Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

jejku jak fajnie popatrzeć na tygodniowe dzieciaczki 😉 Mój to urosl w oczach, dzis ma 6 miesiecy az mi sie nie chce wierzyc..
Jesli mogę doradzić co do laktacji, bardzo duzo pijcie napojów najlepiej wody niegazowanej i łuski kakaowe bardzo dobrze działają. Ja do dziś karmie jeszcze piersią, cos o tym wiem i jestem bardzo zadowolona, chociaz na poczatku nie bylo latwo.

Zyczę duzo zdrówka dla dzidziusiów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

existence napisał(a):
O porodzie nie będę się jednak rozpisywać, same wiecie, że nie jest łatwo, ale jak juz położą dzieciątko na piersi jest super... i zapomina się wszystko. O tym że rodziłam przypomina mi tylko bolące, a raczej ..

existence, ja podmywałam sie tantum rosa, robiłam nasiadówki z rumianku, po każdym korzystaniu z wc, podmywałam się pod prysznicem... noi tez wietrzyłam mariolke po kilka minut dzziennie... mi całkowity dyskomfort i ból przeszedł po 3 tygodniach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusiak napisał(a):
No właśnie, Dziewczyny, a Wy karmicie dzieciaczki, jak jesteście na spacerze? Nasz trwa zawsze maks 1 h, bo wiem, że jak dłużej, to będę musiała nakarmić głodka... Ja jakoś mam opory...

agusiak, ja karmie Ksawiera... siadam na ławeczce, zakrywam cyca pieluszką i karmie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga - to czy musisz przelewać do firmy składkę PZU zależy od tego kto ją finansuje. Jeśli ty, a zakład pracy nie ma jej z czego potrącić to wtedy po prostu trzeba zrobić przelew na tą kwotę.
A co do fryzjera - to miałam taki sam dylemat jak ty. Moja ostatnia wizyta u fryzjera była w grudniu 😮 😮 😮
No i zrobiłam rozeznanie wśród miejscowych wiejskich fryzjerek i namówiłam jedną żeby do mnie przyszła 😉
Szału na mojej głowie nie ma, ale przynajmniej znów jestem blondynką 🙂 i grzywka nie wchodzi mi do nosa 😁
Nawet nie wiesz jak mi to poprawiło nastrój 🙂 Tak więc, dla chcącego nic trudnego. No i w międzyczasie, pomiędzy nakładaniem farby a jej zmywaniem zaliczyłam karmienie 🙂
A nad tym czy można czy nie to nawet się nie zastanawiałam - w końcu trzeba się jakoś trzymać. Bo inaczej się małż odkocha 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nie.......... napisałam się jak durna i jakieś klawisze razem nacisnęłam przez pomyłkę i wszystko skasowałam.....
Ogólnie podziękowałam jo-aneczce za fryzjerską poradę i dziewczynkom za odp. dotyczące pzu...
a m polazł z małą na spacer.. ciekawe jak mu się sprawuje... Podejrzewam, że polazł w najdalsze zakątki wsi, co by mu baby do wózka nie zaglądały 😮 😮 😮 i pomyśleć że śmiał się z zabobonów....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Foga pewnie przejął się rolą ojca po prostu 🙂
A ja mam pytanie, od kilku dni jest mi strasznie zimno moja temperatura to 36 stopni, też tak macie? zawsze miałam normalną temperaturę a teraz jest niższa i tak mnie zimno telepie a w domu mamy taką standardową temperaturę koło 23 stopni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
existence napisał(a):
agusiak napisał(a):
existance - ja też podmywam się tantum rosa po każdym skorzystaniu z wc. Do tego czasami po kąpieli psiknę sobie Octaniseptem. Widzę, że u mnie się ładnie goi wszystko - ale szwy ciągną i czasami po całym dniu, a szczególnie spacerze wszystko tam jest obolałe. Ale na pewno nie swędzi.
😞

właśnie chodzi o to, że nie swędzi, tylko piecze. Spróbuję za chwilę tantum rosa i tego Octanisepta - może trochę ulży

A Ja słyszałam ze jak swedzi to znaczy sie sie goi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jolajola81 napisał(a):
existence napisał(a):
agusiak napisał(a):
existance - ja też podmywam się tantum rosa po każdym skorzystaniu z wc. Do tego czasami po kąpieli psiknę sobie Octaniseptem. Widzę, że u mnie się ładnie goi wszystko - ale szwy ciągną i czasami po całym dniu, a szczególnie spacerze wszystko tam jest obolałe. Ale na pewno nie swędzi.
😞

właśnie chodzi o to, że nie swędzi, tylko piecze. Spróbuję za chwilę tantum rosa i tego Octanisepta - może trochę ulży

A Ja słyszałam ze jak swedzi to znaczy sie sie goi


Ja też tak słyszałam
Jola wszystkiegoo dobrego Emilce z okazji 3 tygodni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A wogole to dzien dobry.
Chcialam was doczytac, bo juz zaczelam, ale nie dam rady 😉
juz od rana siedze z przerwami, bo mala jakos spac mi nie chciala potem jesc i znowu nie chiala spac, az ja na balkon wynioslam 🙂 spi teraz sobie smacznie ze smoczkiem, ktos tam pisal ze sie dlawi u mnie tez tak bylo na poczatku, ale teraz zalapala co prawda nie zawsze ma na niego ochote, ale czasem duzo daje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przeczytałam na brzuszku magde i marte no dziewczyny to potrafia pocieszyc.
Marta czytalam ciebie i tez mi dalo do myslenia, chyba trzeba sobie to skopiowac i wklejac co jakis czas na forum jak by ktoras miala problem 🙂 zalamania 🙂 i nieogarniecia wszystkiego.

Ja tak mam 🙂 w sobote jak moj m rano pojechal na budowe to ja zdazylam szybko zjesc o 9 i moze okolo 10 sie umylam, ale zeby obiad zjesc to juz czasu mi zabraklo. jadlam dopiero po 17 a mala mi caly czas marudzila juz nie bylo mowy o sprzataniu czy tez praniu lub prasowaniu. Masakra.
Dobrze, ze kazdy dzien jest inny 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a my po 3 godzinnym spacerku, ktory mala caly przespala za to teraz buszuje a ja marze zeby chociaz na chwilke sie zdrzemnac ☺️
i bylam w tej wiejskiej aptece z pustymi regalami 😠 i poprosilam o jakas herbatke z koperkiem zeby malej nie zaszkodzic ale baba malo rozgarnieta tam sprzedaje...dala mi verdin fix na trawienie ale nie wiem czy ona sie nadaje 🤔

ja w ciazy przytylam az 35 kg ☺️, 15,5 "juz" mi spadlo ale do konca jeszcze daleko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak u mnie wczoraj była masakra z zasypianiem ile ja podchodów robiłam, niby sie ulula jak odkładam do łóżeczka płacz, niby śpi stoje nad nia 15 min śpi ide do sypialni 2 min płacz i tak w kółko, chyba z 5 razy ja karmiłam, nosiłam niw wiem ile a nie chciała iść spać 😞 dziś za to po spacerku jak wyszłysmy o 11.00 to śpi do tej pory 😮 mam nadzieje że jej sie dzień z nocą nie przestawił bo będę miała w nocy zabawe 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też po spacerku i dobrze że wyszłam z małą wcześniej bo niedawno znowu oberwanie chmury u nas było....
Papiery na macierzyński załatwione. jo-aneczka a czy Ty się orientujesz po jakim czasie od wysłania papierów ZUS przelewa pieniądze??
Co do wagi ja przytyłam 16kg ważyłam 47 doszłam do 63. Obecnie ważę 52kg czyli jeszcze 5kg do zrzucenia zostało a w jedną parę jeansów już wchodzę 🙂 Zastanawiam się czy schudnę tą resztę bo moje spodnie są naprawdę szczuplutkie....
Czy wasze pępki też są takie brązowe?? no i jeszcze kreska mi została.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mam pytanie do mam, ktore karmily przez nakladki silikonowe?

Bo ja mam teraz problem, moja mala nie chce ssac mojej piersi tylko jest wielki krzyk tak sie przyzwyczaila do tych nakladek, ze nie wiem jak ja mozna odzwyczaic 🥴
juz ja karmie prawie 2 tyg
czy ktos z was mial taki problem, zeby wrocic do normalnego karmienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosia śpi ale też długo zajęło mi jej usypianie 🤢 Zjadłam wczoraj i dziś rano cienki plasterek żółtego sera i kurcze chałwowych wafelków się najadłam ☺️ więc myślę że to się na jej brzuszku dziś odbiło 😞 😞 bo biedaczka cała czerwona się robiła i prężyła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Diviana napisał(a):
Ja w szpitalu używałam nakładek w domu chyba 1 dzień, mała miała straszne czkawki i ma nadal codziennie kilka razy i bałam sie że to od tego, na poczatku mała sie wkurzała nie mogła złapać cyca itp ale w końcu załapała i teraz karmie już bez.

u mnie tez ma kilka razy dziennie czkawke szczegolnie jak ja podnosze, ale ona miala tez w brzuszku jak byla.
ale u mnie ona strasznie placze jak ty sobie z tym poradzilas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co...
wczoraj siedzialam na podworku ze 3 godziny, bo mala spala, a ja wystawilam nogi na slonce zeby sobie troche opalic i zamiast opalic to sobie spieklam na czerwono, ze dotknac ich nie moglam... masakra, az na wieczor dostalam goraczki i bylo mi straszliwie zimno. wzielam apap i po paru godzinach mi przeszlo na szczescie.
to napewno przez slonce cale lato unikalam slonca, az tu bach nogi jak raki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja ma silny pociąg, ssie jak odkurzacz, fakt że sie denerwowała że nie może złapać sutka i było trochę krzyku ale ja nie odpuszczałam i w koncu załapała, myślę że trzeba próbować aż do skutku, bo z tymi wkładkami to też męczące trzeba myć, w nocy się nie chce a moja robi czasem po kilka podejść zanim stwierdzi że się najadła więc już nie mialam siły z tymi wkładkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...