Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dobry wieczor...
moniq moja Lilka zrobila raz zielonkawa kupke przy pediatrze i pani powiedziala - ooo jaka ladna kupka 😮 to teraz juz sie zgubilam...

m. dzisiaj kupil malej smoczek...i mimo ze nie chcialam aby Lilka go miala to okazalo sie ze zupelnie inne dziecko...lezy sobie sama w lozeczku i tylko slychac jak cmoka 😁 bez placzu i nwet przy kupce jakby mniej sie prezylla z nim 🙃 🙃

dzisiaj m. ze szwagierka i znajomymi pojechal na zakupy, troche smutno mi bylo ze musze w domu sama siedziec ale nie narzekalam... a tu wrocil z cudnym wisiorkiem w ramach podziekowania i uznania dla tego co robie dla naszego dziecko...straaaaaasznie milo mi sie zrobilo ☺️

a i dziekuje za zyczenia dla Lilki...jak ten czas leci dopiero na porodowke jechalismy a tu juz kluska dwa tyg jest z nami 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Dzień Dobry 🙂 😉

Zapraszam ranne ptaszki do wspólnego picia kawy 🙂 🙂
Szymek grzecznie leży w łóżeczku i zaciekawiony ogląda wiszące zabawki z karuzeli i gada sam do siebie 🙂 Kuba bawi się samochodami i w między czasie ogląda bajki 🙂
Wiec mam chwilkę dla siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
DZIEŃ DOBRY 🙂
Powinnam sapć ale jakoś mi się nie che 😞 małą niby uśpiłam ale biedna ma problem z kupką znów same bączki puszcza 😞
nie wiem już jak mam jej pomóc 🤨 🤨 🤨z początku pomagało naciskanie brzuszka nózkami ale teraz nie działa 🤔


moniq1984 wypróbuj takie kropelki ja je stosuje od kilku dni i wydaje mi się, że pomagają znacznie lepiej niż te polskie specyfiki na kolkę nazywają się DELICOL, pomagają lepiej trawić laktozę zawartą w mleku piersiowym jak i tym modyfikowanym. Do kupienia w naszych aptekach, to jakaś nowość, mama mi wylukała i przyniosła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madalena20 napisał(a):
moniq1984 napisał(a):
DZIEŃ DOBRY 🙂
Powinnam sapć ale jakoś mi się nie che 😞 małą niby uśpiłam ale biedna ma problem z kupką znów same bączki puszcza 😞
nie wiem już jak mam jej pomóc 🤨 🤨 🤨z początku pomagało naciskanie brzuszka nózkami ale teraz nie działa 🤔


moniq1984 wypróbuj takie kropelki ja je stosuje od kilku dni i wydaje mi się, że pomagają znacznie lepiej niż te polskie specyfiki na kolkę nazywają się DELICOL, pomagają lepiej trawić laktozę zawartą w mleku piersiowym jak i tym modyfikowanym. Do kupienia w naszych aptekach, to jakaś nowość, mama mi wylukała i przyniosła.

Madziu póki co daje jej BIO GAIA I ESPUMISAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry, u nas póki co przeboje. Napisałam wcześniej że mała ładnie śpi i ładnie się skończyło 😞 albo nie mogę jej do 2 uśpić albo o 4 wstaje i już spać nie chce, wczoraj po kąpieli chyba 4 godz ją usypiałam. A teraz ją mam przy cycku. Mąz wcale pzy dziecku nie pomaga, stwierdził zże to był mój pomyysł to mam sie zajmować, do tego powinnam gotować spratac i załatwiać sprawy w urzedach 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
Dzień dobry, u nas póki co przeboje. Napisałam wcześniej że mała ładnie śpi i ładnie się skończyło 😞 albo nie mogę jej do 2 uśpić albo o 4 wstaje i już spać nie chce, wczoraj po kąpieli chyba 4 godz ją usypiałam. A teraz ją mam przy cycku. Mąz wcale pzy dziecku nie pomaga, stwierdził zże to był mój pomyysł to mam sie zajmować, do tego powinnam gotować spratac i załatwiać sprawy w urzedach 😞 😞 😞


ojjj nie ładnie z jego strony, że tak Cię zostawia samą z problemami wtedy kiedy Ty najbardziej jego potrzebujesz. Rozumiem, nie ma cycka nie nakarmi ale już inne czynności przy Alicji może wykonać i Cię trochę odciążyć. W końcu to też i jego córeczka. ehh Ci faceci 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry.Zaraz bede was doczytywac.
Diviana przykro mi 😞 podziwiam cie i jestem calym sercem przy tobie. 😘 😘 mojemu mezowi jestem wdzieczna wlasnie za wsparcie psychiczne (fizyczne takze ale czasami boi sie czegos zrobic). To dla mnie najwazniejsze.
Mnie cos cok pobolewa,wczoraj jechalismy po wertepach samochodem moze za duzo jak po cc?
Widze ze prawie wszystkie maluszki maja problemy z brzuszkami.Moj kupki tez nie moze zrobic a jest chyba jeszcze za malutki na jakies kropelki.Ma tydzien i 3 dni.Probuje dzialac herbatkami wspomagajacymi trawienie. i troche dziala bo maly chociaz nocki w miare spokojnie przesypia.
ja jestem jak najbardziej za smoczkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

moniq, my też uzywamy Espumisan, ale mam wrażenie, że on w ogólke nie działa 🤨
madzia, a orientujesz się ile te kropelki o których wspominałas kosztują?
diviana, przykro mi z powodu Twojego męża... powinien pomagać Ci w maire mozliwosci... ehhh, faceci... Ale głowa do góry, silna kjobietka z Ciebie więc na pewno swietnoe dasz sobie rade 🙂 jesteśmy z Tobą 🙂
mój Mariusz na szczęście w miare mozliwosci pomaga mi... tzn.na tyle na ile może, bo pracuje od rana do wieczora... wstaje o 5.rano i wraca koło 19.00 Ale na kąpiel zawsze zdąży i nie odpuszcza 😉 mi czasem też jest przez cały dzien ciężko, bo jednak jestem sama z Ksawierem cały dzień, a tu obiad trzeba zrobic, posprzątać, na zakupy isc, spacerek z Ksawierem obowizkowo co dziennie... ale staram się przyzwyczaić do nowego trybu życia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
Dzień dobry 🙂

moniq, my też uzywamy Espumisan, ale mam wrażenie, że on w ogólke nie działa 🤨
madzia, a orientujesz się ile te kropelki o których wspominałas kosztują?
diviana, przykro mi z powodu Twojego męża... powinien pomagać Ci w maire mozliwosci... ehhh, faceci... Ale głowa do góry, silna kjobietka z Ciebie więc na pewno swietnoe dasz sobie rade 🙂 jesteśmy z Tobą 🙂
mój Mariusz na szczęście w miare mozliwosci pomaga mi... tzn.na tyle na ile może, bo pracuje od rana do wieczora... wstaje o 5.rano i wraca koło 19.00 Ale na kąpiel zawsze zdąży i nie odpuszcza 😉 mi czasem też jest przez cały dzien ciężko, bo jednak jestem sama z Ksawierem cały dzień, a tu obiad trzeba zrobic, posprzątać, na zakupy isc, spacerek z Ksawierem obowizkowo co dziennie... ale staram się przyzwyczaić do nowego trybu życia 😉


kosztują 26 zł w aptece gdzie pracuje moja mama 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
DZIEŃ DOBRY 🙂
Powinnam sapć ale jakoś mi się nie che 😞 małą niby uśpiłam ale biedna ma problem z kupką znów same bączki puszcza 😞
nie wiem już jak mam jej pomóc 🤨 🤨 🤨z początku pomagało naciskanie brzuszka nózkami ale teraz nie działa 🤔


Moniq a ile pijesz dziennie tych herbatek z Hippa?? Ja zauważyłam że jak je ograniczyłam to małą tak bączki nie męczą. Piję co drugi dzień jedną saszetkę. Zauważyłam że jak piłam 3dziennie to Tosię bardziej męczył brzuszek
Co do soku jabłkowego to mi w szpitalu powiedzieli że przez 3tyg żeby nie pić no chyba że własnej roboty kompoty a później sok jabłkowy rozcieńczać z wodą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wszystkie mamusie i dzidziusie,
jak to dobrze, że już wszystkie jesteśmy rozpakowane 🤪
Na razie nie będę do Was zaglądać zbyt często, bo muszę nacieszyć się Anią. Robi tak słodkie minki, że nie mogę się na nią napatrzeć.
Po powrocie do domu pierwszego drugiego dnia było trochę ciężko, mała się denerwowała i płakała, ja nieporadnie zmieniałam jej pieluszki i przebierałam, a do kąpania przychodziła położna. Ale już od soboty jest cudownie, Anulka prawie nie płacze (nie tak histerycznie jak na początku), ładnie je i śpi. Jak się obudzi tylko patrzy tymi swoimi czarnymi oczkami i bawi się rączkami.
O porodzie nie będę się jednak rozpisywać, same wiecie, że nie jest łatwo, ale jak juz położą dzieciątko na piersi jest super... i zapomina się wszystko. O tym że rodziłam przypomina mi tylko bolące, a raczej piekące krocze na które nie wiem co poradzić. Może macie jakąś metodę, żeby mniej piekło?
Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że teraz na tym forum będziemy się regularnie kontaktować - to naprawdę pomaga i podnosi na duchu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tak samo meczy brzuszek 😞 widzę że to jednak dolegliwosc wiekszosci Maluszkow - nawet tych karmionych piersia 🤨
My stosujemy Esputicon i sadze ze pomaga, bo przed zastosowaniem byly 5 kupek na dobe a teraz mamy ok 7/8 wiec sadze ze troszke pomagaja ulżyć...

A Mamy karmiące piersią - odbijacie Maluszki po piersi??
Ja podnoszę Małą do góry na ramię, ale rzadko kiedy uda jej się odbić... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

existence napisał(a):
Może macie jakąś metodę, żeby mniej piekło?

Mnie położne w szpitalu psikały Octaniseptem i w domu po kazdej kapieli tez tak robilam, w po kapieli wycieranie do sucha papierem badz recznikiem papierowym. Po tygodniu moglam siadac, obecnie nic juz nie czuje i wypadly mi juz te smieszne sznureczki 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Divianka życzę Ci dużo wytrwałości i cierpliwości. 😘 😘 😘 a myślenie Twojego męża hmmmm no jak to że to Twój pomysł 🤔 on w nim przecież też uczestniczył 😉 😜 Może niedługo mu przejdzie tzn oswoi się z całą sytuacją i zacznie Ci pomagać. Trzymam kciuki 🙂

U nas pogoda okropna, pada deszcz a wczoraj tak ślicznie było...Siehankowa w deszcz też wychodzisz na dwór??
Gabi w zerówce, ja już posprzątałam, muszę coś na obiad pomyśleć.
Po południu jadę załatwić macierzyński a mój mąż kończy dzisiaj całe 40latek 😉 a ja kurde nawet prezentu nie mam....coś muszę na szybko wymyślić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien Dobry!
u nas noc masakra...lilka nie spala do 3 nad ranem, usypiala na kilka minut i budzila sie z placzem...dopiero przed 3 kupke zrobila i usnela...ze mna w lozku ☺️ nawet nie wiem jak o sie stalo ale padlam i jej nie odnioslam...i spala potem do 9 - 6 godzin 🤪 teraz zjadla i znowu drzemie... w dzien ten brzuszek wogole jej nie meczy ale w nocy to tragedia...jeszcze ona nie placze tylko przerazliwie wrzeszczy, szczypie mnie i drapie bidulka... strasznie ja musi bolec a i ja dola wtedy lapie ze nie umiem jej pomoc...espumisan tez u nas chyba nie pomaga 🥴

madelenko od kiedy mozna podawac te kropelki...pojde dzisiaj do apteki ale w tej naszej wiejskiej to pewnie nie dostane szczegolnie jak to nowosc 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...