Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzień dobry!!!!
Divianko zdrówka dla Ali
Daniela Twoja córcia jaka słodka, ale kotek chociaż nie zasnął przy oglądaniu programu haha
U nas nocka w miare dobrze o 20.30 spanko, o 23 karmienie (wprowadzam nowy system karmienia na spiaco, zobaczymy co z tego bedzie) pobudka o 3- podałam mu herbatkę, potem o 4.30- jedzonko i 7, od 3 godziny Wituś juz nie moze spac, ledwo zasypia i spi jakby chciał a nie mógł, ja nie wiem, ale dzisiaj sukces przespał od 4.30 do 7.
Dzisiaj jedziemy na ściągniecie gipsu- w koncu.
Mój mały też ssie pięść nie wiem czemu,nagle go dopadło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Dobry Dzień

Ja na nogach już od po 6 bo Tosię dopadły pierdziochy i marudziła ale noc fajna bo karmienie o 1 i 4 🙂 a ostatni raz jadła przed 21
U nas ładna pogoda się dziś zapowiada, pranko nastawione, zaraz się za siebie wezmę bo jak na razie to w kompie buszuję 😁 😁
Tosia śpi.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Diviana zdrówka dla Ali 😘
Nocka super Michaś jak zasnął przed 8 to obudził się o 3 (7 godzin masakra 🙃 ) poźniej o5 i o 7 martwi mnie tylko to że strasznie mało je w nocy bo po 5 min i zasypia tak że się nie da go do budzić 🤢
mały śpi a ja pranko sprzątanko a wieczorkiem areobik 🙃
miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry 🙂
U Nas weekend bez rewelacji. Oliwka tylko cos ostatnio strasznie marudzi przed snem, płacze, wierci się, kręci i tak po pół godziny zasypia 🤢 A śpi tez jakos tak bardzo niespokojnie 😞 😞 😞 w dzień to p-o pół godziny do godziny tylko a w nocy tak półtora-dwie prześpi 😠 😠 😠 Choć te ostatnie pół godziny to takie na siłę bo cały czas trzeba jej smoczek poprawiać 😮 🤢 😠 😠
Divianka duuuuzo zdrówka dla Ali 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana co do wysypki....
U mnie jest okropny problem z ciemieniuchą mam wrażenie ze oliwkowanie nie bardzo pomaga.....szukałam informacji w necie i ktoś polecił alantan plus wyczytałam też że można nim krostki smarować, też w AZS się go stosuje. Idę dzisiaj do apteki go kupić i cena dobra bo kosztuje jakieś 8zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 😎

U nas jakiś zajęty poranek. Majka bardzo towarzyska, nic nie chce zrobić sama 🙂

Daniela ja Julkę przy tym uczuleniu wtedy też smarowałam Alantnem plus. Tylko mi lekarka poleciła, smarować najbardziej wysypane miejsca, potem np te mniej. Chodziło o to by nie smarować całej powierzchni jednocześnie, bo zatykasz całą skórę i nie oddycha.
Wtedy kapanie w krochmalu + ten Alantan pomogły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Divianko dużo zdrówka dla Aluni 🙂
A u nas nocka spokojna - maleńka calutka przespała z przerwami na karmienia, ale ile ich było nie powiem, bo nauczyłam się karmić przez sen i nie wszystkie karmienia pamiętam 🤪
Za to teraz leży i sobie opowiada, ale widze, ze coraz bardziej sie denerwuję, więc czas się nią zająć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry
dziękuję w imieniu Bartusia za życzenia 🙂 buziaki od cioć przekazane
2 nocki mi gorączkował po 39 stopni i myślalam że to od zębów bo idą mu trzonowe 6 ale dzisiaj go rozłożyło 😞 😞 😞 wlaśnie szykujemy się do lekarza 🤔
życzę więc miłego dnia i nie wiem kiedy zaglądnę bo chory dwulatek strasznie potrzebuje opieki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry.
daniela w aptece kup olejuszkę na ciemieniuszkę ze skarbu matki lub coś innego. Ja to stosowałam. Chodzi mi o to żebyś zastosowała produkt przeznaczony do zwalczania ciemieniuszki.
Magda jak u Ciebie z oddechem Szymka? Kupiłaś monitor? I jeszcze jedna sprawa. Nie znajdę posta w którym pisałaś jak to się zaczęło a chcę do niego wrócic i jeszcze raz przeczytac, bo dziś w nocy tak mnie mały wystraszył i tak mi się wydaje że mamy to samo co Wy. Nie uchwyciłam momentu bezdechu tzn że nie słyszałam jak...kurde nie wiem jak to opisac. No jak człowiek oddycha to po cichu, jak nie łapie powietrza to też nie słychac i nagle takie 3 głośne, z harczeniem jakby, próby złapania oddechu. Zanim 3 raz tak zrobił( a było to raz po raz, czyli szybko)już mój był przy nim. Zerwał się na równe nogi, ja mam bliżej bo łóżeczko oko w oko, ale głóką mały ma jak to się mówi, w moich nogach, czyli odwrotnie bo się ciągle w lewo patrzył więc kłądę go teraz inaczej. Odbiegłam od tematu... Więc jak osobisty dopadł do dziecka szybko chciał wziąc go na ręce i mówił do niego i po tej 3 głośnej próbie, złapał powietrze. Zdarzało się tak że jak przysypiał to na chwileczk e małą, maluteńką jakby zapomniał złapac powietrza i robił taki wtedy szybszy i głębszy wdech. Wyglądało to tak jakby sobie nagle o czymś przypomniał. Dziś od rana szukam na all monitora oddechu i wydaje mi się dobry Snuza. K.... zawsze jak nie jedno to drugie. Jak sobie radzic? Jak to wygląda teraz u Szymka Magda? A Ty jak się w tym wszystkim odnajdujesz? Jezu, normalnie jak człówieka coś nie dotknie to owszem, rozumie drugiego ale gdy razem się z tym samym zmaga to to zrozumienie jest inne, lepsze takie.
Żeby tak z poniedziałku pesymizmem z mojej strony nie zawiało to się pochwalę( choż to paskudnie z mojej strony) że Rysio jak wczoraj po kąpieli zjadł 120 o 20.45, 30 o 21.20 i 30 o 21.30 to spał do.......7.00!!! Jego pierwsza przespana cała noc 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela napisał(a):
cholera znowu kolki 😞 😞 😠 😠 tosia na rekach krzyczy masakra


Daniela może suszarka ją uspokoi.
Magda ja chciałam jeszcze zapytac o date kiedy pisałaś tego posta to wtedy będzie mi łatwiej go znależc i jeszcze raz przeczytac bo nie pamiętam wszystkich objawów jakie opisałaś wtedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Korneka przykro mi, że i Was takie historie dopadły 😞 U nas jest w miarę ok tzn. wtedy było tak niedobrze bo jeszcze dodatkowo był przeziębiony i katar spływał mu do gardła co utrudniało mu oddychanie. Chodź w sumie ja już wariuje bo teraz w nocy też jest podobnie. Niby kataru nie ma ale tak świszczy mu w nosku i dalej mam wrażenie jakby coś mu spływało do gardła. To jest tak, że ja za każdym razem jak on charczy i łapie ten oddech to ja wylatuje z łóżeczka jak z katapulty. To jest okropne bo ciągle boje się, że za którymś razem nie złapie tego powietrza a ja spanikuję i nie będę potrafiła mu pomóc. Na szczęście mam ten monitor oddechu. Dostaliśmy w prezencie od mojego szefa i jego żony. I tylko dzięki niemu mogę spokojnie wyjść np. do łazienki z Kubą. Bo tak to za każdym razem był strach. Ten monitor jest z firmy Angelcare. Jest bardzo dobry. Jestem z niego zadowolona. Trzymajcie się dzielnie. I oby okazało się, że u Was to fałszywy alarm i jednorazowy przypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marta-lion napisał(a):
Kornelka jeden dobry sposób kiedy dziecko nie moze złapac oddechu jest dmuchnąć mu w twarz.


Cześc Marta 🙂 ,,zaniedbałam Cię" Dziękuję za radę 🙂 O tym wiedziałam bo córka jak poszła do zerówki zaczęła się zanosic i wtedy włąśnie jej dmuchałam w usta ale nie wiedziałam czy można tak małemu dziecku. To teraz już wiem, że można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opisać tego jakoś nie potrafię. Ja mam wrażenie jakby się czymś dławił i w pewnym momencie taki dziwny dźwięk wydaje jakby się zapowietrzał. A co do tego mojego postu to to było jak dobrze pamiętam 17 września.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madalena20 napisał(a):
Kurcze Korneka przykro mi, że i Was takie historie dopadły 😞 U nas jest w miarę ok tzn. wtedy było tak niedobrze bo jeszcze dodatkowo był przeziębiony i katar spływał mu do gardła co utrudniało mu oddychanie. Chodź w sumie ja już wariuje bo teraz w nocy też jest podobnie. Niby kataru nie ma ale tak świszczy mu w nosku i dalej mam wrażenie jakby coś mu spływało do gardła. To jest tak, że ja za każdym razem jak on charczy i łapie ten oddech to ja wylatuje z łóżeczka jak z katapulty. To jest okropne bo ciągle boje się, że za którymś razem nie złapie tego powietrza a ja spanikuję i nie będę potrafiła mu pomóc. Na szczęście mam ten monitor oddechu. Dostaliśmy w prezencie od mojego szefa i jego żony. I tylko dzięki niemu mogę spokojnie wyjść np. do łazienki z Kubą. Bo tak to za każdym razem był strach. Ten monitor jest z firmy Angelcare. Jest bardzo dobry. Jestem z niego zadowolona. Trzymajcie się dzielnie. I oby okazało się, że u Was to fałszywy alarm i jednorazowy przypadek.


Dziękuję. No właśnie Magda to świszczenie jest tak jakby do gardła mu coś spływało i zaobserwowałam, że kaszelek pojawia się z rana jak się obudzi. Tak jakby mu coś zatykało gardło czy coś. Dziś powiasiłam mokry ręcznik na łóżeczko bo pomyślałam że powietrze suche i dziś kasłał mniej. W dzień jak jest na rękach czy w leżaczku, czyli w innej pozycji niż leżąca to nie kaszle więc to nie przeziębienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka7 napisał(a):
madalena20 napisał(a):
Kurcze Korneka przykro mi, że i Was takie historie dopadły 😞 U nas jest w miarę ok tzn. wtedy było tak niedobrze bo jeszcze dodatkowo był przeziębiony i katar spływał mu do gardła co utrudniało mu oddychanie. Chodź w sumie ja już wariuje bo teraz w nocy też jest podobnie. Niby kataru nie ma ale tak świszczy mu w nosku i dalej mam wrażenie jakby coś mu spływało do gardła. To jest tak, że ja za każdym razem jak on charczy i łapie ten oddech to ja wylatuje z łóżeczka jak z katapulty. To jest okropne bo ciągle boje się, że za którymś razem nie złapie tego powietrza a ja spanikuję i nie będę potrafiła mu pomóc. Na szczęście mam ten monitor oddechu. Dostaliśmy w prezencie od mojego szefa i jego żony. I tylko dzięki niemu mogę spokojnie wyjść np. do łazienki z Kubą. Bo tak to za każdym razem był strach. Ten monitor jest z firmy Angelcare. Jest bardzo dobry. Jestem z niego zadowolona. Trzymajcie się dzielnie. I oby okazało się, że u Was to fałszywy alarm i jednorazowy przypadek.


Dziękuję. No właśnie Magda to świszczenie jest tak jakby do gardła mu coś spływało i zaobserwowałam, że kaszelek pojawia się z rana jak się obudzi. Tak jakby mu coś zatykało gardło czy coś. Dziś powiasiłam mokry ręcznik na łóżeczko bo pomyślałam że powietrze suche i dziś kasłał mniej. W dzień jak jest na rękach czy w leżaczku, czyli w innej pozycji niż leżąca to nie kaszle więc to nie przeziębienie.


Boże Kornelka u mnie jest identycznie 😞 😞 🥴 i ja też tak robię wieszam ten mokry ręcznik ale to dupa nic nie daje 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
U nas nocka super 🙂 Mały jest dokładniejszy od zegarka bo jedyna pobudka nocna o punkt 3 🙂
Ale od 5 brzuszek chyba bolał bo prężył się więc wziełam go na swój brzuch i tak spaliśmy
😆 do wpół do 7 bo potem tata wstawał do pracy więc zeszliśmy z nim na dól i młody na sofie dospał do wpół do 8 🙂


Ja też polecam butelki dr Browna ja je mam i nie wiem czy to one czy kropeli bo w jednym momencie zaczełam podawać krople i kupiłam butle ale kolki sie skonczyły. tzn sporadycznie są ale nie takie jak były 🙂
Mój Niuniu też ssie piątkę. I wogóle bardzo się teraz ślini. Wasze maleństwa też?

I normalnie chyba się wścieknę bo mój luby wczoraj zaproponował swojej mamusi żeby jeszcze do nas przyszła na 2-3 dni 😠 i ona chyba dzisiaj przyjdzie 😠 a tak było fajnie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta wracając do wódki 🙂 Jak mówiłam jestem za i mimo,iż mamy do siebie daleko to przecież tylko góra z górą się nie zejdą 🙂 Ja po wódce mogę małpiego rozumu dostac 😉 to miej na uwadze że trzeba mnie pilnowac 😉 To żart oczywiście ale wódki chętnie bym się napiła zwłąszcza że ostatnio nic mi nie wolno 😉 Ja z natury raczej spokojna jestem i nudna więc bezpiecznie mogę wypic małe ,,conieco' A tak ostatnio sobie myślałam jak to będzie z nami sierpnióweczkami za ........... dajmy na to ..........20 lat 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...