Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Hej
excistense zastosuję Twój sposób na przytrzymanie rączek. Zobaczymy 🙂 Muszę próbować wszystkiego.

U lekarza ok. Pobrali malutkiemu krew (trochę postękał, ale w sumie to było bardziej przez sen)i oddałam mocz (małego 😜 ). Pielęgniarka kazała mi iść do domu, bo lekarz do mnie zadzwoni, bo musi się skonsultować z innym lekarzem. Poprzednim razem też tak było, tylko, że powiedziała również, że jak wszystko będzie ok to nie będą nas niepokoić telefonami. Dziś tak nie powiedziała i nie dzwonili. No i siedzę i się martwię, a m. powtarza, że jakby coś było nie tak to by zadzwonili.

Pisałyście o szczepionkach. Tu jest trochę inny kalendarz szczepień (ale szczepionki te same) i piersze szczepionki (krztusiec, tężec, polio itp) będzie Tymek miał 30 listopada w dniu skończenia 3 miesiąca. Poza tym szczepionki przeciwko pneumo i rota są za darmo (jak i reszta) więc się cieszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda Tymek nie jest aż taki diabełek 😁 Wiem, że opisałam to jak totalną masakrę, ale w gruncie rzeczy to kochany chłopiec. Po jedzonku zawsze jest szczęśliwy, bawimy się i gadamy ponad godzinę, dopiero jak już mu się znudzi to robi się marudny, no i tylko rączki zostają 🤢

lydzia zrobiłam dzisiaj jak pisałaś. Wsadziłam małego w leżaczek i postawiłam w kuchni. Cały czas do niego mówiłam i dzięki temu mogłam ogarnąć kuchnię i jako tako przygotować się do obiadu. Mały wierzgał nóżkami i rączkami i to powodowało, że się bujał 😁 Będę tak teraz robić codziennie. Dzięki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
właśnie przyszła przytulanka dla Szymona i chyba mi sie spodobała, bo od razu wziął ją w łapki i sie do niej cieszy 🙂

Jaka przytulanka? Ta pieluszka taka?
🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andzelika napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
http://www.taftoys.com/view.php?itemid=10935
ta żółta

Fajna, bo my mamy taką małą. 🥴

Szym też ma małego misia, ale nie jest nim specjalnie zainteresowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
Andzelika napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
http://www.taftoys.com/view.php?itemid=10935
ta żółta

Fajna, bo my mamy taką małą. 🥴

Szym też ma małego misia, ale nie jest nim specjalnie zainteresowany

My kupiliśmy takie też małego misia w C&A, śpi z nim, ale nie idzie się w niego wtulić tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
i jeszcze jedno mam pytanie....o dobre zelazko...m. chce mi prezent zrobic wiec zazyczylam sobie jakies porzadne zelazko ale zupelnie sie na tym nie znam...

Paninka mi się marzy takie żelazko z Philipsa z jonizacją ale cena jest masakra 😮 😮 więc wątpię, że ktoś mi je sprawi. Moja mama je ma, super się nim prasuje.

Takie ma moja teściowa w zupełności mi starczy, na pewno lepsze od mojego z Clatronica, które jak nie ma wody na ful gówno prasuje, bo takie lekkie jest 😮 Więc, jak będzie koncert życzeń to poproszę o takie, bo nie wyskoczę z tamtym 😁 😮

Ps. Prasowałam nim, fajne też jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
póki co niestety was nie doczytam może w nocy nadrobię 🙂
muszę wyrzucić złość z siebie-PRZEPRASZAM.Ale ja przy tej babie do psychiatryka trafię!!!!!!!!!!!!!!!zajmuję się swoim dzieckiem, ale Marysia troszkę płakała to ta już przyleciała i"dasz mi ją mama na chwile?!" na to ja zwracając się do małej co idziemy spać, bo chyba nie dospałaś sobie?? a ta dalej stoi i patrzy i czeka aż ją jej dam!!!!!!!!MAM JEJ DOŚĆ DOŚĆ I MIESZKANIA Z NIĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie wiem jak ja wytrzymam jeszcze z 2 lata bo wcześniej nie ma obcji wyprowadzki, chyb że jakiś cud albo faja wygrana w totka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq- współczuję. Jak Cię tak czytam to coraz bardziej się cieszę, że nie rozmawiam ze swoją teściową.

Kurcze nie wiem co dziś z małym- marudny bardzo jest- nie umie się niczym zająć na chwilę, no i ze spaniem masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przepraszam Cię Andżelika, że nie odpowiedziałam od razu, ale właśnie wrocilismy od rehab.
Więc tak jak pisały dziewczyny, ćwiczymy obiema metodami. Mamy najywraźniej tolerancyjną reh, bo większośc reh jednej metody jest przeciwnikiem drugiej. Dla Julki to dobre rozwiązanie. Bo ona się rozciąga przy Bobath i rozluźnia, a o to też nam chodzi.
Postępy są ale Siehankowa jak zwykle pomieszała. Uwielbiam ją za to 🤪 🤪 🤪
Pozbyliśmy się asymetrii, jednak Julka ma jeszcze dość spięte mięśnie barku i szyi. I to nasza praca.
Dowiedziałam się dziś natomiast, że 3 miesięczne dziecko wcale nie musi trzymać główki przy podciąganiu za rączki do siedzenia. Rehabilitantka powiedziała że to obiegowa opinia i dla lekarzy jakiś "fachowy" tekst.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://parasoldlazycia.org/start.html właśnie wysłałam meila z poparciem o wprowadzenie szczepionki na pneumo na kalendarza szczepień obowiązkowych. Może, jak więcej osób to wyślę, to kiedyś, kiedyś coś poskutkuje 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lydziaa84 napisał(a):
moniq- współczuję. Jak Cię tak czytam to coraz bardziej się cieszę, że nie rozmawiam ze swoją teściową.

Kurcze nie wiem co dziś z małym- marudny bardzo jest- nie umie się niczym zająć na chwilę, no i ze spaniem masakra

dzięki 🙂 wiem jedno, że jak już się stąd wyprowadzę to napewno z miesiąc tu nie przyjdę!!!!!!!
nawet na rękach Ci nie śpi??Marysia w zasadzie ciągle dziś śpi a wieczorem pewnie znów po 22 zaśnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Przepraszam Cię Andżelika, że nie odpowiedziałam od razu, ale właśnie wrocilismy od rehab.
Więc tak jak pisały dziewczyny, ćwiczymy obiema metodami. Mamy najywraźniej tolerancyjną reh, bo większośc reh jednej metody jest przeciwnikiem drugiej. Dla Julki to dobre rozwiązanie. Bo ona się rozciąga przy Bobath i rozluźnia, a o to też nam chodzi.
Postępy są ale Siehankowa jak zwykle pomieszała. Uwielbiam ją za to 🤪 🤪 🤪
Pozbyliśmy się asymetrii, jednak Julka ma jeszcze dość spięte mięśnie barku i szyi. I to nasza praca.
Dowiedziałam się dziś natomiast, że 3 miesięczne dziecko wcale nie musi trzymać główki przy podciąganiu za rączki do siedzenia. Rehabilitantka powiedziała że to obiegowa opinia i dla lekarzy jakiś "fachowy" tekst.

Nic się nie stało. 🙂 Nasz reh, powiedziała właśnie że Vojta ma bardzo dobre oceny i jest skuteczna. No, ale my Bobath ćwiczymy. No cóż ja się na reh nie znam, stosuję się do zaleceń. Może po prostu małemu te pół h wystarcza 🤨 skoro zostały małe mankamenty do sprostowania. A o unoszenie głowy nie pytałam. Ale reh powiedziała, że głowę leżąc na brzuchu już sam trzyma mocno. No, ale wiadomo nie ma co porównywać dzieci do siebie, bo każde jest inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Andzelika napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Przepraszam Cię Andżelika, że nie odpowiedziałam od razu, ale właśnie wrocilismy od rehab.
Więc tak jak pisały dziewczyny, ćwiczymy obiema metodami. Mamy najywraźniej tolerancyjną reh, bo większośc reh jednej metody jest przeciwnikiem drugiej. Dla Julki to dobre rozwiązanie. Bo ona się rozciąga przy Bobath i rozluźnia, a o to też nam chodzi.
Postępy są ale Siehankowa jak zwykle pomieszała. Uwielbiam ją za to 🤪 🤪 🤪
Pozbyliśmy się asymetrii, jednak Julka ma jeszcze dość spięte mięśnie barku i szyi. I to nasza praca.
Dowiedziałam się dziś natomiast, że 3 miesięczne dziecko wcale nie musi trzymać główki przy podciąganiu za rączki do siedzenia. Rehabilitantka powiedziała że to obiegowa opinia i dla lekarzy jakiś "fachowy" tekst.

Nic się nie stało. 🙂 Nasz reh, powiedziała właśnie że Vojta ma bardzo dobre oceny i jest skuteczna. No, ale my Bobath ćwiczymy. No cóż ja się na reh nie znam, stosuję się do zaleceń. Może po prostu małemu te pół h wystarcza 🤨 skoro zostały małe mankamenty do sprostowania. A o unoszenie głowy nie pytałam. Ale reh powiedziała, że głowę leżąc na brzuchu już sam trzyma mocno. No, ale wiadomo nie ma co porównywać dzieci do siebie, bo każde jest inne.
Andżelika moja Julka leżąc na brzuchu głowę trzyma super, w pozycji pionowej też, tylko leci jej przy podciąganiu za rączki do siedzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lydzia u nas tez jakaś masakra od powrotu z dworu...a od 16 to już wogóle, nie mogła usnąć, krzyczała 😮 🤢 co jej sie nie zdarza, płakała, wyginała się.....po 18 ją wykąpałam, i teraz śpi....ale nie wiem na jak długo.... przed 18 zjadła cyca więc jak się nie zbudzi to koło 20-20.30 bede musiała ją nakarmić... i ja nie wiem co się z nią dzieje czy to te skoki rozwojowe czy co 🤔 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Andzelika napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Przepraszam Cię Andżelika, że nie odpowiedziałam od razu, ale właśnie wrocilismy od rehab.
Więc tak jak pisały dziewczyny, ćwiczymy obiema metodami. Mamy najywraźniej tolerancyjną reh, bo większośc reh jednej metody jest przeciwnikiem drugiej. Dla Julki to dobre rozwiązanie. Bo ona się rozciąga przy Bobath i rozluźnia, a o to też nam chodzi.
Postępy są ale Siehankowa jak zwykle pomieszała. Uwielbiam ją za to 🤪 🤪 🤪
Pozbyliśmy się asymetrii, jednak Julka ma jeszcze dość spięte mięśnie barku i szyi. I to nasza praca.
Dowiedziałam się dziś natomiast, że 3 miesięczne dziecko wcale nie musi trzymać główki przy podciąganiu za rączki do siedzenia. Rehabilitantka powiedziała że to obiegowa opinia i dla lekarzy jakiś "fachowy" tekst.

Nic się nie stało. 🙂 Nasz reh, powiedziała właśnie że Vojta ma bardzo dobre oceny i jest skuteczna. No, ale my Bobath ćwiczymy. No cóż ja się na reh nie znam, stosuję się do zaleceń. Może po prostu małemu te pół h wystarcza 🤨 skoro zostały małe mankamenty do sprostowania. A o unoszenie głowy nie pytałam. Ale reh powiedziała, że głowę leżąc na brzuchu już sam trzyma mocno. No, ale wiadomo nie ma co porównywać dzieci do siebie, bo każde jest inne.
Andżelika moja Julka leżąc na brzuchu głowę trzyma super, w pozycji pionowej też, tylko leci jej przy podciąganiu za rączki do siedzenia.

Marta to nasz Julek tak samo z tym, że minimalnie tą głowę trzyma. Nie ma jeszcze 3 miesięcy, więc myślę, że ma jeszcze chwilę czasu. Ale głowy z nim nie ćwiczy, jedynie tylko kładąc na brzuch. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Ok Andżelika bo ja się martwię już i normalnie nakopię tym lekarzom 🙂

Na pewno ćwiczenia pomogą naszym dzieciaczkom 🙂 Wiadomo oczywiście, że na efekty trzeba trochę popracować, ale ja tam jestem optymistką i mogę Ci posłać trochę pozytywnego nastawienia hehe 🤪 😁 🙂 A lekarze to są czasem na prawdę wybitni 🙂 Nasza lekarka to taka panikara, ale w sumie dobrze. My mamy wizytę u neuro 15 grudnia, pytałam czy po tej wizycie dalej będziemy się rehabilitować, to odpowiedziała mi, że jest to zależne od tego, jak sobie będzie radził (cokolwiek to miało znaczyć 🤨 ), ale ćwiczenia nie szkodą, więc to nie problem. 🙂

Ps. A pytałaś może o te układanie, noszenie itp.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...