Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Coq ja również się przyłączam do gratulacji dla Bambiny 😁
Ja dziś w domu bo mam tu maly szpital, M stracił głos (ale pojechał do roboty...), Werka ciągnie nosem i zaczęła kaszleć a i mnie dopadło przeziębienie 🥴 Z nosa mi leci, gardło boli - masakra. Wzięłam dwa dni opieki nad dzieckiem, na jutro umówiłam się do pediatry bo mnie ten kaszel martwi.
Meliska to Ci Julka - za produkcję zębów się zabrała 🤪
A wiecie kogo wczoraj wypatrzyłam na majówkach na brzuszku? Naszą chamster 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Ja juz w pracy mlody sie obudzil o 6:00 zjadl i poszedl spac i tak spalismy do 7:20 i biedna Mamusia sie spoznila do pracy 😉 no ale coz czasem sie zdaza 🙂
Gratulacje dla Meliski nastepne zabki 🙂 Florek ani zabki ani chodzenie samemu 😉 dopiero dwa gorne mu wychodza. Chodzi dalej za dwie raczki i sam ale tylko przy szafie, scianie, kanapie itp.
Wanilia a jak sie czujesz? Jak szefowa zareagowala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
Hej 🙂

Ja juz w pracy mlody sie obudzil o 6:00 zjadl i poszedl spac i tak spalismy do 7:20 i biedna Mamusia sie spoznila do pracy 😉 no ale coz czasem sie zdaza 🙂
Gratulacje dla Meliski nastepne zabki 🙂 Florek ani zabki ani chodzenie samemu 😉 dopiero dwa gorne mu wychodza. Chodzi dalej za dwie raczki i sam ale tylko przy szafie, scianie, kanapie itp.
Wanilia a jak sie czujesz? Jak szefowa zareagowala?

Haha, superpracownik się spóźnił do pracy 😁 😜
Moja szefowa zachowała się naprawdę ok - nie usłyszałam nic przykrego, w poniedziałek rozmawia z dwoma osobami które wskazałam jako kandydatów na moje miejsce i mam nadzieję że jak najszybciej którąś z nich zatrudni. Powiedziałam że tym razem idę na urlop wychowawczy.
Wiecie co, nasz prezes wymyślił żeby wysłać moją koleżankę która wraca w przyszłym tygodniu z macierzyńskiego w delegację. Ma wyjeżdzać na 3 dni w tygodniu (dwa noclegi) 😲 Jej synek ma dopiero pół roku...Tak więc straciłam resztki złudzeń co do tej firmy i tym razem jeśli lekarz zasugeruje że mam iśc na L4 to poprostu pójdę. Nie wiem czy zauważyłyście medialną nagonkę na zwolnienia lekarskie w ciąży? A skoro temat został "ruszony" to znaczy że nasz kochany rząd znów szuka oszczędności i zraz coś wymyślą. Ale żeby się zabrać za kontrolę respektowania praw kobiet w ciąży i po powrocie z macierzyńskiego to juz nie 🥴 Ech, sama siebie usprawiedliwiam bo troche się czuje nie fair planując zwolnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Hej 🙂

Ja juz w pracy mlody sie obudzil o 6:00 zjadl i poszedl spac i tak spalismy do 7:20 i biedna Mamusia sie spoznila do pracy 😉 no ale coz czasem sie zdaza 🙂
Gratulacje dla Meliski nastepne zabki 🙂 Florek ani zabki ani chodzenie samemu 😉 dopiero dwa gorne mu wychodza. Chodzi dalej za dwie raczki i sam ale tylko przy szafie, scianie, kanapie itp.
Wanilia a jak sie czujesz? Jak szefowa zareagowala?

Haha, superpracownik się spóźnił do pracy 😁 😜
Moja szefowa zachowała się naprawdę ok - nie usłyszałam nic przykrego, w poniedziałek rozmawia z dwoma osobami które wskazałam jako kandydatów na moje miejsce i mam nadzieję że jak najszybciej którąś z nich zatrudni. Powiedziałam że tym razem idę na urlop wychowawczy.
Wiecie co, nasz prezes wymyślił żeby wysłać moją koleżankę która wraca w przyszłym tygodniu z macierzyńskiego w delegację. Ma wyjeżdzać na 3 dni w tygodniu (dwa noclegi) 😲 Jej synek ma dopiero pół roku...Tak więc straciłam resztki złudzeń co do tej firmy i tym razem jeśli lekarz zasugeruje że mam iśc na L4 to poprostu pójdę. Nie wiem czy zauważyłyście medialną nagonkę na zwolnienia lekarskie w ciąży? A skoro temat został "ruszony" to znaczy że nasz kochany rząd znów szuka oszczędności i zraz coś wymyślą. Ale żeby się zabrać za kontrolę respektowania praw kobiet w ciąży i po powrocie z macierzyńskiego to juz nie 🥴 Ech, sama siebie usprawiedliwiam bo troche się czuje nie fair planując zwolnienie


Faktycznie Wanilia, chyba ostatnio poruszono temat L4, bo najpierw przeczytałam list czytelniczki w WO, która jako pracodawca wyraziła swoje niezadowolenie z powodu uciekających z pracy kobiet w ciąży - chyba nawet tu wklejałam link. A niedawno kolejny artykuł pojawił się w WO, wywiad z lekarzem ginekologiem... Pewnie jakaś część L4 jest bezpodstawna i kobieta mogłaby spokojnie popracować ...mnie się trudno wypowiadać, bo przed ciążą nie pracowałam i nawet w Polsce mnie nie ma. Ale co jest straszne, to, że sobie zacytuję Ciebie "Moja szefowa zachowała się naprawdę ok - nie usłyszałam nic przykrego" - ciąża to prawo każdej kobiety i w głowie mi się nie mieści, że trzeba się trząść przed oznajmieniem takiej nowiny w pracy 🤢 to jest chora sytuacja.

Basia i najlepszym się zdarza 😉

Dziękujemy wszystkim za gratulacje 🙂

A ja jestem dziś zombi 🤢 Czekam z niecierpliwością drzemki Jaśminy, żeby też się położyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Hej 🙂

Ja juz w pracy mlody sie obudzil o 6:00 zjadl i poszedl spac i tak spalismy do 7:20 i biedna Mamusia sie spoznila do pracy 😉 no ale coz czasem sie zdaza 🙂
Gratulacje dla Meliski nastepne zabki 🙂 Florek ani zabki ani chodzenie samemu 😉 dopiero dwa gorne mu wychodza. Chodzi dalej za dwie raczki i sam ale tylko przy szafie, scianie, kanapie itp.
Wanilia a jak sie czujesz? Jak szefowa zareagowala?

Haha, superpracownik się spóźnił do pracy 😁 😜
Moja szefowa zachowała się naprawdę ok - nie usłyszałam nic przykrego, w poniedziałek rozmawia z dwoma osobami które wskazałam jako kandydatów na moje miejsce i mam nadzieję że jak najszybciej którąś z nich zatrudni. Powiedziałam że tym razem idę na urlop wychowawczy.
Wiecie co, nasz prezes wymyślił żeby wysłać moją koleżankę która wraca w przyszłym tygodniu z macierzyńskiego w delegację. Ma wyjeżdzać na 3 dni w tygodniu (dwa noclegi) 😲 Jej synek ma dopiero pół roku...Tak więc straciłam resztki złudzeń co do tej firmy i tym razem jeśli lekarz zasugeruje że mam iśc na L4 to poprostu pójdę. Nie wiem czy zauważyłyście medialną nagonkę na zwolnienia lekarskie w ciąży? A skoro temat został "ruszony" to znaczy że nasz kochany rząd znów szuka oszczędności i zraz coś wymyślą. Ale żeby się zabrać za kontrolę respektowania praw kobiet w ciąży i po powrocie z macierzyńskiego to juz nie 🥴 Ech, sama siebie usprawiedliwiam bo troche się czuje nie fair planując zwolnienie

To super ze wszystko poszlo po Twojej mysli 🙂 Duuuuuuuzo zdrowia.
Co do wymyslu Twojego prezesa to moze trzeba mu powiedziec w prost ze niestety nie zgadza sie na takie wyjazdy przez wzglad na dziecko. Wedlug prawa pracy nie moze zmusic nikogo do tego w szczegolnosci ze jest dziecko do 2 lat 🙂
Ja akurat trafilam super i nie mam problemu z tym zeby powiedziec szefowi ze jestem w ciazy. Pamietam ze kiedys mnie okrzyczalyscie za to co powiedzialam, ale jak dla mnie ciaza nie jest choroba jest to stan fizjologiczny. Wiadomo ze kobieta w ciazy musi bardziej o siebie dbac, ale jak dla mnie ciaza nie powinna byc jedynym powodem do L4. Natomiast jesli sa wskazania na to zeby poszla na L4 nie ma problemu, bo sie zle czuje, ciaza jest zagrozona itp. Jesli poprostu chce sobie odpoczac to jak dla mnie powinna wziac urlop bo od tego on jest. To jest tylko moje zdanie, moze trzymam sie go bo trafilam na pracodawce dla ktorego chce pracowac i idzie mi na reke kiedy tylko tego potrzebuje i nie mam problemow zadnych. Jak chce jechac na delegacje to jade jak nie chce mowie ze nie moge i nie jade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co, zajrzałam ostatnio na wątek chore mamy i załuję.... 🥴 poszło o slowo "ciapaty", zwróciłam uwagę na jego negatywne znaczenie i dosałam trochę po głowie od Polek które mieszkają w Anglii i muszą się z nimi użerać, "śmierdzielami i zboczeńcami"... Ale nie nie, one rasistkami nie są 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry bardzo...
Jestem Nova... NovaM 😎
Tym co mnie nie pamiętają przypominam, że mój syn to PREZES Pączysław heheh 🙂
A tym co pamiętają to gratuluję pamięci 😉

A tak na poważnie...taaaaaak wiem, że dawno mnie nie było i nie w temacie mega jestem ale jak zwykle avatary uderzają słodkością 🙂 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No i postępy Waszych słodziaków...to jeszcze nie Pączka liga 😜
U mnie jak zwykle zagmatwane życiowe sprawy, a do tego jeszcze ledwo co z choróbska Pączkowego wyszliśmy 🤢
Nocki mega z dupy, a i w dzień nie jest lepiej 😞
Ząbki dopiero dwa i kolejne nacierają...ale strasznie ciężko 😞
Co do poruszania to za rączki bardzo chętnie i czasami już dupa jest w górze jak na brzuszku leży ale nadal szału nie ma 😮

Co by tu jeszcze napisać...hmmm....
Jakoś mi nic do głowy nie przychodzi 🤨

Miłego dnia Wam życzę mamuśki i buziale dla naszych słodziaków 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Wiecie co, zajrzałam ostatnio na wątek chore mamy i załuję.... 🥴 poszło o slowo "ciapaty", zwróciłam uwagę na jego negatywne znaczenie i dosałam trochę po głowie od Polek które mieszkają w Anglii i muszą się z nimi użerać, "śmierdzielami i zboczeńcami"... Ale nie nie, one rasistkami nie są 😲

Widzisz trza było siedzieć w chałupie na dupie 😜 są ludzie i ludziska... co zrobisz 🤢 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Nova hejo 🙂 Pamiętamy... choróbska współczujemy... i kciuki za odgmatwanie spraw trzymamy 😉


Dzięki, dzięki ale jak powszechnie wiadomo raz na jakiś czas pojawiają się w naszym życiu ludzie po których sprzątamy później latami 😠
I chyba wszystko jasne co nie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Wiecie co, zajrzałam ostatnio na wątek chore mamy i załuję.... 🥴 poszło o slowo "ciapaty", zwróciłam uwagę na jego negatywne znaczenie i dosałam trochę po głowie od Polek które mieszkają w Anglii i muszą się z nimi użerać, "śmierdzielami i zboczeńcami"... Ale nie nie, one rasistkami nie są 😲


Ale o co chodzi z tymi "ciapatami"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
Wiecie co, zajrzałam ostatnio na wątek chore mamy i załuję.... 🥴 poszło o slowo "ciapaty", zwróciłam uwagę na jego negatywne znaczenie i dosałam trochę po głowie od Polek które mieszkają w Anglii i muszą się z nimi użerać, "śmierdzielami i zboczeńcami"... Ale nie nie, one rasistkami nie są 😲


Ale o co chodzi z tymi "ciapatami"?

Ciapaci to ludzie o ciemniejszym kolorze skóry, określenie odnosi się głównie do Hindusów i Pakistańczyków ale Twój mąż też się pewnie łapie 😜 U mnie mówią tak też na Cyganów...Mnie osobiście strasznie to drażni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
Wiecie co, zajrzałam ostatnio na wątek chore mamy i załuję.... 🥴 poszło o slowo "ciapaty", zwróciłam uwagę na jego negatywne znaczenie i dosałam trochę po głowie od Polek które mieszkają w Anglii i muszą się z nimi użerać, "śmierdzielami i zboczeńcami"... Ale nie nie, one rasistkami nie są 😲


Ale o co chodzi z tymi "ciapatami"?

Ciapaci to ludzie o ciemniejszym kolorze skóry, określenie odnosi się głównie do Hindusów i Pakistańczyków ale Twój mąż też się pewnie łapie 😜 U mnie mówią tak też na Cyganów...Mnie osobiście strasznie to drażni


hahaha ano łapie się 🙃
Wybaczcie mi, ale z racji na mojego męża jestem w temacie i nasz naród określam jako bardzo ksenofobiczny...nie chcę oczywiście nikogo tu urazić.
A dla pań z Anglii jedna rada : pakować walizki i do domu 🙃 bo u nas mało ciapat... póki co 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Wanilia to Ty z Chamster znowu razem na placu boju? 🙂

Niby tak ale jakoś mnie nie ciągnie na brzszka 🤔 Drugi raz takiej ekipy i tak nie będzie 😉
Wsadziłam Weronikę do łóżeczka bo trze oczy od godziny a zasnąć nie może 🥴 A ja wciągam babkę, taką miałam ochotę na coś słodkiego że szybko upiekłam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Wanilia to Ty z Chamster znowu razem na placu boju? 🙂

Niby tak ale jakoś mnie nie ciągnie na brzszka 🤔 Drugi raz takiej ekipy i tak nie będzie 😉
Wsadziłam Weronikę do łóżeczka bo trze oczy od godziny a zasnąć nie może 🥴 A ja wciągam babkę, taką miałam ochotę na coś słodkiego że szybko upiekłam 🙃


No podobno nic dwa razy się nie zdarza 😜
Smacznego! Ja czekam na fasolową aż się przestudzi, bo wyłączyłam dopiero.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Wanilia to Ty z Chamster znowu razem na placu boju? 🙂

Niby tak ale jakoś mnie nie ciągnie na brzszka 🤔 Drugi raz takiej ekipy i tak nie będzie 😉
Wsadziłam Weronikę do łóżeczka bo trze oczy od godziny a zasnąć nie może 🥴 A ja wciągam babkę, taką miałam ochotę na coś słodkiego że szybko upiekłam 🙃


No podobno nic dwa razy się nie zdarza 😜
Smacznego! Ja czekam na fasolową aż się przestudzi, bo wyłączyłam dopiero.

Fasolową też bym zjadła... ☺️ Generalnie mam taki apetyt że zaczynam podejrzewać że tym razem będzie chopik 😁 I zaczyna mi brzuszek wywalać 😮 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

Meliska Julka na avatarku super 😁 a grzyb to przez męża nazbierany? 😉
Wanilia oczywiście, że idź na L4, nawet się nie zastanawiaj kobieto 🙂
a co do "ciapatych" to wydaje mi się, że łatwo mówić, jak się jest od tego wszystkiego daleko. wiadomo, że nie wolno generalizować. ale... odkąd mąż mój jest w Niemczech to mieszkania firma wynajmuje raczej w nieciekawych dzielnicach, pełnych Turków na socjalu. i po ciemku strach przejść samemu. z tego co mąż mówi to smród i brud, imprezy non stop, przez balkony wylatują różne rzeczy, np. krzesła, telewizory. przed blokiem non stop siedzą pijąc alkohol i zaczepiając przechodzących ludzi... ale wiadomo, że są ludzie i ludzie... i nie wszyscy są tacy. ja nie lubię w ogóle dziwnego nazywania ludzi, przezwisk etc. bardzo mnie to denerwuje. aczkolwiek trzeba przyznać, że są tacy ludzie, na przykładzie mojego męża wiem, ze to Turcy. a co więcej nie wiem. wiadomo też, że nie wszyscy Turcy. on po prostu do tej pory trafił w 90% procentach na takich nieciekawych a tylko w 10% na normalnych ludzi
NovaM witamy witamy!!! 😁
Basieńka fajnie, że trafiłaś na ludzi w firmie, którzy są w porządku. atmosfera w pracy jest bardzo ważna.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...