Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
jo-aneczka mysle ze ona do rąk też sie będzie nadawać...taką zimna troche wsmarowałam w dłonie i fajnie nawilża

lydzia dzisiaj przed kapielą powtórze zabieg tak na wszelki wypadek...teraz przy dziennym świetle widze że jeszcze troszke w brwiach zostało...ale jest o niebo lepiej 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniela napisał(a):
Pati masz śliczne zdjęcie w awatarze 🙂
Jo-aneczka witaj witaj 🙂
Madzia oprócz inhal z soli robisz jeszcze jakieś inne??
Ja dzisiaj też skoczę po tą parafinę bo jednak tym Alantanem ciężko mi smarować bujną czuprynkę.....
Moniczek zdrówka dla Bartusia oj chorują te nasze dzieciaczki 😞
No zupka się gotuje..krupnik.....aj ten mój urozmaicony jadłospis...... 😜
I nie wiem czy brac Tosię na dwór czy jednak sobie jeden dzień odpuścić.....


dzisiaj będę robić inhalację z zaparzonego rumianku i szałwii, te zioła działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madzia,kornelka moja Tosia też miewa takie "zatykania" a ja nie skojarzyłam tego z bezdechem hmmm 🤔 musze
to skonsultować z lekarzem a waszym szkrabom życzę zdrówka
Daniela na oliwkę Bambino dużo dzieci ma uczulenie a nie powinna uczulać - zawiera wit.F polecaną na
różne wysypki,ale ja jej osobiście nie lubię,Tosi natłuszczam główkę oliwką Bobini
Na odparzenia polecam robioną maść na receptę - w składzie jest woda,euceryna i biała wazelina
- niby nic ale ja stosuję przy każdym przewijaniu i Tosia jeszcze nigdy nawet zaczerwienionej skóry nie miała
Aneczkare trzymam kciuki za Filipka - na pewno będzie wszystko ok,Tosia też miała to badanie i jeszcze mamy
powtórzyć w grudniu a póki co jest wszystko w normie
Marta super że asymetria zanikła,a coo do ćwiczeń to życzę Ci cierpliwości i na pewno niebawem
będą efekty
Aasia znajdziesz wsparcie u Marty a i jest osobny wątek dotyczący asymetrii i napięcia mięśniowego
Ja na buziaczka smaruję kremem BabyDream z Rossmana
Lydziaa sto latek w szczęściu z okazji rocznicy
Brunia jakie śliczne zdjęcie w awatarku,a Lilka Paninki taka słodka no i bodziak mega
Norbi coś nam tu tłumaczy hihi
Śliczne te nasze sierpniaczki
Dołączam do kawki choć pewno już wypita...a ja idę obiadek jakiś podszykować no i Tosia cos marudzi
a i mam pytanie czy Wasze szkraby unoszą główkę leżąc na plecach?pani psycholog mnie o to pytala ale Tosia
jeszcze tego nie robi ,mi wydaje sie że to jeszcze za wcześnie a moze nie?sama nie wiem...a jeszcze w sobote
była u mnie przyjaciółka z miesiąc młodszym brzdącem i on taki ruchliwy strasznie no moja Tosia przy nim
to leniwiec i zaczynam sie zastanawiać czy wszystko ok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Paninka napisał(a):
a wogóle dzień dobry!

u nas noc piękna Lilka zasnęła po kąpieli o 21 obudziła sie na butlę, podyskutowała ze mną i jak usnęła to dopiero o 5.30 głód ją obudził...zjadła i śpi do tej pory...

moja zasypia bez problemu w łóżeczku tylko czasem muszę ją za rączke trzymac...a dzisiaj ledwo sie powstrzymałam jak m. poszedł do pracy żeby nie wziąć jej do siebie i sie poprzytulać... ☺️ 😉


Paninka te nasze nygusy kochane są w zmowie 😁 Ja też kilka razy walczyłam ze sobą zeby małego do siebie nie wziąc do łóżka jak miejsce się zwolni 🙂 I też smykuś zasypia w łóżeczku sam na noc. Czasem trzeba mu pomóc bo jak kwili dłużej i nie chce zasnąc to znaczy ze coś chce i moje zadanie polega na odgadnięciu tego czegoś 😁 Wczoraj napił się wreszcie i zasnął. Osobistemu powiedziałam że napił się wody a ten mnie pyta c 😁y takie małe dzieci mogą pic wodę 🙃 Obudził się i gada intensywnie a włąściwie już zaczyna krzyczec to doczytam pózniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moniczek moja Ala nie podnosi główki leżąc na plecach
Dziękuję Madalena i Lydzia za napisanie co mogę stosować, ten nasz lekarz to do dupy jest a na tej wsi tylko jeden pediatra, no nic będe chyba do większej miejscowości z małą jeździła po tej jej terapi to mała mając 6 lat alkoholiczką będzie.
Dla Bartusia, Jagódki i Tosi dużo zdrówka życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniczek - moja Hania nie podnosi głowy leżąc na plecach. Na to chyba za wcześnie jeszcze jest 😮
Jak leży nie "na płasko" tylko "z górki" to czasem próbuje jakby siadać - podnosi wtedy głowę i ciągnie do brzuszka. Może to o to chodzi??? Tyle, że żeby to robiła to musi być w pozycji półpionowej (ok 30- 45 stopni)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzięki za odpowiedzi - też mi się wydaje że to za wcześnie - ona majtała Tosi zabawką nad głową jak leżała płasko i mnie pyta czy Tosia podnosi główkę do zabawki 😮 😮 😮 no a ja teraz doszukuję się w Tosi defektów 😲 przewrażliwiona jestem przez tych "specjalistów"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moniczek napisał(a):
dzień dobry
u nas nocka kiepściuchna 😞 i o ile Tosia spała to Bartek się budził z kaszlu 🤔 - masakra jak go powaliło 😮 😮 😮 w ogóle pierwszy raz mi tak zachorował 😞 i mam tylko nadzieję że Tosia się nie zarazi ech
tak więc z rana jestem zmęczona 🥴 a Bartek teraz śpi i muszę go obudzić żeby antybiotyk podać...
mam nadzieję że u Was wszystko dobrze bo nawet nie mam jak doczytać 🤔 ☺️
miłego dzionka życzę i w miarę możliwości będę zaglądać 😘


moniczek trzymaj sie kochana. szybkiego powrotu do zdrowia dzieciom zycze 😘
divianka Tobie kochaniutka takze tego zycze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
Moniczek - moja Hania nie podnosi głowy leżąc na plecach. Na to chyba za wcześnie jeszcze jest 😮
Jak leży nie "na płasko" tylko "z górki" to czasem próbuje jakby siadać - podnosi wtedy głowę i ciągnie do brzuszka. Może to o to chodzi??? Tyle, że żeby to robiła to musi być w pozycji półpionowej (ok 30- 45 stopni)


Bo to chodzi o to, żeby dziecko podnosiło główkę razem z tułowiem wtedy kiedy podciągamy je za rączki z pozycji leżącej na pleckach. Kiedy tego nie robi i główka opada wtedy mówimy o obniżonym napięciu mięśniowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniczek napisał(a):
dzięki za odpowiedzi - też mi się wydaje że to za wcześnie - ona majtała Tosi zabawką nad głową jak leżała płasko i mnie pyta czy Tosia podnosi główkę do zabawki 😮 😮 😮 no a ja teraz doszukuję się w Tosi defektów 😲 przewrażliwiona jestem przez tych "specjalistów"


to ta pani psycholog nie do uczona jest hehe i nie potrzebnie Cię nastraszyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madalena20 napisał(a):
moniczek napisał(a):
dzięki za odpowiedzi - też mi się wydaje że to za wcześnie - ona majtała Tosi zabawką nad głową jak leżała płasko i mnie pyta czy Tosia podnosi główkę do zabawki 😮 😮 😮 no a ja teraz doszukuję się w Tosi defektów 😲 przewrażliwiona jestem przez tych "specjalistów"


to ta pani psycholog nie do uczona jest hehe i nie potrzebnie Cię nastraszyła.


Madalena co my byśmy bez Ciebie zrobiły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
madalena20 napisał(a):
moniczek napisał(a):
dzięki za odpowiedzi - też mi się wydaje że to za wcześnie - ona majtała Tosi zabawką nad głową jak leżała płasko i mnie pyta czy Tosia podnosi główkę do zabawki 😮 😮 😮 no a ja teraz doszukuję się w Tosi defektów 😲 przewrażliwiona jestem przez tych "specjalistów"


to ta pani psycholog nie do uczona jest hehe i nie potrzebnie Cię nastraszyła.


Madalena co my byśmy bez Ciebie zrobiły


kochana jesteś 😘 😘 wiesz ja to samo mogę powiedzieć w drugą stronę 🙂 co ja bym zrobiłą bez WAS 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
Moniczek - moja Hania nie podnosi głowy leżąc na plecach. Na to chyba za wcześnie jeszcze jest 😮
Jak leży nie "na płasko" tylko "z górki" to czasem próbuje jakby siadać - podnosi wtedy głowę i ciągnie do brzuszka. Może to o to chodzi??? Tyle, że żeby to robiła to musi być w pozycji półpionowej (ok 30- 45 stopni)


Bo to chodzi o to, żeby dziecko podnosiło główkę razem z tułowiem wtedy kiedy podciągamy je za rączki z pozycji leżącej na pleckach. Kiedy tego nie robi i główka opada wtedy mówimy o obniżonym napięciu mięśniowym.


Madalena - jak moją Hanię podnoszą za rączki to nie od razu podnosi główkę. Dopiero po jakimś czasie zastartuje 🙂
Ale ja widzę, że Hania ma silne mięśnie karku i lek/reh też to nie niepokoi. Np. jak ją noszę przodem do świata i mam rękę na jej piersi to tak bardzo próbuje ją "poślimtać" że aż stęka z wysiłku zeby przyciągnąć główkę do piersi. I skuteczna w tym jest, śmiesznie to wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madalena20 napisał(a):
Diviana napisał(a):
madalena20 napisał(a):
moniczek napisał(a):
dzięki za odpowiedzi - też mi się wydaje że to za wcześnie - ona majtała Tosi zabawką nad głową jak leżała płasko i mnie pyta czy Tosia podnosi główkę do zabawki 😮 😮 😮 no a ja teraz doszukuję się w Tosi defektów 😲 przewrażliwiona jestem przez tych "specjalistów"


to ta pani psycholog nie do uczona jest hehe i nie potrzebnie Cię nastraszyła.


Madalena co my byśmy bez Ciebie zrobiły


kochana jesteś 😘 😘 wiesz ja to samo mogę powiedzieć w drugą stronę 🙂 co ja bym zrobiłą bez WAS 😉


dobrze jest mieć takie wsparcie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia oklaski dla Ciebie 😘 😘 dzięki za rady, mam nadzieje ze ten 1psik nie zaszkodzi..... 🤔
Tosia zasnęła po męczeniu fridą, leżeniu na brzuszku, smarowaniu pod noskiem...oj się wycierpi biedna.....a dzisiaj zaczynamy akcję parafina....oby pomogło bo jak nie to niestety lekarz nas czeka.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie dziewczynki.

A my własnie po szczepieniu, łzy leciały jej jak groch, ale na szczeście nie trwało to długo.. przytuliłam ją i jakoś przetrwała ten ból, teraz próbuję zasnąć w łóżeczku mam nadzieję, że nie będzie za bardzo marudna i bez gorączki się obejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze specjalną dedykacją dla Marty i Aasi:

"W terapii tą metodą stosuje się stymulację określonych stref na ciele dziecka. Stymulacja ta ma na celu uruchomienie właściwej matrycy ruchu (lokomocji), którą każdy z nas posiada zapisaną w naszym mózgu. Nikt przecież nie instruuje nas jak przewracać się na brzuch, raczkować czy chodzić. Te wzorce ruchu po prostu uruchamiają się w nas samoczynnie w określonym wieku i sytuacji. Kiedy utrzymujemy dziecko w określonej przez metodę pozycji naszym zadaniem jest wyzwolenie tej reakcji. Często znajomi zadają mi pytanie czy to boli mojego syna ponieważ bardzo krzyczy podczas ćwiczeń. Nic bardziej mylnego. W czasie ćwiczeń moim zadaniem jest jedynie zablokowanie ruchu mojego dziecka przez przyłożenie oporu. Można by to porównać do sytuacji, w której dorosły oparłby ręce o mur i próbował go przewrócić. Ściana stawia opór, nikt jednak przy zdrowych zmysłach nie powie, że opór ściany powoduje ból u pchającego. Nikt też nie uciska boleśnie stref stymulacji. Siła z jaką dotykamy tych miejsc jest porównywalna z tą z jaką trzymamy w ręku długopis. Dzieci krzyczą ponieważ odczuwają dyskomfort z powodu narzuconej i utrzymywanej pozycji. Ruch wyzwolony poprzez stymulację stref wykonywany jest jakby poza ich wolą co musi się wiązać z jakąś reakcją na przeżywane emocje"

Może dzięki temu testowi będzie wam łatwiej 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moniczek napisał(a):
madzia,kornelka moja Tosia też miewa takie "zatykania" a ja nie skojarzyłam tego z bezdechem hmmm 🤔 musze
to skonsultować z lekarzem a waszym szkrabom życzę zdrówka
Daniela na oliwkę Bambino dużo dzieci ma uczulenie a nie powinna uczulać - zawiera wit.F polecaną na
różne wysypki,ale ja jej osobiście nie lubię,Tosi natłuszczam główkę oliwką Bobini
Na odparzenia polecam robioną maść na receptę - w składzie jest woda,euceryna i biała wazelina
- niby nic ale ja stosuję przy każdym przewijaniu i Tosia jeszcze nigdy nawet zaczerwienionej skóry nie miała
Aneczkare trzymam kciuki za Filipka - na pewno będzie wszystko ok,Tosia też miała to badanie i jeszcze mamy
powtórzyć w grudniu a póki co jest wszystko w normie
Marta super że asymetria zanikła,a coo do ćwiczeń to życzę Ci cierpliwości i na pewno niebawem
będą efekty
Aasia znajdziesz wsparcie u Marty a i jest osobny wątek dotyczący asymetrii i napięcia mięśniowego
Ja na buziaczka smaruję kremem BabyDream z Rossmana
Lydziaa sto latek w szczęściu z okazji rocznicy
Brunia jakie śliczne zdjęcie w awatarku,a Lilka Paninki taka słodka no i bodziak mega
Norbi coś nam tu tłumaczy hihi
Śliczne te nasze sierpniaczki
Dołączam do kawki choć pewno już wypita...a ja idę obiadek jakiś podszykować no i Tosia cos marudzi
a i mam pytanie czy Wasze szkraby unoszą główkę leżąc na plecach?pani psycholog mnie o to pytala ale Tosia
jeszcze tego nie robi ,mi wydaje sie że to jeszcze za wcześnie a moze nie?sama nie wiem...a jeszcze w sobote
była u mnie przyjaciółka z miesiąc młodszym brzdącem i on taki ruchliwy strasznie no moja Tosia przy nim
to leniwiec i zaczynam sie zastanawiać czy wszystko ok...


moniczek dziekujemy za troske 🙂 🙂 pani psycholog to szybka kobitka 🙂 mój tez nie podnosi glowki ale wedlug mnie nie pora na to. a z rysiem jest tak ze jak czytam co robia wasze dzieci to tez mi sie wydaje ze moj przy innych to gapa straszna 😉 🙂 ale wczoraj np. juz malo brakowalo a na plecki z brzuszka by sie przekrecil. juz mu niewiele brakuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madalena20 napisał(a):
Kornelko zdjęcia twojego przystojniaczka wstawione na sierpnióweczkach aaa i zmieniłam Ci też awatarek 🙂 Jeśli chcesz jakieś inne to napisz to zmienię 🙂


🙂 🙂 🙂Bardzo dziekuję 😘 😘 Niech zostanie to które jest 🙂 Zauważyłam wczesniej ale nie zdążyłam napisac podziekowań ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...