Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Oj, a ja dopiero czytam zaległości z całego dnia.
Siehankowa - trzymam kciuki za szybki powrót do domu.
Paninka - napisze ci o naczyniaczkach bo moja starsza córka miała, młoda zresztą też ma.
Jeśli chodzi o naczyniaki na powiece to znikają one dość szybko i nie pozostawiają żadnych śladów. U nas zniknęły po kilku miesiącach, ale zdarza się, że utrzymują się do roku. Z biegiem czasu są coraz jaśniejsze aż w końcu całkiem znikają.
Trochę dłuższa sprawa jest z naczyniakami na czole lub na karku. Moja Hania ma teraz delikatne zaczerwienienie na powiece i takiego bardziej czerwonego naczyniaka na karku. Pediatrzy mówią na niego "dziabnięcie bociana".
Te znamiona na karku ponoć czasem zostać, ale ja się nie stresuję- jest na karku więc przykryje się włoskami 🙂
A twoja Lila ma tylko zaczerwienienie czy tak zwaną myszkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa, no więc pierwsze co mnie zaniepokoiło u ksawiera to podwyższona temperatura (37,2) i luzne kupki. To było w srode i wtedy tez udaliśmy się do lekarza. Doktorowa przepisała nam Dicoflor30. Kupki nadal utrzymywały się, podwyższona temp. też, a do tego w piątek zauważyłam, że oprócz tego ze są takie luzne, to jeszcze są śluzowate... noi Ksawier był juz taki inny-marudny... Częściej spał, ale tak niespokojnie, w dzień dużo marudził... I widać było, że boli go brzuszek , bo zaczal znów sie pręzyć (a nie robił juz tego od kilku dni , bo zaczeliśmy podawac mu SS). W nocy z piątku na sobote obudził sie i płakał przez godz., co mu się wcześniej nie zdarzało 🤨 noi to by było na tyle z objawów ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesć mamusie 🙂
własnie nadrobiłam zaległości a troche ich było 😜
siehankowa trzymajcie się cieplutko i niech Ksawier wraca szybko do drowia 😘
Justyna szacun! czytałam o cc

ja musze ponarzekać bo ostatnio to dało efekty. Michał 7 dzien nie robi kupy. Nawet termometr nie działa 😞 nie wiem co mam robić dziś jeszcze podam mu czopka jak nie pomoże to ide do prywatnego lekarza bo w piątek byłam u mojego i przepisał jakś syrop który nic nie pomaga. Do tego mały (jak dla mnie) mało waży 4486 g w ciągu 3 tyg. przybrał niecałe 500 g. Mówią ze mieści się w normie ale ostatnio przytył tyle e 2 tyg.
mały się obudził uciekam
miłego dnia 😘
a i śliczne macie maleństwa 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc mamusie 😉
noi Ksawier ma jednak jakąś wirusówke 😞 z plusów to tyle dobrego, ze nie na tyle silną zeby podawac antybiotyk, ale nadal pozostaje kroplówka... nie wiem ile będziemy lezec, nikt nic na razie nie mówi... noi zapalenia ucha niby jednak nie ma, ale ja juz sama nie wiem komu wierzyc 🥴 wczoraj jak byliśmy prywatnie u lekarza, to on nacisnął Ksawierowi uszka i ten zaczął płakac - a to niby jeden z objawów zapalenia ucha... ale jak pytałam dzisiaj doktorowej , to ona stwierdziła, ze zadnego zapalenia nie ma, bo zapalenie ma inne objawy... a ja wyczytałam na necie, że goraczka i biegunka tez mogą być objawem zapalenia 😮 i bądz tu mądry 😠 co lekarz to inna opinia 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂 🙂
U nas nocka super,tylko jedno budzenie o godzinie 4 i nastepne o 7.30 🙂
Doczytałam was troszke.
siehankowa dużo zdrówka do twojego maluszka,buziaki dla was 😘
justyna rzeczywiscie nie miałaś ciekawego porodu,ja z reszta swój tez wspomniam jak jakiś koszmar.
U nas zimno jak cholera,włączylismy centralne.
Ide szykować sniadanko,a potem na obiadek do teściów.Życze wam miłej niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siehankowa napisał(a):
anya, moze taka jego natura... ale ja jednak wybrałabym się do lekarza i skonsultowała to... wiesz, zawsze to będziesz spokojniejsza... a michalek jest na cycku, bo nie pamiętam ☺️

na cycu tylko że je po 5-10 min co 1-2 godz. ja już popadam w paranoje bo słyszałam gdzieś że dzieci często mają zwężone żołądki albo odbyty i teraz wszędzie doszukuje się chorób u mojego synka. Wiem jestem straszna 🤢 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya u was kupka to wielki problem. Może spróbuj mu podać herbatki koperkowej do picia?? i koniecznie do lekarza jednak tydzień to bardzo długo.....A ja się martwiłam że Tosia 2dni kupki nie robiła... 🤔
Marta przyłączam się do kawki 🙂
Madzia dużo zdrówka 😘 😘 Kuruj się kochana
dla Ksawiera również 😘

Oj teraz takie paskudne pogody ,że się wszystko człowieka czepia.....Gabi też coś pokichuje, już jej inhalacje robię bo ledwo zakonczyła kaszel i katar....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry 🙂 wstalismy po 10 🤪 😁 od 5 🙂 alw wkoncu malego glod obudzil 🙂 w nocy ladnie spal,a balam sie ze bedzie odwrotnie w dzien tez ladnie kimal.Teraz sobie lezy i oglada pana Kaczorka 😁
madziabuziak dla ciebie moze ci sie poprawi 😘
a u nas tak zimnoo a meza nie ma 😞 dobrze ze dzisiaj wczesnie wraca.
inezale Tymcio ma sniada karnacje 🙂przystojniak 😜
siahankowa ucaluj mocno Ksawierka 😘 😘 😘 to jest dzielny chlop dacie rade 😉
ps.musze sie pochwalic ze po wczorajszym rozciaganiu,cwiczonkom i noszeniu Norbi sam do snu polozyl sobie glowke w druga strone 🤪 a zawsze bylo kombinowanie jak cholercia,waleczki po prawej str itp nasz maly wielki sukces 😁
anya to normalne ze sie martwisz,ja czasami tez doszukuje sie jakis chorob.A bo tu czytalam ze... moj Mariusz sie smieje ze nie dlugo bede szukala czy nie jest dziewczynka 😜 😁
o i Norbi usnal przy muzyce swoich pierdzioszkow 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzia, zdrówka zycze 😘
justyna, gratuluje sukcesu "główkowego" 🙂
anya, ja czytałam gdzies, ze na cycu to i 10 dni moze nie byc kupki, ale wg mnie to juz zdecydowanie za długo...

a u nas tez zimno, za oknem i w szpitalu tez 🤢 w nocy zmarzłam jak cholera, ordynatorka oddziału mówiła, ze walczyła z prezesem zeby włączyli ogrzewanie (jest gazowe) to się nie zgodził 😮 dopiero dzisiaj zaczeli grzac, ale cos marnie bo nadal zimno 😜 dobrze chociaz ze dali mi łóżko - tzn. sama sobie wziełam, płatnie oczywiście, bo za darmo to tylko krzesło udostępniają 😮 ehh, nasza kochana służba zdrowia 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry!

siehankowa trzymajcie sie !
madziu zdrowka dla Ciebie i chlopakow i oczywiscie dla wszystkich naszych bobaskow 😉 😘 😘
jo-aneczka Lilka tez ma kilka naczyniaczkow nad karczkiem i jednego w ksztalcie serduszka nad pupka, ale jak piszesz one nie przeszkadzaja bo i tak sa caly czas zakryte, na powiece jak sie urodzila miala strasznie sinego, teraz jest duzo bledszy ( chociaz raz mam wrazenie ze bardziej go widac innego dnia juz mniej) ale myszki to nie sa...poczekamy, polozne mowily ze jesli sie nie paprze i nie zmienia to nic z tym sie nie robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Siehankowa trzymam kciuki za ciebie i Ksawiera 🙂 Żebyście mogli jak najszybciej wyjść ze szpitala 🙂
Paninka ciemieniucha wygląda podobnie troszkę do łupieżu, ale jest twardsza i z tego co pamiętam żółta. Mój Igor miał ją na czubku głowy i brwiach - schodziła mi po oliwce, smarowałam przed kąpielą, a potem zczesywałam i myłam główkę. Ale teraz dziewczyny stosują ta olejuszkę - podobno lepsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...