Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2011 | Forum dla mam


Leginsik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzięki za odpowiedzi odnośnie szczepień 😘

Laski, chyba skończę dziś w czarnym worze.... 🤢 🤢 🤢 🤢
Gabi od rana płacze, marudzi, pluje jedzeniem itp.... 😠 😠 😠 tylko na spacerze był spokój.... teraz jest tak wściekła, że wrzeszczy jakby ją ktoś ze skóry obdzierał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie mam już sił......najchętniej bym sobie poszła gdzieś , a tego ryczusia zostawiła samego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

Boże, ja jednak chyba się nie nadaję do roli mamy... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • AsiulkaZG83_m

    2069

  • Louisedg_m

    1828

  • czarna79_m

    1239

  • asia19874_m

    1365

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
agamu napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi odnośnie szczepień 😘

Laski, chyba skończę dziś w czarnym worze.... 🤢 🤢 🤢 🤢
Gabi od rana płacze, marudzi, pluje jedzeniem itp.... 😠 😠 😠 tylko na spacerze był spokój.... teraz jest tak wściekła, że wrzeszczy jakby ją ktoś ze skóry obdzierał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie mam już sił......najchętniej bym sobie poszła gdzieś , a tego ryczusia zostawiła samego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

Boże, ja jednak chyba się nie nadaję do roli mamy... 😞

Kochana ja tak w piatek mialam nawet na spacerze ryk caly dzien wieczorem odpalam suszarke i odkurzacz na przemian to przysypial.
A ja coraz gorzej sie czuje poce sie jak szczur i glowa mnie bolec zaczyna 😮 😮najgorsze ze spacery musze darowac i jak ja go uspie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
izarybka napisał(a):
agamu napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi odnośnie szczepień 😘

Laski, chyba skończę dziś w czarnym worze.... 🤢 🤢 🤢 🤢
Gabi od rana płacze, marudzi, pluje jedzeniem itp.... 😠 😠 😠 tylko na spacerze był spokój.... teraz jest tak wściekła, że wrzeszczy jakby ją ktoś ze skóry obdzierał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie mam już sił......najchętniej bym sobie poszła gdzieś , a tego ryczusia zostawiła samego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

Boże, ja jednak chyba się nie nadaję do roli mamy... 😞

Kochana ja tak w piatek mialam nawet na spacerze ryk caly dzien wieczorem odpalam suszarke i odkurzacz na przemian to przysypial.


Agata podobnie mam a już jej niespanie doprowadza mnie do szału wy tu piszecie co robicie, obiady itp. dupa nie zrobie nic dopiero jak mą wróci, steroryzowała mnie na maxa, dobrze ze choć za czesto i długo nie wrzeszczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ta laktacja jest dziwna... Tylko zdecydowałam, że się poddaję i od 9:30 do teraz uciągnęłam w sumie 380 ml 😮 😮 Czyli spokojnie na 3 karmienia! I to ręczną przystawką do elektrycznego AVENTA (która moim zdaniem ściąga dużo efektywniej) Więc jeszcze walczymy 🙂, ale tym razem przed każdym karmieniem masuję lewego cyca dość mocno, żeby laktator nie ściągał tylko z sutka, ale też z głębi piersi (bo przez to płytkie ssanie się właśnie robią te zatory ponoć). Po wczorajszej załamce wstąpiły we mnie nowe siły!!! Mój cel do karmienie moim mlekiem do końca 3 miesiąca, ale bez spiny. I zobaczymy co dalej, może małymi kroczkami dam radę wykarmić Tadzia do 6 miesiąca? Zobaczymy, jak się nie uda tragedii nie ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
100 lat dla Olgi Letki i Zuzi Marty 🙂
czy któryś z dzieciaczków ma jeszcze mini rocznice? 🙂

u nas słoneczka ciąg dalszy, więc korzystamy z dworu 🙂 a tak poza tym to wsio u nas ok. Zaraz Was podczytam 🙂


STO LAT STO LAT DZIECIACZKI KOCHANE!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izarybka napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Teściowa mi podpowiedziała sposób na zgubienie pokarmu: posmarować się Altacetem i obwiązać ciasno bandażem, żona brata M. zgubiła tak w dwa dni.



mam ochote tak zrobic ... bo drugi dzien juz mnie bola cyce.... masakra

w sumie logiczne altacet ciekawe ja nie wiem raz mam chec rzucić w p... cyckowanie ale ja bym sie zplakala jak on tak cyca szuka 😮


Ale najpierw trzeba się porządnie "opróżnić" i dopiero później obwiązywać 🙂 Ja na razie jednak nie skorzystam, ale dobrze wiedzieć i mieć Altacet w pogotowiu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maga napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Maga napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Maga napisał(a):
kahlanik napisał(a):
I chciałabym, żeby zaczął robić kupy!!! Bo mój pokarm na pewno się nie wchłania mu całkowicie, po czopku kupy są duuuże i dość gęste więc one tam zalegają i wyjść nie mogą.

Trochę się tu Wam usprawiedliwiam, nie? 😉 Abo mam jakąś podłamkę 🤢


heh, my o samo mamy, kupy tez geste, ale co zrobic 😉? tyle o to walczylam a kazdy tu powierdzi chyba, ze latwo sie poddac.. na mm latwiej i tyle a tu kryzysy, dziecko wisi na piersi, zawsze sie wydaje, ze za malo mleka, wtedy dokarmianie, dziecko spokojne i znowy mysl "moze przejde na mm, bo nie dojada?".. 🙃 a ciezko sie patrzy, jak dziecko glodne no i nie kazdemu sie chce caly dzien dostawiac, usprawiedliwiamy sie etc... karmienie piersia jest problematyczne 😉 🤪
ale moze tez od 4go miesiaca podawaj kaszki jakies? albo zmniejsz sobie liczbe karmien 😉?
ja widze, ze Antoś i ak na moim mleku najlepiej.. zero katarkow, kaszlu, nic..


No tak, masz absolutną rację 🙂 Tylko że 🙂 np. gdzie ja się będę odciągać w instytucie? Bo jednak nie tylko na zajęcia będę musiała chodzić, mój promotor dał mi do zrozumienia, że tak różowo nie będzie i że muszę co jakiś czas przychodzić, np. na dwa tygodnie żeby coś porobić i mieć nad czym pracować w domu przez następne dwa tygodnie i od nowa. I rzadko kiedy będzie czas na to odciąganie, bo po pierwsze będę musiała maksymalnie wykorzystać mój czas (sama w labie nie jestem a aparatura jest jedna), a po drugie jak już zacznę coś robić to to leci ciurkiem i pewnych rzeczy nie można zostawić samych sobie. Nie chcę tam jęczeć z pękającym cycem i nie chcę drugi raz zatoru, o nie!!!!! A dziecko w tym czasie ciągle na butli, czyli ja ciągle będę się bawić w laktator? I nie będę miała na nic czasu, będę się stresować, bo promotor pogania, laktacja przez stresy spadnie więc ja jeszcze bardziej na laktatorze i tak w kółko? Chyba jednak taka multi-baba nie jestem 🤢 🤢 🤢


no pewnie, ja Cie doskonale rozumiem, w koncu sama tez mam zajecia raz na dwa tyg.. po prostu napisalam, ze w ogole karmienie jest problematyczne.. rodzi duzo emocji w kobietach. czasem lzej jest przejsc na mm. ja nie spinam sie juz, ile jes mojego to daje, jak nie ma to mm i tyle 😁 w ogole to odkad sie przesalam spinac laktacja to sie poprawila haha 🙃


No widzisz! Jednak psychika blokowała 🙂 A ja wykrakałam i mam znów bolące grudy... To chyba przesądza sprawę 😞 😞 😞


ja mam w prawej jakis zastoj, tak bardzo boli, ze sie krzywie, jak laktatorem sciagam 🤢
nie smuc sie, my dzisiaj probujemy przez 1 dobe tego hippa mm dawac a moje do lodowki, bo akie ma zaparcia i dzisiaj wywolalismy kupe o byla mocno twarda 🤢 a jest tylko na moim 🤢
i jak zrobi kupe to tez nie bede dawac mojego, jesli go tak zatyka 🤢 jesli nie, to dalej odciagamy 😁


Kochana koniecznie rozmasuj, albo lepiej niech mąż rozmasuje takimi ugniatającymi ruchami w stronę sutka i to bez sentymentów, bo Ci się ropień zrobi albo coś gorszego i będzie trzeba nacinać. Masz przy tym płakać, walić pięściami w podłogę, ale tylko tak można skutecznie pomóc, a potem ulga jest wieeelka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kahlanik napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
100 lat dla Olgi Letki i Zuzi Marty 🙂
czy któryś z dzieciaczków ma jeszcze mini rocznice? 🙂

u nas słoneczka ciąg dalszy, więc korzystamy z dworu 🙂 a tak poza tym to wsio u nas ok. Zaraz Was podczytam 🙂


STO LAT STO LAT DZIECIACZKI KOCHANE!!!

a jakze mój i Ani Emilka konczymy 8tygodni 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
wrocilam ze spacerku z nadinka bo dawala mi tak czadu w domu ze wyszlysmy na 3 godziny i do teraz spi jak susel hihi zdazylam zrobic obiadek posprzatac teraz czekam za mame i ide do dietetyka.
kupilam tabletki na laktacje jakies ziolowe bo reszta na recepte.
ide was nadrobic kochane. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sto lat dla solenizantów


my wrocilismy od lekarza na szczescie tylko katar bez zmian w oskrzelach ufff
maly ulał cale jedzenie z 10tej teraz zjadl 5 minut i ryczy boli go ten cholerny brzuszek a mnie z tego wszystkiego głowa i serce kurcze Agata jak ja Cie rozumiem wczoraj to sie tak wkurzylam ze wyklinalam na wszystkich lacznie z Jasiem az pozniej glupio mi bylo przed ama soba........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izarybka napisał(a):
kahlanik napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
100 lat dla Olgi Letki i Zuzi Marty 🙂
czy któryś z dzieciaczków ma jeszcze mini rocznice? 🙂

u nas słoneczka ciąg dalszy, więc korzystamy z dworu 🙂 a tak poza tym to wsio u nas ok. Zaraz Was podczytam 🙂


STO LAT STO LAT DZIECIACZKI KOCHANE!!!

a jakze mój i Ani Emilka konczymy 8tygodni 😘


STO LAT DLA DANIELKA I KOCHANEJ SYNOWEJ 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agamu napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi odnośnie szczepień 😘

Laski, chyba skończę dziś w czarnym worze.... 🤢 🤢 🤢 🤢
Gabi od rana płacze, marudzi, pluje jedzeniem itp.... 😠 😠 😠 tylko na spacerze był spokój.... teraz jest tak wściekła, że wrzeszczy jakby ją ktoś ze skóry obdzierał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie mam już sił......najchętniej bym sobie poszła gdzieś , a tego ryczusia zostawiła samego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

Boże, ja jednak chyba się nie nadaję do roli mamy... 😞


Mi też się zdarza, każdy ma jakąś granicę wytrzymałości przecież i też sobie potem myślę, że co ze mnie za matka... Ale to normalne jest, trzy głębokie wdechy i do boju!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Leginsik napisał(a):
agata82 napisał(a):
mały głodomór się obudził 🤔 jak czytam, że Wasze dzieciaczki jedzą co 3 godziny to jestem w szoku 😮 Ala rano i wieczorem potrafi jeść co chwilę, bywa tak, że w ciągu godziny 100ml +100ml+60 ml a ja latam tylko i butle donosze 😲 no i nie wspomne o ściąganiu 🤨 dziś w nocy nastawiłam sobie budzik, żeby ściągnąć i go przespałam, obudziłam sie jak Mała zaczęła popłakiwać i po 7 godzinach od ostatniego ściągania udoiłam 340ml 😮 😮 😮 to lubię 😁 😁

mi sie wydaje ze Twoja Alicja chyba za duzo je..a dopajasz ja miedzy karmieniami ? moja je 90 i za godzinke,półtorej daje jej cherbatke wiec do 3h mi smialo wytrzymuje

moja to nawet 75 do 80 je mleczka odciagnietego z cycka i tez 3 h wytrzymuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agamu napisał(a):
LASKI MAM PYTANIE ODNOŚNIE SZCZEPIEŃ
Czy szczepiłyście w końcu na te rota ,czy nie...bo my jutro idziemy i nie wiem 🤢 🤢

ja tez dluugo sie zastanwialam i wielkie analizy prowadzilam wsrod lekarzy, poloznych i znajomych. zdania sa naprawde podzielone. ja w rezultacie zaszczepilam tylko 5 w 1. wiadomo- sa plusy i minusy szczepien dodatkowych a niestety decyzje kazdy musi jakas podjac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mphz napisał(a):
Leginsik napisał(a):
agata82 napisał(a):
mały głodomór się obudził 🤔 jak czytam, że Wasze dzieciaczki jedzą co 3 godziny to jestem w szoku 😮 Ala rano i wieczorem potrafi jeść co chwilę, bywa tak, że w ciągu godziny 100ml +100ml+60 ml a ja latam tylko i butle donosze 😲 no i nie wspomne o ściąganiu 🤨 dziś w nocy nastawiłam sobie budzik, żeby ściągnąć i go przespałam, obudziłam sie jak Mała zaczęła popłakiwać i po 7 godzinach od ostatniego ściągania udoiłam 340ml 😮 😮 😮 to lubię 😁 😁

mi sie wydaje ze Twoja Alicja chyba za duzo je..a dopajasz ja miedzy karmieniami ? moja je 90 i za godzinke,półtorej daje jej cherbatke wiec do 3h mi smialo wytrzymuje

moja to nawet 75 do 80 je mleczka odciagnietego z cycka i tez 3 h wytrzymuje


mój krotko siedzi przy cycu podejrzewam ze ok 90 -100 zje a jak gdzies wychodze to odciagam mu 120 i raz zjada wszystko raz nie i raz wytrzyma 4h raz dwie to zalezy od jego humorku 🙂bo charakterek to on juz ma nie ma co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolajna1988 napisał(a):
mphz napisał(a):
Leginsik napisał(a):
agata82 napisał(a):
mały głodomór się obudził 🤔 jak czytam, że Wasze dzieciaczki jedzą co 3 godziny to jestem w szoku 😮 Ala rano i wieczorem potrafi jeść co chwilę, bywa tak, że w ciągu godziny 100ml +100ml+60 ml a ja latam tylko i butle donosze 😲 no i nie wspomne o ściąganiu 🤨 dziś w nocy nastawiłam sobie budzik, żeby ściągnąć i go przespałam, obudziłam sie jak Mała zaczęła popłakiwać i po 7 godzinach od ostatniego ściągania udoiłam 340ml 😮 😮 😮 to lubię 😁 😁

mi sie wydaje ze Twoja Alicja chyba za duzo je..a dopajasz ja miedzy karmieniami ? moja je 90 i za godzinke,półtorej daje jej cherbatke wiec do 3h mi smialo wytrzymuje

moja to nawet 75 do 80 je mleczka odciagnietego z cycka i tez 3 h wytrzymuje


mój krotko siedzi przy cycu podejrzewam ze ok 90 -100 zje a jak gdzies wychodze to odciagam mu 120 i raz zjada wszystko raz nie

ja czesto sciagam bo czesto wychodze(powoli wdranzam sie do pracy) a dziadki pomagaja. nie mam problemu z mlekiem. zatem wiem ze ok 80 zjada ale sciagam zazwyczaj 125 z jednej peirsi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kahlanik napisał(a):
Ależ ta laktacja jest dziwna... Tylko zdecydowałam, że się poddaję i od 9:30 do teraz uciągnęłam w sumie 380 ml 😮 😮 Czyli spokojnie na 3 karmienia! I to ręczną przystawką do elektrycznego AVENTA (która moim zdaniem ściąga dużo efektywniej) Więc jeszcze walczymy 🙂, ale tym razem przed każdym karmieniem masuję lewego cyca dość mocno, żeby laktator nie ściągał tylko z sutka, ale też z głębi piersi (bo przez to płytkie ssanie się właśnie robią te zatory ponoć). Po wczorajszej załamce wstąpiły we mnie nowe siły!!! Mój cel do karmienie moim mlekiem do końca 3 miesiąca, ale bez spiny. I zobaczymy co dalej, może małymi kroczkami dam radę wykarmić Tadzia do 6 miesiąca? Zobaczymy, jak się nie uda tragedii nie ma 🙂


włąsnie dlatego nielubie odciagac bo u mnieleci do laktatora tylko dopewnego momentu a pozniej juz nic a w cyckach mleko nadal jest wole jak maly sam ciagnie ijestemspokojna ze sie naje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Louisedg napisał(a):

Moje dziecko zasypia nie wczesniej niz 24:00 a najczesciek ok 2;00 w nocy 🥴 🥴
dlugo tak nie pociagne chyba ze bede odsypiac w dzien zamikast spaceru ale szkoda mi 😞([/color]



moja Hanczeska tez idzie spac o 23/24 i spi do 6 rana,ale zmeczenie jednak swoje robi. Wczoraj robiąc jej mleko zasłabłam,Hania leżała w łóżeczku dobrze ze nie płakała jak już doszłam z ledwością do pokoju dzwonił akurat mąż. Wieczorem on już się mała zajął a ja poszłam wcześniej spać bo już chodziłam po ścianach 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mphz napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
mphz napisał(a):
Leginsik napisał(a):
agata82 napisał(a):
mały głodomór się obudził 🤔 jak czytam, że Wasze dzieciaczki jedzą co 3 godziny to jestem w szoku 😮 Ala rano i wieczorem potrafi jeść co chwilę, bywa tak, że w ciągu godziny 100ml +100ml+60 ml a ja latam tylko i butle donosze 😲 no i nie wspomne o ściąganiu 🤨 dziś w nocy nastawiłam sobie budzik, żeby ściągnąć i go przespałam, obudziłam sie jak Mała zaczęła popłakiwać i po 7 godzinach od ostatniego ściągania udoiłam 340ml 😮 😮 😮 to lubię 😁 😁

mi sie wydaje ze Twoja Alicja chyba za duzo je..a dopajasz ja miedzy karmieniami ? moja je 90 i za godzinke,półtorej daje jej cherbatke wiec do 3h mi smialo wytrzymuje

moja to nawet 75 do 80 je mleczka odciagnietego z cycka i tez 3 h wytrzymuje


mój krotko siedzi przy cycu podejrzewam ze ok 90 -100 zje a jak gdzies wychodze to odciagam mu 120 i raz zjada wszystko raz nie

ja czesto sciagam bo czesto wychodze(powoli wdranzam sie do pracy) a dziadki pomagaja. nie mam problemu z mlekiem. zatem wiem ze ok 80 zjada ale sciagam zazwyczaj 125 z jednej peirsi.


no ja jak wychodze do szkoly w weekendy to wstaje wczsnie i malego karmie i ssciagam to co ok godzine sciagam120 raz z jedej ale najlepiej sciaga mi sie metoda 7 7 5 5 33 no i nakarmienie mam po h znowu itd 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leginsik napisał(a):
Louisedg napisał(a):

Moje dziecko zasypia nie wczesniej niz 24:00 a najczesciek ok 2;00 w nocy 🥴 🥴
dlugo tak nie pociagne chyba ze bede odsypiac w dzien zamikast spaceru ale szkoda mi 😞([/color]



moja Hanczeska tez idzie spac o 23/24 i spi do 6 rana,ale zmeczenie jednak swoje robi. Wczoraj robiąc jej mleko zasłabłam,Hania leżała w łóżeczku dobrze ze nie płakała jak już doszłam z ledwością do pokoju dzwonił akurat mąż. Wieczorem on już się mała zajął a ja poszłam wcześniej spać bo już chodziłam po ścianach 😞


tez chodze jak neptyk nie ma co pomimo ze dominik jest grzeczny i budzi sie tylko na karmienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...