Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hejka kobietki!
tęskniłam już za Wami strasznie 😉 Brak netu, czasu i problem z logowaniem na mamusiach to powody mojej nieobecności. Na szczęście problemy pokonane 😉 Niestety musiałam zmienić nick z karolciakam na KarolciK ale myślę że to taki mały szczegół 😉
pozdrawiam mocniutko 😉

podczytam Was później i napiszę co u nas!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Cześć,
u nas też wieje optymizmem 🙂 Noc ładnie przespana i a ranek i przedpołudnie całkiem, całkiem. Mam wrażenie, że regularne podawanie kropelek antykolkowych zaczyna przynosić efekty (obym tylko nie zapeszyła).
Ja też włączam Hani muzykę bobasa. Ale tak szczerze mówiąc, nie zauważyłam jakiejś szczególnej jej mocy. Podobnie zresztą było przy Em. Cóż, każdy dzidziuś jest inny.
Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂 🙂
To i ja się przerzucam na mamusie 🙂

Mam chwilkę, Julek śpi, mieliśmy jechać na zakupy, ale nie chciałam małego pakować w ten zbiór zarazków i Kuba pojechał sam.

Nocka u nas chyba ok, pierwsza pobudka o 1, potem o 4, o 5 płakał bo miał kupkę. Obudził się koło 8 i poszedł zaś spać. 🙂

Je co 3 godziny, czasem jak wstanie tak co 1,5 to pocmoka chwilkę i już zapada w kimę.

Ze szpitala wypisali go w ogóle z koszmarną pokrzywką, twierdząc że ja coś zjadłam. Do położnej dzwoniłam już w 1 dzień żeby przyszła to stwierdziła, że nie powinni nas wypisać z takim uczuleniem. No i zadzwoniliśmy do pani doktor która kazała podawać wapno. Już prawie zeszło, więc ok 🙂 Wczoraj skończyliśmy tydzień 🙂 Ten czas leci nie ubłaganie.

I w ogóle położna kazała go kąpać co 2 dzień 😮 Żeby mu mazi płodowej za szybko nie zmazać, bo to go chroni.. No, ale i tak co dzień kąpie. No i kazała w samym Oilatum kąpać, i nic więcej. Byłam taka pogubiona, że szok. W szpitalu mówili inaczej, położna inaczej, inna znajoma położna zaś inaczej, kuźwa oszaleć można 😁 😁 No, ale robię wszystko intuicyjnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
WITAJCIE 🙂
U nas nocka spoko dzionek też w pożądku leci 🙂
CZY KTÓRAS Z WAS JUŻ ROZMAWIAŁA Z LEKARZEM O ANTYKONCEPCJI ALBO JUŻ STOSUJE??

Ja rozmawiałam 🙂 Umówiłam się, że po 6 tygodniach od porodu zjawię się do kontroli to przypisze jakieś tabletki dla mamy karmiącej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Andzelika napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
WITAJCIE 🙂
U nas nocka spoko dzionek też w pożądku leci 🙂
CZY KTÓRAS Z WAS JUŻ ROZMAWIAŁA Z LEKARZEM O ANTYKONCEPCJI ALBO JUŻ STOSUJE??

Ja rozmawiałam 🙂 Umówiłam się, że po 6 tygodniach od porodu zjawię się do kontroli to przypisze jakieś tabletki dla mamy karmiącej 🙂

A PROPONOWAŁ CI LEKARZ COS INNEGO NIŻ TABLETKI??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
WITAJCIE 🙂
U nas nocka spoko dzionek też w pożądku leci 🙂
CZY KTÓRAS Z WAS JUŻ ROZMAWIAŁA Z LEKARZEM O ANTYKONCEPCJI ALBO JUŻ STOSUJE??

Ja rozmawiałam 🙂 Umówiłam się, że po 6 tygodniach od porodu zjawię się do kontroli to przypisze jakieś tabletki dla mamy karmiącej 🙂

A PROPONOWAŁ CI LEKARZ COS INNEGO NIŻ TABLETKI??

Wspomniała tylko o tabletkach. Ja osobiście wolałabym plastry, ale nie wiem czy są takie dla mam karmiących. O niczym innym jeszcze nie rozmawiałam. Dowiem się wszystkiego na wizycie. A Ty też podpytaj lekarza o to co Cię ciekawi, jego obowiązkiem jest być do Twojej dyspozycji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Andzelika napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
WITAJCIE 🙂
U nas nocka spoko dzionek też w pożądku leci 🙂
CZY KTÓRAS Z WAS JUŻ ROZMAWIAŁA Z LEKARZEM O ANTYKONCEPCJI ALBO JUŻ STOSUJE??

Ja rozmawiałam 🙂 Umówiłam się, że po 6 tygodniach od porodu zjawię się do kontroli to przypisze jakieś tabletki dla mamy karmiącej 🙂

A PROPONOWAŁ CI LEKARZ COS INNEGO NIŻ TABLETKI??

Wspomniała tylko o tabletkach. Ja osobiście wolałabym plastry, ale nie wiem czy są takie dla mam karmiących. O niczym innym jeszcze nie rozmawiałam. Dowiem się wszystkiego na wizycie. A Ty też podpytaj lekarza o to co Cię ciekawi, jego obowiązkiem jest być do Twojej dyspozycji 🙂

Z położną rozmawiałam póki co i co do plastrów to nie ma dla karmiących matek jedyne co dla nas jest dostępne to tabletki, zastrzyk(co 3 miesiące) i wkładka litowo-złotowa czy coś takiego o tą wkładkę muszę dokładnie zapytać i ona jest niby na 2 lata.
Ja myślę o zastrzykach ale położna mi odradza, że niby pacjentki źle sie czuja po nich... i ciekawią mnie inne opinie w tym temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moniq1984 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
WITAJCIE 🙂
U nas nocka spoko dzionek też w pożądku leci 🙂
CZY KTÓRAS Z WAS JUŻ ROZMAWIAŁA Z LEKARZEM O ANTYKONCEPCJI ALBO JUŻ STOSUJE??

Ja rozmawiałam 🙂 Umówiłam się, że po 6 tygodniach od porodu zjawię się do kontroli to przypisze jakieś tabletki dla mamy karmiącej 🙂

A PROPONOWAŁ CI LEKARZ COS INNEGO NIŻ TABLETKI??

Wspomniała tylko o tabletkach. Ja osobiście wolałabym plastry, ale nie wiem czy są takie dla mam karmiących. O niczym innym jeszcze nie rozmawiałam. Dowiem się wszystkiego na wizycie. A Ty też podpytaj lekarza o to co Cię ciekawi, jego obowiązkiem jest być do Twojej dyspozycji 🙂

Z położną rozmawiałam póki co i co do plastrów to nie ma dla karmiących matek jedyne co dla nas jest dostępne to tabletki, zastrzyk(co 3 miesiące) i wkładka litowo-złotowa czy coś takiego o tą wkładkę muszę dokładnie zapytać i ona jest niby na 2 lata.
Ja myślę o zastrzykach ale położna mi odradza, że niby pacjentki źle sie czuja po nich... i ciekawią mnie inne opinie w tym temacie

moniq1984 u nas jak się kończy pierwszy miesiąc po urodzeniu dziecka pyta się nas GP(lekarz) czy chcemy stosować antykoncepcje jeśli tak to proponują właśnie ten zastrzyk co 3 miesiące u nas jest za darmo nie wiem jak w PL.moja siostra się zgodziła(jest ponad 2 miesiące po porodzie) i sobie chwali(wcześniej też miała te zastrzyki,ale potem chciała zajść w ciąże wiec przestała je brać) tylko z początku chyba przez tydzień czy dwa i tak trzeba uważać a potem można hulać z mężem(partnerem) ile wlezie już bez ryzyka.ja też się zastanawiam nad tym zastrzykiem chociasz ja jestem raczej zwolenniczką prezesa bo boje się że od innych będę tyć lub coś innego zacznie się dziać nie tak:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie myślałam o antykoncepcji bo i tak nie można 😉 ale jak pójdę na wizytę po 6tyg. to się wypytam bo w kolejną ciążę zajść nie chcę.
Do nas się właśnie goście zapowiedzieli a ja jakoś nie mam specjalnej ochoty na odwiedziny. Tosia zapadła w drzemkę i ja najchętniej też bym się położyła bo zmęczona jestem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też będę gadać z ginem o antykoncepcji. Jak karmiłam Julkę (fakt była starsza i tylko czasem się dosysała ( deserowo 😉) stosowałam plastry czyli Evre. Teraz musimy pomyśleć o czymś mniej inwazyjnym dla mojego układu pokarmowego 😜 ale na pewno coś stosować będziemy! Nie rozumiem dlaczego w Polsce nielegalne są podwiązania. Nie chcę mieć więcej dzieci więc dlaczego nie można tego zrobić raz a porządnie?? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałam o antykoncepcji, ale trochę się boję po ostatniej kuracji sporo przytyłam 😞 Potem jeszcze ciąża i tych dodatkowych kilogramów się nazbierało 😞
A ja znów mam z mężem na pieńku 😞 😞 Wkurwia mnie na maksa 😞 Teraz się na mnie wydarł bo zapomniałam o tym ,że przed szczepieniem najpierw będziemy musieli iść do pediatry ,a dopiero potem na szczepienie 😞 😞 Kurde normalnie mam dość 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paloma, możesz też spróbować odszukać na forum brzuszkowym. Madalena pisała mi kiedyś o dawkowaniu kropelek antykolkowych (w sierpniu). Wydaje mi się, że napisała mi żeby dawać połowę dawki, ale moja Hania była wtedy już większa (miała ok. 3 tygodni).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!! W końcu się mogłam zalogować, bo ciągle mnie wyrzucało......

Tak dziewczynki, potwierdzam po raz x że chłopy to pustaki....... Mojemu odbiła amba na punkcie Jagody.. jak baran nigdy nie wierzył w zabobony, to teraz pacan z wózkiem przed wszystkimi kobietami ucieka, .........co by mu małej nie zauroczyły.. a już nie daj Boże by ktoś zajrzał do wózka.. no maskara 😮 😮 😮 Co najmniej ucieka przed ludźmi jakby jakąś manię prześladowczą miał....... a dziś dodatkowo mnie w***ił, bo jest u nas zwyczaj, że na stronie internetowej naszej miejscowości admin zamieszcza informacje, jakie i kogo dziecko się urodziło, ale gościu nie pyta nikogo o zgodę, tylko umieszcza takie info... no i napisał, że 19stego urodziła się córka nasza Jagoda... no i mój pacan wpadł w furię.. dzwonił do gości i powiedział, że nie życzy sobie, by jego dziecko na tej stroni widniało.... Opierniczyłam go, ale nic nie dotarło do niego.. on twierdzi, że chroni prywatności dziecka... ech... szkoda gadać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę duże zmiany po weekendzie- musimy zrobić pożegnanie brzuszkowi 🙂
U nas weekend ok- Szymkowi podobało się u babci i dziadka. Gorzej ze mną wyjazd z takim maluchem to masakra- tyle tobołów do pakowania 🤢
teraz uciekam i życzę miłej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My po gościach, Tosia wykąpana śpi i śpi dzisiaj w sumie cały dzień 🙂 Kochany skarbek 🙂 Oby noc też była dobra. Ja idę się już myć zmęczona jestem, zjem jakąś kolacyjkę i się walnę do wyrka.
DOBRANOC kurde chciałam napisać brzusie 😁 😁 😁 a my bez brzuszków już
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...