Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dorianna - ja tez rano uwielbiam jak maly sciaga mleczko z tych balonow ktore prawie pekaja, a wieczorek to sa takie se o! 🙂

Wanilia
- dobre pytanie. my jak guga bedziemy obserwowac na razie, na pewno cos sportowego i cos kulturalnego, a potem sobie moze wybierze z tego sam co chce kontynuowac. moze jazde konna po mamusi, ale to konia musielibysmy kupic najpierw 🙂 zreszta moje marzenie to jest. dom i kon 🙂
wiem ze nie warto za duzo, bo sie dziaciakowi potem odechciewa jak codziennie ma jakies inne zajecia. widze po moim bracie...
a na basen tez mielismy chodzic ale neurolog powiedziala nam ze dopiero jak zacznie chodzic, w sensie na wlasnych nogach...ciekawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
Dorianna - ja tez rano uwielbiam jak maly sciaga mleczko z tych balonow ktore prawie pekaja, a wieczorek to sa takie se o! 🙂

Wanilia
- dobre pytanie. my jak guga bedziemy obserwowac na razie, na pewno cos sportowego i cos kulturalnego, a potem sobie moze wybierze z tego sam co chce kontynuowac. moze jazde konna po mamusi, ale to konia musielibysmy kupic najpierw 🙂 zreszta moje marzenie to jest. dom i kon 🙂
wiem ze nie warto za duzo, bo sie dziaciakowi potem odechciewa jak codziennie ma jakies inne zajecia. widze po moim bracie...
a na basen tez mielismy chodzic ale neurolog powiedziala nam ze dopiero jak zacznie chodzic...ciekawe



Guga tez konna 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry!
my dzisiaj znowu w domku siedzimy, jakos tak nieprzyjemnie na dworzu, pada, wieje, wiec dzisiaj tez sobie spacer odpuściłam.
Agami ostatnio pisalas o noszeniu dziecka w pozycji samolotowej, spróbowałam no i co...?? moja córka już nie chce inaczej 🙂 jedyny sposob od kilku dni na uspokojenie, a inna pozycja przy noszniu nie wchodzi w grę, bo latorośl sie denerwuje 🙂
jednak nie ide z mala do neurologa. powiedzialam o tym mezowi, to mnie wysmial, mowi ze sobie wkrecam filmy...za tydzien mamy szczepienie i wtedy powiem pediatrze co mnie niepokoi, niech ja dokladnie pod tym katem obejrzy
A co do umiejetności, jakie chcialabym zeby nabyla to przede wszystkim nauka jezykow obcych, co by nie byla jak mamusia, 10 lat nauki angielskiego, a poprawnie zdania nie potrafi sklecic 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
NovaM napisał(a):
Hejka 🙂

Ula uwierz mi, że ja to czasami jak go ponoszę to nic innego nie czuję tylko napierd**jące plecy 😠 😠 😠

Co do życzeń na przyszłość to niech robi to co lubi byle tylko nie był nieczuły jak ojciec 🤨


hmmm, mocne słowa 🤨 ale to racja, same dzieciaczki zdecyduja co chca robic, nie mozna zmuszac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
NovaM napisał(a):
Hejka 🙂

Ula uwierz mi, że ja to czasami jak go ponoszę to nic innego nie czuję tylko napierd**jące plecy 😠 😠 😠

Co do życzeń na przyszłość to niech robi to co lubi byle tylko nie był nieczuły jak ojciec 🤨


hmmm, mocne słowa 🤨 ale to racja, same dzieciaczki zdecyduja co chca robic, nie mozna zmuszac


Ja już po Oli widzę, że nic na siłę 😉
Języki obce są bleee , taniec - może i fajnie ale męcząco 😜
Teraz się za modowe sprawy zabiera i jedyne co mogę to podpowiadać bo i tak w końcu ubierze się jak jej pasuje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
NovaM napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
NovaM napisał(a):
Hejka 🙂

Ula uwierz mi, że ja to czasami jak go ponoszę to nic innego nie czuję tylko napierd**jące plecy 😠 😠 😠

Co do życzeń na przyszłość to niech robi to co lubi byle tylko nie był nieczuły jak ojciec 🤨


hmmm, mocne słowa 🤨 ale to racja, same dzieciaczki zdecyduja co chca robic, nie mozna zmuszac


Ja już po Oli widzę, że nic na siłę 😉
Języki obce są bleee , taniec - może i fajnie ale męcząco 😜
Teraz się za modowe sprawy zabiera i jedyne co mogę to podpowiadać bo i tak w końcu ubierze się jak jej pasuje 😜


Ale Olka ma zaje... predyspozycje do tańca...na 1 rzut oka widac 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
NovaM napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
NovaM napisał(a):
Hejka 🙂

Ula uwierz mi, że ja to czasami jak go ponoszę to nic innego nie czuję tylko napierd**jące plecy 😠 😠 😠

Co do życzeń na przyszłość to niech robi to co lubi byle tylko nie był nieczuły jak ojciec 🤨


hmmm, mocne słowa 🤨 ale to racja, same dzieciaczki zdecyduja co chca robic, nie mozna zmuszac


Ja już po Oli widzę, że nic na siłę 😉
Języki obce są bleee , taniec - może i fajnie ale męcząco 😜
Teraz się za modowe sprawy zabiera i jedyne co mogę to podpowiadać bo i tak w końcu ubierze się jak jej pasuje 😜


tylko jej nie pozwol z siebie emo zrobić 🙂 co by agrafki nie chciala sobie w nos wpakowac 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniqa ja pytalam jak sie robi samolot bo ktos tu na forum na kolki polecal;p hehe a ja nie wiem jak go w ten samolot chwycic bo boje sie go polamac hehehe.. ale za to zaczal mi slicznie podnoszony za raczki siadac;D i na brzuchu lezy bez ryczenia juz ;D normalnie sukces.. oby tylko sie okazalo ze z tym jego nocnym oddechem jest ok i to turlanie na boczek normalne.. dzis gadalam z kumpela jej tez tak miala ze sie turlala i to nic niepokojacego sie okazalo ze proostu miala reke prawa silniejsza i sie odpychala i moj tez tak ma... ale skonsultuje to z pediatra jutro na szczepieniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaa zapomnialam jeszcze... moj synek na 100% bedzie sie yczyl jezdzic na nartkach i plywac.
W sumie i jedno i drugie juz robil 😉 Jak byl u mnie w brzuszku 😉 a potem jak bedzie chcial to rozwijac to nie ma problemu a jak nie to przynajmniej podstawy bedzie znal 🙂 Zawsze wtedy bedzie prosciej wrocic do tego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
aniqa ja pytalam jak sie robi samolot bo ktos tu na forum na kolki polecal;p hehe a ja nie wiem jak go w ten samolot chwycic bo boje sie go polamac hehehe.. ale za to zaczal mi slicznie podnoszony za raczki siadac;D i na brzuchu lezy bez ryczenia juz ;D normalnie sukces.. oby tylko sie okazalo ze z tym jego nocnym oddechem jest ok i to turlanie na boczek normalne.. dzis gadalam z kumpela jej tez tak miala ze sie turlala i to nic niepokojacego sie okazalo ze proostu miala reke prawa silniejsza i sie odpychala i moj tez tak ma... ale skonsultuje to z pediatra jutro na szczepieniu

Jesli chodzi o samolot to ukladasz malego na rece tak oby dlon Twoja byla na niego klatce piersiowej. Brzuchem wtedy opiera sie na Twoim przedramieniu. Tak go trzymasz i mozesz wtedy sie bawic z nim "latac" po pokoju i udawac samolot 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
guga napisał(a):
chloe napisał(a):
Dorianna - ja tez rano uwielbiam jak maly sciaga mleczko z tych balonow ktore prawie pekaja, a wieczorek to sa takie se o! 🙂

Wanilia
- dobre pytanie. my jak guga bedziemy obserwowac na razie, na pewno cos sportowego i cos kulturalnego, a potem sobie moze wybierze z tego sam co chce kontynuowac. moze jazde konna po mamusi, ale to konia musielibysmy kupic najpierw 🙂 zreszta moje marzenie to jest. dom i kon 🙂
wiem ze nie warto za duzo, bo sie dziaciakowi potem odechciewa jak codziennie ma jakies inne zajecia. widze po moim bracie...
a na basen tez mielismy chodzic ale neurolog powiedziala nam ze dopiero jak zacznie chodzic...ciekawe



Guga tez konna 😜

wanilia też 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agami a to można tak dziecko do siedzenia namawiać? nie za wcześnie? bo z tego co wiem to dziecko ok pół roku zaczyna siadać i wcześniej niż ok 5 miesiąca nie powinno się go do tego namawiać, bo to potem mogą być problemy z kręgosłupem. nawet przed chwilą zapytałam się mamy i powiedziała, że absolutnie tak nie można...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
Agami a to można tak dziecko do siedzenia namawiać? nie za wcześnie? bo z tego co wiem to dziecko ok pół roku zaczyna siadać i wcześniej niż ok 5 miesiąca nie powinno się go do tego namawiać, bo to potem mogą być problemy z kręgosłupem. nawet przed chwilą zapytałam się mamy i powiedziała, że absolutnie tak nie można...

link do forum
"Innym ćwiczeniem, które rozwija także mięśnie szyi, jest położenie dziecka na plecach - chwytając je za rączki powoli przyciągamy malucha do pozycji siedzącej. (Pamiętaj, aby robić to bardzo ostrożnie, by nie wyrwać rąk z barków!). Gdy usiądzie, powoli opuszczamy je do pozycji leżącej, nadal trzymając za rączki. Dziecko powinno być w stanie utrzymać głowę w jednej linii z resztą swojego ciała."
pytałam mojej mamy i ona nam tez tak robiła. a ja mając 5 miesięcy już siedziałam 🙂
ja go nie namawiam do siedzenia 🙂) i nie sadzam go na siłe w sensie ze 5 minut czy cos tak siedzi... ale takie podciąganie i opuszczanie zaczelismy robic i fajnie mu to wychodzi 🙂))
wiesz co osoba to opinia.. ja za to bylam przeciwnikiem lezaczków i pytałam pediatre i położna o lezaczek jak mały miał miesiąc to powiedziala ze ok ale max pol godziny dziennie bo wlasnie kregoslupwtdy dostaje... a producenci leaczkow i ortopedzi niby mowia ze bezpieczne:P wiec widzisz wszystko zdrowy rozsądek mamy i tyle:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
Agami a to można tak dziecko do siedzenia namawiać? nie za wcześnie? bo z tego co wiem to dziecko ok pół roku zaczyna siadać i wcześniej niż ok 5 miesiąca nie powinno się go do tego namawiać, bo to potem mogą być problemy z kręgosłupem. nawet przed chwilą zapytałam się mamy i powiedziała, że absolutnie tak nie można...

link do forum
"Innym ćwiczeniem, które rozwija także mięśnie szyi, jest położenie dziecka na plecach - chwytając je za rączki powoli przyciągamy malucha do pozycji siedzącej. (Pamiętaj, aby robić to bardzo ostrożnie, by nie wyrwać rąk z barków!). Gdy usiądzie, powoli opuszczamy je do pozycji leżącej, nadal trzymając za rączki. Dziecko powinno być w stanie utrzymać głowę w jednej linii z resztą swojego ciała."
pytałam mojej mamy i ona nam tez tak robiła. a ja mając 5 miesięcy już siedziałam 🙂


aha, no to widzisz, każdy mówi co innego 🙂 w takim razie silnego masz chłopaka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
agami napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
Agami a to można tak dziecko do siedzenia namawiać? nie za wcześnie? bo z tego co wiem to dziecko ok pół roku zaczyna siadać i wcześniej niż ok 5 miesiąca nie powinno się go do tego namawiać, bo to potem mogą być problemy z kręgosłupem. nawet przed chwilą zapytałam się mamy i powiedziała, że absolutnie tak nie można...

link do forum
"Innym ćwiczeniem, które rozwija także mięśnie szyi, jest położenie dziecka na plecach - chwytając je za rączki powoli przyciągamy malucha do pozycji siedzącej. (Pamiętaj, aby robić to bardzo ostrożnie, by nie wyrwać rąk z barków!). Gdy usiądzie, powoli opuszczamy je do pozycji leżącej, nadal trzymając za rączki. Dziecko powinno być w stanie utrzymać głowę w jednej linii z resztą swojego ciała."
pytałam mojej mamy i ona nam tez tak robiła. a ja mając 5 miesięcy już siedziałam 🙂


aha, no to widzisz, każdy mówi co innego 🙂 w takim razie silnego masz chłopaka 🙂

uzupelnilam tam jeszcze post:P no w sumie wiesz ja to robie bo tak w ksiazce i wlasnie na naszym forum pisze ze mozna... wiec tak z 2 razy dziennie go podniose i opuszcze 😉) ale nie maltretuje go tym hehehe ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry! 🙂
Szalejecie wieczorem dziewczyny 😆
Poczytalam dzis Was jak wstalam, ale nie mialam czasu sie odezwac.

Waniia ciekawe pytanie. Jak je przeczytalam nasunely mi sie trzy rzeczy na mysl...Ale czytajac odpowiedzi dziewczyn, stwierdzilam, ze j troche nie na temat 😜 Bo pomyslalam sobie, ze ja chce moja corke nauczyc milosci do zwierzat, wegeterianki z niej robic nie bede, bo nie jestesmy w pelni wegetarianska rodzina i kiedys postanowi sobie sama. Ale chce, zeby kochala zwierzaki i miala z nimi kontakt. Chce tez nauczyc ja podrozowania, takiego prawdziwego, ogladania swiata. A poza tym chce, zeby nauczyla sie tolerancji, zeby wiedziala, ze kazdy ma rawo zyc jak chce.
A z typowych umiejetnosci to raczej wyjdzie w praniu, ja nie jestem muzykalna, ale moze ja to zainteresuje, taniec, sporty - jak cos sie spodoba to fajnie. Ja moge z nia pobawic sie w rysowanie, malowanie i ogolna smieciosztuke 😁 O, bede tez probowala ja zarazic miloscia do rowera 😆 No i bede ja dopingowac w nauce polskiego i arabskiego jesli bedziemy zyc we Francji.


My juz po godzinnym spacerze. Jest tak cieplo, ze nie chcialo mi sie do domu wracac. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Dzien dobry! 🙂
Szalejecie wieczorem dziewczyny 😆
Poczytalam dzis Was jak wstalam, ale nie mialam czasu sie odezwac.

Waniia ciekawe pytanie. Jak je przeczytalam nasunely mi sie trzy rzeczy na mysl...Ale czytajac odpowiedzi dziewczyn, stwierdzilam, ze j troche nie na temat 😜 Bo pomyslalam sobie, ze ja chce moja corke nauczyc milosci do zwierzat, wegeterianki z niej robic nie bede, bo nie jestesmy w pelni wegetarianska rodzina i kiedys postanowi sobie sama. Ale chce, zeby kochala zwierzaki i miala z nimi kontakt. Chce tez nauczyc ja podrozowania, takiego prawdziwego, ogladania swiata. A poza tym chce, zeby nauczyla sie tolerancji, zeby wiedziala, ze kazdy ma rawo zyc jak chce.
A z typowych umiejetnosci to raczej wyjdzie w praniu, ja nie jestem muzykalna, ale moze ja to zainteresuje, taniec, sporty - jak cos sie spodoba to fajnie. Ja moge z nia pobawic sie w rysowanie, malowanie i ogolna smieciosztuke 😁 O, bede tez probowala ja zarazic miloscia do rowera 😆 No i bede ja dopingowac w nauce polskiego i arabskiego jesli bedziemy zyc we Francji.


My juz po godzinnym spacerze. Jest tak cieplo, ze nie chcialo mi sie do domu wracac. 🙂

Jako że to ja zadałam pytanie czuję się uprawniona do przyznania oklaska za Twoją odpowiedź 🙂
A jesli chodzi o pogodę to u nas też pięknie, chyba zaraz spakuję moję dziewczę w wózek i wyjdziemy jeszcze raz. W sumie po co ma spać w łóżeczku (a właśnie przysypia) skoro na zewnątrz czuc wiosnę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
agami napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
Agami a to można tak dziecko do siedzenia namawiać? nie za wcześnie? bo z tego co wiem to dziecko ok pół roku zaczyna siadać i wcześniej niż ok 5 miesiąca nie powinno się go do tego namawiać, bo to potem mogą być problemy z kręgosłupem. nawet przed chwilą zapytałam się mamy i powiedziała, że absolutnie tak nie można...

link do forum
"Innym ćwiczeniem, które rozwija także mięśnie szyi, jest położenie dziecka na plecach - chwytając je za rączki powoli przyciągamy malucha do pozycji siedzącej. (Pamiętaj, aby robić to bardzo ostrożnie, by nie wyrwać rąk z barków!). Gdy usiądzie, powoli opuszczamy je do pozycji leżącej, nadal trzymając za rączki. Dziecko powinno być w stanie utrzymać głowę w jednej linii z resztą swojego ciała."
pytałam mojej mamy i ona nam tez tak robiła. a ja mając 5 miesięcy już siedziałam 🙂


aha, no to widzisz, każdy mówi co innego 🙂 w takim razie silnego masz chłopaka 🙂


U mnie pediatra tez tak Mala podnosi. I powiem Wam, ze ona do siedzenia bardzo skora - oczywiscie nie sama i nie godzinami, ale lubi byc w pozycji pionowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Jako że to ja zadałam pytanie czuję się uprawniona do przyznania oklaska za Twoją odpowiedź 🙂
A jesli chodzi o pogodę to u nas też pięknie, chyba zaraz spakuję moję dziewczę w wózek i wyjdziemy jeszcze raz. W sumie po co ma spać w łóżeczku (a właśnie przysypia) skoro na zewnątrz czuc wiosnę 🤪


Dzieki 😉
Idz, idz z Weronika. Dosc sie w te mrozy nasiedzialo, albo krotkie spacery robilo. Trzeba sobie odbic jak jest ladnie.

Dziewczyny chodzicie na cos takiego jak odnowa krocza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...