Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
dziewczyny ten ss to tylko pomaga przy bączkach czy przy kupkach też? Moze to by pomogło mojemu zrobić utęsknioną kupke 😜 chociaż dzis puscił bąka i co nieco polecialo więc tak się zastanawiam że może faktycznie nie ma z czego ta kupka powstać bo pewnie by już zrobił 🥴
jak do jutra się nie pojawi to zadzwonie do lekarza i zobaczymy co powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela napisał(a):
Dzień Doberek

U nas nocka fajna, Tosia zjadła o 21 i budziła się o 1.30 i 4.30 niestety się wybudziła, przepięknie pouśmiechała, troszkę pomarudziła i jakoś koło 5.30 zasnęła o 6.30karmienie i śpi do teraz 🙂

Ja już panie wstawiłam, jejku non stop coś do prania jest....ja nie wiem ....jak macie po 3jkę dzieci to pralka chodzi chyba non stop 😁 😁 😉

Kornelka powodzenia na krwi.
Pati efekt przegrzania to wysypka, u nas objawiła się na głowie i to takie bąble okropne...jezu jak sobie przypomnę to aż mi się płakać chce co myśmy narobili 😞 pamiętam że smarowaliśmy maścią bactroban......oj przy drugim dziecku człowiek mądrzejszy,...


o I W TY MIEJSCU przerywam czytanie bo Daniela takie czerwone jakby kropeczki ale to taki czerwony placyk, Rysio ma z tyłu na głowie u nasady szyi. Ja myślałam, że to właśnie z tego że ma za ciepło ale raczej, że od ubranek mu się skóra pociera i smarowałam sudokremem. Raz to jest bledsze a drugi raz czerwone. Kurde jak te wyniki odbiorę to jak dorwę lekarza to mi nie ucieknie jak przy szczepieniu. Jeszcze taki kaszelek nie kaszelek Rysio ma i próbuję wyczaic w jakich momentak on pokasłuje i nie mogę nic wywnioskowac. Jeszcze te oczy mu nadal ropieją i już się wkurzyłam bo nic nie pomaga, ani krople ani moje mleko, ani maśc, ani rumianek. Jak nie płacze to nie ropieją ale z nocy to ma ropkę w kącikach. Czytam dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Paninka napisał(a):
wlasnie ogladam Lilki ksiazeczke i wychodzi na to ze glowka urosla jej 2 cm ( z 36 do 38cm) a pamietam ze pisalyscie ze waszym dzieciom obwod o wiecej sie zwiekszyl 🤔
oj juz popadam w jakas paranoje chyba ale gdyby za malo urosla to chyba zwrocilyby uwage w przychodni?

Paninka jak ja bym miała zwracac uwage na to to okazało by się że mojemu się obwód zmniejszył. Każda osoba inaczej mierzy i nie można tak dokładnie się tego trzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siehankowa napisał(a):
dzien dobry 🙂
u nas noc ok, ksawier poszedł spac o 19.30, i budził się na cyca o 0.15, następnie o 3.15 i pozniej o 6.30. teraz lezy u mnie na rekach i przysypia 😉
anya, ksawier tez miał pobieraną krew 2 razy, ale to teraz w szpitalu... wbijali mu się w obie dłonie, w zgięciu łokcia i w główke 😮 a najgorsze ze jeszcze w przyszłym tygodniu znów bedzie musiał miec pobieraną krew, bo musimy powtórzyc badania... 😞

ps. a w avatarze mój mały budda 😁


Jezaaa ale Ksawierek duuuuży 🙂 i coraz łądniejszy 🙂 Siehankowa to co ma Ksawier pod pleckami to foczka? fajnie mały sobie leży, tak swobodnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anya napisał(a):
Paninka napisał(a):
wlasnie ogladam Lilki ksiazeczke i wychodzi na to ze glowka urosla jej 2 cm ( z 36 do 38cm) a pamietam ze pisalyscie ze waszym dzieciom obwod o wiecej sie zwiekszyl 🤔
oj juz popadam w jakas paranoje chyba ale gdyby za malo urosla to chyba zwrocilyby uwage w przychodni?

Paninka jak ja bym miała zwracac uwage na to to okazało by się że mojemu się obwód zmniejszył. Każda osoba inaczej mierzy i nie można tak dokładnie się tego trzymać.


w sumie racja, jak ja w przychodni zmierzyly to wyszlo 58 cm czyli tyle ile przy porodzie i tlumaczyly ze inaczej mierza ☺️ ☺️ oj ja glupia 😉 😉 😉

kornelka Lilka tez ma nad karczkiem takie placki czerwone i na powiece tez i u nas lekarz powiedzial ze to naczyniaczki i po czasie same znikna ( moze to trwac nawet kilka lat)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Foga napisał(a):
Dziewczyny... Jagoda śpi cały czas od rana.. nie doszedł mi jeszcze termometr na podczerwień, który zamówiłam, więc włożyłam jej zwykły pod paszkę i wyszło 37,4... co robić????


madalena chyba pisala ze goraczka u takich maluchow zaczyna sie od 38 stopni dopiero

kornelka ja tez zwykla herbata czarna przemywalam oczka i pomoglo a ropialy jej tak ze jak sie budzila to sklejone miala powieki i otworzyc nie mogla 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Foga napisał(a):
Dziewczyny... Jagoda śpi cały czas od rana.. nie doszedł mi jeszcze termometr na podczerwień, który zamówiłam, więc włożyłam jej zwykły pod paszkę i wyszło 37,4... co robić????
Nic zostaw dziecko w spokoju, niech regeneruje siły.
Ja podaje cokolwiek na gorączke dopiero przy przekroczeniu 38 st. Pozwól dziecku walczyć samej. Wtedy w jej organizmie wytwarzają sie przeciwciała, bez wzgledu czy to rekacja na chorobę czy na szczepionkę.

PS. A Jagoda była szczepiona teraz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Paninka napisał(a):
Foga napisał(a):
Dziewczyny... Jagoda śpi cały czas od rana.. nie doszedł mi jeszcze termometr na podczerwień, który zamówiłam, więc włożyłam jej zwykły pod paszkę i wyszło 37,4... co robić????


madalena chyba pisala ze goraczka u takich maluchow zaczyna sie od 38 stopni dopiero

z tego co pamiętam to u Ksawierka była niższa temp i Siehankowa poszła do lekarza i w sumie dobrze bo jednak instynkt mamy się przydał 🙂 ja bym się skonsultowała z lekarzem szczegulnie ze dużo śpi a do tego teraz panuje jakaś epidemia i lepiej dmuchać na zimne. niech się lepiej wypowiedzą jeszcze inne mamy

Kornelka mój mały też ma takie kropeczki... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Paninka napisał(a):
Dzien Dobry!
u nas nocka rewelacja, Lila zasnela o 19.30 obudzila sie o 24 ,4 i po 8.teraz buja sie w lezaczku i szczerzy dziaselka 🤪 🤪 🤪

Pati po szczepieniach super tak sie balam a obylo sie bez goraczki i innych skutkow ubocznych,

kiedy dziciom zmienia sie kolor oczu? lilka calyu czas ma bardzo ciemne niebieskie a ja caly czas mam nadzieje ze zrobia jej sie brazowe po tatusiu 😜


Ale sie dziś napiszę 😉 Paninka ja też miałam taką nadzieję, tyle że po babci 😁 I nic z tego, ciemne niebieskie Rysiowi zostaną 😁 Też ładne, ale ja lubię brązowe, tylko po kim on by miał takie miec jak i ja i osobisty niebieskie mamy-jasne 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pati123 napisał(a):
Cześć Mamusie 🙂
U nas nocka średnia mała jak zjadła po kąpieli to spała d 19,30 do 1, ale za to obudziła się taa głodna,że nie mogła się najeść...i tym sposobem zanim ją przebrałam to się tak rozżaliła,że totalnie się wybudział nakarmiłam a ona narobiła kupsko,aż słyszałam więc znów przebieranie, a ta widze ma ochotę na zabawę i tak łóżeczko ręce i zasnęła z wielkim bólem o 3, po to by o 4 ponownie się obudzić... 🤢 🤢 😮 😮
no i pospałyśmy do 8 i znów napad głodu łapczywe jedzenie i wymioty 🤢 🤢 🤢
Czy Wasze maluchy też jak jedzą to wymachująrękoma i nogami mam wrażenie,że to dlatego,że ona jest niesamowicie głodna i zanim zapełni wygłodniały żołądeczek to nakopie się namach i nałyka powietrza....a dopiero po zaspokojeniu pierwszego głodu je ładnie krótko spokojnie i intensywnie...

Siehankowa Twój synek wygląda imponująco co Ty jesz kobieto,że on tak ładnie rośnie????

a i jeszcze mam pytanie czy Wasze dzieci nadal robią w każdą pieluszkę kupkę? kurcze Nadia co zje to za przeproszeniem przepuści i mam wrażenie ,że nie przybera jak trzeba 😞 może dopiero z 5 kg waży z naszej wagi tak wynika....Czy to oby nie za mało??? Może ja ją za krótko i za rzadko karmię... 😞 😞 😞 Kurdele ona je co 2 godzinki tak 10 15 minut czasami 20 to wielki święto jak przy cycu...z czego przez ten katar połowe przy odbiciu zwymiotuje 😞 wydaje mi się to niepokojące i jak przez wekend tak będzie to idę pójdę prywatnie do ediatry niech on mi wyjaśni i uświadomi,że przesadzam, albo wykryje przyczynę i ją zlikwiduje 🙂 jak to u Was wygląda


Co do przybierania maluszków to wydaje mi sie to dość indywidualną sprawą 🙂 Poza tym każde z naszych dzieci rodziło się o innej porze i z inna wagą urodzeniową. A najmniejsza jest chyba moja - przedwczoraj 4300.
Ale też jestem ciekawa Siehankowa co ty do mleczka dolewasz 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Foga gorączka u dzieci jak pisały dziewczyny zaczyna się od 38, moja Alicja po szczepieniu miała 37 ale nic jej nie dawałam a w nocy już było normalnie. Choc jak Twoja mała nigdy nie śpi a teraz tak to pewnie jej organizm walczy z jakimiś zarazkami, ale zawsze bezpieczniej skonsultowac się z lekarzem.
A Alicja dziś ulewa bardzo i naprawde nie wiem po czym 😞 biszkoptów już nie jem, wczoraj z rzeczy nowych zjadłam pieczonego bana i pestki słonecznika ale takiego słonego w skorupkach myślicie że od tego może to być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta - jagoda miała szczepienie we wtorek tydzień temu...
Dzwoniłam do lekarza ale ma wyłączony telefon, więc skonsultowałam się z nasza położną... kazała poić małą, oklepywać plecki, kłaśc na brzuszku i odciągać wydzielinę.. a ok 16 mam zadzwonić i powiedzieć jak jest, gdyby coś sie działo to ona skontaktuje się z naszym doktorem i wtedy powie co robić... ech...
Jak tylko mała będzie chora, to chyba dziś zabiję tego naszego sknerę prezesa... oj o 18stej będą tu wióry leciały.. bo jak ja tego nie załatwię, to chyba m pójdzie a ten to już spokojnie nie będzie gadał.. rzuci kilka "delikatnych" słów na k... i załatwi sprawę.. no ale z tym pacanem to chyba inaczej się nie da.. 😠 😠 😠jak ja bym chciała domek....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Foga napisał(a):
Marta - jagoda miała szczepienie we wtorek tydzień temu...
Dzwoniłam do lekarza ale ma wyłączony telefon, więc skonsultowałam się z nasza położną... kazała poić małą, oklepywać plecki, kłaśc na brzuszku i odciągać wydzielinę.. a ok 16 mam zadzwonić i powiedzieć jak jest, gdyby coś sie działo to ona skontaktuje się z naszym doktorem i wtedy powie co robić... ech...
Jak tylko mała będzie chora, to chyba dziś zabiję tego naszego sknerę prezesa... oj o 18stej będą tu wióry leciały.. bo jak ja tego nie załatwię, to chyba m pójdzie a ten to już spokojnie nie będzie gadał.. rzuci kilka "delikatnych" słów na k... i załatwi sprawę.. no ale z tym pacanem to chyba inaczej się nie da.. 😠 😠 😠jak ja bym chciała domek....


no co za burak 😠 😠 😠 z takim to nawet łagodnie nie powinno się obejść,przydałoby się i w łeb przywalić.Trzymam kciuki za Jagódkę oby nie zachorowała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Diviana napisał(a):
Ulala ja też uważam na to co jem a moja mała strasznie się z bąkami męczy pręży się i płacze i nic nie pomaga, ja myślę że to może być od mm bo problem się pojawił po 3 dniach stosowania a wcześniej nie było. Jak zjem pieczone jabłka to łatwiej jej kupkę zrobić na bączki to jednak nie pomaga 😞 a tak bardzo się męczy, zamówiłam ss mam nadzieję że może to pomoże

Też zastanawiałam się nad kupnem SS lub Delicolu ale jak na razie nie kupiłam.
Magda Ty kiedyś chyba polecałaś ten Delicol 🙂 Myślisz, że by pomógł na kupkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...