Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Heja
Kalina jednak zaszczepiona, katar tylko, osłuchowo czysto wiec git. teraz śpi Kochana
u nas jakas dziwna pogoda dzisiaj, niby słońce swieci i jest ciepło, ale co chwila zrywa sie wiatr i robi sie mega zimno.
aa, Kalina waży prawie 13,9 kg i mierzy 86cm. przytyła od ostatniej wizyty 3 miesiace temu 800g - lekarka stwierdziła, że dużo...ja ie wiem czemu tak duzo, kalina je wydaje mi sie jak kazde dziecko: mleko rano, sniadanie (kaszka lub płatki), obiadek, deserek i wieczorem mleko - słodyczy nie je, do tego na miejscu nie usiedzi, ciagle sie rusza - wiec nie wiem czemu tyle przytyła 🥴 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć dziewczyny.

Piękna jest u mnie pogoda! Od kilku dni było bardziej słonecznie i cieplej, a dziś tak letnio się zrobiło, choć o upałach mówić nie można...więc dla dziecka idealnie. 🙂

Stała się wczoraj rzecz niebywała. 😉 Jaśmina wstała o 7.20 - to akurat normalne ostatnio, cały dzień przebiegała - to się równie zdarza, po czym o 18 padła po kąpieli. Oczekiwałam jej pobudki za dwie, trzy godziny, a ten mały szkrab spał do rana 🤪 Bałam się, ze o 4 zachce jej się wstawać, ale spałyśmy do 6.40. 🙂

Wanilia w związku z twoim pytaniem...zmobilizowałaś mnie! Tyle rabanu narobiłam, że rowerek trzeba kupić, a dopiero dziś wyszłam z nim na spacer, teraz wieczorem.
Stwierdzam, ze było trzeba się starszych słuchać, tzn. mojej siostry i nie kupować... No nie wiem, to było pierwsze wyjść, więc nic nie przesądzone, a zresztą moze jak Mała nauczy się pedałować to też inaczej będzie. No ale jak było? Jaśmina z 10 minut siedziała na rowerze, a potem to ona go pchała 🤢 Oczywiście jest za niska, aby sięgnąć kij, więc ja musiałam przechylona w bok iść obok i jej trzymać na odpowiedniej wysokości 🙃
A, no i nie chcę wiedzieć ile hałasu robią rowerki z plastikowymi kołami, bo ten też daje się słyszeć.

Jaśmina właśnie buty rozrzuca, taką nową zabawę załapała ostatnio. Poza tym wszystko wyrzuca do śmietnika, więc muszę uważać i już sporo rzeczy wyłowiłam 😉

Zrobiłam kolację i posprzątałam kuchnię, więc po półtorej godziny kończę posta 😉
Robiłam coś, odwracam się a Jaśmina stoi ze swoją butelką na mleko, do której wlałam wodę na potem... ściągnęła ze stołu, a ja zgłupiałam, woda jest gorąca czy nie 😮

Aniqa Wanilia Cherry życzę waszym dzieciom szybkiego powrotu do zdrowia!!!
Holi faktycznie Eluś ma jeszcze mało ząbków 🙂
Agami ale fatum się Was uczepiło 😮 Limit musi być faktycznie wyczerpany 😉
Asia dobrze, ze mąż przespał ból, przynajmniej się nie nacierpiał tyle.
Rita szczeniak jest śliczny 🙂
Wanilia rozumiem, że już na jakiś konsultacjach byliście w sprawie rączki...nie byłam na bieżąco ostatnio. Oby wizyta rozwiała wszelkie wasze wątpliwości.
...nie pamiętam co jeszcze.
Na rowerze 😉

Za rowerem 😉


Może potem wstawię jeszcze jakieś zdjęcia, teraz mi się laptop rozładowuje, bo kabel do tv podłączony, a ja nadal z jednym kablem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczor 🙂
Pogoda u nas mmmm marzenie 🤪
Bylismy na bilansie tydzien temu i Sarka ma 83cm i 12,5kg
Jutro jak mi maz przykreci w koncu przyczepke do roweru to pojade z Sara na wycieczke gdzies,ale nie mam pomyslu gdzie 🤢
Coq Sarka tez buty rozrzuca 😜
Moj malzon do pracy na noc jiz pojechal i same zostalysmy 😞
Spokojnej nocy i oczywiscie zdrowka dla choruskow
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fajowa Yasminka 🙂 super że mamusia 4 litery ruszyła 😉 i wzięła dziecko na spacerek 😉 rowerkowy 🙂

Beata dobrze że i do Was trochę słońca w końcu dotarło 😉 wszystko wtedy przyjemniejesze 😉

Wanilia tel od babki dobrze wróży 😉 szykuj porządną listę " pytań do...." 😉

Dobranoc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
ale mało ostatnio na forum sie dzieje
Coq Jaśminka superowa laseczka 😘
wszystkim choruskom zdrówka 😘
Wanilia oby Ci wszystko ładnie wytłumaczyli i uspokoili Cię trochę 🙂

nie wiem co jeszcze miałam napisać 🤨
u nas brak czasu na neta-pogode 3 dzień mamy piękną i łazikujemy z mamą po mieście co by sobie jak najwięcej zwiedziła
napisze więcej jak czas pozwoli-buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
bry bry!!!!!


trochę mam roboty ......więc nie mam za bardzo czasu na forum ale proszę się ładnie odmeldować laski bo nam coś strasznie więdnie forumowisko !!!! 🤔 😮

i pytanie ile piją mleka jeszcze Wasze maluszki ????bo u nas ostatnio bunt na pokładzie i z wieczornego i porannego mleka wypija nie wiele....... 🤔 a może przez te 3 które są w natarciu...... 😮

Aniqa co do wagi Kalinki to trochę waży 😜ale ona zawsze z tych większych dzieciaków była u nas 86 kupujemy ale jeszcze trochę duże......co nie znaczy że gruba.... 😉 😘
zresztą poprosimy o fotki 🤔bo tak naprawdę dawno jej nie widziałyśmy tak wogóle .....

póki co zmykam paaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja jeszcze śpi- pies ogarnięty więc Wam opowiem jak się z Adama mojego naśmiałyśmy
przedwczoraj wieczorem z mamą poszłam do marketu na naszej ulicy i jak wychodziłyśmy to na parkingu przed marketem podjechało do nas super autko, wyszedł przystojny ok 40 letni pan i mówi do mnie po polsku
-przepraszam możemy porozmawiać?
ja: słucham
-prosze,mozemy porozmawiać?
i mi jakąś kartkę podaje
powiedział jeszcze miłego wieczoru do mnie i mamy i pojechał-to wszystko z 10 sekund trwało, ja patrze a na kartce imię i nr tel hehehe
mama moja powiedziała że go w sklepie widziała jak sie na mnie patrzył co rusz, no nic idziemy do domu a ten wjechał w pierwszą uliczkę boczną i się zatrzymał na jej skraju no to mówie do mamy że jak nie wejdzie do jakiegos domu to idziemy dalej i nie pokazujemy gdzie mieszkam heh ale mama lukała i wszedł tam do domu
mama mówi po drodze ze Adamowi zazdrośnikowi nie mam mówić no ale ja tam nic przed nim nie kryje to mu powiedziałam a ten zaraz sie ubrał i poszedł na zwiady-nie powiedziałyśmy mu jaka marka auta tylko ze srebrny i ze karteczke wyrzuciłam to wrócił po 20 minutach i mowi ze wszystkie śmieci przejrzał na ulicy i nie znalazł tego nr i że tam stoją 3 srebrne auta w tych uliczkach i marki podał i nawet nry rejestracyjne- płakałysmy z mamą ze śmiechu, zaczął wyzywać że to pedofil je....ny hahahaha (ja 31-on góra 40) i że Turasy to chociaż kulturalnie trąbią a nie dawają nr tel i że na ru..nie chciał się umówić i ze go zaczepi jak sie dowie kto to- no wariat hehehehe a teraz jest dla mnie taki milutki że nie moge z niego 😁 😁
miał mi płot ogrodzić i go 10 razy prosiłam to po tej akcji od razu to zrobił i jeszcze burkał pod nosem ze musi to zrobić bo jeszcze jakiś MAREK mi to zrobi buahahaha
mama moja aż się popłakała 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marika Maja pije ok 3 razy dziennie czasem 4 - około 200ml mleka
a mama moja mam nadz że bedzie długo ale w niedziele szwagier przyjeżdża więc pewnie sie zmyje bo teraz w jego pokoju spi, ja jej mówie że przecież tak jak ostatnio może spać u nas w sypialni a my w salonie bo wiadomo nie dam mamy do salonu jak rano obcy dla niej facet łazi po chałupie ale ona nie chce głupia nam sypialni zabierać- ale ja ją przekonam 😉

my na szczepieniu nie byliśmy teraz bo mała katar miała to nawet sie nie pytałam czy ją zaszczepią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry,

Zaraz na spacer idziemy 🙂

Rita niezła historia. Mój mąż takiego adoratora pewnie chciałby zabić 😎, więc nawet bym mu nie opowiedziała 😉
Marika u nas sporo mleka idzie. Rano 120ml, w ciągu dnia 90 ml (nie zawsze, ale często), 210ml po kąpieli, 120ml przed snem i raz w nocy 120ml...co nam daje 540ml na dobę, a wg przykazów z jakie widnieją na puszce od mleka powinna pic dwa razy po 240ml.
Aniqa aż dziwne, że lekarka tak zareagowała na wagę Kaliny, przecież to nie jest jakieś otyłe dziecko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry 🙂
Aż nie mam natchnienia na pisanie 😞 łeb mi chce rozsadzić, zatoki znowu pełne, a w pracy normalnie urwanie dupy... mam już wszystkiego dość... nastrój iście depresyjny... i jeszcze ta pogoda 🤢
Marika Julka wypija mleko nad ranem, od niedawna 210 ml, bo wypijała do dna... no i jeszcze jedna porcja w czasie drzemki... a jak nie ma drzemki to nie ma mleka 😉 ale zjadamy na kolację kaszkę mleczną
Aniqa uspokoję Cię, że Jula też 13 z przodu ma 😉 ale lekko ma z 90 cm... wszystkie spodnie na 86 już przykrótkie
Coq no nareszcie się udało z rowerem 😉... czyli udało się M wyciągnąć? mała rowerzystka prześliczna 🙂
Rita a może ten nr był dla mamy? ale cicho sza, bo tata ma słabe serce 😉 a może ten Twój pomysł wykorzystam, bo nie ma kto zawiesić półki u Julki w pokoju... się nr jakiś skombinuje najlepiej na karteczce z serduszkiem i się porzuci gdzieś w pokoju 😁
Wanilia oby lekarz rozwiał wszystkie Twoje wątpliwości i odpowiedział na wszystkie Twoje pytania 😘 Jak dzieciaczki? I jeszcze chciałam Cię uspokoić... te "plamy", o których ostatnio rozmawiałyśmy to tzw uszczypnięcie bociana... czytaj...
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
Hej,

jeszcze tylko tydzien i wakacje 🤪
wszystkim choruska duuuuuuzo zdrowka 🙂
Rita niezle ta historia
Meliska znalazlam 3 zdjecia Kajtka 🙂
Coq as ci zazdroszcze pogody 🙂 U mnie dzis dla omiany znowu deszcz na przemian z mzawka

no ja też wszystkie 3 widziałam... pobujałam się po stronie... wkleiłam pierwsze lepsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Już po pierwszym spacerku, Werka oddelegowana do łóżeczka a Hubcio w leżaczku - mama nogą buja 😉
Coq Bambina cudna w tych czerwonych ogrodniczkach 🙃
Rita pedofil? Moj mąż więcej ode mnie starszy niż 9 lat 😎
Basienka Ty się na urlop wybierasz? A gdzie tym razem Floro jedzie? 😎
Meliska widzę że się zmobilizowałas i foty są 🙂 Krolowa śmiesznych minek? No masz rację, od samego początku jest w tym niezła 😁 A Hubert przy niej to ma ubogą mimikę twarzy. Dzięki za linka, jakoś mnie te plamki nie niepokoiły za bardzo ale miło wiedzieć że zejdą i buźkę będzie miał Hubcio bez skazy i w podrywach mu żadne plamy przeszkadzać nie będą 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
I normalnie szok przed chwilą przeżyłam... przeglądam o tym uszczypnięciu bociana... weszłam na grafikę i oglądam fotki dzieciaczków i co widzę... toż to nasz Kajtek 🤪 🤪 🤪 no wszędzie bym poznała -----> Kajtek




ha no proste !!!! chyba każde nasze dziecię poznam 😎 no oczywiscie ze stałych bywalców forumowych 😉


ale inne zdjęcia no straszne rzeczy trafiają się maluszkom 🤢 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Dzień dobry 🙂
Już po pierwszym spacerku, Werka oddelegowana do łóżeczka a Hubcio w leżaczku - mama nogą buja 😉
Coq Bambina cudna w tych czerwonych ogrodniczkach 🙃
Rita pedofil? Moj mąż więcej ode mnie starszy niż 9 lat 😎
Basienka Ty się na urlop wybierasz? A gdzie tym razem Floro jedzie? 😎
Meliska widzę że się zmobilizowałas i foty są 🙂 Krolowa śmiesznych minek? No masz rację, od samego początku jest w tym niezła 😁 A Hubert przy niej to ma ubogą mimikę twarzy. Dzięki za linka, jakoś mnie te plamki nie niepokoiły za bardzo ale miło wiedzieć że zejdą i buźkę będzie miał Hubcio bez skazy i w podrywach mu żadne plamy przeszkadzać nie będą 😜


my mielismy takie plamki 😉 miedzy oczami są jeszcze jak płacze 😜
a na karku pod włosami mamy takie wszystkie 3(ja i moje siostry ) po moim tatusiu już chyba na zawsze ale to takie lekko rózowe są ....w zyciu nie miałam z tego kompleksu 😉 😜 raczej traktowałysmy jako nasz znak firmowy 😉 po tacie 😜 😎
i Misio tez ma ale bardzo delikatne ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Najbezpieczniej u mamy...

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/248/poprjpg.jpg/][IMG]http://img248.imageshack.us/img248/4605/poprjpg.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Robię się pultaśny 😎
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/542/sam5803pop.jpg/][IMG]http://img542.imageshack.us/img542/5105/sam5803pop.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

I komu bardziej się podoba karuzelka???
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/546/sam5833popr.jpg/][IMG]http://img546.imageshack.us/img546/926/sam5833popr.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Ja się chlupię, mam mamę w ......
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/690/sam5854s.jpg/][IMG]http://img690.imageshack.us/img690/8210/sam5854s.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...