Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2011 | Forum dla mam


Leginsik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • AsiulkaZG83_m

    2069

  • Louisedg_m

    1828

  • czarna79_m

    1239

  • asia19874_m

    1365

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Magda wszystkiego najlepszego!!!
dzięki za polecenie tego specyfiku, trza będzie kupić, cena też rewelacja 🙂
u mnie dziecię też nie śpi całymi dzionkami, góra po 10 min a jak odłoży się do wyra to już koniec, lubi spać na rękach, ale nie chcę przyzwyczajać
my 4 lata będziemy mieć w styczniu, jeju kiedy to minęło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mariola-s napisał(a):
Magda wszystkiego najlepszego!!!
dzięki za polecenie tego specyfiku, trza będzie kupić, cena też rewelacja 🙂
u mnie dziecię też nie śpi całymi dzionkami, góra po 10 min a jak odłoży się do wyra to już koniec, lubi spać na rękach, ale nie chcę przyzwyczajać
my 4 lata będziemy mieć w styczniu, jeju kiedy to minęło...

o geez to ja jestem chyba weteranka - prawie 9 lat z moim lubym 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Louisedg napisał(a):
Widzialyscie ze grudnióweczka sie rozpakowala ?

Ale bym strzeliła zdziwko jak bym urodziła w lipcu 😁


nie mogę znaleźc która, ale będzie miała troche pracy z wczesniaczkiem. Wiem jak siostra meza męczyła się z wczesniakiem by zaczął na wadze przybierać, do tej pory jeździ na rehabilitację. A mała w 34 tc się urodziła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szuwartyna napisał(a):
agamu napisał(a):
Laski znów mnie boli głowa...kolejny dzień z rzędu 🤢 🤢 🤢

wspolczuje....mnie tez lapia ataki migreny...niby po ciazy miala mi minac....ale niestety...mam ja nadal...


ja na ból głowy zazywałam sinupred, okazało sie ze bolały mnie zatoki. Poza tym mnie boli głowa zawzse wtedy gdy mam duzy natłok emocjonalny i wtedy żaden lek przeciwbólowy nie pomaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia1986 napisał(a):
szuwartyna napisał(a):
agamu napisał(a):
Laski znów mnie boli głowa...kolejny dzień z rzędu 🤢 🤢 🤢

wspolczuje....mnie tez lapia ataki migreny...niby po ciazy miala mi minac....ale niestety...mam ja nadal...


ja na ból głowy zazywałam sinupred, okazało sie ze bolały mnie zatoki. Poza tym mnie boli głowa zawzse wtedy gdy mam duzy natłok emocjonalny i wtedy żaden lek przeciwbólowy nie pomaga.


u mnie to jest związane z pogodą na pewno, zawsze jesienią i wiosną boli mnie głowa...do tego dochodzą też migreny 🤢 🤢 🤢 a od porodu głowa boli mnie dzień i noc bez przerwy 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie mamusie troszke mnie ne było bo miałam awarie kompa.Nie uda mi się pewnie doczytać tych wszystkich stron.
U nas w mare ok mała miała katarek ale już jej przechodzi.Mamy za sobą wizyte boderkową i tu mamy problem bo musmy pieluchować gdyż bioderka ma za blisko siebie za 6 tygodni kontrola.Troche się tym martwie pomimo tego iż wyczytałam że dużo dzieci tak ma.

W niedziele Oliwia została ochrzczona,całą msze przespała a podczas imprezy nam towarzyszyła i nie spała prawie wcale.

Pozdrawiam Wszystkich i postaram sę być na bierząco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia1986 napisał(a):
mariola-s napisał(a):
z mężem jesteśmy razem już 10 lat, prawie 11 a zaobrączkowani prawie 4 🙂


my z moim jestesmy krótko. 19 lutego miną 5 lat od poznania, a 7 marca będą 3 lata odkąd jestesmy po ślubie 🙂

to u nas podobnie 🙂 w marcu minie 5 lat od poznania, a w październiku minęły 3 lata od ślubu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szuwartyna napisał(a):
Louisedg napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
ANIA100 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
I ja już nie śpie,Hanka nakarmiona póki co kima..nie chce zapeszać bo lezy na boku którym nie lubi. Czy wasze szkraby też tak w dzień spią jak mysz pod miotłą ? normalnie zaczęłam już od dzisiejszej nocy zapisywać kiedy karmiona i o której idzie spać,pod koniec dnia wylicze sobie ile tak na prawde mi śpi bo wydaje mi się że to coś za mało. Czasem mi w dzień pomarudzi,ale głównie lubi leżeć i sie patrzec na zabawki albo jak sie do niej mówi i tak potrafi czasem nie przespać dwóch karmień. Jak już widze że leżakowanie jej sie znudziło,jest już zmeczona to lulanko i do spania,tylko że pośpi pół godzinki i oczy jak 5 zł 😮 po południu kimnie sie dłużej,zaś wieczorem nawiedza nas kolka i do 24 znowu nie ma spania 🤢
Zauważyłam też że kolki ma w dzień,ale są słabsze więc może dlatego tak mi sie wierci,nie śpi głęboko 🤨


Ja już o tym pisałam, moja właśnie tak śpi a raczej nie śpi. Jak to mówię zabawa w zajączka. Nic nie mogę zrobić, super macie mamy których dzieci śpią. Moja dziś wstała o 3.30 i do 7,jedzenie,kupa, zabawa i oczy jak 5 zł. . I już śpi jak zajączek, w piątek idziemy na szczepienia to zapytam się lekarza może coś jest na sen dla niemowlaków.

Napisz koniecznie co Ci powiedział,ja dupa wczoraj zapomniałam sie zapytać pediatry. No to nie jestem sama z tym problemem,więc może to jest normalne 🤨


u nas jest to samo. W nocy śpi bardzo dobrze, dzis pierwszy raz przespal cała noc 🤪
za to w dzień spi nawet po 10 min. Raz zliczylam ze przez caly dzien przespal tylko godz, ale za to na godz przed kapaniem tak go juz mulilo ze ledwo udalo mi sie dotrwac z nim do kapieli. A czasem bywaja dni ze spi prawie caly dzien, ale to juz rzadko. Z reguly nie spi od 15 do 19, jak tatus wraca z pracy 😁 😁 chce zeby tatus z nim troszke pobyl 😜 😜
teraz zasypial, odlozylam do lozeczka i od pol godz lezy i gaworzy zamiast spac!!! 😠 😠
lapie sie na tym ze bym wstala i ululala go, ale przypomina mi sie jak mi radzono ze skoro nie placze to niech sobie lezy.... dziwnie mi jak sam lezy a nie śpi, bo zawsze albo ryczy w lozeczku albo mam go na rekach 😮

u nas nie spi ciągiem miedzy 16 a 20 i potem 23: 00- 2:00

widze, ze nie ja jedyna mam problem z uspaniem malenstwa. moj Jedrek zwykle sie budzi ok. 16-17 i do ok. 18.30 nie spi, potem musze go wybudzac, bo o 19 kapiel i od tej pory do 22-23 zwykle nie spi. wieczorem zaczyna strasznie plakac, byc moze sa to kolki, bo dziwnie sie prezy, ale trwaja one zwykle ok. 1h.generalnie w srodku dnia tez mi sie wybudza i ciezko mu isc spac. nie wiem co moze miec na niego taki wplyw. raczej staram sie mu ograniczac jakies bodzce, ktore moglyby go wybudzic...musze podpytac pediatre, czy i w jaki sposob mozna mojego Jedrulka uspokoic co nie co. Dziewczyny, podzielcie sie prosze, swoimi sposobami na szybki sen i uspokojenie malucha (jesli takowe w ogole istnieja haha ).

Właśnie..bodźce,moja jak już na prawde nie chce spać,oczy ma jak 5 zł i widze że woli poleżeć popatrzeć się na zabawki albo ze mna pogadać no to sie tak pobawimy ale to chyba nie ma dużego wpływu na jej późniejszy sen ? 🤔 wieczorem się wyciszamy,w dzień czasem bawimy no to chyba jest normalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja siedze z Mała spiaca na rekach 😮 dzis jest MEGA marudna, najchetniej byłaby cały czas na rekach i do tego noszona 😮 😮 😮 mam nadzieje, ze to tylko dzis 🤔 🤔
to my z P. chyba mamy najkrótszy staz- w listopadzie bedzie 3 lata od poznania i rok i 5m-cy od slubu 🙂
Magda kolejnych 40 lat z mezem 🙂 🙂
wszystkiego NAJLEPSZEGO dla dzisiejszych solenizantów 🙂 🙂 🙂

Ala im wieksza tym mniej spi w dzień, jeszcze tydzien temu miała stały rytm, od rannego budzenia do południa oczy jak 5zł, od południa ok 3-4h snu pózniej przerwa i po kapieli dopiero.
od kilku dni raczej drzemie w dzien niz spi. po jedzeniu zasypia na rekach a przełozona do łózeczka budzi sie po 5-10min. czasami pospi godzinke, dwie. niezawodny sposób na uspienie to spacer, jak wracamy po godzinie to jeszcze z godzinke, dwie pospi. zdarzały sie dni, ze nie spała w ogóle ale tez takie, ze praktycznie spała/drzemała cały dzień. mysle, ze jeszcze troszke nim to sie ureguluje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniulka25 napisał(a):
ha ale się uśmialam. Weszlam na brzuszka i czytalam stare posty. Np. Jak Louisedg informowala ze urodzilam. ( w koncu te czesc pominelam ) 🙃 🙃 🙃
no i inne jak to bylo nam ciezko, niedobrze itd 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
fajne to wspomienia 😘

hah tez ostatnio przegladalam brzuszka i stare posty hahah nasmialam sie nieco 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniulka25 napisał(a):
ha ale się uśmialam. Weszlam na brzuszka i czytalam stare posty. Np. Jak Louisedg informowala ze urodzilam. ( w koncu te czesc pominelam ) 🙃 🙃 🙃
no i inne jak to bylo nam ciezko, niedobrze itd 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
fajne to wspomienia 😘


a teraz kupki i cycki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
szuwartyna napisał(a):
agata82 napisał(a):
mnie tez czesto boli głowa 🤢 ale tłumacze to sobie nie wyspaniem i zmeczeniem 🤨

ja mam dodatkowo niskie cisnienie i na razie przestalam pic kawe...to tez wg mnie ma wplyw :>


ja przestałam pic pod koniec ciazy bo nie mogłam spac. teraz pije inke i sobie chwale. tak jak kiedys nie wyobrazałam sobie dnia bez kawki tak teraz moge nie pic w ogóle i nie brakuje mi tego. a poza tym mam leki, ze jesli bede pic to jeszcze Młoda nie bedzie spac w nocy albo cos 😮 😮 😮 tego bym nie zniosła 🤢 dwie godziny które nie spi po karmieniu w nocy i tak mnie dobijaja 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...