Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2011 | Forum dla mam


Leginsik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • AsiulkaZG83_m

    2069

  • Louisedg_m

    1828

  • czarna79_m

    1239

  • asia19874_m

    1365

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
kochane my po spacerze i po małym prasowanku ....
Dowiedziałam sie ze w BARTOSZYCACH w Biedronce są pieluchy DADA za 20 zł .....tylko nie wiadomo do kiedy....
Napiszcie co fajnego dostałyscie na odwiedziny w szpitalu ....jutro wybieram sie zobaczyc Hanie bratowej i nie wiem co fajnego kupic ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agata82 napisał(a):
hmmmm zastanawiam się nad tym karmieniem... bo Ala najczęściej je często rano i wieczorem jakby robiła zapasy na noc a śpi ciągiem po 6-7godzin i później jeszcze 2-3h. jak zliczałam ile je to ok.800ml wychodzi na dobę to chyba normalnie bo czytałam, że 2-miesięczne dziecko zjada 7 posiłków po 110-130ml. chodziło mi o to, że je nieregularnie a nie w jakichś stałych odstepach.potrafi co godzinę ale też co 3-4. a jak jest głodna to wkłada sobie łapke do buzi i marudzi 🤔
fakt, chucherkiem nie jest bo waży prawie 6kg 😉
mówicie, zeby ją dopajać herbatką???

jak stosujesz karmienie mieszane to trzeba dzieciatko napoic,bo czasami po prostu chce sie mu pic. jak sie karmi piersia to nie trzeba tak dopajac ,ale jak sie podaje sztuczne mleko to juz tak 🙂 herbatka rumiankowa i miedzy karmieniami podawac,godzinke,półtorej po jedzeniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Louisedg napisał(a):
moja mała mnie szokuje
od 3 tygodnia trzyma sztywno glowe i rozglada sie na boki to ok
ale teraz poprostu podnosi sie praktycznie do pozycji polsiedzacej
wczesniej robila tak jakn si zlapala np za moje palce jak cwiczylysmy ale teraz robi to sama
jestem w szoku
czy wasze dzieci tez sie tak podnosza ze glowa wogole nie opada i praktycznie pozcja polsiedzaca?

nawet nie mów,Hanka to sie jeszcze rozglada dookoła,nóżki prostuje cwaniara mała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Leginsik napisał(a):
Louisedg napisał(a):
moja mała mnie szokuje
od 3 tygodnia trzyma sztywno glowe i rozglada sie na boki to ok
ale teraz poprostu podnosi sie praktycznie do pozycji polsiedzacej
wczesniej robila tak jakn si zlapala np za moje palce jak cwiczylysmy ale teraz robi to sama
jestem w szoku
czy wasze dzieci tez sie tak podnosza ze glowa wogole nie opada i praktycznie pozcja polsiedzaca?

nawet nie mów,Hanka to sie jeszcze rozglada dookoła,nóżki prostuje cwaniara mała 🙂

kolezanka fizykoterapeutka
jest w szoku jesli chodzi o rozwoj
moiw ze ona robi rzeczy ktore zaczynaja roboc dzieci 3-5 miesiac...
troche mnie niepokoi to
jutro sie podpytam p[ediatry czy blokowac ją z tym jakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Louisedg napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Louisedg napisał(a):
moja mała mnie szokuje
od 3 tygodnia trzyma sztywno glowe i rozglada sie na boki to ok
ale teraz poprostu podnosi sie praktycznie do pozycji polsiedzacej
wczesniej robila tak jakn si zlapala np za moje palce jak cwiczylysmy ale teraz robi to sama
jestem w szoku
czy wasze dzieci tez sie tak podnosza ze glowa wogole nie opada i praktycznie pozcja polsiedzaca?

nawet nie mów,Hanka to sie jeszcze rozglada dookoła,nóżki prostuje cwaniara mała 🙂

kolezanka izykoterapeutks
jst w szoku jesli chodzi o rozwoj
moiw ze ona robi rzeczy ktore zaczynaja roboc dzieci 3-5 miesiac...
troche mnie niepokoi to
jutro sie podpytam p[ediatry czy blokowac ją z tym jakos

przestań! dziecko sie szybciej rozwija to tyle..trzeba tylko uważać i bardzo pilnowac,ja to sie boje jak ona ta glowke tak podnosi i sztywno trzyma,podtrzymuje i patrze uwaznie zeby mi w pewnym momencie bezwładnie jej nie pusciła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leginsik napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Louisedg napisał(a):
moja mała mnie szokuje
od 3 tygodnia trzyma sztywno glowe i rozglada sie na boki to ok
ale teraz poprostu podnosi sie praktycznie do pozycji polsiedzacej
wczesniej robila tak jakn si zlapala np za moje palce jak cwiczylysmy ale teraz robi to sama
jestem w szoku
czy wasze dzieci tez sie tak podnosza ze glowa wogole nie opada i praktycznie pozcja polsiedzaca?

nawet nie mów,Hanka to sie jeszcze rozglada dookoła,nóżki prostuje cwaniara mała 🙂

kolezanka izykoterapeutks
jst w szoku jesli chodzi o rozwoj
moiw ze ona robi rzeczy ktore zaczynaja roboc dzieci 3-5 miesiac...
troche mnie niepokoi to
jutro sie podpytam p[ediatry czy blokowac ją z tym jakos

przestań! dziecko sie szybciej rozwija to tyle..trzeba tylko uważać i bardzo pilnowac,ja to sie boje jak ona ta glowke tak podnosi i sztywno trzyma,podtrzymuje i patrze uwaznie zeby mi w pewnym momencie bezwładnie jej nie pusciła



moj tez jestsilny i trzyma główke prosto tak jak Hania i nagle robi sie bezwładna trzeba uwazac na te szkraby 🙂 ajak sie fajnie juz usmiecha do mnie jak do niego mówie i wydajedziwne dzwieki jestem pod wrazeniem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wszystkim dzieciaczka z okragłymi tyg wszytskiego dobrego .....duzo zdrówka....
Co sie dzieje z ASKAMI .....ani jednej , ani drugiej ..... 🙂 🙂 🙂piją tesciowe czy co.....
Co do nerwa na M ....czasmi tez tak mam , takze Agata nie jestes sama kochana .....hormony ....a słyszałam ze niedługo po 3 m-c wypadaja strsznie kobieta włosy ...wiecie cos o tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolajna1988 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Louisedg napisał(a):

Moje dziecko zasypia nie wczesniej niz 24:00 a najczesciek ok 2;00 w nocy 🥴 🥴
dlugo tak nie pociagne chyba ze bede odsypiac w dzien zamikast spaceru ale szkoda mi 😞([/color]



moja mala tez pozno chodzi spac czasami idzie spac o 24 a czasami zdaza sie isc spac o 1-2 tez chwilami nie daje rady...wczoraj zasnela odziwo o 23 i spala do 4.30 ale za szybko nie chce sie cieszyc bo dzisiaj moze znowu pojdzie pozno spac...ogolnie co 3godziny budzi sie o jedzenie a zjada tak 125 ml herbatke tez jej daje ale nie daje a kupke to robi tak co drugi dzien
moja Hanczeska tez idzie spac o 23/24 i spi do 6 rana,ale zmeczenie jednak swoje robi. Wczoraj robiąc jej mleko zasłabłam,Hania leżała w łóżeczku dobrze ze nie płakała jak już doszłam z ledwością do pokoju dzwonił akurat mąż. Wieczorem on już się mała zajął a ja poszłam wcześniej spać bo już chodziłam po ścianach 😞


tez chodze jak neptyk nie ma co pomimo ze dominik jest grzeczny i budzi sie tylko na karmienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolajna1988 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Louisedg napisał(a):

Moje dziecko zasypia nie wczesniej niz 24:00 a najczesciek ok 2;00 w nocy 🥴 🥴
dlugo tak nie pociagne chyba ze bede odsypiac w dzien zamikast spaceru ale szkoda mi 😞([/color]



moja Hanczeska tez idzie spac o 23/24 i spi do 6 rana,ale zmeczenie jednak swoje robi. Wczoraj robiąc jej mleko zasłabłam,Hania leżała w łóżeczku dobrze ze nie płakała jak już doszłam z ledwością do pokoju dzwonił akurat mąż. Wieczorem on już się mała zajął a ja poszłam wcześniej spać bo już chodziłam po ścianach 😞


tez chodze jak neptyk nie ma co pomimo ze dominik jest grzeczny i budzi sie tylko na karmienie


ja kąpie małego ok 18,30 i ok.20 idzie już spać i srednio spi do 6-7 z przerwami na jedzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
ja po wizycie u dietetyka..
troche trzeba bylo spojzec prawdzie w oczy i bolalo to zdezenie ale powoli dochodze do siebie. lekarz superasny , co chwila sie usmiechal i nawet dostalam komplement ze mam szczuple nogi hehe jaka ironia losu 😁 mam do zgubienia dla zdrowia 30 kg.. od piatku zaczynam diete bo w czwartek ja dostane.. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Landusia napisał(a):
hejka
ja po wizycie u dietetyka..
troche trzeba bylo spojzec prawdzie w oczy i bolalo to zdezenie ale powoli dochodze do siebie. lekarz superasny , co chwila sie usmiechal i nawet dostalam komplement ze mam szczuple nogi hehe jaka ironia losu 😁 mam do zgubienia dla zdrowia 30 kg.. od piatku zaczynam diete bo w czwartek ja dostane.. ☺️

ja pierdole ja 50 😁 😁 😁 😁 😁

10 po ciazy 20 dla zdrowia i 20 do normalnej prawidlowej wagi 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Louisedg napisał(a):
Landusia napisał(a):
hejka
ja po wizycie u dietetyka..
troche trzeba bylo spojzec prawdzie w oczy i bolalo to zdezenie ale powoli dochodze do siebie. lekarz superasny , co chwila sie usmiechal i nawet dostalam komplement ze mam szczuple nogi hehe jaka ironia losu 😁 mam do zgubienia dla zdrowia 30 kg.. od piatku zaczynam diete bo w czwartek ja dostane.. ☺️

ja pierdole ja 50 😁 😁 😁 😁 😁

10 po ciazy 20 dla zdrowia i 20 do normalnej prawidlowej wagi 😁 😁 😁 😁 😁

30 a 50 mala roznica, zdecydowanie za duzo dla naszego zdrowia 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
laurka2011 napisał(a):
ja mam do zrzucenia po ciazy 15kg teraz waze 65kg a przed ciaza wazylam tak 53-56kg a chcialabym wazyc 50kg.maz wlasnie jechal kupic mi hula hop podobno potrafi zdzialac cuda 🙂 kupi takie z masazami 🙂bede nabiezaco informowac was czy faktycznie cos daje 🙂

No cos Ty Martula?To ja taki slon w ciazy 20kg przytylam i tez waze 66kg teraz...a gdzie Ty te kilosy chowasz kochana?nie widac nic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
AsiulkaZG83 napisał(a):
laurka2011 napisał(a):
ja mam do zrzucenia po ciazy 15kg teraz waze 65kg a przed ciaza wazylam tak 53-56kg a chcialabym wazyc 50kg.maz wlasnie jechal kupic mi hula hop podobno potrafi zdzialac cuda 🙂 kupi takie z masazami 🙂bede nabiezaco informowac was czy faktycznie cos daje 🙂

No cos Ty Martula?To ja taki slon w ciazy 20kg przytylam i tez waze 66kg teraz...a gdzie Ty te kilosy chowasz kochana?nie widac nic 🙂


ja je widze... heh rozmiar 40-42 mnie przeraza...i mam straszne rozstepy co polecacie na rozstepy?

ja mam 1.62 i 65kg ile teraz waze to zdecydowaie za duzo...zle sie czuje w swojej skorze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Louisedg napisał(a):
Landusia napisał(a):
hejka
ja po wizycie u dietetyka..
troche trzeba bylo spojzec prawdzie w oczy i bolalo to zdezenie ale powoli dochodze do siebie. lekarz superasny , co chwila sie usmiechal i nawet dostalam komplement ze mam szczuple nogi hehe jaka ironia losu 😁 mam do zgubienia dla zdrowia 30 kg.. od piatku zaczynam diete bo w czwartek ja dostane.. ☺️

ja pierdole ja 50 😁 😁 😁 😁 😁

10 po ciazy 20 dla zdrowia i 20 do normalnej prawidlowej wagi 😁 😁 😁 😁 😁


ja bym chciała zrzucić 10 kg bo z jednej ciąży zostało mi 5 io teraz także zostało mi 5 do zrzucenia.. teraz mam 75 kg ;/ no a marzy mi sie 65 kg..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
laurka2011 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
laurka2011 napisał(a):
ja mam do zrzucenia po ciazy 15kg teraz waze 65kg a przed ciaza wazylam tak 53-56kg a chcialabym wazyc 50kg.maz wlasnie jechal kupic mi hula hop podobno potrafi zdzialac cuda 🙂 kupi takie z masazami 🙂bede nabiezaco informowac was czy faktycznie cos daje 🙂

No cos Ty Martula?To ja taki slon w ciazy 20kg przytylam i tez waze 66kg teraz...a gdzie Ty te kilosy chowasz kochana?nie widac nic 🙂


ja je widze... heh rozmiar 40-42 mnie przeraza...i mam straszne rozstepy co polecacie na rozstepy?

ja mam 1.62 i 65kg ile teraz waze to zdecydowaie za duzo...zle sie czuje w swojej skorze 🙂


ja też teraz nosze taki rozmiar co Ty, choć w spodnie sprzed ciązy to sie ledwo mieszczę, znaczy się w jedną pare, reszta w worku lezy i czeka na lepsze czasy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia1986 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Landusia napisał(a):
hejka
ja po wizycie u dietetyka..
troche trzeba bylo spojzec prawdzie w oczy i bolalo to zdezenie ale powoli dochodze do siebie. lekarz superasny , co chwila sie usmiechal i nawet dostalam komplement ze mam szczuple nogi hehe jaka ironia losu 😁 mam do zgubienia dla zdrowia 30 kg.. od piatku zaczynam diete bo w czwartek ja dostane.. ☺️

ja pierdole ja 50 😁 😁 😁 😁 😁

10 po ciazy 20 dla zdrowia i 20 do normalnej prawidlowej wagi 😁 😁 😁 😁 😁


ja bym chciała zrzucić 10 kg bo z jednej ciąży zostało mi 5 io teraz także zostało mi 5 do zrzucenia.. teraz mam 75 kg ;/ no a marzy mi sie 65 kg..
no Kasiu,ale Ty wysoka laseczka jestes 😉 ja mam 1.64cm i 66kg...ale nie lamie sie kurcze,bo oby nie zapeszyc 1kg srednio na tydzien mi idzie w dol 🙂hihi
no i male rozstepy po prawej str brzucha mi sie pojawily...ale to nie problem ,bo brzucha nie ujawniam,a jak dojde do figury ,by wbic sie w bikini to majty zaslonia te male kreski 😎 na dziewuszki tu polecaly jakis krem fajny na rozstep..chyba Leer namierzyla wynalazek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Uff! właśnie doszłam do siebie po szczepieniu. Wzięłam tę 6 w 1 i rota.Później będą pneumokoki i meningokoki. Zostawiałam 475 zł 😮
180 zł - ta pierwsza, 295 - rota 🤢, ale czego to się nie robi dla maleństwa 😘 przy ukłuciu trochę płakał,nawet dość mocno, ale poradziliśmy sobie. Potem ja byłam na kawce a Pawełek na mleczku u mojej szwagierki. Do chwili obecnej nic złego się nie dzieje, wydaje mi się, że jest bardziej pobudzony niż zwykle, ale może mam schiz!A ile wy płaciłyscie za rota? to chyba 2 razy sie podaje... mam racje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
laurka2011 napisał(a):
hej dziecczyny! dzisiaj bylam z Laura na kontroli u lekarza jest zdrowiutka i wazy 4,600 a nie 5 kg jak myslalam moja waga sklamala heh w czwartek idziemy na szczepienie to 6 w 1 trzeba za nie zaplacic 215 zl wy tez tyle za szczepienie placicie?

ja za to szczepienie płace 180 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...