera wiec ja mam spokoj. Az cos znow wymysli....
Zdrowka dla Natalki Emilia !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam
ja wczoraj miałam imprezkę, dziś padam z nóg a o 16 druga tura, także powtórka z wczoraj 🙂 no ale przynajmniej za jedną robotą, ciasta i sałatki mi zostały tylko kolację muszę zrobić 🙂

Gosiaczek ja już też czasem trochę się boję, zaczynam się zastanawiać czy dam sobie radę, ale z drugiej strony nie mogę się doczekać malutkiego bobaska, szczególnie jak paulinka przytula mój brzuch i pyta kiedy już się urodzi braciszek, że już chce, zawsze mam łzy w oczach 🙂

Anja hehe Lilka jest fajna 🙂 uwielbiam pytania 3latków 🙂

Emilia to dobrze że to wszystko schodzi a nie zalega.... inhaluj ile może a fajny też jest syropek pneumolan, zawsze pomaga paulince na katar...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Wczoraj napisałam posta i był a dzisiaj go nie m wiec nie wiem co sie stało.

W każdym bądź razie nie wiem czy się pochwaliłam ale Lenka w czwartek i patek nie płakała. Teraz ma katar i ropieją jej oczka wiec od soboty siedzimy w domu puszcze ją dopiero w czwartek bo w piątek ma pasowanie na przedszkolaka i chciałabym żeby na nim była 😉

McDa no nie ma to jak udana impreza.

emiia i jak Natalka zdrowa chodzi do przedszkola?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc Dziewczyny!!!

W koncu udalo mi sie napisac.
Patryk chodzil do przedszkola 2 tygodnie i znowu od poniedzialku jest chory a ja razem z Nim.
Objawy mamy takie same jak ja takze wiem ze mu siedzi juz na oskrzelach wiec antybiotyk znowu. Do tego katar, kaszel mokry i oczka tak jak u Gosiaczka ropieja

Jeszcze nigdy tak nie kaszlal i smarkal odkad zaczal chodzic do przedszkola ale wcale sie nie dziwie bo jak go odprowadzalam to zawsze ktos kaszlal i smarkal.
No ale jak ktos pracuje to nie bedzie przeciez ciagle bral opieki na katar i kaszel dziecka.

Tyle ze znowu potem bedzie przyzwczajanie do przedszkola - po ostatniej chorobie 2 dni marudzil, w poniedzialek wyl rano 15 minut ze nie chce do przedszkola isc


Szkoda ze znowu nie chodzi bo wczoraj mial byc policjant.

A ja lipa z niczym znowu nie moge ruszyc.
JAk Patryk chodzi to nadrabiam zaleglosci a tak to siedzmy ciagle samiutency, maz ma w tylku, tyle co Nas podwiezie do przychodni i do apteki a tak to jezdzi do Lodzi sie non stop rozliczac i nie ma go od 6 -22.
Za takie wyjazdy nie ma nic ani kasy ani ja nie mam meza ani Patryk ojca.

Do tego przygnebia mnie dzis juz wszystko, ta sytuacja w firmie meza, od marca kasy nie maja, firmy im nie placa, ja bezrobotna ogalacam sie z oszczednosci a maz nawet mysli zeby pojsc na etat tylko sie na mnie wydziera.
Przyjsc do domu tez nie ma zamiaru wczesniej zebym mogla cokolwiek zrobic chociazby z praca... ciezko cokolwiek zorganizowac
jak ciagle jestem sama.
Jeszcze mnie przygnebia ze nie odejdzie nigdy z firmy i zebym sobie nie myslala ze jak znajde prace to bedzie wczesniej
wracal do domu zeby zajac sie domem i dzieckem
Po prostu musze sie wyzalic.
Jestem w ciemnej d... a maz bazuje na tym ze moze robic sobie co chce, czuje sie mocny bo w firmie zawsze go po glowce poglaskaja bo gdzie znajda lepszego ktory pokornie calymi dniami zarabia na firme kosztem zony i syna
Ale najlepsze w calej tej "biedzie i kryzysie" tesc robil se urodziny w lokalu i na to kasa byla

Patryk ostatnio jest krnąbry i zbuntowany, moze tez reki ojca brakuje zeby go troche utemperowal...

postaram sie naskrobac za chwile reszte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...