Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Daniela a ja Ci wstawię zdjęcia przedstawiające dzieci chore na atopowe zapalenie skóry. Możesz sobie porównać. Mam nadzieje, że okaże się, że to nie to. 🥴
http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Zdj%C4%99cia
A tak w ogóle to Dzień Dobry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

Hihi i właśnie oczekuję na drób 🙂 Teściowa koleżanki tak mnie lubi, że ubiła dla mnie 2 wiejskie kuraki i kaczkę.. super.. na chrzciny będzie jak znalazł 🙃 Jednak nie wszystkie teściowe są takie złe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry!
u nas nocka piekna. lila usnela o 22, pobudka na jedzonko o 6 (spala z kupa nie mam pojecie jak dlugo 😮 ☺️ ) i do tej pory spi 🙂 🙂 moj aniołek 😉

Foga ja tez nie kupowałabym niczego...przeciez to dziecko bedziesz chrzcic a nie kombinezon 😉 😉

siehankowa powodzenia na wizycie 😘 😘

madziu Lilka na razie nie ma wstretu do aparatu ale jak go widzi to strasznie powazna sie robi...złapac usmiech to nie taka prosta sprawa z nia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ann5353 napisał(a):
Cześć dziewczynki 🙂
Milium przeczytałam twojego posta i tak się zastanawiam czy azs może być chwilowe, np. przy osłabieniu organizmu przy chorobie, np. przeziębieniu? Przyszło mi to do głowy ponieważ moja szwagierka, która jest teraz w 8 miesiącu ciąży, właśnie teraz na to zachorowała. Jest to wynikiem osłabienia organizmu w ciązy. I tak mnie zastanawia czy Tosia może mieć to przy przeziębieniu...

Ann w sumie to nie wiem,wiem tylko że ta choroba jest genetyczna, chociaż nie wiem po kim moja siostra ja 'zyskała' bo nie przypominam sobie u mnie w rodzinie nikogo z azs, ale moze ktos to miał tylko kiedys nie wiadomo było ze to jest własnie to, ta choroba objawia sie przeważnie w wieku niemowlęcym lub dziecięcym, ale może w starszym wieku też. Ja w sumie alergii nigdy nie miałam na trawy a objawiła sie u mnie jak miałam 17 lat, wiec może z tym tez tak jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja dziewczynki pomyślałam dzisiaj o AZS bo jak wiecie Gabi też to miała i wydaje mi się że Tosia też to ma 😞 Madzia dziękuję Ci za fotki no Tosia ma podobne takie plamo-krostki czerwone 😞 ja od wczoraj odstawiłam całkiem nabiał i zobaczymy jak to będzie dalej, Jestem załamana bo wiem co to znaczy mieć to paskudztwo................
Milium Tobie również dziękuję 🙂
Używam teraz do ciała tylko Emolium i kupię maść cholesterolową i będę to natłuszczać......
i teraz zacznie się wydawanie mnóstwa kasy na kremy specjalne.....wiem że dobry jest też Topialyse SVR.... czy któraś z Was miała jeszcze do czynienia z AZS może jakieś wskazówki dacie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Siehankowa ja na frasunek to chyba kompoty z jabłek mogę się napić. Mam nadzieję że się dodzwonisz do tego lekarza i że wszystko się wyjaśni, ślę buziaki dla Kasawiera. A dziś trzymam kciuki za kontrolę.
Martalion dużo siły przy tych ćwiczeniach czasem tak jest że długo poprawy nie ma a potem jak skoczy to nagle jest już super, Ty wytrwała babka jesteś więc wiem że dacie radę.
Moniczek pokaż krowe na dobry dzień
Daniela mam nadzieję że odkryjesz w końcu powód wysypki, a Alicję mi dziś znowu wysypało, to wyciszenie to chyba była cisza przed burzą i sama już nie wiem, u Alicji wygląda to identycznie jak na zdjęciach dodanych przez Madalenę u dziecka ze skazą ektodermalną buzia, szyjka uszka identycznie już nie wiem co jest bo dietę trzymam a była to jedynie chwilowa poprawa
Madalena Ala się urodziła z zaczątkami ząbków dwa biale wystają i też ostatnio jakoś się złości i szoruje piąstką dziąsła może też powinnam jej żelem posmarować
Kornelka Ty wiesz że ja Ciebie uwielbiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry dziewczynki,
I znów od rana się uśmiecham - właśnie przeczytałam o akcji Bartusia. Moniczek - ech, dzieci zawsze potrafią nas wpędzić w zakłopotanie.
Daniela - co do wysypki Tosi - ja niestety nie mam żadnego pomysłu bo moje dziewczynki nie miały wysypek (tfu,tfu, przez lewe ramię i odpukać 😉 ), ale inne mamy fajne rady dają.
Trochę dziwi mnie, że wasza pediatra nie potrafi na to nic poradzić. Jeśli nie uda ci się tej wysypki zwalczyć to może spróbuj umówić się do dermatologa dziecięcego.
Madalena - ja po prostu widzę, że mój biust coraz mniej mleka produkuje. Po części winne są temu przespane nocki i brak popytu na mleko 🙂. Pierwszym objawem było to, że musiałam Hanię karmić z obu piersi podczas jednego karmienia a z czasem wystąpiła sytuacja, że młoda płakała jak ona ssała a z bimboła już nic nie płynęło 😞
Teraz dostaje cycusie co drugie karmienie i jest ok. Być może przy odrobinie samozaparcia udałoby mi się zwiększyć laktację, ale przekalkulowałam i zdecydowałam, że nie będę tego robić. Ja i tak w niedługim czasie będę musiała wrócić do pracy, a że w moim zawodzie godziny pracy trudno sobie zaplanować (a przerwa na karmienie jest w zasadzie nieosiągalna) więc wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest optymalne.
Foga - ja też myślę, że kremowy kombinezon będzie pasował. Ja już widziałam dzieciaczki ubrane do chrztu na kolorowo. W razie czego możesz kombinezon ozdobić gałązką mirty i będzie uroczyście. Jest u was taka tradycja?
Ja mam co prawda biały kombinezonik ale za to z misiem z przodu i z uszami na głowie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):

Madalena Ala się urodziła z zaczątkami ząbków dwa biale wystają i też ostatnio jakoś się złości i szoruje piąstką dziąsła może też powinnam jej żelem posmarować


Jeśli widzisz, że Alutka się złości i ją to boli to pewnie po co ma się męczyć bidulka. Ten żel można od urodzenia stosować, nie ma ograniczeń wiekowych. Zawsze to przyniesie ulgę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela moja Nadia miałą właśnie taka suchą skorupę i kupiłam linomag a+e w Carrefour i powiem szczerze że w dzień przemywałam buzię wodą przegotowaną i zaraz potem właśnie tym natłuszczałam i teraz pierwszy raz od bardzo dawna twu twu twu odpukać ma ładną buzię 🙂Może i Ty tak zrób?
Kurdele ale te wysypki to pierństwo spędzające sen z powiek...Wiem co czujecie...
Dzień dobry w ogóle 🙂
U nas dziś znów ból brzuszka 😞
A na dodatek wychodzi moje nieracjonalne odżywianie 😞 W kącikach moich ust pojawiły się tzw zajady 😞 pierwsza oznaka niedoboru witamin 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Divianko krowa jeszcze w stanie cząstkowym 🙃 jak skończę fotka murowana 😉
Kornelka Ty kochana jesteś 😆
jo-aneczka u mnie podobna sytuacja z laktacją a Tosia przy cycku wierzga wyrywa się i płacze tylko w nocy udaje mi się ją przystawić 😞
Daniela jak masz możliwość to skonsultuj się jeszcze z innym lekarzem może ktoś w końcu poradzi na tą wysypkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moniczek Twój Bartuś to jest dopiero the beściak haha, ale do mnie jak przyszła pielęgniarka środowiskowa- niespodziewanie, bo akurat przejeżdżała i wpadła, to miałam akurat sajgon w domu bo pierwszy raz od porodu zostałam sama z Witusiem i wszystko porozkładane, mały płakał, ja z wózkiem po całym domu krązyłam, jak ta środowiskowa zawitała, to akurat Wituś walnął kupę jak ze Szczecina do Zakopanego i miał ją na plecach, to dopiero sobie pomyślała o mnie ze jakas łamaga jestem, dziecko osrane, zapłakane, wszystko porozrzucane masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Daniela piorę w Lowvelli a kąpię w Oilatum, nabiału nie jem już ponad miesiąc
Co do tego co ją boli czy swędzi to ja już sama nie wiem dziewczyny, bo ona kolki ma cały czas ss nniby troszkę pomaga ale i tak nadal się pręży i płacze, szczególnie jak dochodzi ta 4 godz że znów jej powinnam kolejną porcję ss dawać a w nocy jak się budzi to już zupełnie jest masakra. Więc jej zdenerwowanie nie wiem od czego jest od dziąseł, kataru, swędzącej skóry, tych wstrętnych bąków naprawde już nie wiem co z tym dzieckiem robić. Jak pisałam ta pediatra jest beznadziejna na tym zdjęciu jest dokładnie to co ma Alicja a ona stwierdziła że to przewlekłe uczulenie bo ja coś jem. Niestety po tej diecie którą mam teraz dziś zaczęło mi się robić słabo i kręcić w głowie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A mój m dzisiaj poszedł w koncu do pracy, co prawda lekarz powiedział ze jest potrzebna jeszcze rehabilitacja, ale m stwierdził ze nie ma czasu bo musi juz wracac do pracy i podpisał oswiadczenie ze rezygnuje z rehabilitacji, a wczoraj narzekał ze noga go boli bo mu cos kosci strzelają ale to olałam, szkoda ze na mecz sie nie wybiera 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Diviana napisał(a):
Daniela piorę w Lowvelli a kąpię w Oilatum, nabiału nie jem już ponad miesiąc
Co do tego co ją boli czy swędzi to ja już sama nie wiem dziewczyny, bo ona kolki ma cały czas ss nniby troszkę pomaga ale i tak nadal się pręży i płacze, szczególnie jak dochodzi ta 4 godz że znów jej powinnam kolejną porcję ss dawać a w nocy jak się budzi to już zupełnie jest masakra. Więc jej zdenerwowanie nie wiem od czego jest od dziąseł, kataru, swędzącej skóry, tych wstrętnych bąków naprawde już nie wiem co z tym dzieckiem robić. Jak pisałam ta pediatra jest beznadziejna na tym zdjęciu jest dokładnie to co ma Alicja a ona stwierdziła że to przewlekłe uczulenie bo ja coś jem. Niestety po tej diecie którą mam teraz dziś zaczęło mi się robić słabo i kręcić w głowie 😞

Divianko a może wybierz sie do dermatologa dziecięcego, bo może rzeczywiście małą to swędzi i dlatego taka jest niespokojna, zastosuj na dziąsełka to co Madzia polecała, może po tych wszystkich zabiegach Alusi się polepszy humorek i przy okazji Tobie też, bo zaraz wpadniesz w jakąs deresję, a lepiej tego uniknąć, szczęśliwy dzidziuś to szczęśliwa mama 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
milium napisał(a):
Diviana napisał(a):
Daniela piorę w Lowvelli a kąpię w Oilatum, nabiału nie jem już ponad miesiąc
Co do tego co ją boli czy swędzi to ja już sama nie wiem dziewczyny, bo ona kolki ma cały czas ss nniby troszkę pomaga ale i tak nadal się pręży i płacze, szczególnie jak dochodzi ta 4 godz że znów jej powinnam kolejną porcję ss dawać a w nocy jak się budzi to już zupełnie jest masakra. Więc jej zdenerwowanie nie wiem od czego jest od dziąseł, kataru, swędzącej skóry, tych wstrętnych bąków naprawde już nie wiem co z tym dzieckiem robić. Jak pisałam ta pediatra jest beznadziejna na tym zdjęciu jest dokładnie to co ma Alicja a ona stwierdziła że to przewlekłe uczulenie bo ja coś jem. Niestety po tej diecie którą mam teraz dziś zaczęło mi się robić słabo i kręcić w głowie 😞

Divianko a może wybierz sie do dermatologa dziecięcego, bo może rzeczywiście małą to swędzi i dlatego taka jest niespokojna, zastosuj na dziąsełka to co Madzia polecała, może po tych wszystkich zabiegach Alusi się polepszy humorek i przy okazji Tobie też, bo zaraz wpadniesz w jakąs deresję, a lepiej tego uniknąć, szczęśliwy dzidziuś to szczęśliwa mama 🤪

Diviana ty faktycznie powinnaś się wybrać do dermatologa, bo może to wcale nie jest alergia pokarmowa, a ty przy tej diecie jeszcze się anemii nabawisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Mamusie 🙂

Oj czytam o tych wysypkach i innych problemach...ehh trudne to...
Trzymam mocno kciuki za wszystkie Maluszki i Mamy zmagające się z problemami!

A ja mam dwa pytania
1. Od jakiej temperatury planujecie ubierać Dzidki w kombinezony?
2. Bardziej do mam rehabilitujących ale może nie tylko;
Orientujecie się o czym może świadczyć zaciskanie piąstki w "figę" ?

A i Foga ja też bym nie kupowała oddzielnego wdzianka.
Ja mam granatowy kombinezon na zimę dla Maćka i w nim pewnie pójdzie na chrzest,
a po prostu pod spód ubiorę go elegancko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
Madalenka a może wiesz czy jak moja szwagierka zachorowała na azs teraz w 8 miesiącu ciąży to jej objawy skończą się wraz z porodem czy mogą się utrzymywać? Bo jej gin stwierdził, ze powinny się skończyć, ale u dermatologa nie była.


ann wydaje mi się ale w 100 % nie jestem pewna, że jeśli faktycznie dostała tego azs w ciąży a wcześniej tego paskudztwa nie miała to jeśli urodzi to powinna się z tym uporać. Ale na pewno będzie musiała to zaleczyć bo samo nie zejdzie ze skóry. Jak by nie było to są poważne zmiany skórne. Więc wydaje mi się, że rozsądnie będzie jak po porodzie uda się do dermatologa, który przepiszę jej odpowiednie maści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madalena20 napisał(a):
ann5353 napisał(a):
Madalenka a może wiesz czy jak moja szwagierka zachorowała na azs teraz w 8 miesiącu ciąży to jej objawy skończą się wraz z porodem czy mogą się utrzymywać? Bo jej gin stwierdził, ze powinny się skończyć, ale u dermatologa nie była.


ann wydaje mi się ale w 100 % nie jestem pewna, że jeśli faktycznie dostała tego azs w ciąży a wcześniej tego paskudztwa nie miała to jeśli urodzi to powinna się z tym uporać. Ale na pewno będzie musiała to zaleczyć bo samo nie zejdzie ze skóry. Jak by nie było to są poważne zmiany skórne. Więc wydaje mi się, że rozsądnie będzie jak po porodzie uda się do dermatologa, który przepiszę jej odpowiednie maści.

Ten gin już teraz dał jej jakieś maści, bo strasznie ją to swędzi. Ale jak po porodzie jej nie przejdzie to powtórzę jej to co mi napisałaś i niech lepiej wybierze się do dermatologa. Dzięki 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...