Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2011 | Forum dla mam


Leginsik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
asia19874 napisał(a):
agamu napisał(a):
czarna79 napisał(a):
W dupie mnie macie hi hi hi 🤪.....a ze jestem wielka ......załozyłam nowy wątek przepisy i nikt nic nie dodał .....


jA JAKOŚ OSTATNIO WENĘ DO GOTOWANIA STRACIŁAM... 🤨


ja też ... i nawet pytałam co serwowałyście na chrzcinach bo nie mam pojęcia co podać 🤨
ja tak samo..patrze zeby zdazyc szybko szybko krece obiady ..nie wydziwiam,nie wymyslam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • AsiulkaZG83_m

    2069

  • Louisedg_m

    1828

  • czarna79_m

    1239

  • asia19874_m

    1365

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
AsiulkaZG83 napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
dziewczyny co oznaczaja bakterie w moczu? wlasnie odebralam wyniki. Jest tego duzo

moja Kami jak byla malenka miala to kurestwo...tzn niewiem jakie sa u Ciebie ale moja miala E-coli...W szpitalu bylysmy z Nia ,badania non stop posiewy w sanepidzie ...ilez ja nerwow zjadlam wtedy ..leczenie trwalo ok pol roku ..non stop Furaginum ...brrrr...

ja mialam w ciazy bakterie w moczu dwa razy, dostalam tabsy i znikneły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Landusia napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
ale jestem wkurwiona
przyszedł mi bujak ale nie dali pałaką łaczace dwie płozy i srubek do panela z wibracjami chój ze śrubkami ale ten pałąk podtrzymuje konstrukcje bujaka 😠 😠 😠 😠

juz naskrobalam do sprzedajacego ciekawe czy sie odezwie!!!!!!!!!!!!!!!
no napewno i zarzuci jakim gratisem pewnie 😉

doris a sprawdz czy nie jest połaczony z tym pałąkiem nad bujakiem gdzie wisza te duperelki... ja tez zrobilam awanture a oni to polaczyli i nie zauwazylam haha maz dopiero mi pokazal ze razem to skleili haha

no chyba ze zamawialas inny bujak to sorry ☺️


tez fisher proice ale inny model śrubki sa ale paaka nie ma qrwa mac!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris5969 napisał(a):
czarna79 napisał(a):
Landusia napisał(a):
przeczytalam ze mleko moze byc nawet rok w piersiach! noz kutwa.. przeciez pediatra mi nie da recepty na tabsy bo mnie zgibie ze malej nie karmie a mam mleko..
a szałwia i tabletki ziołowe nie pomagaja.. zatory mi sie powoli robia wyduszam do ulgi a mleka coraz wiecej.. 😠

Powiem Ci szczerze......ze pierwszy raz słysze o tym ze osoba ktora ma mleko chce sie go pozbyc....inne tyle czasu walcza o to zeby je miec....skoro masz i uwazasz ze mozesz dac małej to dawaj bo to najwaziejsze witaminy ....ja nie miałam i nic nie brałam po prostu sam zanikł ....Ty skoro masz odstaw te tablety i dawaj małej , przeciez jestes na diecie qiec nie jesz nie wiadomo co....zastanow sie nad tym bo Ci cyce rozsadzi



o tym samym pomyslałam co Aga 🙂

dziewczyny ale czasem przychodiz moment ,ze mimo ze ma sie mleko, trzba bedzie zakonczyc karmienie. ja mam duzo mleka i zamierzam karmic przez caly urlop macierzynksi, ale w marcu wracam do pracy, wiec za bardzo nie widze tego odciagania w pracy co 3 h aby piersi mi nie rozsadzilo. neistety bede musiala sie udac po bromergon. ja duzo mleka "na zapas" pomrozilam dla malej w specjalnych woreczkach i dalej tak robie-mroze na czas jak wroce do pracy juz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarna79 napisał(a):
Landusia napisał(a):
przeczytalam ze mleko moze byc nawet rok w piersiach! noz kutwa.. przeciez pediatra mi nie da recepty na tabsy bo mnie zgibie ze malej nie karmie a mam mleko..
a szałwia i tabletki ziołowe nie pomagaja.. zatory mi sie powoli robia wyduszam do ulgi a mleka coraz wiecej.. 😠

Powiem Ci szczerze......ze pierwszy raz słysze o tym ze osoba ktora ma mleko chce sie go pozbyc....inne tyle czasu walcza o to zeby je miec....skoro masz i uwazasz ze mozesz dac małej to dawaj bo to najwaziejsze witaminy ....ja nie miałam i nic nie brałam po prostu sam zanikł ....Ty skoro masz odstaw te tablety i dawaj małej , przeciez jestes na diecie qiec nie jesz nie wiadomo co....zastanow sie nad tym bo Ci cyce rozsadzi

no wlasnie z powietrza Ci nie powstanie pokarm bedziesz widziala ze sie nie najada to dorobisz mm bo sie w koncu wykonczysz jakis ropien Ci sie zrobi 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolinecka831 napisał(a):
Cześc dziewczyny ... nie było mnie kilka dni kurde wszyscy chorujemy ... mały Wojtek tylko zdrowy i daj by tak zostało ... mam pytanko wiecie kiedy pojawia sie pierwszy okres po porodzie jak się nie karmi???
mnie jakie plamienie dopadlo..niewiem czy nie dostalam...qrwa a tak sie cieszylam...Kamile tez karmilam piersia do 8m-ca jednak okres mialam przez caly ten czas...łudzilam sie ze teraz moze nie bede miala i masz... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Landusia napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
dziewczyny co oznaczaja bakterie w moczu? wlasnie odebralam wyniki. Jest tego duzo

moja Kami jak byla malenka miala to kurestwo...tzn niewiem jakie sa u Ciebie ale moja miala E-coli...W szpitalu bylysmy z Nia ,badania non stop posiewy w sanepidzie ...ilez ja nerwow zjadlam wtedy ..leczenie trwalo ok pol roku ..non stop Furaginum ...brrrr...

ja mialam w ciazy bakterie w moczu dwa razy, dostalam tabsy i znikneły.

tak sie czesto dzieje. zazwyczaj przy zapaleniu pecherza lub drog moczowych.z domowych sposobow- kup zurawine suszona i jedz, mozesz poc tez herbatke zurawionowa dostepna w aptece. a na recepte furagin lyb bez recepty urosept-lagodniejszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kamiska napisał(a):
mphz napisał(a):
mariola-s napisał(a):
dziewczyny które karmią piersią jecie jarzynową? jak tak to z jakich warzyw? bo kalafiora nie wolno, brokuła nie, kapustki nie, więc z czego? 🤢

kochana ja karmie only piers- jem jarzynowa, jem i kalafiora, jem i brokuly. praktycznie jem wszystko! nie jem tylko cytrusow, orzechow, kapusty, groszu i fasoli. nie uzywam ostrych przypraw.


co do jedzenia to sosy pomidorowe jecie??a owoce chyba mozna wszystkie tylko przetworzone tak?/np dzem brzoskwiniowy jest ok?? 😮

robilam juz sos pomidorowy po nim akurat byla zielona kupa musisz probowac wszystko jesc tylko wiadomo po jednym produkcie nowym wprowadzac zeby bylo wiadomo na co zle reaguje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny nie rozumiecie mnie..
myslicie ze ja moge karmic a nie chce.
a wlasnie ja chce znow dawac jej raz dziennie moje mleczko ale nie wiem czy moge przy odchudzaniu i cwiczeniach fizycznych! dodatkowo chodze na lasery usuwajac rozstepy i słyszałam ze nie wolno wtedy karmic piersia. i teraz nie wiem czy moge jej dawac cyca czy nie. tu tkwi problem.
mphz mleko zmienia sie wraz z potrzebami dziecka dlatego nie powinno sie podawac mleka starszego niz dwa tygodnie. tak mi lekarka mowila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mariola-s napisał(a):
dziewczyny które karmią piersią jecie jarzynową? jak tak to z jakich warzyw? bo kalafiora nie wolno, brokuła nie, kapustki nie, więc z czego? 🤢
brokule mozemy..ja ogolnie duzo marchwii daje z 1 pietruszke ,kawalek selera(moze uczulac,ale Oli nic nie jest) ,pomidorowa ostatnio jadlam,barszcz czerwony jak najbardziej mozemy,krupnik,rosół,ryżowa(rosolek z ryzem-delikatna polecam) no i sama niewiem jakie jeszcze mozemy.. 😞zjadlabym ogorkowa,jaki kapusniak,albo żurek.. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Landusia napisał(a):
dziewczyny nie rozumiecie mnie..
myslicie ze ja moge karmic a nie chce.
a wlasnie ja chce znow dawac jej raz dziennie moje mleczko ale nie wiem czy moge przy odchudzaniu i cwiczeniach fizycznych! dodatkowo chodze na lasery usuwajac rozstepy i słyszałam ze nie wolno wtedy karmic piersia. i teraz nie wiem czy moge jej dawac cyca czy nie. tu tkwi problem.
mphz mleko zmienia sie wraz z potrzebami dziecka dlatego nie powinno sie podawac mleka starszego niz dwa tygodnie. tak mi lekarka mowila.


to raczej nie mozesz bo faktycznie przy cwiczeniach jak zrobia cii dsie zakwasy to ten kwas mlekowy przenika do mleka no i lasery tez sa zabronione to dupa blada musisz sie pozbyc meka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mphz napisał(a):
mariola-s napisał(a):
dziewczyny które karmią piersią jecie jarzynową? jak tak to z jakich warzyw? bo kalafiora nie wolno, brokuła nie, kapustki nie, więc z czego? 🤢

kochana ja karmie only piers- jem jarzynowa, jem i kalafiora, jem i brokuly. praktycznie jem wszystko! nie jem tylko cytrusow, orzechow, kapusty, groszu i fasoli. nie uzywam ostrych przypraw.
no ja podobnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Landusia napisał(a):
dziewczyny nie rozumiecie mnie..
myslicie ze ja moge karmic a nie chce.
a wlasnie ja chce znow dawac jej raz dziennie moje mleczko ale nie wiem czy moge przy odchudzaniu i cwiczeniach fizycznych! dodatkowo chodze na lasery usuwajac rozstepy i słyszałam ze nie wolno wtedy karmic piersia. i teraz nie wiem czy moge jej dawac cyca czy nie. tu tkwi problem.
mphz mleko zmienia sie wraz z potrzebami dziecka dlatego nie powinno sie podawac mleka starszego niz dwa tygodnie. tak mi lekarka mowila.
ja slyszalam co innego- mrozone moze byc nawet kilka miesiecy, w lodowce okolo tygodnia, a sciagniete w temp.pokojowej 8h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
AsiulkaZG83 napisał(a):
mphz napisał(a):
mariola-s napisał(a):
dziewczyny które karmią piersią jecie jarzynową? jak tak to z jakich warzyw? bo kalafiora nie wolno, brokuła nie, kapustki nie, więc z czego? 🤢

kochana ja karmie only piers- jem jarzynowa, jem i kalafiora, jem i brokuly. praktycznie jem wszystko! nie jem tylko cytrusow, orzechow, kapusty, groszu i fasoli. nie uzywam ostrych przypraw.
no ja podobnie 🙂

ja asiu jem to cvo ty napisalas- zupy. robie jeszcze krem brokuowy z grzankami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kamiska napisał(a):
mphz napisał(a):
mariola-s napisał(a):
dziewczyny które karmią piersią jecie jarzynową? jak tak to z jakich warzyw? bo kalafiora nie wolno, brokuła nie, kapustki nie, więc z czego? 🤢

kochana ja karmie only piers- jem jarzynowa, jem i kalafiora, jem i brokuly. praktycznie jem wszystko! nie jem tylko cytrusow, orzechow, kapusty, groszu i fasoli. nie uzywam ostrych przypraw.


co do jedzenia to sosy pomidorowe jecie??a owoce chyba mozna wszystkie tylko przetworzone tak?/np dzem brzoskwiniowy jest ok?? 😮
niewiem jak z dzemem..jadlam truskawkowy byl ok,teraz kupilam jerzynowy...zobacze bo jeszcze nie szamalam... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris5969 napisał(a):
Landusia napisał(a):
dziewczyny nie rozumiecie mnie..
myslicie ze ja moge karmic a nie chce.
a wlasnie ja chce znow dawac jej raz dziennie moje mleczko ale nie wiem czy moge przy odchudzaniu i cwiczeniach fizycznych! dodatkowo chodze na lasery usuwajac rozstepy i słyszałam ze nie wolno wtedy karmic piersia. i teraz nie wiem czy moge jej dawac cyca czy nie. tu tkwi problem.
mphz mleko zmienia sie wraz z potrzebami dziecka dlatego nie powinno sie podawac mleka starszego niz dwa tygodnie. tak mi lekarka mowila.


to raczej nie mozesz bo faktycznie przy cwiczeniach jak zrobia cii dsie zakwasy to ten kwas mlekowy przenika do mleka no i lasery tez sa zabronione to dupa blada musisz sie pozbyc meka

tez mysle ze nie mozesz. szczerze- to mysle, ze mleko zaniknie z dnia na dzien. a jezeli nie zaniknie to po bromergon musisz udac sie po recepte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mphz napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
mphz napisał(a):
mariola-s napisał(a):
dziewczyny które karmią piersią jecie jarzynową? jak tak to z jakich warzyw? bo kalafiora nie wolno, brokuła nie, kapustki nie, więc z czego? 🤢

kochana ja karmie only piers- jem jarzynowa, jem i kalafiora, jem i brokuly. praktycznie jem wszystko! nie jem tylko cytrusow, orzechow, kapusty, groszu i fasoli. nie uzywam ostrych przypraw.
no ja podobnie 🙂

ja asiu jem to cvo ty napisalas- zupy. robie jeszcze krem brokuowy z grzankami

napisz prosze jak zrobić taki krem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Landusia napisał(a):
dziewczyny nie rozumiecie mnie..
myslicie ze ja moge karmic a nie chce.
a wlasnie ja chce znow dawac jej raz dziennie moje mleczko ale nie wiem czy moge przy odchudzaniu i cwiczeniach fizycznych! dodatkowo chodze na lasery usuwajac rozstepy i słyszałam ze nie wolno wtedy karmic piersia. i teraz nie wiem czy moge jej dawac cyca czy nie. tu tkwi problem.
mphz mleko zmienia sie wraz z potrzebami dziecka dlatego nie powinno sie podawac mleka starszego niz dwa tygodnie. tak mi lekarka mowila.

Madzik musisz pogadac z lekarzem w takim ukladzie 🤔 my tu nie ekspertujemy 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mariola-s napisał(a):
mphz napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
mphz napisał(a):
mariola-s napisał(a):
dziewczyny które karmią piersią jecie jarzynową? jak tak to z jakich warzyw? bo kalafiora nie wolno, brokuła nie, kapustki nie, więc z czego? 🤢

kochana ja karmie only piers- jem jarzynowa, jem i kalafiora, jem i brokuly. praktycznie jem wszystko! nie jem tylko cytrusow, orzechow, kapusty, groszu i fasoli. nie uzywam ostrych przypraw.
no ja podobnie 🙂

ja asiu jem to cvo ty napisalas- zupy. robie jeszcze krem brokuowy z grzankami

napisz prosze jak zrobić taki krem

- do goracej wody wrzucam jednego ziemniaka w plasteki pokrojonego i marcheweczke, czasem jeszcze seler (wszystko skrojone)i gotuje okolo 5 min; dodaje tez kostke warzywna
- potem wrzucam do tego galazki brokulow na 3 min i gotuje pod przykryciem
- doprawiam sola pieprzeml. dodaje tez lyzeczke masla
- blenderem wszystko miele (goraca ta zupe)
- czasem dodam mala ilosc kremowki(jak kto lubi)
- na gore rzucam garsc groszkow ptysiowych lub podaje z tostami

uwielbiam ZUPY-KREM 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...