Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

siehankowa napisał(a):
a ja mam pytanie do mam uzywających SAB SIMPLEX - bo dostaliśmy te kropelki dzisiaj w prezencie 😉 w sumie ksawier nie ma jakiś takich typowych kolek, ale co dziennie przewaznie miedzy 5 a 6 rano prezy się, podkurcza nózki... nie są to raczej kolki a myślę, ze męczą go gazy i nie moze zrobic kupki... czy na to tez działa SS?


Siehankowa, ss na gazy na pewno pomoże, ale na kupkę raczej nie. Jego działanie polega na tym, że wielkie "banie" gazów rozbija na maleńkie banieczki 😉 (starałam się to obrazowo opisać 😁 )
Dzięki temu dziecko nie puszcza pierdziochów jak z armaty tylko wydaje z siebie takie popurtywania (bączki wylatują jeden za drugim bez żadnego wysiłku). No i brzuszek szybko oczyszcza się z gazów i przestaje być wzdęty.
Kurcze, nie wiem czy wiesz o co mi chodzi 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya, jeżeli brak kupki bardzo doskwiera Michałkowi to możesz mu podać czopek glicerynowy. Ale może twój synek po prostu tak ma, że kupka wychodzi raz na kilka dni i nie ma się czym przejmować.
U nas też jest raz na dwa-trzy dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zjadłam serek Bakuś no i małej chyba to zaszkodziło 😞 Kurcze dostała kolki no i tak się zastanawiam to oznacza że ona ma skazę?? wysypki nie ma tylko nabiał jej chyba na brzuszek szkodzi 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Ja ostatnio nie mam czasu na nic... jagoda jakaś nie spokojna i zawsze z popołudniowego spaceru wracamy z syreną..tak wrzeszczy, że ludzie się za nami oglądają... Nie wiem co jest.. co dwie godziny chce cyca a dłużej nie wytrzymuje.. nawet w nocy jej się odwidziało... jak budziła się dwa razy w nocy, tak od kilku dnie co dwie godziny musi jeśc bo inaczej wrzask 🤢 🤢 🤢 Już nie wiem co robić.. Sprawia wrażenie wiecznie głodnej, ale na wadze przybiera.... ech...

Daniela, myślę, że bakuś nie powinien zaszkodzi.. ja dziś zjadłam na wieczór Jogobelle owoce leśne, mam nadzieję, że będzie dobrze, bo już strasznie mi się chciało jakiegoś owocowego jogurtu...

Dzis za namową mamy dałam Jagodzie po opróżnieniu dwóch cyców mleko nan.. mała zjadła 30 ml i więcej nie chciała...miałam nadzieję, że dzięki temu pośpi troszkę dłużej..ale niestety...po niecałej godzince snu na spacerze zaczęła okropnie wrzeszczeć i domagać się jedzenia... jak wpadliśmy do domu to opróżniła znowu dwa cyce , za niecałe dwie godzinki po kąpieli ok 19.30 zjadła znowu z dwóch i śpi do teraz, choć co chwila się wierci i "kokosi"...tzn napina się, mlaska i pręży.... nie wiem co jest z tym dzieciątkiem..

We wtorek mamy szczepienie i mam nadzieję, że dr nam coś poradzi a nie tylko powie, że tak ma być......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór dziewczynki.
Po pierwsze bardzo przepraszam za moją dłuuugą nieobecność ale trochę się u nas działo. Z Adriankiem wszystko w porządku poza tym że nadal niestety męczą go kolki. W domu mieliśmy remont i byliśmy trochę zabiegani i stąd moja nieobecność na forum. W sumie jeszcze nie wszystko jest skończone ale już powoli finiszujemy 🙂 Także mam nadzieję że powoli znajdę dla Was trochę więcej czasu. Bardzo mi Was brakuje 😞 😞 😞
Pozdrawiam Was wszystkie i całuje wszystkie nasze sierpniowe dzieciaczki (no i te lipcowe także ) 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniela napisał(a):
Siehankowa czy ta szmatka przytulanka sprawdza się? czy dzidzia jeszcze za mała na to? też się zastanawiam nad kupnem
daniela, u nas się sprawdza, ale może dlatego że ksawier od początku zasypiał z pieluszką.... zreszta sama zobacz 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
siehankowa napisał(a):
a ja mam pytanie do mam uzywających SAB SIMPLEX - bo dostaliśmy te kropelki dzisiaj w prezencie 😉 w sumie ksawier nie ma jakiś takich typowych kolek, ale co dziennie przewaznie miedzy 5 a 6 rano prezy się, podkurcza nózki... nie są to raczej kolki a myślę, ze męczą go gazy i nie moze zrobic kupki... czy na to tez działa SS?


Siehankowa, ss na gazy na pewno pomoże, ale na kupkę raczej nie. Jego działanie polega na tym, że wielkie "banie" gazów rozbija na maleńkie banieczki 😉 (starałam się to obrazowo opisać 😁 )
Dzięki temu dziecko nie puszcza pierdziochów jak z armaty tylko wydaje z siebie takie popurtywania (bączki wylatują jeden za drugim bez żadnego wysiłku). No i brzuszek szybko oczyszcza się z gazów i przestaje być wzdęty.
Kurcze, nie wiem czy wiesz o co mi chodzi 🤢

jo-aneczka, lepiej ująć nie mogłaś 😁 w takim razie będziemy stosować SS 🙂 bo w sumie Ksawier co dziennie robi kupki - po kilka dziennie 😜 ale jednak męczy go ten brzuszek, bo robi mu sie taki twardy i prezy się, pręży, stęka, wierci ... mam nadzieje, że teraz będzie mu lżej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

Siehankowa
zdjęcia cudne 🙂 no i jak trzyma Kaswier tą "pieluszkę"...super widok a daj namiary raz jeszcze gdzie kupowałaś 🙂

U nas nocka beznadziejna. Po kąpieli ok 19 Tosia marudziła bardzo, przysypiała i budziła się, płakała i znowu się uspokajała i tak do północy !! 🤢 🤢 masakra jeszcze nigdy tak długo ją nie męczyło. Później pobudki o 3 i 6 i kupa ale jakaś dziwna bo...pomarańczowa 😲 😮 pewna byłam że po tych męczarniach będzie zielona....
Teraz też marudzi nie wiem już co jej czy to od serka czy od czego ??!! ech.........
Miłego dzionka Wam życzę u nas póki co bardzo mgliście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂 u nas nocka nie za ciekawa 🤢 mały standardowo pobudka o 23 i po 2 ale pozniej o 4 i to po jedzeniu strasznie sie prężył i stękał dałam mu espumisan ale chyba nie pomógł bo o 5 znów pobudka bo dalej stęka i się pręży więc położyłam go brzuch do brzucha i tak spaliśmy do 6 pozniej odłożyłam go do łóżeczka i znów stękanie 🤢 to chyba kolka co nie??
Daniela wiesz co mój michałek po miesiącu juz obracał głowke nawet na 10 sek. potrafił utrzymać w górze. A teraz to już się opier na rączkach i próbuje patrzec przed siebie 🙃
jo-aneczka dziekuje za rade pczekam z tymi czopkami do jutra i wtedy pomysle czy je dać czy nie lepiej skonsultowac to jeszcze z lekarzem 🙂
miłęgo dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Anya to mnie uspokoiłaś 🙂 A Michałka może pierdzioszki męczyły? Tosia też tak ma że jak marudzi, stęka, troszkę się pręży to na pierdziochy ale jak już macha nóżkami i rączkami i płacze mocno to kolka niestety 😞 ale te nasze dzieciaczki się męczą 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela napisał(a):
Dzięki Anya to mnie uspokoiłaś 🙂 A Michałka może pierdzioszki męczyły? Tosia też tak ma że jak marudzi, stęka, troszkę się pręży to na pierdziochy ale jak już macha nóżkami i rączkami i płacze mocno to kolka niestety 😞 ale te nasze dzieciaczki się męczą 😞

może to pierdzioszki bo teraz jak mu troszke nóżkami pomachałam to daje koncert bączkowy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela, ja kupowałam na all, uzywaną w stanie idealnym, za całe 19zł z przesyłką 😉 tylko nie myslcie że sknera ze mnie 😜 po prostu czasem nie ma sensu wydawać więcej , bo nigdy nie wiadomo czy dziecko będzie zainteresowane 😉 jest np. na all taka przytulanka za 80zł 😮 lekka przesada 😁
kilka aukcji jest tutaj przytulanka
przytulanka1
przytulanka3
przy zakupie, patrz na wymiary "kocyków" bo niektóre są baaardzo malutkie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
Daniela, ja kupowałam na all, uzywaną w stanie idealnym, za całe 19zł z przesyłką 😉 tylko nie myslcie że sknera ze mnie 😜 po prostu czasem nie ma sensu wydawać więcej , bo nigdy nie wiadomo czy dziecko będzie zainteresowane 😉 jest np. na all taka przytulanka za 80zł 😮 lekka przesada 😁
kilka aukcji jest tutaj przytulanka
przytulanka1
przytulanka3
przy zakupie, patrz na wymiary "kocyków" bo niektóre są baaardzo malutkie 😉


No co Ty Siehankowa nikt nie myśli że jesteś sknera 😁 😁 Ja też kupuję używane rzeczy dla małej bo tak jak mówisz czasami nie ma sensu kupować nowych bo maluch wcale się nie interesuje daną zabawką. Na Allegro czasami fajne perełki za grosze można wyszperać Dzięki za linki zaraz popatrzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂
U nas nocka rewelacja.Filip obudził się o 3.40 a potem o 8.30.Wiec jestem zadowolona,że tak ładnie spał.Teraz pojechał z tatusiem na spacerek.Bo popołudniu idziemy na imprezkę 🙂
Co do pręzenia,to mój mały też czasami się pręży,ja tak jak wczesniej wam pisałam podaję dicoflor 30 i smaruję brzuszek ta niemiecką maścia i jest ok.
Oki,ja uciekam,ide się troszkę uszykować,miłej niedzieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniela napisał(a):
siehankowa napisał(a):
daniela, i jeszcze tutaj są
szafka.pl
szafka.pl
szafka
szafka

Dzięki Siehankowa 🙂 ten Hipcio jest super 🙂 często korzystasz z tej szafy?? robiłaś już tu zakupy??

tez mi się hipcio podobał, ale nie chciałam rózowego 😁
tak, czesto robie tutaj zakupy 🙂 fajna stronka bo mozna zarówno kupowac, sprzedawac jak i wymieniac się 🙂 ta szafka jest z rzeczami dla dzieci, a jest tez jej odpowiednik dla starszych szafa.pl i tam tez dokonuje zakupów 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
U nas nocka nawet fajna 🙂 Jak mała się uśpiła po cztrogodziinnym zabawianiu wszelakimi sposobami o 23 tak spała do 9 - - oczywiście z przerwami na karmienie 🙂 🙂 🙂 Teraz za to od rana nie śpi wcale i na dodatek okropnie mi zwymiotowała -najgorsze, że nie wiem dlaczego 😞 Wydaje mi się, że z przejedzenia żołądeczek nie wytrzymał.
SIEHANKOWA jakiego ty masz przystojniaka 🙂 🙂 🙂
A przytulanki super 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...