Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Daniela ja brałam Azalie po Majce, na mnie dzialała fatalnie. Ale zobaczysz jak u Ciebie.

Co do soboty hmm... Dzień jak co dzień.Wieczorem przed kąpaniem dziewczynek wszyscy byliśmy w salonie. Julka dosypiała w koszu, reszta wpatrzona w tv. Poszłam do kuchni po zupę, wróciłam po sekundzie bo cos zapomniałam z salonu i mówię o Julka się obudziła. Miała otwarte oczy. Ale mówię i jakoś dziwnie wygląda. I od razu złapałam ją na ręce. Była blada jak papier, tylko wokół oczu i ust miała czerwone obramówki szerokosci może pól cm. Masakra. Nie jestem pewna czy oddychała. Nie miałam na to czasu. Potrzepałam ją, dmuchnęłam kilka razy w nos i zaczęła wracać do oddechu i koloru. Nie wiem co to było, bezdech czy ślina.
Miałam to kiedyś z Majką, ale jej zaleciała ślina w samochodzie. Zwyczajnie jechalismy po dziurach. Ech... Mówię wam dziewczyny.
Teraz nie opuszczam ich na sekundę, nawet do toalety ciągnę.

Co do gina. Ja idę jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry 🙂 ja juz na nogach i zastanawiam się co na obiad zrobić 😜 ksawier pojedzony śpi 😉 po kąpieli budzenie na cyca było o 1.45 a następnie o 5.45 🙂 ciekawe czy synus będzie dziś tak samo grzeczny jak wczoraj 😉
marta, o matko, współczuje "wrazeń" 🥴 ja to bym na zawał chyba od razu padła 😮
anya, ale ci zazdroszcze tego aerobiku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
WITAJCIE MAMUSIE 🙂
JAK MI WAS BRAKUJE ALE NO CZASU NIE MAM PRAWIE WCALE 😞
MAM NADZ, ŻE U WAS WSZYSTKO OK!!!!!!!!!! 🙂
JA PLANUJE WZIĄŚĆ SIĘ ZA SIEBIE ALE IDZIE MI TO JAK KREW Z NOSA 😞CHĘTNIE POSZŁABYM NA SIŁOWNIE ALE KASY BRAK I MUSZĘ JAKOŚ W DOMU SOBIE RADZIĆ 😞ALE TAK SOBIE MYŚLĘ, ŻĘ JAK MARYSIA SKOŃCZY 2 MIESIĄCE TO JA ZACZNĘ WALKĘ ZE SOBĄ 🙂
DZIŚ IDZIEMY NA USG BIODEREK 🙂CIEKAWA JESTEM CO USŁYSZĘ....
MAMUSIE CZY WASZE POCIECHY TEŻ PŁACZĄ PODCZAS PUSZCZANIA BĄĆZKÓW??JA NIE WIEM CZEMU MARYSIA NAWET NIE PŁACZE TYLKO KRZYCZY 😞 A INNYM RAZEM SPOKOJNIE PIERDZIOSZKI PRZECHODZĄ I KUPKĘ BEZ PROBLEMÓW ROBI...
POZDRAWIAMY WAS SERDECZNIE I ŻYCZYMY DDDUUUŻŻŻOOO ZDROWIA TEJ JESIENI 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noi obiadek dla mojego m. już zrobiony - dziś będzie jadł makaron z sosem z kurek i piersi kurczaka 🙂 a ja zjem makaronik ze szpinakiem 😁 a przedwczoraj skusiłam się na nalesniki z serem, wczoraj na obiad na gołąbki a wieczorkiem na 2 tosty 😜 i jak narazie (odpukać) nie zauwazyłam żeby jakoś szkodziło to Ksawierkowi 🙂 w każdym razie teraz przez 3 dni nie będe jadła niczego nowego i będę uważnie go obserwowała 🙂

u nas coś dziś pochmurno, szaro i buro... chyba skończyło się lato tej jesieni 🤢

moniq, większośc sierpniowych bobasków ma problemy z brzuszkiem, bączkami, kupkami, prężeniem się itp. Mój Ksawier też tak miał, ale od dwóch dni odpukac bączki "oięknie wychodzą" 😁 brzuszek nie robi się juz taki twardy, nie ma prężenia się... wcześniej podawałam małemu espumisan, ale nie widziałam efektów, a od dwóch dni dajemy Sab Simplex i widać meeega różnicę (no chyba ze to tylko zbieg okoliczności 😉 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam po dłuższej przerwie
Starałam się Was doczytywać, ale czasu brakowało ,żeby coś naskrobać bo przeważnie mały głodek się budził.
Wszystkim chorym mamusiom i maluszkom życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Aniołku trzymam za Was kciuk.
Marta współczuję sobotniej akcji. Ja chyba nawet nie wiedziałabym co zrobić.

Co do pampersów - ja przerzuciłam sie na DADA z biedronki i nie widzę różnicy między nimi a oryginalnymi Pampersami (oprócz ceny). Są tak samo chłonne. A mega kupki, które zdarzają się raz na kilka dni Ani z pampersa też wypływały tak jak z dady.

U nas nocki ostatnio ok. Wczoraj duży sukces - Ania usnęła o 21 a nie 23 jak zawsze. Obudziła się o 2 i 5 na jedzonko, potem o 6.30 przebudziła sie, bo miała lekko przytkany nosek. Potraktowałam kozuche fridą i Ania śpi do teraz. Na brzuszek stosujemy delicol na zmianę z wodą koperkową i jak na razie odpukać działa.
Jutro jedziemy na USG bioderek - mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

Uciekam tym razem ja budzić głodka, bo mleczarnie pełne i przydałoby się podłączyć małego ssaka, żeby trochę ściągnął 😉

Pozdrawiam i życzę miłego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Aniołek ja dzisiaj z moimi dziewczynkami trzymamy kciuki za operacje Oliwki, najmocniej jak umiemy.

Mapa przepraszam zapomniałam odpisać. Wiem że oni tam piszą że jest od 6 miesiaca to łózeczko. Ale ja i tak zamierzam kupic końcem października. Moja Maja spała w takim już od 5 miesiąca, i tamten nie miał dwóch poziomów, tylko ten dolny. Ale wolałam bezpiecznie kłaść ją w kojcu niż czekać aż spadnie mi z kanapy. A ten ma dwa poziomy. Ja nie mam łóżeczka w salonie. Jeśli chcesz ten kojec na stałe możesz dokupić taki gruby materac jak do łóżeczka, oczywiście jeśli zbierasz w podróż to musi wystarczyć ten cienki od kojca.

Siehankowa j objadałam się już pierogami z serem na słodko, i z jagodami. Też nie widzę różnicy. Ostatnio od 3 dni jem pomidorki, ale te cherry i też nic 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
U nas mała wieczorem strasznie marudziła nie chciała spać od spaceru widać było ze zmeczona na rekach przysypiała a w łóżeczku nie chciała i jadła i jadła i jadła aż sie zastanawiam czy ja nie przekarmiłam, ale jak usnęła to 8 godz przespała 🤪
Aniołku ja też mocno trzymam kciuki za Oliwcię 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki,
Ja też pozwalam sobie na coraz więcej zakazanych produktów. I podobnie jak Siehankowa zjadałam już kilka gołąbków - mniam, małej też chyba smakowały.
Pomidory jadam już od dłuższego czasu tyle że w małych ilościach. A pierogi z serem i serniki to jem od samego początku ☺️
Jk do tej pory to wystrzegam się tłustych i smażonych potraw. A jak wy - jecie?
Kurczę - trzeba powoli wracać z dietą do normalności bo nas dzieciaki wewnętrznie wyeksploatują. A tu zima idzie, grypy, przeziębienia, ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamuśki 🙂
Aniołek trzymam kciuki za Oliwke!! 🙂
Siehankowa ja naleśniki i tosty jem już od dawna i nic małemu nie jest 😎
Diviana widać że Ala ładnie przybiewra na wadze 🙂 Słodziutka 🙂
Marta dopiero teraz przeczytałam twojego posta dotyczącego soboty. Współczuje ale super że wszystko skończyło się dobrze 🙂
wiecie co nic mnie nie boli po areobiku a myslałam że ruszyć się nie będę mogła jednak kondyche mam 😁
nie wiem co się z moim Michałem dzieje ale wieczorami koło 19 slicznie mi zasypi i śpi do 23 pozniej pobudka po 1 po 2 ale to nawet nie chciał jesc tylko jak go położyłam do mnie do łóżka to zasnął więc znów go odłożyłam do łóżeczka kolejna pobudka 4 jadł 10 min pozniej o 5 i o 6 i to je tylko przez 5 min jak chce mu dać więcej to zaciska usta. O co mu może chodzić. Nie stęka nie płacze to czemu tak często się budzi? Może za wczesnie go kłade spac?
Dzis umówiłam się na spacer z koleżanką będziemy śmigać po mieście z wózkami 😁
słonecznego dnia ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta, no mi już dawno wszyscy mówią, że powinnam zacząć wszystko jeśc, bo pózniej mały nie będzie chciał jeść stałych pokarmów noi moje mleko tez nie będzie mu smakował jak przyzwyczai się do jednego smaku 😉 ale ja jakas przewrażliwiona 😜 ale postanowiłam, że po mału, małymi kroczkami zaczynam jesc normalnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Aniołek my również mocno trzymamy kciuki 🙂
Diviana Alicja jest urocza 🙂 A jaki ma piękny uśmiech 🙂
Marta nawet nie wiem co napisać. Po prostu coś strasznego.A najgorsze, że nie wiadomo jak temu przeciwdziałać.
U nas nocka ok 🙂 Hania ma już opracowany plan dnia i skrupulatnie go realizuję 🙂 Wstaje rano ok. 8, bawi się do 12. Śpi mnie więcej do 15 - potem karmienie i znowu sen do około 18, zabawa do 22 i znowu sen do rana - z przerwami na karmienie 🤪
Daniela strasznie ci współczuje tych kolek. Ja szczerze powiem, że żadne z moich dzieci ich nie miało - odpukać - i nie znam dobrych sposobów na nią.
Jem też praktycznie wszystko, z wyjątkiem cytrusów, warzyw wzdymających i czekolady. Więc nie wiem od czego ona może się pojawiać. A szkoda, bo jak widzę jak się męczycie to chciałabym wam pomóc, a nie wiem jak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry 🙂

Jakoś ostatnio ciężko mi jest cokolwiek napisać na forum. Goście wyjechali w niedziele. Mimo wszystko narzekam na brak czasu.
Aaaa i mam dla Was niusa... 😉 najprawdopodobniej mojemu Szymkowi idą pierwsze ząbki 🤪
Od trzech dni tak mnie kłuje jak ssie moje sutki i jest bardziej nerwowy a jak mu posmaruje żelem dziąsła to się uspokaja. Dużo się ślini i wkłada wszystko w buzie, zazwyczaj jest to jego piąstka ale nie gardzi też pieluchą. 😜 Próbowałam zaglądać do jego paszczki ale jest tak ruchliwy, że nie idzie dokładnie zobaczyć 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ann5353 napisał(a):
Marta nawet nie wiem co napisać. Po prostu coś strasznego.A najgorsze, że nie wiadomo jak temu przeciwdziałać.

Ann ja myślę, że najwiażniejsze zareagowac w porę. Ale wszystko jest ok. Julka usmiechnięta i tylko to się liczy.

Diviana cudna ta Alicja, hmmmm jak taka mała księżniczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marta-lion napisał(a):
ann5353 napisał(a):
Marta nawet nie wiem co napisać. Po prostu coś strasznego.A najgorsze, że nie wiadomo jak temu przeciwdziałać.

Ann ja myślę, że najwiażniejsze zareagowac w porę. Ale wszystko jest ok. Julka usmiechnięta i tylko to się liczy.

Diviana cudna ta Alicja, hmmmm jak taka mała księżniczka.

Masz rację 🙂 🙂 🙂 To najważniejsze 🙂 W takim razie życzę Juleczce dużo zdrówka i jeszcze więcej uśmiechów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🤪
piję kawusię i spróbuję doczytać trochę zaległości 🙃
Marta matko,pewno się zestresowałaś - mi to uginają się nogi jak coś się dzieje
Aniołku serduchem jestem z Tobą i Oliwcią - niech sam Bóg błogosławi i rękoma lekarzy pomoże Twojej córci 🙂
Magda mi też doba jakby się skurczyła i wciąż brak czasu 😉
Diviana Ala jak się pięknie uśmiecha 🤪

miłego dnia dziewczyny 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzia, wow, to strasznie szybko 🤪 oby tylko odbywało się to bezboleśnie 😘
ann, długo twoja hania sypia w dzień 😉
ksawier tez ma mniej wiecej opracowany plan dnia, tzn. sam sobie go opracował 😉 i w dzień zasypia sam w łóżeczku 🙂 co jest dla nas dużym sukcesem, bo jakoś wczesniej w ogóle w dzien nie chciał lezec w łózeczku (a wieczorem, po kąpieli zawsze sam w nim zasypiał) ... w dzien nawet jak zasypiał na rekach i odkładałam go do łózeczka to zaraz się budził... a od 2 dni, jak tylko widze ze robi sie senny, to daje smoczka, małpke przytulanke, kłade do łózeczka, 2-3 min i ksawier odpływa 😁 i spi srednio po 1- 1,5godz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...