Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂

Marika no wlasnie nie ma nic w okolicy...Jeden plac zabaw, na ktory chodzimy ma fontanne, ale to jest taka gleboka "prl-owska" fontanna 😉 w ktorej golebie lubia moczyc piorka 😉 Na spacery zreszta nie mam juz pomyslow, bo ciagle te same sciezki...
Odkad maz zaczal pracowac, to nie czuje wogle weekedow. Dzis jak zaczal o 6 rano tak skonczy o 22.
Od przedwczoraj jakies cuda mu sie na konce dzieja, pieniadze znikaja i pojawiaja sie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hejka kochane ja dziś sama od rana mój M na budowie!!! Dziś z małym normalnie przed 12 wróciłam do domu kłade go a on bunt!!! i tak do 14,20 masakra był niegrzeczny bo śpiący!!!Na rękach go musiałam usypiać był padaka!!! Teraz siedzę przed komp ale zaraz się chyba z nim położę!!!
Mam w planach zaprawiać ogórki zobaczymy co z tego wyjdzie !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
powiem brzydko : pot po dupie cieknie tak gorąco 😮 Ponad 30 st w cieniu, chyba nie musze pisać jak Mały to znosi... 🤨 Weronika nie narzeka bo babcia wrociłą wczoraj z pracy z basenem pod pachą, ten który przywieźliśmy wiatr zwiał na róże i się przebił.
Wczoraj pojechałam z moim tatą do lekarza do Bydgoszczy a Hubert został z babcią - darl się całe 3 godziny. No ale chciałam przypilnować tej wizyty, całe przedpołudnie szukałam dermatologa który przyjmie tatę na cito. Jakiś czas temu zaczęły mu wychodzić takie czerwone plamy na ciele, bolące i swędzące. Oczywiście zlewał to ale pojawiało się ich coraz więcej a przedwczoraj palce mu spuchły jak serdelki i nawet ich zgiąć nie mógł. Okazało się ze to pokrzywka, prawdopodobnie na tle alergicznym, podobno mocno bolesne to 🥴 Tata dostał zestaw leków i zastrzyk w dupsko - dziś wstał i na skórze prawie niec nie ma 🤪 No ale trzeba jeszcze znaleźć przyczynę alergii bo na pewno wróci. Dobrze że nasiliło się akurat na mój pobyt bo mama w pojedynkę nie miała siły przebicie i nie dała rady go do lekarza wykopać a we dwie udało się na nam go namówić 🙂
Agami aż miło popatrzeć na zdjęcie Kuby taki jest radosny 🙂
Aniqa nie wiem co Ci poradzić...Powiem tylko że wcale nie przynudzasz i spokojnie możesz się nam wyżalić 😘
Marika nasze "wczasy" skończą się jak M skończy robić ziemiankę moim rodzicom - prawdopodobnie na początku tygodnia. Tak naprawdę wakacje ma tylko Werka, ona jest tu przeszczęśliwa 🙃

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/39/eye.JPG/][IMG]http://img39.imageshack.us/img39/443/eye.JPG[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia jutro afrykańskie upały.... 😜

Nas dzisiaj troszkę deszcz pokropił......ale kąpiel w fantannie zaliczona nawet dwa razy...... 🙂 Misio jak już je dobrze poznał to szaleje w nich niemiłosiernie..... 😉 😉 😉

Coq to z tym kontem to dziwna sprawa....jak przybywa to dobrze ale jak same znikają to kicha..... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane dziś ogólnie nudna sobota mąż na budowie potem tylko na chwilkę na piaskownicy!!!
Marika mówisz że kąpiel w fontannie zaliczona super!!! Deszcz was nawet pokropił spoko!!!
Tak jutro afrykańskie upały a ja okres dostałam ale na baseny i tak jedziemy także muszę sobie wcisnąć tampona!!! hehhe
Wanilia dobrze że z tatą pojechałaś na cito do lekarza i spoko że wysypka mu zeszła ale fakt testy trzea zrobić!!!!Mówisz że mały ciężko znosił dzisiejszy dzień no nie dziwie się!!!
Coq nic się nie dzieje że nie piszesz ważne że napisałaś hehhe!!!!Ciekawe z tym kontem !!!
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

wczoraj u nas był mega intensywny dzień 🙂 pomalowany wiatrołap, zrobione własnoręcznie półki do spiżarni, no i dzień zakończył się ok 1 w nocy 🙂 byliśmy padnięci, ale szczęśliwi bo robiąc coś w swoim własnym domu człowiek mimo zmęczenia czuje się fantastycznie 😁

dzisiaj M. w pracy, Maciek teraz śpi a ja rozłożona na sofie mam chwilę dla siebie 🙂 a potem z Maćkiem ładujemy się do basenu, wczoraj rozłożony, woda już cieplutka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry mamusie 🙂
Właśnie Jula skasowała mi długaśnego posta 😠
Łooo matko jaki skwar 😲... wróciłyśmy z Julą z kościoła mokre 🤢
ZAKOPANE... wybór był prosty... po pierwsze szwagierka jeszcze nie była, a po drugie jeszcze w ciąży obiecałam sobie, że jak dzidzia podrośnie to pojedziemy... na finiszu ciąży mej zmarł wujek zamieszkujący nieopodal Zakopanego i na pogrzeb już nie odważyłam się jechać 😞... więc teraz jedziemy się oficjalnie pożegnać i znicze zapalić 😞 A poza tym w samym Zakopanym też się nie zatrzymujemy, ale odwiedzić Zakopca nie omieszkamy... dzikie tłumy nam nie straszne 😜
Agami Kuba plażowicz pełną gębą 😁
Aniqa 😞... nie nastawiaj się tak negatywnie do tego wyjazdu... ja myślę, że on dobrze Wam zrobi... oderwiecie się od codzienności i przebywając ze sobą non stop zbliżycie się do siebie 🙂
Holi przyłączam się do pytania Mariki... jak to z tymi syropami jest? np. Ibufen zużyć w 6 m-cy od otwarcia, na Ibum takiej informacji nie ma... teoretycznie to to samo 🤔 Wit. C Cebion zużyć w 30 dni od otwarcia, a na wit. C Juvit nie ma tej informacji 🤔 ---> Jak nie ma informacji w jakim czasie zużyć to ja daję do terminu przydatności... nigdy się nad tym głębiej nie zastanawiałam...
Wanilia haha A Weronika to chyba pomaga M robić tą ziemiankę 😁 😁 😁
Marika a Wy teraz co tydzień do tej Szczawnicy? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, u mnie dzis orzezwienie 🙃 Wczoraj wieczorem zaczelo burzowac, nad ranem okolo 5 kolejna burza i doslownie kilka godzin grzmotow i blyskow, chyba Clermont otoczone burzami bylo. Pada, pada, pada i jest rzezko.
Teraz musze zrobic pizze, bo maz wpadnie po jednej pracy po nia i popedzi do drugiej. A potem my na spacer uderzymy o ile lac nie bedzie.
Wczoraj maz byl 16 godzin w pracy, dzis podobnie i powiem Wam, ze jak zajechany kon wrocil. 🤢 wiec kolacja, prysznic i dodo.
Z kontem nie wiem co, bo jak byl w banku, to kobieta nie mogla mu nic powiedziec, bo jeszcze operacja zaksiegowana nie byla. Nie pytalam go wczoraj czy cos sie jeszcze dzialo dziwnego, ale nic mi nie wspominal. Najpierw pod opisem "operacje karta" wcielo mu 60 euro, potem, wplynelo 20, po czym zniknelo... albo system, albo...

Dzis rano kiedy chcialam zascielic nasza kanape, bo my nadal z Jasmina we dwie na kanapie sypiamy, zauwazylam, ze nie ma jej maskotek, ktore zazwyczaj walaja sie na niej... Przypomnialo mi sie jak raz, wszystkie te maskotki powykladala na parapet zewnetrzny, bo kanapa jest przy oknie i Jasmina sobie czesto przez okno patrzy... Oczywiscie wszystkie maskoty trzy pietra nizej!!! Dodadam, ze musiala je wyrzucic wieczorem, a cala noc padalo! dostalam takiego speeda, ze zaraz wlosy suszylam, ubralam siebie, Jasmine, wielka torba, parasol i po zabawki 🤢 Juz wyprane, dochodza do siebie biedaki.

A moja corka nauczyla sie mowic " stol"! 😁 Zaczyna od nietypowego slownictwa, tata nie mowi, ale stol tak 😜


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeszcze dowcip Wam opowiem.
Zmobilizowana, postanowilam przylozyc sie do tematu nocnika.
Tlumaczylam wiec Jasminie, wyklady przy nocniku, nawet wrzucanie do niego spadow z pieluszki, zeby wiedziala, ze brudy powinny w nim ladowac.
Powtarzalam tez stokrotnie, zeby wolala " mama siusiu", "mama kupa", "mama be"...a ze moja corka w mowie nie przoduje, zalapala tylko "mama". Wiec teraz gdy nawinie jej sie na oczy nocnik, pokazuje paluszkiem i mowi "mama" 😁 😎 Chyba namieszalam corce w pojeciach. 😜
W kazdym razie, za kazdym razem jak siknie w pieluche to przybiega do mnie i die lapie za pieluche, wiec chyba zaczyna pojmowac, ze robi siku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a my dzisiaj basen okupowaliśmy 🙂 Maćkowi w wielkim basenie bardzo się podobało 🙂

do kościoła na 17 mieliśmy iść z Maćkiem, ale burzowo się zrobiło, i Maćka zostawiłam u rodziców a sama pożyczyłam od taty samochód i pojechałam. oczywiście skończyło się na grzmotach i kilku minutach deszczu, ale akurat by nas załapał jakbyśmy wracali... a tak szczerze to dzięki temu, że sama byłam to i się skupiłam i przy okazji odpoczęłam 🙂

bo to moje dziecię to naprawdę ma wiele energii, nawet na chwilę sobie nie usiądzie... dobrze chociaż, że lubi książki to siedzi się z nim i ogląda, czyta, opowiada....

a ostatnio coraz więcej gada: i prawdziwy chłop mi rośnie, bo na topie: "auto" (to już dawno), "autobus" (to już jakiś czas) no i nowe nabytki: "traktor" i "kopaka" (znaczy się koparka) 🙂

a ze zwierząt to już nazwie: "dzik", "bażant", "bób" (bóbr), "miau" (kot), "aba" (żaba), "yba" (ryba), "ptak", "bieda" (biedronka) - a chwilę teraźniejszą tyle pamiętam 🙂

ale powiem Wam, że z dnia na dzień coraz więcej gada słów które podobne są do prawdziwych 🙂

Marika no miałam zapytać o to samo co Meliska, Wy nie za często do tej Szczawnicy uderzacie??? 😜

Coq no to namieszałaś dziecku w głowie 🙃 a pizzy to zazdroszczę.... może mnie zmobilizuje to do zrobienia, bo ochotę mam już długo... ale ostatnio czasu było brak...

Meliska u nas też parówa dzisiaj była... w pewnym momencie to 36 stopni w cieniu było... to aż sobie nie chcę wyobrażać ile w słońcu wtedy było 😮
ale ja uważam, że to dobrze i niech będzie to ciepło 🙂 bo jak nie teraz to kiedy? zaraz będzie jesień, potem znowu zima...

Wanilia no widzę, że Weronice bardzo się u dziadków podoba 😁

Agami mina Kubusia bezcenna, musi mu się strasznie podobać nad tym morzem 🙂

Aniqa a ja myślę, że taki wyjazd to może Wam pomóc, bo będziecie z dala od wszystkich domowych problemów, zrelaksowani 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂
Coq impreza maskotek,wrocily nad rane 😜
U nas tez rzezko,wczoraj grzmoty i blyskawice az przyjemnie bylo.
Co do nocnika tez tl 😜umaczylam ,ale jakos woli pod siebie 🤢 😜
Czekamy na M bo pracowal od 7-19
A Sarka dzis pierwszy raz od baaardzo dawna spala popoludniu i to az 3 godziny!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane!!! My dziś nad wodą byliśmy ale ludzi tłumy i same dzieci albo do roczku albo pow 3 lat więc po dzisiejszym wypadzie stwierdziliśmy z mężem że z naszym nad wodę się na razie nie będziemy jeździć bo to tylko męczarnia hehe!!!
On nie rozumie dużo rzeczy jeszcze sam chce do wody i się topi pije tą wodę masakra nic nie odpoczęłam !!!
Meliska mówisz że skwar też u was i u Agiiii no tak u mnie też
Beatka hejka!!!
Coq super że u was orzeźwienie heheh fajnie że pizzę robiłaś dla meża biedak fakt jak tyle pracuje!!!|
Zabawki ocalone hehe!!!
Ja jutro miałam mieć na popołudniu ale udało się poprzestawiać i ja mam na rano!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
holi32 napisał(a):
Agaaaa sporo Maciek już mówi mój mały mało mówi i nadal mA TYLKO UWAGA 6 ZĘBÓW I IDZIE MU 4 U GÓRY CZYLI 7 ZĄB!!!


no to Elusiowi jakoś ząbki nie chcą wychodzić 😉

naszemu brakuje 2 piątek, ale są chyba w trakcie wychodzenia, bo paluchy non stop w buzi lądują, i właśnie tam je sobie wkłada...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Werka niezła 🙂 fakt chyba przeszcześliwa 🙂 luzik 😉

Coq Yasminka wymiata 🙂 wszystkie Miśki out......hmmmm bezlitosna ... 😉

Aga wierzę że takie prace na swoim to przyjemne 🙂

Meliska to mimo tłumów udanego wypadu 🙂 😉

A my dziś pół dnia nad grajcarkiem ale w cieniu 😉 więc było lux ale jak Misio spał to się troszkę podpiekliśmy 😉 jutro jeszcze wolne a we wtorek koniec wolnego.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczor. 🙂

Najedzona 🙂 Maz zaraz wraca i bedzie konczyl w domu kolacje, a ja zaraz kawke chalwe i nogi wyloze sobie do gory 😜

Aga dla mnie kosmos co twoj Maciej potrafi mowic. Jasmina na dobra sprawe wielu zwierzat nadal nie nasladuje, np. kota.
Nie wiem czy powinnam sie martwic... Na fb mamy taka grupe Zony Algierczykow (same Polki, jest nas sporo 😉 ) i pamietam, ze taki jezykow w jakich mowia dzici byl poruszany, wiele dziewczyn wtedy pisalo, ze ich dzieci dobiero w wieku dwoch lat zaczynaly mowic... podobno dzieci wielojezyczne, w mozgu sobie sortuja slownictwo z dwoch czy wiecej jezykow, podczas gdy inne juz mowia.

Holi maly Eligiusz faktycznie ma malo zabkow, ale spokojnie wszystko w swoim czasie 😉

Wlasnie zapomnialam, Wanilia zdjecie unorusanej Werki cudowne, nie trzeba nawet dodawac, ze jest tam jej dobrze. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Coq a moja Jula mimo, że jednojęzyczna też tylko mama... u Was pojawił się chociaż stół 😉 No ja chyba się póki co nie zamierzam martwić... mój siostrzeniec zaczął grubo po 3 roku dopiero gadać... fakt, że on też wielojęzyczny... polski, niemiecki, angielski, hiszpański 😉
My dziś na koncercie Sylwii Grzeszczak wylądowaliśmy... moje dziecko w żywiole ganiać, tańczyć i zaczepiać starsze dzieci 😉
A w piątek byłam z Julką tu u nas na koncercie takiej naszej miejscowej grupy... no fajniiiiiiiiii są 😉 Rebelianci
No a jutro już do roboty... 😞 🤢 😞 🤢 😞 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane!!!!
ja już w pracy!!
Meliska fajnie że na koncercie ale wiadomo jak to z dzieckiem!!!
Agaaa i jak tam powrocik męża jak zareagował na paznokcie!!!
Coq sugerujesz że Yasmin może zacznie mówić jak będzie miała 2 latka!!! no co jeszcze niedługo nam pozostało czekać ja myślę że mój synek jeszczee później
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

U Nas weekend minal szybko 😞 w sobote do 13:00 siedzielimsy w ogrodku i bylo pielenie, kopanie, grabienie lisci itp. a na 15:00 do sosnowca. Wyjechalismy o 14:00 i Tata mowi zeby kontrolowala czas zeby za wczesnie nie przyjechac, wiec po raz pierwszy w swoim zyciu autostrada 100 km/h i dojechalismy 15 minut przed czasem.
Niedziele byla troche bardziej intensywna. Miedzy 14 a 15 mielismy byc u mojej tesciowej na obiedzie. Moj M namowil mnie zebysmy te 18 km przejechali na rowerach. w 1/3 drogi powiedzialam ze jest mi za goraco i ze chybe nie dojade. Jakos dalaw rade. Spowrotem bylo juz lepiej wiec spokojnie wrocilismy z jednym postojem. Florek postanowil ze bedzie fajnie jak w czasie jazdy wyjdzie sobie z przyczepki. Jakims magicznym cudem wyplatal sie z dwoch par szelek zabezpieczajacych i zaczal sobie wygladac przez wejscie. Zatrzymalismy pochodzil sobie troszke dostal banana i wsiadl spowrotem i dojechalismy do domku.
Troche mnie teraz tylek boli i sobie obtarlam wewnetrzna strone ud 😞 ale jakos przezyje.
Moj M mi obiecal kupic nowy rowerek i takie spodenki z pappersem zeby mnie tylek nie bolal.
Aniqua urlop dobrze Wam zrobi. odpoczniecie sobie oderwiecie sie od codzienniej rutyny i znowu zaczniecie gadac 🙂
Coq jasminka ma swietne skojarzenia 😉 nocnik = mama usmialam sie 😉
Holi zabki malemu urosna juz niedlugo. U Florka wychodza od jakiegos czasu 4 na raz.
Aga Twoj synek wymiata z mowa 🙂 Floro nadal usilnie tlumaczy po swojemu. ostatnio najbardziej lubi "ti ta to" co znacza "bim bam bom" na jakiejs reklamie bylo 😉 Od znajomych synek w grudniu bedzie mial skonczone 3 latai troche dopiero teraz zaczal mowic, u kuzyna meza tez chlopaki tak maja wiec ja sie tym nie martwie.
wanilia Werka super wyglada widac ze jest tak szczesliwa. No i gratulacje dla Hubercika 🙂

A nie wiecie jak tam chloe? jak znosi upaly?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...