Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

dziewczyny, a jak radzicie sobie z plamami z kupki na ubrankach? bo ksawier kilka ubranek tak załatwił 😁 a nie zawsze jest mozliwość namoczenia ich od razu... czy mozna je traktowac jakims odplamiaczem? no bo ja niby mam w pralce program dla dzieci, ale to az 2,5 godz prania - no lekka przesada 😉 a znowu jak wrzucam na szybkie pranie 30min, to plamy nie schodzą całkowicie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
siehankowa napisał(a):
dziewczyny, a jak radzicie sobie z plamami z kupki na ubrankach? bo ksawier kilka ubranek tak załatwił 😁 a nie zawsze jest mozliwość namoczenia ich od razu... czy mozna je traktowac jakims odplamiaczem? no bo ja niby mam w pralce program dla dzieci, ale to az 2,5 godz prania - no lekka przesada 😉 a znowu jak wrzucam na szybkie pranie 30min, to plamy nie schodzą całkowicie 🤢

Ja psikam Vanishem, tym takim odplamiaczem w sprayu. Potem normalnie piorę w proszku dla dzieci. Jak trzeba wstawiam na to dłuższe pranie. A potem ewentualnie dodtakowo płukam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki 🙂

Nie odzywałam sie z braku czasu... ale staram się co jakiś czas poczytać co nieco...

Aniołku - cieszę się, że wszystko jest ok 🙂 Dzielne dziewczynki jesteście 🙂

Czytając wiedziałam co mam pisać a teraz mam pustkę w głowie...

Hmm Daniela, jak u Was z kolkami, bo u nas są codziennie pomiędzy 17 a 19stą....Jagódka męczy się strasznie i płacze tak, że aż się zanosi... codziennie z lękiem patrzę na zegarek i boję się tej 17stej 😞

ooooooooo mała coś stęka .. i tyle się naczytałam i napisałam........

Do jutra kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
Cześć dziewczynki 🙂

Nie odzywałam sie z braku czasu... ale staram się co jakiś czas poczytać co nieco...

Aniołku - cieszę się, że wszystko jest ok 🙂 Dzielne dziewczynki jesteście 🙂

Czytając wiedziałam co mam pisać a teraz mam pustkę w głowie...

Hmm Daniela, jak u Was z kolkami, bo u nas są codziennie pomiędzy 17 a 19stą....Jagódka męczy się strasznie i płacze tak, że aż się zanosi... codziennie z lękiem patrzę na zegarek i boję się tej 17stej 😞

ooooooooo mała coś stęka .. i tyle się naczytałam i napisałam........

Do jutra kochane 😘


Foga no są bóle brzuszka od czasu do czasu ale jednej stałej godziny nie ma. Ja od 4 dni jem z rana małą łyżeczkę kminku i zapijam wodą i widzę że bączki lepiej idą.....
ale wczoraj była masakra bo zjadłam plaster żółtego sera..... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola, mi Dicoflor 30 zaleciła pediatra, ale nie jako główny lek na pleśniawki tylko jako dodatek. Samym Dicoflorem pleśniawek nie wyleczysz.
Ja mam na pleśniawki syrop Fluconazin - smaruję nim buźkę od środka.
A Dicoflor stosuję na wyrównanie równowagi bakteryjnej.
Jeśli twoja Emilka ma pleśniawki to polecam kontakt z pediatrą. Ja co prawda próbowałam samodzielnie je zwalczyć Aphtinem, ale niewiele to dało.
Za to po terapii lekami na receptę zniknęły w ciągu 1 dnia.
Tylko niestety, pleśniawki mają tendencję do nawrotów - u nas znów się pojawiły 😞
A, i jeszcze jedno. Jeśli masz wrażenie, że pleśniawki dokuczają Emilce to możesz smoczek spryskać Tantum Verde i dać do ssania - działa antyseptycznie i lekko znieczulająco (to też rada pediatry)
Aneczkare - ty piszesz, że podajesz Dicoflor codziennie. Ja też podaję Dicoflor zamiennie z BioGają, ale ten o którym piszę powyżej (wspomagająco na pleśniawki) i ten o którym pisała Siehankowa (na biegunkę) to jest Dicoflor 30 - czyli o większym stężeniu probiotyków.
Do codziennego stosowania dla niemowląt przeznaczony jest Dicoflor w kroplach i pewnie takiego używasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela - Gabi świetnie wyglądała jako KRÓLOWA. A strój sama szyłaś? Fajna rzecz takie święto ziemniaka, he, he.
U nas się go nie obchodzi, a szkoda.
Mniam, ja lubię ziemniaki 😁 😁 😁
No a Tosiulka jak zwykle - przesłodka 😘 😘 😘

Dobranoc dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

u mnie już obiad w garnku skwierczy 😮 dzieciaki bezlitośnie mnie obudziły 😜 😉 a ja taka zmęczona hihi...wczoraj znowu z kijaszkami dreptałam i mnie nogi bolą jak talala a do tego rozbolało mnie gardło 😞 ech...
Bartoś już też nie śpi - ogląda bajeczki,za to Tosia śpi sobie i śmiesznie posapuje 🤪
idę zaparzyć kawkę - a co - jak któraś już nie spi to zapraszam 😁
i przesyłam bukiecik życząc miłego dnia 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marta-lion napisał(a):
My nie śpimy 🙂
Już po porannych ćwiczeniach z Julcią.
Jak się odklei od cyca to też idę kawkę robić 😜


matko Marta już po ćwiczeniach 😜 ranny ptaszek z Ciebie...u mnie by nie przeszło - Tośka zjadła o 6 i dalej śpi 🤪 a jak jest zaspana to nie współpracuje hihi - muszę ją najpierw rozruszać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moniczek napisał(a):
marta-lion napisał(a):
My nie śpimy 🙂
Już po porannych ćwiczeniach z Julcią.
Jak się odklei od cyca to też idę kawkę robić 😜


matko Marta już po ćwiczeniach 😜 ranny ptaszek z Ciebie...u mnie by nie przeszło - Tośka zjadła o 6 i dalej śpi 🤪 a jak jest zaspana to nie współpracuje hihi - muszę ją najpierw rozruszać
No ja jakoś tak wypracowałam. W weekend ćwiczę później 🙂
A tak jak Emilka wychodzi do szkoły, a M. do pracy to zanim Majka wstanie robimy z Julką pierwszą rundkę. Bo potem w asyście Majeczki trwa dłużej hihi 🙂 🙂 🙂
Zresztą staram się unikać ćwiczenia Vojty przy dzieciach.

PS. Daniela moje pranie juz wiruje 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela napisał(a):
Marta Twojej Julce jaśnieją włosy?? bo Tosia już czarnych nie ma tylko brązowe a przy skórze przebłyski blondu 😁 😁
No u nas tak samo. Może ten blodn to jeszcze nie taki "blond" ale dużo jaśniejsze są od skóry.

Każda z moich dziewczynek urodziła się z czarnymi, a teraz widać ile z tej czerni zostało 😁 😁 😁
Zresztą nie można mieć wszystkiego po tatusiu, hehe, dlaczego podobieństwo do mamusi ma być tylko od pasa w dół 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie
Aniołku cieszę się, że po operacji wszystko ok.
Pochwalę się - wylicytowałam na allegro leżaczek, matę edukacyjną i kulę rainforest za dobre pieniądze. Wczoraj kurier przyniósł paczkę, poprałam wszytko i po południu Ania już się gimnastykowała na macie i leżała w leżaczku. Była tak szczęśliwa, zainteresowana i rozbawiona tym wszystkim, że miałam popołudnie spokojne. I wyjątkowo po kąpieli cycuś i luli. Bez noszenia, uspokajania, bujania itp. Mam nadzieję, że to nie było jednorazowe, że wymęczyła sie na nowych zabawkach i po prostu padła. W nocy obudziła się przed 2, przewijanie, 10 min. cyc i usnęła. Potem o 5 obudziła mnie jej kupka (dźwęk, nie zapach 😉 ) chwilę podoiła i spała, o 6.30 megakupa (mycie i zmiana ubrań obowiązkowa), poprawiła drugim cycem i śpi. Złote dziecko.
Idę zrobić sobie kawę i odgrzać ryż z jabłkami i do łóżka - a co należy mi się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marta-lion napisał(a):
Moniczek ty masz jeszcze konto na brzuszku? Bo ja swoje już usunęłam 😉


oj no może to dobry pomysł haahaha bo ja na brzuszek już nie wrócę 😉 😜 a tu na mamusiach piszę jeszcze z październikiem 2009 Bartusiowym forum ale nas tam tylko 3 zostały 😞
existence super nocka 🤪 oby same takie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moniczek napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Moniczek ty masz jeszcze konto na brzuszku? Bo ja swoje już usunęłam 😉


oj no może to dobry pomysł haahaha bo ja na brzuszek już nie wrócę 😉 😜 a tu na mamusiach piszę jeszcze z październikiem 2009 Bartusiowym forum ale nas tam tylko 3 zostały 😞
existence super nocka 🤪 oby same takie 🙂
Pytam bo chciałam jeszcze napisać dwa słowa, ale muszę mieć konto. Napiszę ci na prw 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...