Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
jo-aneczka napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
Mam pytanie ?
Czy ktorys z waszych meżow brał zwolnienie na opieke nad wami?


Jola, a pytasz o zwolnienie za czas kiedy byłaś w szpitalu czy teraz? Z jakiego tytułu ma być ta opieka?
Bo z tego co wiem tylko w tym pierwszym przypadku mąż może dostać opiekę. I nie jestem pewna, ale obiło mi się o uszy, że dotyczy to tylko przypadków gdy kobieta ma zabieg cc. Podobno przy porodzie naturalnym mężowi zwolnienie nie przysługuje.

chodzi mi o zwolnienie po wykorzystanym urlopie.Zależy mi, źeby miał dodatkowe parę dni opieki ze względu na mój stan zdrowia.Ogólnie nie czuję się dobrze i potrzebuje, żeby ktoś pomógł mi w opiece nad Emilką do czasu, aż dojdę do siebie.Czy możliwy jest tego typu manewr, i czy lekarz wypisze to zwolnienie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola na czkawkę to najlepiej przystawić do piersi, żeby się maleństwo napiło. Mój Szymek też ma czkawki czasem, ale on jakoś się nimi nie denerwuje i za bardzo nie chce cyca, chociaż mu tłumaczę, że dzięki temu mu zaraz przejdzie 😉 😜
daniela ja mam jasny pępek, tylko taki wielki. I nadal mam tą linię negra, czy jak ona się zwie 😉
diviana mi to gorąco z kolei 🙂 Raz mi było tak zimno, że aż się trzęsłam cała - i to ze zmęczenia. Myślę, że i Tobie to ze zmęczenia tak zimno... Odpocznij! A przynajmniej się postaraj!
U mnie już drugie pranie czeka na prasowanie 🙂 ...ale się tym nie martwię specjalnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):
U mnie też pozostała kreska, co ciekawe jak byłam w ciązy to jej nie widziałam, pępek taki lekko brązowy jest plus brzydki rozstęp 😠
Ciesz się, ze tylko jeden rozstęp!
Mi na sam koniec wyskoczyły 😞 I teraz widzę dopiero, jak ich dużo... A jeden na żyłce mi się zrobił taki mega duży... No ale trudno!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My juz po kąpieli, Ksawier usypia przy cycu 🙂
a tak w ogóle to jak wasze maleństwa znoszą kąpiel? bo nasz uwielbia się pluskać, gorzej jak wyciągamy go z wanienki - krzyczy i płacze do momentu az nie będzie całkowicie ubrany i nie wezme go na ręce 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agusiak napisał(a):
Paninka napisał(a):
zaraz 19 wszystkie mamuski kapiel szykuja 😉
my kąpiemy o 20... Tak nam bardziej pasuje.. chociaż moja mama mówi, ze to za późno...

czasem lepiej wykapac pozniej, bo potem sie karmi z godzine lub wiecej i akurat pojdzie spac to tak szybko nie budzi znow wiec my tez ozemy pospac.
Ja to roznie kapie zalezy jak sie obudzi czasem o 19 a czasem po 20.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
My juz po kąpieli, Ksawier usypia przy cycu 🙂
a tak w ogóle to jak wasze maleństwa znoszą kąpiel? bo nasz uwielbia się pluskać, gorzej jak wyciągamy go z wanienki - krzyczy i płacze do momentu az nie będzie całkowicie ubrany i nie wezme go na ręce 🤨
A u nas różnie... Jeszcze się chyba oswaja z kąpaniem 🙂 Kikut jeszcze nie odpadł, więc nie może się popluskać niestety 😞
Nam cała operacja 'wieczorna kąpiel" zajmuje maks 30min od momentu rozpięcia pierwszej napki w ubranku do zapięcia ostatniej już po wszystkim 😉 i czasami pod koniec już Szymon zaczyna się denerwować i domagać cyca 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się kąpać koło 19 chyba ze dwa razy mi się zdarzyło że była to 20
Nie wiem co się dzieje ale Tosia dzisiaj ma problemy ze spaniem 😞 I ma mega kolkę, nie może zasnąć i co jakiś czas drze się w wniebogłosy i pręży okrutnie 😞 😞 Non stop dzisiaj ulewa 😞 co wcześniej jej się to nie zdarzało....załamana jestem 😞
Jo-aneczka no to pewnie mi kasa wpłynie w październiku skoro trzeba czekać 30dni..... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lilka w wanience lubi siedziec, ale nie znosi sie ubierac...nagimnastykowac sie musze zeby cokolwiek na nia zalozyc, wije sie strasznie zmijka mala 😜 a dzisiaj bardzo duzo lezy na brzuszku i wiecej baczkow przez to puszcza, mam nadzieje ze uda nam sie troszke pospac 🤨 a ile czasu wasze maluchy spedzaja w wodzie...u nas te kapiele to raczej ekspresowe sa bo Lilka zaraz po nich glodna sie robi ( nawet jak chwile przed jadla) i zanim ja ubiore to juz ssanie ogromne jej sie wlacza 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas kąpiel jest ekspresowa, bo mała głodnieje w wodzie 🙂 ale ogólnie lubi w niej siedzieć, szczególnie jak woda jest cieplutka.. ale po trzeba szybką ją w ręczniki zawijać bo jak nie to czkawka murowana i nerwy wraz z nią... samo ubieranie po też express bo już szuka cyca 🙂

Kurcze ile komarów pcha się do domu masakra... niby biegamy z łapkami przed spaniem i zabijamy kanalie to i tak jakiś zbłąkany w nocy lata nad nami i szuka krwi... france jedne...

Uciekam spać kochane, póki mała trochę kima...

Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi dopiero teraz udało się znaleźć chwilkę.
Szymek znów miał ciężką nockę- w pewnym momencie myślałam, że zwariuję ale daliśmy radę. Teraz jest po kąpieli i słodko sobie śpi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
Co do wagi to ja startowałam z 48kg doszłam do 63 lub 64 a teraz mam 54 :/ jeszcze mi trochę do zrzucenia zostało- głównie z ud i pupy


Lydziaa ja dokładnie taka sama waga jak Ty przed i po ciąży 😉 startowałąm co prawda z 47 ale też doszłam do 63 i teraz mam 54 chociaż jak się ważyłam rano to było 53 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madalena20 napisał(a):
ann5353 napisał(a):
Ja przytyłam 13kg - z 44 na 57, a obecnie ważę 50 🙂 Czyli zostało 6 🙂 Z tym, że ja mam pytanie z innej beczki, co zrobić żeby je zatrzymać?


ann5353
kochana to możemy sobie podać ręce 🙂 hehe tylko że ja ważyłam 43 kg a przytyłam 13 kg i teraz ważę już 49 kg 🙂 i też się zastanawiam co zrobić, żeby więcej nie chudnąć. Ale coś czuję, że od karmienia i przy dwójce brzdąców szybko zgubie 😞


No właśnie - pewnie ja też 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do kreski ja też ma w ciąży jednak bardziej mi sie podobała 🙂
co do wagi nie mam pojęcia ile ważę ale bez większych problemów założyłam dziś rybaczki z jensu z przed ciąży 🙂 więc chyba nie jest źle 🙂
a Marysia uwielbia cieplutką kąpiel i jak ma dobry humor to i po kąpieli jest bardzo spokajna i da się fajnie naoliwkować i ubrać 🙂
uciekam spać
DOBRANOC I PRZESPANEJ NOCKI WAM ŻYCZYMY 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...