Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2011 | Forum dla mam


Leginsik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
No i zakupiłam parę słoiczków po 4m. Marchewkę, jabłuszko, ziemniaczka z dynią i banana, No i jeszcze kaszkę ryżową z jabłkiem bobovity, którą można własny pokarm zagęścić. Teraz czekamy jeszcze 2tygodnie i będziemy próbować. Mam nadzieję, że będzie smakowało małemu 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • AsiulkaZG83_m

    2069

  • Louisedg_m

    1828

  • czarna79_m

    1239

  • asia19874_m

    1365

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień Dobry Mamuśki 😆

Ehh wczoraj usnęłam usypiając Maciusia, coś nie chciał mi wczoraj spać a zazwyczaj po kąpieli usypia sam. Może to ta pogoda 🤔
Jeszcze zjadłam wczoraj brokuła gotowanego na parze i mały ma dziś cały brzuszek obsypany 🥴

shore mi pediatra zabronił jeść kurczaki, chociaż to jest jedyne mięso, które ja lubię 🥴 A tak właśnie jeszcze raz przeczytałam, że ty możesz jeść chleb. A nie podejrzewają u twojego maluszka alergii na gluten? bo ja musiałam odstawić też wszystko co z mąki 🤔

Dorka ty to masz fajnie, za niedługo będziesz już podawać swojemu maluszkowi nowe smaki. Też bym tak chciała, ale obawiam się, że przez tą alergię nam się przeciągnie choć mój mały za tydzień kończy 5 miesięcy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dori1982 ogólnie to z kurczaka mogłabym zrezygnować bo i tak w przeważającej ilości jadam indyka. A co do chleba to ja raczej na 100proc. odrzucam alergie na gluten i pediatra tez nic nie wspominała 🤔 Bo ogólnie to moja historia jest taka, że po zaleczeniu dieta twarzy która 1 dała objawy alergii to ciałko ciagle było czyste aż do tego nieszczęsnego selera 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MamaNataszy napisał(a):
My wróciliśmy właśnie od rodziny. Małą jest chora ma katarek, kaszel i oczka ropką jej zaszły. 😞 😞 Wczoraj byliśmy na pogotowiu i już ma flegamine, krolpe nasivin i takie do oczu. Ale dobrze, żę mała nie ma gorączki. Fiuuuuu 🙂 🙂


Oj to współczuje i dużo zdrówka dla Nataszki, żeby szybko wyzdrowiała 😘

Mój "odpukać w niemalowane" 😜 jeszcze nie chorował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
shore napisał(a):
Dori1982 ogólnie to z kurczaka mogłabym zrezygnować bo i tak w przeważającej ilości jadam indyka. A co do chleba to ja raczej na 100proc. odrzucam alergie na gluten i pediatra tez nic nie wspominała 🤔 Bo ogólnie to moja historia jest taka, że po zaleczeniu dieta twarzy która 1 dała objawy alergii to ciałko ciagle było czyste aż do tego nieszczęsnego selera 🤨


Ja chyba pojadę z małym do alergologa i zrobię mu testy z krwi, bo to jest normalnie masakra. Najpierw mówili, że uczula mleko i przetwory więc odstawiłam a alergia nadal była. Potem mięso i rosoły ... i nadal to samo. Teraz gluten i nadal nie widzę poprawy 😞 Za chwilę nic nie będę jadła 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia1986 napisał(a):
hej ;]
dałam dziś Michałowi zupkę marchewkową z ryżem z bobovity i pare łyzeczek zjadł 🙂

mykam Laski, buziaki


Hej,
Ale super. Mnie strasznie korci, żeby już coś podać skoro mam kupione 😉 może dam posmakować marchewkę w tym tygodniu...
Kasia a Ty podajesz mm czy pierś bo gdzieś mi umkneło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MamaNataszy napisał(a):
My wróciliśmy właśnie od rodziny. Małą jest chora ma katarek, kaszel i oczka ropką jej zaszły. 😞 😞 Wczoraj byliśmy na pogotowiu i już ma flegamine, krolpe nasivin i takie do oczu. Ale dobrze, żę mała nie ma gorączki. Fiuuuuu 🙂 🙂


Bidulka 😞 kurujcie się szybko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dori1982 napisał(a):
shore napisał(a):
Dori1982 ogólnie to z kurczaka mogłabym zrezygnować bo i tak w przeważającej ilości jadam indyka. A co do chleba to ja raczej na 100proc. odrzucam alergie na gluten i pediatra tez nic nie wspominała 🤔 Bo ogólnie to moja historia jest taka, że po zaleczeniu dieta twarzy która 1 dała objawy alergii to ciałko ciagle było czyste aż do tego nieszczęsnego selera 🤨


Ja chyba pojadę z małym do alergologa i zrobię mu testy z krwi, bo to jest normalnie masakra. Najpierw mówili, że uczula mleko i przetwory więc odstawiłam a alergia nadal była. Potem mięso i rosoły ... i nadal to samo. Teraz gluten i nadal nie widzę poprawy 😞 Za chwilę nic nie będę jadła 🤔


Doris świetny awatarek 😎
Masz przerąbane z tą alergią. Najgorsze, ze wciąż nie wiecie co uczula i się męczycie oboje więc może rzeczywiście warto zrobić te testy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorka napisał(a):
Dori1982 napisał(a):
shore napisał(a):
Dori1982 ogólnie to z kurczaka mogłabym zrezygnować bo i tak w przeważającej ilości jadam indyka. A co do chleba to ja raczej na 100proc. odrzucam alergie na gluten i pediatra tez nic nie wspominała 🤔 Bo ogólnie to moja historia jest taka, że po zaleczeniu dieta twarzy która 1 dała objawy alergii to ciałko ciagle było czyste aż do tego nieszczęsnego selera 🤨


Ja chyba pojadę z małym do alergologa i zrobię mu testy z krwi, bo to jest normalnie masakra. Najpierw mówili, że uczula mleko i przetwory więc odstawiłam a alergia nadal była. Potem mięso i rosoły ... i nadal to samo. Teraz gluten i nadal nie widzę poprawy 😞 Za chwilę nic nie będę jadła 🤔


Doris świetny awatarek 😎
Masz przerąbane z tą alergią. Najgorsze, ze wciąż nie wiecie co uczula i się męczycie oboje więc może rzeczywiście warto zrobić te testy.


Dzięki 😜
Co do alergii to zobaczę co mi powie w środę pediatra 🤢
Ale zazdroszczę Wam tego, że możecie już nowe jedzonko wprowadzać 😜 To musi być fajna sprawa 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka dziewczyny i dzidzie 😁

Widzę, że ostatnia odchodzę i pierwsza przychodzę 🤪
My na nogach już od 7.00, mały coś nie chciał dziś spać a zazwyczaj śpimy do 9.00
Ale tak się w nocy na czole podrapał, że masakra, a wczoraj mu pazurki obcinałam 🥴 Wygląda jakby go kot zaatakował 🤪
Ach to moje dziecię 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie i maluszki 🙂
Mój mały coś dziś wydziwiał w nocy i często się budził a nad ranem była przerwa na bączki, ale dospalismy z przerwami do 9. Teraz szkrab ucina sobie drzemkę po czym wybieramy się na spacerek bo w końcu w miarę ładna pogoda. Lecę trochę ogarnąć póki mały śpi. Zajrzę później 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dori1982 ja byłam u alergologa i tak w tym wieku dziecka ona nic nie jest w stanie mi powiedziec a poza tym testy z krwi nie mówia na co ale czy jest sie alergikiem 😮 Ja tez jestem na diecie od 2 m-cy a poprawa jest znikoma 😠 wczoraj połakomiłam sie na prazynki solone które powinny byc niby czyste alergicznie...ale dzis juz sucha skóra i czerwieńsze plamy 😞 Szczerze mówiac to mam dosc tego karmienia piersia niby najzdrowsze a mojemu dziecku jak na razie na zdrowie nie idzie a wrecz na chorobe i na moje sszargane nerwy 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
shore napisał(a):
Dori1982 ja byłam u alergologa i tak w tym wieku dziecka ona nic nie jest w stanie mi powiedziec a poza tym testy z krwi nie mówia na co ale czy jest sie alergikiem 😮 Ja tez jestem na diecie od 2 m-cy a poprawa jest znikoma 😠 wczoraj połakomiłam sie na prazynki solone które powinny byc niby czyste alergicznie...ale dzis juz sucha skóra i czerwieńsze plamy 😞 Szczerze mówiac to mam dosc tego karmienia piersia niby najzdrowsze a mojemu dziecku jak na razie na zdrowie nie idzie a wrecz na chorobe i na moje sszargane nerwy 🥴


No u mnie to samo, jak już plamy zbledną i skóra przestaje być taka przesuszona to za chwilę wszystko wraca. Przedwczoraj zjadłam brokuła i napiłam się trochę kompotu ze śliwek i znowu plamy a wcześniej te rzeczy już jadłam i nic mu nie było.
Też zaczynam być coraz bardziej zestresowana a chciałam karmić chociaż do 8 miesiąca 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorka napisał(a):
Hej mamusie i maluszki 🙂
Mój mały coś dziś wydziwiał w nocy i często się budził a nad ranem była przerwa na bączki, ale dospalismy z przerwami do 9. Teraz szkrab ucina sobie drzemkę po czym wybieramy się na spacerek bo w końcu w miarę ładna pogoda. Lecę trochę ogarnąć póki mały śpi. Zajrzę później 😜



A u nas ciągle brzydka pogoda ... non stop sypie śnieg tak że nie da się wyjść na spacer 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dori1982 napisał(a):
Dorka napisał(a):
Hej mamusie i maluszki 🙂
Mój mały coś dziś wydziwiał w nocy i często się budził a nad ranem była przerwa na bączki, ale dospalismy z przerwami do 9. Teraz szkrab ucina sobie drzemkę po czym wybieramy się na spacerek bo w końcu w miarę ładna pogoda. Lecę trochę ogarnąć póki mały śpi. Zajrzę później 😜



A u nas ciągle brzydka pogoda ... non stop sypie śnieg tak że nie da się wyjść na spacer 🥴

W końcu zima zawitała. Dzieciaki się cieszą, bo się ferie akurat zaczęły, a dla mnie już wosna by mogła być, chociaż właśnie z mężulem kombinujemy wyjazd do zakopca na parę dni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorka napisał(a):
Dori1982 napisał(a):
Dorka napisał(a):
Hej mamusie i maluszki 🙂
Mój mały coś dziś wydziwiał w nocy i często się budził a nad ranem była przerwa na bączki, ale dospalismy z przerwami do 9. Teraz szkrab ucina sobie drzemkę po czym wybieramy się na spacerek bo w końcu w miarę ładna pogoda. Lecę trochę ogarnąć póki mały śpi. Zajrzę później 😜



A u nas ciągle brzydka pogoda ... non stop sypie śnieg tak że nie da się wyjść na spacer 🥴

W końcu zima zawitała. Dzieciaki się cieszą, bo się ferie akurat zaczęły, a dla mnie już wosna by mogła być, chociaż właśnie z mężulem kombinujemy wyjazd do zakopca na parę dni 😁


oj ja to bym się z wiosny bardzo ucieszyła, bo nie lubię zimy 🤪 ale dzieciaki faktycznie będą mieć frajdę na ferie 🙃
Też bym pojechała do zakopca, ale z Maciusiem to ciężko a zostawić go z kim nie mamy (zresztą nie zostawiłabym go na razie - zaborcza ze mnie mamuśka 🤪 🤪 🤪 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dori1982 napisał(a):
Dorka napisał(a):
Dori1982 napisał(a):
Dorka napisał(a):
Hej mamusie i maluszki 🙂
Mój mały coś dziś wydziwiał w nocy i często się budził a nad ranem była przerwa na bączki, ale dospalismy z przerwami do 9. Teraz szkrab ucina sobie drzemkę po czym wybieramy się na spacerek bo w końcu w miarę ładna pogoda. Lecę trochę ogarnąć póki mały śpi. Zajrzę później 😜



A u nas ciągle brzydka pogoda ... non stop sypie śnieg tak że nie da się wyjść na spacer 🥴

W końcu zima zawitała. Dzieciaki się cieszą, bo się ferie akurat zaczęły, a dla mnie już wosna by mogła być, chociaż właśnie z mężulem kombinujemy wyjazd do zakopca na parę dni 😁


oj ja to bym się z wiosny bardzo ucieszyła, bo nie lubię zimy 🤪 ale dzieciaki faktycznie będą mieć frajdę na ferie 🙃
Też bym pojechała do zakopca, ale z Maciusiem to ciężko a zostawić go z kim nie mamy (zresztą nie zostawiłabym go na razie - zaborcza ze mnie mamuśka 🤪 🤪 🤪 )


No my mamy zamiar zabrać małego ze sobą ale pojedziemy pewnie jak się ferie skończą, więc za dobry miesiąc, a do tego raczej zabierzemy jedną babcię z nami, żeby rodzice choć parę godzin mogli poszaleć na stoku (o ile jeszcze śnieg będzie) 🙃
Ja narazie też nie miałabym odwagi zostawić małego na kilka dni, bo wiem, że jest dość 'wymagający' szczególnie w nocy i chyba nie mogłabym się wyluzować. Ale pewnie już niedługo same będziemy szukać okazji żeby nasze szkraby sprzedać komuś choć na parę godzin heheh 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorka napisał(a):
Dori1982 napisał(a):
Dorka napisał(a):
Dori1982 napisał(a):
Dorka napisał(a):
Hej mamusie i maluszki 🙂
Mój mały coś dziś wydziwiał w nocy i często się budził a nad ranem była przerwa na bączki, ale dospalismy z przerwami do 9. Teraz szkrab ucina sobie drzemkę po czym wybieramy się na spacerek bo w końcu w miarę ładna pogoda. Lecę trochę ogarnąć póki mały śpi. Zajrzę później 😜



A u nas ciągle brzydka pogoda ... non stop sypie śnieg tak że nie da się wyjść na spacer 🥴

W końcu zima zawitała. Dzieciaki się cieszą, bo się ferie akurat zaczęły, a dla mnie już wosna by mogła być, chociaż właśnie z mężulem kombinujemy wyjazd do zakopca na parę dni 😁


oj ja to bym się z wiosny bardzo ucieszyła, bo nie lubię zimy 🤪 ale dzieciaki faktycznie będą mieć frajdę na ferie 🙃
Też bym pojechała do zakopca, ale z Maciusiem to ciężko a zostawić go z kim nie mamy (zresztą nie zostawiłabym go na razie - zaborcza ze mnie mamuśka 🤪 🤪 🤪 )


No my mamy zamiar zabrać małego ze sobą ale pojedziemy pewnie jak się ferie skończą, więc za dobry miesiąc, a do tego raczej zabierzemy jedną babcię z nami, żeby rodzice choć parę godzin mogli poszaleć na stoku (o ile jeszcze śnieg będzie) 🙃
Ja narazie też nie miałabym odwagi zostawić małego na kilka dni, bo wiem, że jest dość 'wymagający' szczególnie w nocy i chyba nie mogłabym się wyluzować. Ale pewnie już niedługo same będziemy szukać okazji żeby nasze szkraby sprzedać komuś choć na parę godzin heheh 😁


Myślę, że w Zakopcu śnieg poleży jeszcze trochę, do marca spokojnie więc na pewno uda wam się poszalec na stoku 😁
Mój dzidziolek też jest "wymagający" 🤪 zwłaszcza od paru dni jak przychodzi pora snu
wieczorem to cche robić wszystko poza spaniem 🤢 a wcześniej ładnie zasypiał.
Pewnie faktycznie za jakiś czas będę szukać okazji żeby ktoś się zajął małym choć przez chwilkę 😉
Choć powiem szczerze, że przeraża mnie wizja powrotu do pracy i zostawienia mojego malucha z babcią 🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

Dorke karmię tylko cycem, Michał nie chcce mi niczego pić z butli. Herbatki podaję mu łyżeczką 🤨

a tak w ogóle to przesadziłam z tym podawaniem jedzdenia dla niego. Grzesiu był bardziej pancerny, jemu nic nie szkodziło, a po 3 dniach wprowadzania różnych rzeczy Michał dostał czerwonej skorupki na policzkach, bardzo suchej ;/ dziś jest o samym cycu i wysypka łagodnieje.. mój błąd ze nagle zaczełam mu dużo dawac nowości. Za parę dni stopniowo będe podawała jedzonko, zobaczymy co go uczula...

MamaNataszy - zdrówka dla córci, pilnuj by się nie odwodniła przez tą biegunkę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...