Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

siehankowa napisał(a):
hej dziewczyny...
do ksawiera prawdopodobnie przypałętał się jakiś wirus... ma stan podgorączkowy i biegunke... doktorowa przepisała mu Dicoflor 30 w saszetkach i kazała dokładnie obserwowac... bo takie dzieciaczki bardzo szybko się odwadniają... jezeli obiawy nie ustąpią to w piatek mamy sie zgłosic... z tym ze mam problem z podawaniem tego dicofloru, bo ksawier nie je z butelki... łyżeczką troche cięzko... więc jutro musze zaopatrzyć się w strzykawke, może będzie wygodniej 😉


Siehankowa, jak Hania miała pleśniawkę to też nam pediatra zaleciła Dicoflor 30 tyle, że w kapsułkach. A podawałam go jej w proszku.
Wysypywałam zawartość kapsułki i obtaczałam w proszku smoczek. Całkiem dobrze nam szło 🙂
Tyle tylko, że w naszym przypadku chodziło głównie o to, żeby tym proszkiem przesmarować języczek, na którym była pleśniawka. Jeśli Ksawier ma biegunkę to trochę inna bajka - bo probiotyk musi trafić do brzuszka. Myślę, że strzykawka to dobry pomysł, ale chyba jeszcze lepiej jest podawać zakraplaczem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

dzięki za info- byłam w aptece, ale u nas niestety nie mają olejuszki i babka poleciła parafinę- zobaczymy 🙂

Justyna- mój Szymek dzielnie zniósł szczepienie(też refundowane)a potem tak jak Ksawier cały dzień przespał.
Siehankowa- zdrówka dla małego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobranoc mamusie. I niech wasze pociechy śpią tak słodko jak moja Haneczka
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/411/img9165l

P.S. Ehh, chciałam wam wkleić zdjęcie, ale coś mi nie wychodzi 😠

P.S.2. Wrzucę je do avatarka

P.S.3. Już jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dziewczyny główny sprawca to chyba jednak ser 🤢 Tosia zrobiła najpierw kupkę małą, wodnistą a za jakieś 10min tak walnęła że się cała osr*** Musiałam ją myć......Kupka wodnista + taki śłuz.......zresztą pierwszy raz miała coś takiego w kupce 😮
I co ja mam jeść ??!! 🤢 🤢 😞
Siehankowa i Pati zdrówka dla Waszych maluszków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela ja kiedyś też jak zjadłam dosłownie dwa plasterki sera żółtego, moja Nadia to odchorowała to samo po papryce niestety i chyba buraczkach dziś mamy rewolucje i tylko przysypianie, ale za to po sab simplex nieco przechodzi więc nie jest najgorzej.
Czytałam gdzieś o lacido baby czy coś takiego może to pomoże brzusiowi Tosieńki i będziesz mogła jeść swobodniej.
Ogromne uściski dla Ciebie 😘 i dużo sił i wytrwałości 😘
co do szczepień nie jestem pewna ale nam ostatnio mówili że jak wybrałyśmy tą 5 w 1 za 130 zł to każda następna będzie płatna tyle samo i ewentualnie rota wirusy 200 zł dodatkowo i pneumo nie wiem ile...
a Wy szczepicie pneumokoki teraz czy dopiero po 6 miesiącu,żeby jedno kłucie mniej teraz wczesniej było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do szczepień to my mieliśmy 5 w 1 i rota za 350 zł 🤢 na pnełmokoki też się zdecydowaliśmy ale po 1 roku.
Daniela mi lekarka właśnie mówiła ze po tej szczepionce niektóre dzieci mają właśnie takie objawy jak twoja tosia. Mam nadzieje że nocka będzie spokojna 🙂 co do sera to jem od początku i małemu nic nie jest.
Dziewczyny powiedzcie mi co robicie jak wasze pociechy mają problemy z puszczaniem bączków. Mój Michał to aż się obudził bo takie ma problemy.
A i mam jeszcze dwa pytania:
1. Co ile macie wizyty kontrolne? Bo ja mam co szczepienie 🤢 mi się wydaje że to zbyt długo bo chciałabym wiedzieć czy mały dobrze przybiera i rośnie?
2. Do mam chłopców czy wy robicie coś z siusiakami? Bo mi na szkole rodzenia powiedzieli że mam nic nie robić tylko pesiatra a koleżance położna powiedziała żę ma ściągać napletek i już sama nie wiem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya- ja Szymkowi daję herbatkę koperkową albo rumiankową i dość fajnie bąki puszcza.
Wizyty również mam co szczepienie.
A co do napletka to ja ściągam- położna stwierdziła, że skoro schodzi to ściągać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
U nas jak zwykle pobudka o 5.00 a teraz Alicja podsypia u mnie na kolanach
Daniela mam nadzieję że dzień dziś będzie lepszy i że Tosia bedzie dużo spała
Justyma u nas kupki też musztardowe tyle że ja cycem jeszcze dokarmiam
Ja chyba też zacznę podawać te herbatki bo Ala też się budzi jak ją pierdzioszki męczą
Hanusia cudna jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry 🙂
jo-aneczka, dziękuję za radę w sprawie podawania dicofloru 😘 a Hanusia słodziutka 🤪
marta, wysypka prawie zniknęła 🙂 pozostały pojedyncze takie bardzo malutkie krostki na buzce, ale prawie nie widoczne.
lydziaa, a jak ściągać ten napletek? 😉 jak często? jak dużo? jest jakaś instrukcja do tego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień doberek 🙂
Anya ja też wizyt e kontrolną mam co szczepienie...Jeżeli mnie coś niepokoi zawsze jednak mogę iść wcześniej według potrzeby, póki co byłam jak Nadia miała4 tygodnie i 6 naszczepieniu , a teraz mamy iść jak Nadia będzie miała 12 tygodni..
lydzia a ile i co ile dajesz tej herbatki? Bo mi pediatra mówiła,żebym tylko piersią karmiła, ale jak coś podjem i jest awaria to może dałabym małej tego koperku...
siehankowa instrukcja do napletka 🙂 🙂 Rozbawiłaś mnie cudnie to ujęłaś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ DOBEREK 🙂

Tosia jak usnęła o 21 po wielkiej kupie 😁 tak pobudka o 2 i 5.15 🤪 następnie z rana cycuś o 7.30 i śpi dalej 🙂 Jejku jak każda noc by taka była to mega wyspana bym była 😉
Ja już ogarnęłam z grubsza chatkę, wstawiłam pranie....czekam aż się wypierze, biorę Tosiulka i śmigam do Gabi do przedszkola bo dzisiaj ....Dzień Pieczonego Ziemniaka 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Pati123 napisał(a):
siehankowa instrukcja do napletka 🙂 🙂 Rozbawiłaś mnie cudnie to ujęłaś 🙂
Hehe no fakt 🤪 🤪 🤪 Tylko nie określiła w jakim wieku ten napletek 🤪 🤪 🤪

DZIEŃ DOBRY 😎


U dorosłego się uczyła i syna zmajstrowała 🙂 🤪 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Pati123 napisał(a):
siehankowa instrukcja do napletka 🙂 🙂 Rozbawiłaś mnie cudnie to ujęłaś 🙂
Hehe no fakt 🤪 🤪 🤪 Tylko nie określiła w jakim wieku ten napletek 🤪 🤪 🤪

DZIEŃ DOBRY 😎


U dorosłego się uczyła i syna zmajstrowała 🙂 🤪 🙂

dokładnie 😁 dorosłym obsługiwać się potrafie 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pati123 napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Pati123 napisał(a):
siehankowa instrukcja do napletka 🙂 🙂 Rozbawiłaś mnie cudnie to ujęłaś 🙂
Hehe no fakt 🤪 🤪 🤪 Tylko nie określiła w jakim wieku ten napletek 🤪 🤪 🤪

DZIEŃ DOBRY 😎


U dorosłego się uczyła i syna zmajstrowała 🙂 🤪 🙂
Hehe tak poprawdzie to on jej zmajstrował 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Pati123 napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Pati123 napisał(a):
siehankowa instrukcja do napletka 🙂 🙂 Rozbawiłaś mnie cudnie to ujęłaś 🙂
Hehe no fakt 🤪 🤪 🤪 Tylko nie określiła w jakim wieku ten napletek 🤪 🤪 🤪

DZIEŃ DOBRY 😎


U dorosłego się uczyła i syna zmajstrowała 🙂 🤪 🙂
Hehe tak poprawdzie to on jej zmajstrował 🤪 🤪 🤪

ejjj, ale ja też miałam w tym jakiś udział 🤪 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siehankowa napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Pati123 napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Pati123 napisał(a):
siehankowa instrukcja do napletka 🙂 🙂 Rozbawiłaś mnie cudnie to ujęłaś 🙂
Hehe no fakt 🤪 🤪 🤪 Tylko nie określiła w jakim wieku ten napletek 🤪 🤪 🤪

DZIEŃ DOBRY 😎


U dorosłego się uczyła i syna zmajstrowała 🙂 🤪 🙂
Hehe tak poprawdzie to on jej zmajstrował 🤪 🤪 🤪

ejjj, ale ja też miałam w tym jakiś udział 🤪 😁 😁 😁
No nikt go nie umniejsza 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja mala usnela o 22 potem pobudka o 3 i o 7.Oczywiscie po kazdym karminriu placz zanim usnela. a teraz sie najadla przewinelam ja i dalej placz- tak jestem ciekawa czy bede mogla do tego przywyknac bo cos nie wydaje mi sie....Jak ona placze nie jestem w stanie sie na niczym skupic ani nic robic.
Dobrze poswintuszyc tez czasem trzeba a pora dnia niewazna 🙂Mezow nie ma w domu to popisac sobie mozna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...