Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2011 | Forum dla mam


Leginsik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
asiac123 napisał(a):
U nas ani happy ani hugies sie nie sprawdziły bo były przesikane jedynie pampers activ baby i te rosmanowskie a z tego co sie dowiedziałam to prawdopodobnie są właśnie produkowane przez pampersa. 🙂 🙂więc po co przepłacać 😉

No racja. To Maksymilian nieźle daje czadu Mamusi 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • AsiulkaZG83_m

    2069

  • Louisedg_m

    1828

  • czarna79_m

    1239

  • asia19874_m

    1365

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
witam 🤪
My już po spacerku, ale ciężko się jedzie wózkiem po topniejącym śniegu 🤢 i wieje tak, że może urwać głowę 😮

asiac123 my używamy praktycznie od samego początku serii Emolium (krem trójaktywny na buzię, emulsję do ciałka i emulsję do kąpieli). Jak idziemy na spacer to smaruję Maciusiowi buźkę kremem na każdą pogodę Bubchen. Nic innego nie testowałam, bo mój mały to alergik i tylko te preparaty nawilżają go w stopniu wystarczającym 😁

Jak już pisałam my jedziemy na zwykłych oryginalnych pampersach active baby. Huggisy i Happy nie dość, że uczulały to jeszcze kupka i siuśki zawsze bokami wyłaziły, a z pampersami nie ma tego problemu. Poza tym właśnie dla mnie wadą jest to, że huggisy i happy są strasznie twarde i jakby papierowe i boczne gumki nie są takie mięciutkie jak w pampersach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiac123 napisał(a):
no bo ja już oliatum nivea j&j sprawdziłam teraz mamy z apteki na recepte a mały za ksażdym razem jak go posmaruje to go obsypuje czerwieni, oliwka i zwykly nivea tez nie pomaga i juz nie wiem... 😞


Z tego co mi mówili na szkole rodzenia to nivea i j&j najbardziej uczulają 🤨
Skoro Twojego synka obsypuje po zwykłych kremach to wypróbuj emolienty (oilatum, balneum, oilan, emolium). Miałam próbki wszystkich, ale mi najbardziej przypasowało emolium i w sumie małemu też. Przez tą alergię miał bardzo suchą skórę z czerwonymi plackami, ale zaczęłam smarować emolium 4 razy dziennie od zeszłego tygodnia i dziś ma znowu gładziutką, delikatną skórę 🤪
Skoro oilatum nie przypasowało Wam to spróbuj pozostałe wypróbować. Oilan ma podobny skład do oilatum więc też Wam może nie spasować, ale balneum i emolium mają już inne składy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dori1982 napisał(a):
MamaNataszy napisał(a):
Ktoś mi ujął jednego klaska 😁 😁 Przyznać się 😠 😠 😜 😜


A ja nie mogę dziś klaskać 😮 Za każdym razem ktoś mnie ubiega 🤔 Rano próbowałam i nic i teraz też nic 🤨

Znowu nam ktoś ujął po oklasku. Ciekawe kto to.. hmmm... Może to jakaś zemsta 😁 😁 😁Albo ktoś za nami nie przepada 😠 😠 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie! Widze, że teraz kosmetyki to temat nr 1 🙂 Ja również używam emolium dla mojego alergika a co do pampersów to haggisy i pampersy
asia1986 studiuje inżynierie biomedyczna został mi ostatni semestr no i ta nieszczęsna lutowa sesja 😮
U nas po weekendzie mały bez kataru 😁 no ale ja z bólem gardła no i mam problem bo podczas karmienia można brac pencyline a ja na pencyline jestem uczulona 🤢 herbaty z miodem i cytryna odpadają bo mały alergik...Dziewczyny macie moze jakies sprawdzone leki bez recepty ?? bo jak mi sie rozbuja to gardło to ja nie wiem co zrobie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny, mam nadzieję, że mialyscie fajny weekendzik 🙂
Ja niestety Wam nie pomogę z kremami i pieluszkami, bo mój maluch na szczęście nie ma alergii, więc do buzi używamy krem bambino, a na spacerki smarujemy nivea na każdą pogodę. Pieluszki od samego początku używamy pampersy i nawet nie próbowaliśmy nic innego za poradą znajomych.
Właśnie chciałam się poradzić odnośnie czerwonych kostek na policzkach bo wczoraj małemu wyszło parę (tylko na buzi) i się zastanawiam czy to może być reakcja na marchewkę, którą podaję od paru dni? Jakoś wątpię, ze to od marchewki i tak myślę, że może od cytrynki w herbacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
shore napisał(a):
Hej Mamusie! Widze, że teraz kosmetyki to temat nr 1 🙂 Ja również używam emolium dla mojego alergika a co do pampersów to haggisy i pampersy
asia1986 studiuje inżynierie biomedyczna został mi ostatni semestr no i ta nieszczęsna lutowa sesja 😮
U nas po weekendzie mały bez kataru 😁 no ale ja z bólem gardła no i mam problem bo podczas karmienia można brac pencyline a ja na pencyline jestem uczulona 🤢 herbaty z miodem i cytryna odpadają bo mały alergik...Dziewczyny macie moze jakies sprawdzone leki bez recepty ?? bo jak mi sie rozbuja to gardło to ja nie wiem co zrobie 😞


Shore powodzenia na sesji, na pewno dasz radę 😎
Na gardło z domowych sposobów proponuję płukanie szalwią albo wodą z solą. Czytałam też, ze można stosować tantum verde w sprayu, bo to działa miejscowo, ale najlepiej popytać w aptece.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
shore napisał(a):
Hej Mamusie! Widze, że teraz kosmetyki to temat nr 1 🙂 Ja również używam emolium dla mojego alergika a co do pampersów to haggisy i pampersy
asia1986 studiuje inżynierie biomedyczna został mi ostatni semestr no i ta nieszczęsna lutowa sesja 😮
U nas po weekendzie mały bez kataru 😁 no ale ja z bólem gardła no i mam problem bo podczas karmienia można brac pencyline a ja na pencyline jestem uczulona 🤢 herbaty z miodem i cytryna odpadają bo mały alergik...Dziewczyny macie moze jakies sprawdzone leki bez recepty ?? bo jak mi sie rozbuja to gardło to ja nie wiem co zrobie 😞


Jej jak ja się cieszę, że studia mam już skończone 🤪 Nie wyobrażam sobie studiowania i zajmowania się maluszkiem. Podziwiam Was dziewczyny 🙂

Shore ja jak byłam niedawno przeziębiona to brałam tantum verde (może być w spray'u albo tabletkach - ja wolę tabletki) + płukałam gardło wodą z kilkoma kroplami amolu + na gorączkę apap. U mnie tylko to pomaga na gardło od zawsze + można to stosować karmiąc jak i będąc w ciąży (pytałam lekarza jak byłam w ciąży).
A co do antybiotyków to jest jeszcze miejscowy bioparox w sprayu, który można stosować karmiąc i są jeszcze jakieś antybiotyki poza penicyliną, które można brać karmiąc (ale wyleciała mi ich nazwa z głowy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorka napisał(a):
Cześć dziewczyny, mam nadzieję, że mialyscie fajny weekendzik 🙂
Ja niestety Wam nie pomogę z kremami i pieluszkami, bo mój maluch na szczęście nie ma alergii, więc do buzi używamy krem bambino, a na spacerki smarujemy nivea na każdą pogodę. Pieluszki od samego początku używamy pampersy i nawet nie próbowaliśmy nic innego za poradą znajomych.
Właśnie chciałam się poradzić odnośnie czerwonych kostek na policzkach bo wczoraj małemu wyszło parę (tylko na buzi) i się zastanawiam czy to może być reakcja na marchewkę, którą podaję od paru dni? Jakoś wątpię, ze to od marchewki i tak myślę, że może od cytrynki w herbacie?


Dorka te krostki to faktycznie mogą być od cytryny, ale może to też być chwilowa reakcja na marcheweczkę. Ale Ty podajesz tą marchewkę już kilka dni a taka reakcja byłaby od razu więc stawiam na cytrynę 🙂

A właśnie Dorka i jak Wojtusiowi smakuje marchewka? Mój niby otwiera buźkę sam na jabłuszko, ale tak się krzywi za każdym razem jakby to coś okropnego było 😮 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dori1982 napisał(a):
Dorka napisał(a):
Cześć dziewczyny, mam nadzieję, że mialyscie fajny weekendzik 🙂
Ja niestety Wam nie pomogę z kremami i pieluszkami, bo mój maluch na szczęście nie ma alergii, więc do buzi używamy krem bambino, a na spacerki smarujemy nivea na każdą pogodę. Pieluszki od samego początku używamy pampersy i nawet nie próbowaliśmy nic innego za poradą znajomych.
Właśnie chciałam się poradzić odnośnie czerwonych kostek na policzkach bo wczoraj małemu wyszło parę (tylko na buzi) i się zastanawiam czy to może być reakcja na marchewkę, którą podaję od paru dni? Jakoś wątpię, ze to od marchewki i tak myślę, że może od cytrynki w herbacie?


Dorka te krostki to faktycznie mogą być od cytryny, ale może to też być chwilowa reakcja na marcheweczkę. Ale Ty podajesz tą marchewkę już kilka dni a taka reakcja byłaby od razu więc stawiam na cytrynę 🙂

A właśnie Dorka i jak Wojtusiowi smakuje marchewka? Mój niby otwiera buźkę sam na jabłuszko, ale tak się krzywi za każdym razem jakby to coś okropnego było 😮 🤪


No właśnie tez mi się tak wydaje, ze by wyszło coś od razu, a już podaje kilka dni.
Wyglada na to, że Wojtkowi smakuje i coraz lepiej idzie mu jedzenie z łyzeczki. Dzisiaj wciągnął 4 łyzeczki i pewnie zjadł by więcej, ale narazie mu dawkuje bo jest za malutki na więcej 😆
Za to strasznie się krzywi na herbatę koperkową. Kupiłam taką od 1 tygodnia życia z hipp'a, i spróbowałam mu dać po marchewce żeby ją "rozcieńczyc" 🙃, to pociągnął ze 2 razy, skrzywił się i wypchnął smoka języczkiem heheh 😎 za parę dni dam mu jabłuszko-ciekawe czy zasmakuje 🤔

A Ty Dorki kiedy dasz marchewę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorka napisał(a):

No właśnie tez mi się tak wydaje, ze by wyszło coś od razu, a już podaje kilka dni.
Wyglada na to, że Wojtkowi smakuje i coraz lepiej idzie mu jedzenie z łyzeczki. Dzisiaj wciągnął 4 łyzeczki i pewnie zjadł by więcej, ale narazie mu dawkuje bo jest za malutki na więcej 😆
Za to strasznie się krzywi na herbatę koperkową. Kupiłam taką od 1 tygodnia życia z hipp'a, i spróbowałam mu dać po marchewce żeby ją "rozcieńczyc" 🙃, to pociągnął ze 2 razy, skrzywił się i wypchnął smoka języczkiem heheh 😎 za parę dni dam mu jabłuszko-ciekawe czy zasmakuje 🤔

A Ty Dorki kiedy dasz marchewę?


Mój to nie tknie do picia niczego poza cycem 😉 A butelkę ze smoczkiem traktuje jak gryzak 🤢
Jabłuszka je już 5 łyżeczek tzn część ląduje w jego brzuszku a część na śliniaczku 😎 Niby mu smakuje, ale czasem się krzywi jak na cytrynę 😮
Marchewkę planuję podać w czwartek, żeby zachować odstęp 7 dni od jabłuszka. Ale po tym jabłku średnio to widzę, żeby mu zasmakowała 🤔

W ogóle to muszę się pochwalić, że przestałam jeść coś co małego uczulało i zniknęły krostki i kupki robi normalne już. Szkoda tylko, że nie mam pojęcia co go uczula, bo niby alergen w mleku utrzymuje się do 2 tygodni a ja w tym czasie znowu sporo zmieniłam w jadłospisie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂 już późno, ale nie chce mi się w ogóle spać ;/

Stanęłam przed lustrem i.. postanowiłam coś zrobić ze swoim brzuchem bo az mi głupio że jest jaki jest ;/
Kupiłam parę dni temu wage kuchenną elektroniczną i pobawie się w obliczanie gramatury produktów.
fajna jest dieta 1000 kcal. Jesz co chcesz, ale musisz zmieścić się w ciągu dnia w 1000 kcal. Dieta nic nie kosztuje, nie trzeba żadnych specjalistycznych produktów.
Postanowiłam rozpocząć ta dietę od jutra ( 24.01 ). 😲 🙃
Poniżej macie linka:

http://www.biomedical.pl/dieta/zobacz-ile-kalorii-ma-to-co-jesz-385.html
http://polki.pl/dieta_kalorie_tabele_kalorii.html

Pomimo, że zapotrzebowanie kaloryczne matki karmiącej wynosi ok 3400 kcal, a normalnie ok 2400 kcal (http://tabelekaloryczne.w.interia.pl/zapotrzebowanie.htm ) , postaram się zmieścić w 1000 kcal. Najwyżej Michał wyssie ze mnie "zapasy" tłuszczyku 😉

jutro dzień próbny diety :-D

Wspomniałyście coś o pieluchach, ja przestawiłam Michała na huggisy premium niebieskie i zaczerwienienie pupy znika. Zostanę przy tych pieluchach, są tańsze a wg mnie pupa jest w nich równie sucha jak w pampersach 🙂

Zrobiłam dziś weki 0 4 słoiczki marchewki z ziemniakiem i masłem. Michał zajada się takimi obiadkami, bardzo lubi marchewkę, za to krzywi się na jabłuszko ze słoika, chyba sama mu będę tarła jakies słodkie 🙂

buziaki, dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia1986 napisał(a):
hej 🙂 już późno, ale nie chce mi się w ogóle spać ;/

Stanęłam przed lustrem i.. postanowiłam coś zrobić ze swoim brzuchem bo az mi głupio że jest jaki jest ;/
Kupiłam parę dni temu wage kuchenną elektroniczną i pobawie się w obliczanie gramatury produktów.
fajna jest dieta 1000 kcal. Jesz co chcesz, ale musisz zmieścić się w ciągu dnia w 1000 kcal. Dieta nic nie kosztuje, nie trzeba żadnych specjalistycznych produktów.
Postanowiłam rozpocząć ta dietę od jutra ( 24.01 ). 😲 🙃
Poniżej macie linka:

http://www.biomedical.pl/dieta/zobacz-ile-kalorii-ma-to-co-jesz-385.html
http://polki.pl/dieta_kalorie_tabele_kalorii.html

Pomimo, że zapotrzebowanie kaloryczne matki karmiącej wynosi ok 3400 kcal, a normalnie ok 2400 kcal (http://tabelekaloryczne.w.interia.pl/zapotrzebowanie.htm ) , postaram się zmieścić w 1000 kcal. Najwyżej Michał wyssie ze mnie "zapasy" tłuszczyku 😉

jutro dzień próbny diety :-D

Wspomniałyście coś o pieluchach, ja przestawiłam Michała na huggisy premium niebieskie i zaczerwienienie pupy znika. Zostanę przy tych pieluchach, są tańsze a wg mnie pupa jest w nich równie sucha jak w pampersach 🙂

Zrobiłam dziś weki 0 4 słoiczki marchewki z ziemniakiem i masłem. Michał zajada się takimi obiadkami, bardzo lubi marchewkę, za to krzywi się na jabłuszko ze słoika, chyba sama mu będę tarła jakies słodkie 🙂

buziaki, dobranoc 🙂

Ja też się chudziłam dwa dni 🙂 🙂 Jakiego masełka dodajesz do słoiczków i ile?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MamaNataszy napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
hej 🙂 już późno, ale nie chce mi się w ogóle spać ;/

Stanęłam przed lustrem i.. postanowiłam coś zrobić ze swoim brzuchem bo az mi głupio że jest jaki jest ;/
Kupiłam parę dni temu wage kuchenną elektroniczną i pobawie się w obliczanie gramatury produktów.
fajna jest dieta 1000 kcal. Jesz co chcesz, ale musisz zmieścić się w ciągu dnia w 1000 kcal. Dieta nic nie kosztuje, nie trzeba żadnych specjalistycznych produktów.
Postanowiłam rozpocząć ta dietę od jutra ( 24.01 ). 😲 🙃
Poniżej macie linka:

http://www.biomedical.pl/dieta/zobacz-ile-kalorii-ma-to-co-jesz-385.html
http://polki.pl/dieta_kalorie_tabele_kalorii.html

Pomimo, że zapotrzebowanie kaloryczne matki karmiącej wynosi ok 3400 kcal, a normalnie ok 2400 kcal (http://tabelekaloryczne.w.interia.pl/zapotrzebowanie.htm ) , postaram się zmieścić w 1000 kcal. Najwyżej Michał wyssie ze mnie "zapasy" tłuszczyku 😉

jutro dzień próbny diety :-D

Wspomniałyście coś o pieluchach, ja przestawiłam Michała na huggisy premium niebieskie i zaczerwienienie pupy znika. Zostanę przy tych pieluchach, są tańsze a wg mnie pupa jest w nich równie sucha jak w pampersach 🙂

Zrobiłam dziś weki 0 4 słoiczki marchewki z ziemniakiem i masłem. Michał zajada się takimi obiadkami, bardzo lubi marchewkę, za to krzywi się na jabłuszko ze słoika, chyba sama mu będę tarła jakies słodkie 🙂

buziaki, dobranoc 🙂

Ja też się chudziłam dwa dni 🙂 🙂 Jakiego masełka dodajesz do słoiczków i ile?


hmm.. z pół łyzeczki, a masło extra, chyba jest w biedronce. Ważne zbey nie był to tani tłuszcz roślinny 🙂

dieta rozpoczeta, sniadanie obliczone co do kalorii 🙂 nie będę z tym świrować, ale mniej więcej będe miałą kontrolę nad kaloriami 😉

dziewczyny, wyczytałam w necie na forach, że ponoc słoiczki od deserków i tych gotowych obiadków nie nadają się do wekowania i pasteryzacji! także rozważam kupno jakiś małych słoików normalnie zakręcanych żeby robota z robieniem obiadków nie poszła na marne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczyny 🙂 Właśnie wróciliśmy z Małym z zakupów i mam chwilke bo on własnie dosypia 😉
Dzieki za rady co do bólu gardła dzis jest juz lepiej a stosuje własnie tantum verde do ssania.
Rozmawiacie o dietach wiec zycze tylko wytrwałości w postanowieniach! Ja od ciazy schudłam 30kg wiec sama na dzień dzisiejszy diety nie planuje.
Co do słoiczków to nie bede sie wypowiadac bo nawet tym tematem sie nie interesowałam ze wzgledów alergicznych mojego Małego...pewnie ja bede dopiero wprowadzac nowe jedzonko na wiosne wiec juz jakies warzywka wyrosna na działce moich teściów 🤪
Na razie uciekam robić obiadek i moze później sie odezwę jeśli Księciunio Marek pozwoli 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia1986 napisał(a):
MamaNataszy napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
hej 🙂 już późno, ale nie chce mi się w ogóle spać ;/

Stanęłam przed lustrem i.. postanowiłam coś zrobić ze swoim brzuchem bo az mi głupio że jest jaki jest ;/
Kupiłam parę dni temu wage kuchenną elektroniczną i pobawie się w obliczanie gramatury produktów.
fajna jest dieta 1000 kcal. Jesz co chcesz, ale musisz zmieścić się w ciągu dnia w 1000 kcal. Dieta nic nie kosztuje, nie trzeba żadnych specjalistycznych produktów.
Postanowiłam rozpocząć ta dietę od jutra ( 24.01 ). 😲 🙃
Poniżej macie linka:

http://www.biomedical.pl/dieta/zobacz-ile-kalorii-ma-to-co-jesz-385.html
http://polki.pl/dieta_kalorie_tabele_kalorii.html

Pomimo, że zapotrzebowanie kaloryczne matki karmiącej wynosi ok 3400 kcal, a normalnie ok 2400 kcal (http://tabelekaloryczne.w.interia.pl/zapotrzebowanie.htm ) , postaram się zmieścić w 1000 kcal. Najwyżej Michał wyssie ze mnie "zapasy" tłuszczyku 😉

jutro dzień próbny diety :-D

Wspomniałyście coś o pieluchach, ja przestawiłam Michała na huggisy premium niebieskie i zaczerwienienie pupy znika. Zostanę przy tych pieluchach, są tańsze a wg mnie pupa jest w nich równie sucha jak w pampersach 🙂

Zrobiłam dziś weki 0 4 słoiczki marchewki z ziemniakiem i masłem. Michał zajada się takimi obiadkami, bardzo lubi marchewkę, za to krzywi się na jabłuszko ze słoika, chyba sama mu będę tarła jakies słodkie 🙂

buziaki, dobranoc 🙂

Ja też się chudziłam dwa dni 🙂 🙂 Jakiego masełka dodajesz do słoiczków i ile?


hmm.. z pół łyzeczki, a masło extra, chyba jest w biedronce. Ważne zbey nie był to tani tłuszcz roślinny 🙂

dieta rozpoczeta, sniadanie obliczone co do kalorii 🙂 nie będę z tym świrować, ale mniej więcej będe miałą kontrolę nad kaloriami 😉

dziewczyny, wyczytałam w necie na forach, że ponoc słoiczki od deserków i tych gotowych obiadków nie nadają się do wekowania i pasteryzacji! także rozważam kupno jakiś małych słoików normalnie zakręcanych żeby robota z robieniem obiadków nie poszła na marne 🙂

A może zamiast tego masła być oliwa z oliwek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Któraś z pań się świetnie bawi i mi minusuje oklaski. Zablokowałam tą opcję i proszę Ciebie przestań!! Jesteś albo nie mądra albo nie dojrzałą psychicznie mścicielką z byłych dziewczyn. 😠 😠Trzymaj się 😁 😁 Jeśli masz coś do mnie to napisz prv anie jak jakiś kundel się chowasz i robisz to po kryjomu. Bo nie wierze w to, że robi to któraś z dziewczyn udzielających się teraz na forum. Jeśli nie przestaniesz, napiszę do admina i zaraz się dowiem kto to. I długo tak nie pociągniesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...