Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

ann5353 napisał(a):
marta-lion napisał(a):
siehankowa napisał(a):
mamusie z doświadczeniem 😉 , a jakich specjalistów z maleństwem warto odwiedzić czy wykonac badania tak profilaktycznie? no wiem, ze okuliste, tak do 3 miesiąca, ale czy coś jeszcze?

Siehankowa moja odpowiedź cię pewnie nie zadowoli, ale ja jestem zdania że bez przesady. USG bioder i opieka pediatry jak dla mnie wystarczy. Jeśli pediatra zauważa coś niepokojącego wtedy kieruje Cie do specjalisty i tak ot powinno wyglądać.
Ja pierwsze słyszę o obowiązkowej wizycie u okulisty z 3 miesięcznym maluchem. Nie byłam z ani jedną dziewczynka i teraz też się nie wybieram. No chyba że będą do tego jakieś podstawy.
Wszelkie inne badania typu USG główki itp wykonywane są gdy są do tego podstawy np. ciężki poród itp.
No ale to moje zdanie.

Zgadzam się w 100% 🙂

nie wiem gdzie ja wyczytałam o tym okuliście, ale na pewno gdzieś w necie 😜
no to w takim razie - za radą doświadczonych mamusiek - nie popadam w paranoje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
DZIEN DOBRY 🙂
[color=red]I OD RAZU NAPISZĘ, ŻE ŻYCZYMY POWODZENIA WSZYSTKIM MALUSZKOM NA BADANIACH I WIZYTACH!!![color=red][/color][/color]
Nocka była ciężka 😞 Marysia praktycznie co chwila się budziła , ten brzuszek nie daje jej spokoju rano jak mój poszedł do pracy położyłam sobie ją na piersiach i tak leżałyśmy z pół godz i trochę lepiej się jej kupkę robiło.teraz też leży na brzuszku ale w łóżeczku mam nadz, że jej pomoże to leżenie 😞nie mam pojęcia jak jej pomóc gdy ona tak strasznie się napina i krzyczy a tu tylko bączki a kupki wcale 😞
My już po pierwszym spacerku drugi popołudniu po sklepie 🙂
MIŁEGO DNIA ŻYCZYMY 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
Pati, ja mimo wiatru wyszłabym na spacer, chociaz na 30min 🙂 wiesz, jak będzie w gondoli, to bedzie w miare osłoniona od wiatru... 🙂

Postanowiłam,że poczekam do po południa zazwyczaj wtedy wiatr się ucisza...i po prostu jak będzie dalej wietrznie to gondolkę wystawię na balkon, zawsze to powietrze inne niż w domku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ MAMUSIE
magdalena 20 kochana a próbowałąś masażu?? Dziewczyny tutaj co są wykonywały i rezultaty były super..jesli chesz znajde posta o tym i Ci wyślę...Ja sama zeby udroznic kanalik zakrapiałam wodą fizjologiczną i przemywałam świetlikiem i pomogło...
Siehanowa mojej bratowej synek miał skaze białkową jak ją pytała powiedziała ze przyzwyczaiła się do tego stanu bardzo szybko i jakoś ją to nie ograniczało pokarmu miała dużo więc bedzie dobrze ..w koncu są tez produkty sojowe 😉 trzymam kciuki za serduszko Ksawiera
i również za Alicję Diviany
justynka891 ja karmię mieszanką tylko tak od 4 dni szczerze to serio nie wiem ile tej Wit.D..kropelki ktore mam przy karmieniu piersią podaje się 2 😮
Foga ja niestaty ze wzgledu na anemie po porodzie musze zelazo łykać garściami 😞
Pati123 To moje krwawienie nie jest jakieś strasznie wielkie -mam nadzieję ze zmieszcze się w tych 6 tygodniach połogu. To chyba witamine D mam podawać 🤨 A co do bóli to przedmiesiączkowe okres nie wystepuje no ale owulujesz więc moze...
Moł maluszek też kwęka nazywamy go "Kwękuś ☺️
A z niusów to dziś przyszedł nam aparat i nareszcie Igorek będzie miał super fotki..kolejna zabaweczka tatusia 😉
Od wczoraj zmieniłam mleko małemu z Aptimilu (babilion) na Hipp organic ze względu na probiotyki..mam nadzieję że pomoże...
Dziewczyny a co do tego spania na boku i głowki..właśnie mój maluszek ma nierówną i mam mu odwracać na prawą stronę i nawet super ze ten prawy boczek mu podpasował ale boję się o kręgosłup..nie wiem co robić???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pati123 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
Pati, ja mimo wiatru wyszłabym na spacer, chociaz na 30min 🙂 wiesz, jak będzie w gondoli, to bedzie w miare osłoniona od wiatru... 🙂

Postanowiłam,że poczekam do po południa zazwyczaj wtedy wiatr się ucisza...i po prostu jak będzie dalej wietrznie to gondolkę wystawię na balkon, zawsze to powietrze inne niż w domku 🙂

Ja byłam na spacerze po 9 ale tylko 20 min bo mi było zimno, faktycznie wieje, ale ja zakryłam tą gondole osłonka na nogi ktora byla do wozka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wow i Siehankowa również tego samego dnia a Jo-aneczka my urodziłyśmy w tym samym dniu 🙂 jeszcze raz Wszystkim gratuluje cudownych i zdrowych Maleństw. Napiszę kilka słów co u nas, chodzimy po specjalistach przez to że Emila jest wcześniakiem, wczoraj bylam u okulisty i badal jej dno oka takimi szczypcami brrrrrrrrrrrr ale siatkowka jest w porządku więc wielki kamień spadl mi z serca, Emila ma refluks i wymiotuje praktycznie cały dzień- trzeba ją nosic w pozycji pionowej potem ma zgage i jak pierwsze 3 tygodnie spała i budzilam ją na karmienia strzykawką to teraz placze cały dzień- przez brzuszek- masowalam, przykladałam ciepłą pieluchę, dawałam espumisan i sab-simplex i nic to nie dało- muszę przeczekać. Emila ma niedokrwistość więc muszę podawać jej żelazo, ktore powoduje problemy z kupką, muszę sprawdzać morfologię i żółtaczkę bo ma sporą - podobno u wcześniaków utrzymuje się do 3 miesiaca, za tydzień usg bioderek, jamy brzusznej i miedniczek, przez ciemiączko mozgu, potem wizyta u neurologa i badanie słuchu- to tyle u mnie, moja Starsza super nastawiona do Małej ale na poczatku byla bardzo zazdrosna o mnie bo nagle przyszłam ze szpitala i mogłam chodzić i walczyła żeby jak najwięcej czasu ze mną spędzać sam na sam- więc jak tylko Emilę sypiałam to bawilam się z Natalką. Naprawdę Dziewczyny nie mialam czasu o niczym innym pomysleć teraz Natalka chodzi do przedszkola a z Emilą wychodzimy na prostą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulala Agnie-szka WITAJCIE 🙂

Ulala Gratuluję synka 🙂
My z Tosią wybrałyśmy się na pierwsze wspólne zakupy 🤪 Późńiej spacerek, a teraz znowu ból brzuszka męczy 😞
Była też koleżanka na kawce 🙂
Idę szykować obiadek bo moi wrócili z przedszkola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Siehankowa moja pierwsza córka miała skazę białkową i ja musialam zacząć inaczej jeść, teraz z Emilą mam podejrzenie i nie jem krowy 🙂, jem kurczka, indyka, wieprzowinę z nabiału ser zółty, raz w tygodniu jajecznica i co kilka dni pozwalam sobie na biały ser i jogurt, nie piję mleka, jem masło, piję herbatkę laktacyjną z Herbapolu i jak najwięcej wody niegazowanej- mam więcej mleka niż przy Natalce- to chyba że zmuszam się do picia tej wody 3 litry? Nutramigen podawałam Natalce ale nie chciała i zasmakował jej Bebilon pepti 2- bo zaczęlam dokarmiać w 5 miesiącu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
KObiety pomocy!!!
Ania wczoraj kilka razy zakrztusiła się podczas karmienia, ale sama wszystko odkrztusiła. Przed chwilą zakrztusiła się 2 razy tak, że zrobiłą się bordowa na buzi i nie miała odruchu odkaszlnięcia. Też wam się tak zdarza? Co robić w takiej sytuacji, bo jestem przerażona. Po całej sytuacji mała ssała cyca dalej, ale ja jestem tak spanikowana, że szok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Existence, jak Ci się krztusi to koniecznie połóż sobie Malą na ręce na brzuszku i głową w dół i kilka razy klepnij po plecach a jak się tak boisz to położ ją na swoich kolanach na brzuszku głową w dół i poklep- ja to przerabiam często i mojej wycieka potem wszystko nosem alno jak wymiotuje to tez jej leci nosem. A jak ssie dalej pierś to wszystko ok- dzieciaczki czesto się ksztuszą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry!!
Agnieszka - miło Ciebie znowu widzieć 🙂
Diviana - trzymam kciuki, abyście juz dzis były w domku...

A u nas nocka spokojna... Mała wstała ok. 1 i 4 a później 7... kupka była nad ranem ale teraz znowu zastój i płacz.. no ja chyba zwarjuję.. masuję, układam na brzuszku, piję koper, podałam te kropelki Lefax (i chyba bardziej po nich beka a nawet raz tak jej się odbiło, że nosem mleko poszło).. i dalej tak kupa to problem.. co robic.. nie wiecie ile te zaparcia będa trwać???

A i jeszcze jedno.. czy mogę jeść szpinak?? A jeżeli tak, to jak go przyrządzić przy karmieniu piersią..?? Bo szczerze mówiąc w życiu nie gotowałam szpinaku.. a ponoć ma dużo żelaza, więć chcę go jeść...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

existence napisał(a):
KObiety pomocy!!!
Ania wczoraj kilka razy zakrztusiła się podczas karmienia, ale sama wszystko odkrztusiła. Przed chwilą zakrztusiła się 2 razy tak, że zrobiłą się bordowa na buzi i nie miała odruchu odkaszlnięcia. Też wam się tak zdarza? Co robić w takiej sytuacji, bo jestem przerażona. Po całej sytuacji mała ssała cyca dalej, ale ja jestem tak spanikowana, że szok...

Spokojnie mojemu Igorkowi zdarza sie to co karmienie..wina chyba butelek z TT bo za szybko leci z nich 😠 juz próbowałam wszystkiego ...kupiłam nawet te antykolkowa i dalej sie ksztusi czasami bidulek nie może złapać powietrza 😞 zawsze wystarcza jak go biorę na ramie i poklepię po pleckach bo chyba to z filmiku to jak dziecko się zadławi tak poważnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Crazzzyyy napisał(a):
existence napisał(a):
KObiety pomocy!!!
Ania wczoraj kilka razy zakrztusiła się podczas karmienia, ale sama wszystko odkrztusiła. Przed chwilą zakrztusiła się 2 razy tak, że zrobiłą się bordowa na buzi i nie miała odruchu odkaszlnięcia. Też wam się tak zdarza? Co robić w takiej sytuacji, bo jestem przerażona. Po całej sytuacji mała ssała cyca dalej, ale ja jestem tak spanikowana, że szok...

Spokojnie mojemu Igorkowi zdarza sie to co karmienie..wina chyba butelek z TT bo za szybko leci z nich 😠 juz próbowałam wszystkiego ...kupiłam nawet te antykolkowa i dalej sie krztusi czasami bidulek nie może złapać powietrza 😞

a ja mam tak karmiąc z cyca, eh strasznego głodka ma moja Ania, że je tak łapczywie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...