Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Witajcie

Ja też wstałam o 5 a nawet przed, nakarmiłam małą i pokłóciłam sie z mężem eh Diviana to jak u ciebie tylko my nie mamy sie czym dzielić hehe
ale przd godz 6 poszłam spać i spałyśmy do 9 😁
Ja mam jeszcze katar i niestety moja Emilka też ma 😞 złapała ode mnie eh idziemy dziś do lekarza, bo jutro miało byc to szczepienie, ale już pani dzwoniła, że rezerwuje za tydzień, bo to tylko katar, ale nie wiadomo jak to się rozwinie.
Pati jak noc u was? Ja to chyba przez to całowanie ją zaraziłam.
Crazyyy no ja też bym się wystraszyła tych szynszyli jeszcze to w nocy brrr potem nie spałabym chyba z miesiąc.
Daniela body za 1 zł wow ale ci się trafiło.
jo-aneczka ja w sumie też nie jem nic smażonego, ani tłustych rzeczy juz nie mówie o wzdymających i czekoladzie eh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam dziewczyny i maluszki
U mnie nocka średnio. Wczoraj wieczorkiem miałam gości, to Ania pokazała co potrafi. Od kilku dni grzeczna i spokojna a wczoraj płakała i denerwowała się nawet przy cycu. A jak tylko poszli od razu usnęła. Za to budziła sę o 23, 3, 5, 6, 7 na jedzonko. Tradycyjnie miała nosek trochę przytkany, ale po fridzie przeszło.
Napiszcie jak wygląda katarek u Waszych maluszków, to tylko przytkany nosek i kilka kichnięć na dzień czy leje się ciurkiem z noska? Bo Ani właśnie tak codziennie muszę oczyszczać nosek, i nie wiem , czy wypali poniedziałkowe szczepienie. A dzisiaj jedziemy na USG bioderek i jak mała pozwoli wejdziemy do sklepu na zakupy, bo w domu kończy mi się prawie wszystko, a mąż nie wszystko sam kupi (np. wkładki higieniczne i laktacyjne)

Życzę zdrówka Wam i dzieciaczkom

P.S. Ale te nasze maluszki są urocze - najładniejsze dzieciaczki na całym forum brzuszkowym i mamusiowym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
a my jedziemy zaraz do lekarza, ksawier ma lekką gorączke -37,2 i robi dzis strasznie wodniste kupki, więc będę spokojniejsza jak obejrzy go lekarz...


siehankowa
u takich niemowląt stan do 37,2 to normalna temperatura od 37,3 do 38 to stan podgorączkowy od 38 wzwyż to już gorączka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
a my jedziemy zaraz do lekarza, ksawier ma lekką gorączke -37,2 i robi dzis strasznie wodniste kupki, więc będę spokojniejsza jak obejrzy go lekarz...


siehankowa
u takich niemowląt stan do 37,2 to normalna temperatura od 37,3 do 38 to stan podgorączkowy od 38 wzwyż to już gorączka.

hmm... czyli panikuje 😉 ale jak juz się umowiłam to lepiej jechać, bo ksawier zawsze miał temp. 36,6 . a dzisiaj ma taka rozpaloną główke, a do tego te wodniste kupki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
madalena20 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
a my jedziemy zaraz do lekarza, ksawier ma lekką gorączke -37,2 i robi dzis strasznie wodniste kupki, więc będę spokojniejsza jak obejrzy go lekarz...


siehankowa
u takich niemowląt stan do 37,2 to normalna temperatura od 37,3 do 38 to stan podgorączkowy od 38 wzwyż to już gorączka.

hmm... czyli panikuje 😉 ale jak juz się umowiłam to lepiej jechać, bo ksawier zawsze miał temp. 36,6 . a dzisiaj ma taka rozpaloną główke, a do tego te wodniste kupki...


kochana nie panikujesz jesteś mamą Ksawierka i jeśli coś Cię martwi i niepokoi to słusznie robisz, nic nie zaszkodzi jak obejrzy go lekarz. Przynajmniej będziesz spokojniejsza 🙂 A wodniste kupki mogą świadczyć o różnym podłożu. Zła dieta mamusi, ząbki,trzy dniówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka ja szczepiłam tradycyjnie
Justyna u nas jakby katar sie skonczyl tzn jest "chrumkanie" ale jak psiknę i chce ściągnąć frida to albo nic nie ma albo z 1glutka wyciagne
Siehankowa a gdzie mierzyłaś temp?? mi dzisiaj mówili ze u naszych dzieci goraczka zaczyna sie powyżej 37,5

A ja zrobiłam najgłupszą rzecz....tak pisałyście ze jecie to i tamto no to ja se dzisiaj rano zjadłam plaster żółtego sera....boże mam taka masakrę ze szok Tosia bidulka przeokropnie rozpacza, aż łzy jej poleciały... 😞 bo wątpię żeby to od szczepienia było....ale jestem durna.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniela napisał(a):
Paninka ja szczepiłam tradycyjnie
Justyna u nas jakby katar sie skonczyl tzn jest "chrumkanie" ale jak psiknę i chce ściągnąć frida to albo nic nie ma albo z 1glutka wyciagne
Siehankowa a gdzie mierzyłaś temp?? mi dzisiaj mówili ze u naszych dzieci goraczka zaczyna sie powyżej 37,5

A ja zrobiłam najgłupszą rzecz....tak pisałyście ze jecie to i tamto no to ja se dzisiaj rano zjadłam plaster żółtego sera....boże mam taka masakrę ze szok Tosia bidulka przeokropnie rozpacza, aż łzy jej poleciały... 😞 bo wątpię żeby to od szczepienia było....ale jestem durna.........


kurcze Daniela jakoś nie chce mi sie wierzyć że Tosiulka płaczę z powodu tego że zjadłaś kawałek sera. Do tego nie jest możliwe,żeby tak szybko zareagowała, od rana minęło jeszcze zbyt mało czasu. Zastanawiam się jaki może być temu powód. Ale ciężko jest oceniać tak na odległość nie widząc dziecka. A jak czytam,że tak strasznie Ci płacze to aż mi serce ściska. Może skonsultuj to z innym lekarzem. Bo ten płacz może być spowodowany czymś poważniejszym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewczyny 🙂
Maleństwa wasze są śliczne 🙂
u nas dzisnocka taka sobie bo mały spał od 19 do po 24 pozniej pobudka o 4 i do 5 karmienie (tzn. głównie to wybudzanie 😜 ) a pozniej koło 7 ale wtedy to mały strasznie sie prężył i popłakiwał ale jak podniosłam mu nózki to zasnął koło mamusi 🙂

dziewczyny od kilku dni mały cały czas wisi na cycku. Tzn. Michało o tym że jest głodny dawał mi znaki ssąc rękę. A teraz ssie rękę prawie cały czas i jak daje mu cycka to je. I teraz nie wiem czy się nie najada, czy chce być blisko mamy czy poprostu sobie ssie 🤢 Jak sądzicie?

Pijecie soki? Jesli tak to jakie? I czy rozcięczacie wodą?

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya napisał(a):
Czesc dziewczyny 🙂
Maleństwa wasze są śliczne 🙂
u nas dzisnocka taka sobie bo mały spał od 19 do po 24 pozniej pobudka o 4 i do 5 karmienie (tzn. głównie to wybudzanie 😜 ) a pozniej koło 7 ale wtedy to mały strasznie sie prężył i popłakiwał ale jak podniosłam mu nózki to zasnął koło mamusi 🙂

dziewczyny od kilku dni mały cały czas wisi na cycku. Tzn. Michało o tym że jest głodny dawał mi znaki ssąc rękę. A teraz ssie rękę prawie cały czas i jak daje mu cycka to je. I teraz nie wiem czy się nie najada, czy chce być blisko mamy czy poprostu sobie ssie 🤢 Jak sądzicie?

Pijecie soki? Jesli tak to jakie? I czy rozcięczacie wodą?

Miłego dnia 😘


Anya dwumiesięczne dziecko często ssie swoją rączkę poznając w ten sposób swoje ciało. I jest to normalne, chyba że przy tym płacze i robi to nerwowo to może to być znak że jest głodne albo,że zaczynają się ząbki 🙂
Ja pije sok jabłkowy na zmianę z kubusiem marchwiowo,jabłkowo,malinowym 🙂 Wcześniej rozcieńczałam je a teraz już nie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya napisał(a):
madalena własnie też tak myślałam że ssie rączke by poznawać swoje ciałko albo się uspokoic. Ale jeśli tak jest to skąd będę wiedziała ze mały jest głodny jak on nie płacze... 🤢
to ja też spróbuje nie rozcięczać soków. Zobaczymy jak mały będzie reagował 🙂

Po prostu karm go co 3 godz. nie czekając na płacz. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Daniela przykro mi że mała tak płacze, ja jak złamałam diete i zjadłam kanapkę z masłem to dopiero na drugi dzień małą wysypało, więc ja myślę że to po szczepieniu coś ją boli albo źle się czuje i płacze a nie po serze
Jola faceci to pustaki nie ma się co przejmować, a my majątku też wielkiego nie posiadamy dziecko kot samochód i meble bo dom pod kredytem
Madalena Ty to niezastąpiona jesteś, ja to nawet nie wiedziałam jaką prawidłowa temperature powinien mieć taki maluszek
Siehankowa oby z Ksawierem to był fałszywy alarm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją bidulkę tak męczy ze nawet smoka nie chciała....i jeszcze nigdy tak mocno nie płakała az sie zanosi a przez sen tak przejmująco wzdycha....straszne to jest 😞
A jak wasze maluchy zniosły szczepienie ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Daniela my dopiero się za tydzień szczepimy, nam pediatra poleciła szczepionkę 3 w jednym bo twierdziła ze w tych więcej w jednym też coś niedobrego dla organizmu dziecka jest, ale ja się nie znam, mówiła też że po szczepieniach tych zwykłych dzieciaki często mają bardzo wysoką temperaturę. Strasznie się musi biedactwo męczyć, ale ja myślę że to jednak od szczepienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja po porodzie piłam sok jabłkowy lub gruszkowy rozcieńczany z wodą. Od kiedy jestem w domu piję sok marchwiowy lub jabłkowy nierozcieńczony oraz robiony w domu sok z buraków. Jakoś Ania źle na to nie reaguje. Masło też jem a ser żółty to tak 2 plasterki co 2 dni, więcej na razie nie ryzykuję. Jogurty naturalne lub danio co drugi dzień też wcinam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny moj maly mial dzis pobierana kreew aby sprawdzic poziom zoltaczki i hormony tarczycy, bo lekarka podejrzewa ze moze jego przyrost masy moze byc zwiazan y z moimi problemami z tarczyca. w poniedzialek szczepienie wybralam 5 w jednej potem usg bioder a potem usg nerki tydzien pozniej neurolog tak wiec czeka nas wizyta za wizyta dobrze ze maz wzial urlop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamusie 🙂
Jola u nas nocka taka sobie 🥴 pobudka o 23,30, jedzzenie do 1 😮 potem o 2.30, 4.30 i 6
więpowiem tak bywało lepiej...Za to katarek jakby ustawał 🙂 W nocy aplikowałam paracetamol w czopku i psikałam sól morską odciągałam glutki i wit c podawałam i chyba to zadziałało...
Ja brałam paracetamol i rutinoscorbin i czuje jak gorączka ze mnie wychodzi...
Byłą dziś u mnie mama i zabrała małą na spacer na półtorej godzinki...
Daniela mi pielegniarka mówiła,że po szczepieniu diecko może być niespokojne, rozdrażnione i może płakać bo będzie bolała nóżka czy rączkaw tym celu przepisała mi paracetamol dla niemowlaków i zaleciła doawać co 5 godzin w celu uśmierzenia bólu maluszka....co prawda Nadia nie płąkała,ale paracetamol kupiłam i teraz przy mojej infekcji przydał się jak znalazł 🙂
Esstence Nadi katar poznałam ponieważ ona tak sapała i słychać było jej zatkany noseczek, poza tym kichała kilkarazy pod rzą nwet 4 razy po kilka razy w ciągu dnia, i słychać było,że spływający katar unieożliwia jej ssanie piersi 😞
Madalena fajnie mieć taką syjamską siostrę co??
siehankowa moja Nadia w wekend robiła za każdym razem taką wodnistą kupochę, nie miała gorączki, ale ja za bardzo nic z tym nie robiłam.Też przez moment wachałąm się i zastanawiałam nad wizytą ale potem jakoopuściłam..


a tak w ogóle moja niuńka jakby jakaś zamulona 🥴 je krótko tylko po 10 minut i zasypia i nawet jak ją budzę to ona nie chce jeść 😞 jakaś markotna taka właściwie od rana to tylko drzemała i po chwili budziła się , po spacerze zaczęła puszczać bączki i narobiła sporą kupochę, potem znów 10min przy cycu i teraz zasnęła snem sprawiedliwym... nie wiem czy nie powinnam zareagować na to jej osowiałe zachowanie??? Kurde może ona po prostu osłabiona i rozdrażniona jest od tego kataru i w ogóle??? 🥴 co o tym myślicie???
karmię podobnie jak Wy co 2-3 godziny, ale wcześniej ssanie cyca zajmwało jej 15-20 minut aby się najadła, a 10 min to tylko takie picie było, a dziś wygląda jakby tylko pić chciała 😮 Czy u Was też tak bywa?
Matko jak przeżyję tą zimę i nie osiwieję to będzie cud!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamusie 🙂
Jola u nas nocka taka sobie 🥴 pobudka o 23,30, jedzzenie do 1 😮 potem o 2.30, 4.30 i 6
więpowiem tak bywało lepiej...Za to katarek jakby ustawał 🙂 W nocy aplikowałam paracetamol w czopku i psikałam sól morską odciągałam glutki i wit c podawałam i chyba to zadziałało...
Ja brałam paracetamol i rutinoscorbin i czuje jak gorączka ze mnie wychodzi...
Byłą dziś u mnie mama i zabrała małą na spacer na półtorej godzinki...
Daniela mi pielegniarka mówiła,że po szczepieniu diecko może być niespokojne, rozdrażnione i może płakać bo będzie bolała nóżka czy rączkaw tym celu przepisała mi paracetamol dla niemowlaków i zaleciła doawać co 5 godzin w celu uśmierzenia bólu maluszka....co prawda Nadia nie płąkała,ale paracetamol kupiłam i teraz przy mojej infekcji przydał się jak znalazł 🙂
Esstence Nadi katar poznałam ponieważ ona tak sapała i słychać było jej zatkany noseczek, poza tym kichała kilkarazy pod rzą nwet 4 razy po kilka razy w ciągu dnia, i słychać było,że spływający katar unieożliwia jej ssanie piersi 😞
Madalena fajnie mieć taką syjamską siostrę co??
siehankowa moja Nadia w wekend robiła za każdym razem taką wodnistą kupochę, nie miała gorączki, ale ja za bardzo nic z tym nie robiłam.Też przez moment wachałąm się i zastanawiałam nad wizytą ale potem jakoopuściłam..


a tak w ogóle moja niuńka jakby jakaś zamulona 🥴 je krótko tylko po 10 minut i zasypia i nawet jak ją budzę to ona nie chce jeść 😞 jakaś markotna taka właściwie od rana to tylko drzemała i po chwili budziła się , po spacerze zaczęła puszczać bączki i narobiła sporą kupochę, potem znów 10min przy cycu i teraz zasnęła snem sprawiedliwym... nie wiem czy nie powinnam zareagować na to jej osowiałe zachowanie??? Kurde może ona po prostu osłabiona i rozdrażniona jest od tego kataru i w ogóle??? 🥴 co o tym myślicie???
karmię podobnie jak Wy co 2-3 godziny, ale wcześniej ssanie cyca zajmwało jej 15-20 minut aby się najadła, a 10 min to tylko takie picie było, a dziś wygląda jakby tylko pić chciała 😮 Czy u Was też tak bywa?
Matko jak przeżyję tą zimę i nie osiwieję to będzie cud!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...