Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Na poczatku mojej kariery forumowej 😎 pisalam o pieluszkach wielorazowych 🙂 Wiec mam je juz! Az cztery 😁 Ale najpierw trzeba wyprobowac, tymbardziej, ze towar nie jest tani.
Kupilam z LennyLamb, bo marka na poziomie chyba i polska produkcja a ceny troche nizsze niz te proponowane przez marki specjalizujace sie w pieluchach.
Poza tym kazdego dnia na stronie ich jest jeden produkt w promocyjnej cennie, a w dodatku przy odswierzaniu strony cena spada 😆 Wiec ja sobie wyniuchalam pieluchy za ok.39zl sztuka. Kolor co prawda srednio mi odpowiadal, ale zaszla pomylka i przeslali mi inny wzorek, ktory okazal sie superasny, bo na zdjecie taki ladny nie byl. No i czekam na jeszcze jedna pieluche, bo przeslali mi tylko 3 🤔
Wiec oglaszam, ze pieluchy sprawuja sie swietne. Sa to tzw. kieszonki! Po wlozeniu wkladu do srodka zaklada sie je jak pampersy i wsio. 😆 Z jednym wkladem ( mozna tam napchac trzy) trzymaja gdzies trzy godziny. Po sciagnieciu pupa sucha, a material wewnatrz stykajacy sie z pupa rownie suchy, a siuski sa w wkladce. 🙃 Pranie zajmuje 3 minuty - pralam recznie zaraz po sciagnieciu. Wszystko latwo schodzi i zadnego obrzydzenia nie powoduje. Oczywiscie mozna je nazbierac i prac w pralce w 60 stpniach.

Po co to pisze? Bo pamietam, ze ktos mi napisal, ze mam sie podzielic wrazeniami. To sie dziele 😆 No i zachecam do wyprobowania. Chociaz raz dziennie zalzona taka pieluszka to juz odpoczynek dla pupy 🙂

A naAllegro mozna znalesc tansze pieluchy, chyba polskich firm np. Bobolider, ale produkowane sa w Chinach - stad niska cena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
agami napisał(a):
coq podaj linka do strony z tymi pieluchami bo ja na tetrze a chetnie sie przerzuce;p bo i tak piore i tak piore;p tzn ja zakladam pampersy ale w srodek idzie tetra... bo jak nie idzie w srodek tetra to pupa zaraz odparzona;/


Tutaj to co mozna znalzsc na Allegro http://allegro.pl/inne-99404
StronaLennyLamb http://pl.lennylamb.com/pieluszki_wielorazowe
Strona Bobolider http://bobolider.pl/

A tu cos o rodzajach pieluch, bo moze Ci przypadie do gustu inny system 😉 http://dziecisawazne.pl/rodzaje-pieluszek-wielorazowych/ Ale takich stron jest sporo wiec mozesz sobie poszperac!.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hello!
Kalinka własnie zasypia w lezaczku, wiec mam chwilke. Nocka ładna,zasnela o 20 i spla do 5 rano 😁, a potem do 7. Agami, jak sie nazywala ta maść na ciemieniuche? Bo chyba nam sie zaczyna robic przesuszona skorka na czubku główki.
Ciesze sie, ze chrzciny sie udaly i Maly byl grzeczny w kościele. A co do zabobonow, to podobno nie moze tez byc kobieta w ciazy chrzestna (bo niby cos sie moze stac jej dziecku nienarodzonemu...), a Kalin y chrzestna jest moja szwagierk, ktora byla w 8 miesiacu, jak mielismy chrzest. i uwierzcie, że babcia, moja mama, teśc - wszyscy byli na nas źli, ze wzielismy cieżarna...bzdura kompletna, pytalismy przed chrztem ksiedza, o co kaman, to powiedzial ze to bzdura i tak naprawde, to dodatkowa łaska dla dziecka, jak ciezarn a jest hcrzestna. Także jak widac sporo takich głupich zabobonow ciagle funkcjonuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
holi32 napisał(a):
też miałam te pieluchy kupić więc zobaczę teraz jak coq napisałaś że fajne


Ja jestem zadowolona. Oczywiscie producentow pieluszek jest sporo wiec jestw czym wybierac...no niektore ceny powalaja troche jesi sie chce ich kupic wiecej - ale i tak summa sumarum wychodzi taniej niz jednorazowki.

A co do LennyLamb to mam niby OneSize od narodzin do odpieluszkowania, ale jednak wydaja i sie troche male, nie wiem... zobaczymy moze beda pasowac i na potoraroczna Yasminke 🙂
Nastepne chyba kupie inne, zeby sobie poprobowac 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
a co do ściągania to ja jeszcze nigdy nie ściągałam 🙃 jakoś nie było potrzeby, bo nie mam zbyt dużo pokarmu, a w sumie wygodniej mi i wolę żeby Maciek zjadł z cycka a nie mój pokarm z butelki. a nadmiaru nie mam, więc ściągać nie mam po co.

Aga na ja właściwie ściągam dlatego, że mało... wieczorem jak daję butlę i mała śpi to w tym czasie trochę naprodukuję 😉 i przy okazji laktację pobudzam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Pewna indyjska kobieta urodzia jedenastke 🤪

[url=[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/195/42242228756832797243714.jpg/][IMG]http://img195.imageshack.us/img195/7276/42242228756832797243714.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]] 😆[/url]

no nieźle... to ja bym musiała jedenastu mężów mieć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
a co do ściągania to ja jeszcze nigdy nie ściągałam 🙃 jakoś nie było potrzeby, bo nie mam zbyt dużo pokarmu, a w sumie wygodniej mi i wolę żeby Maciek zjadł z cycka a nie mój pokarm z butelki. a nadmiaru nie mam, więc ściągać nie mam po co.

Aga na ja właściwie ściągam dlatego, że mało... wieczorem jak daję butlę i mała śpi to w tym czasie trochę naprodukuję 😉 i przy okazji laktację pobudzam


wczoraj jak Maciek spał to ściągnęlam i wyszło mi z dwóch cycków - 40ml... więc niewiele... a on jadł z nich 3 godziny wcześniej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
asiadudzika napisał(a):
agami dobrze ze chrzciny się udały a mały był grzeczny.kiedyś mówili ze jak dziecko np kolkę miało czy płakało czy coś takie jakby niegrzeczne to żeby ochrzcic. słyszałaś o tym??

nie....za to slyszalam wczoraj inny zabobon;p hehe moj maly jest grzeczny od 2 tygodni spi po nocach w dzien nie spio wcale ale nie placze bawimy sie chodzimy na spacerki robimy obiady razem wiec jest super:P
za to wczoraj wieczorem mowie do mamy ze ide szykowac kapiel a tesciowa z buzia ze dziecka po chrzcinach sie nie kapie bo sie zmywa to co w kosciele nalozono i laske boska sie zmywa.. no myslalam ze umre ze smiechu... no i nie obulo sie bez sprzeczki... kazala mi do babci zadzwonic i zapytac sie ze sie dziecka w ten dzien nie kapie i tylko husteczka trzeba umyc... i byla bratowa mojego meza i mowila ze ona tak zrobila :P a ja jak oni wyszli to przytargalam z mama wanne i malego wykapalam... ja bym sama nie usnela nie wykapana a co dopiero maly ktory rrobi kupke 3-4 razy dziennie i jeszcze mi ulewa po kazdym jedzeniu..jak taki brudny smierdziuszek mial isc spac:P

😲 😲 😲 że jeszcze w takie rzeczy się wierzy... XXI wiek... ja to bym na Twoim miejscu małego do końca roku nie kąpała tylko szkrobała pumeksem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
no zabonpon zabobonem a tesciowa sie pogniewala jak jej powiedziala ze to moje dziecko i bede je kapac kiedy chce a w glupoty nie wierze;p

no jakbym swoją słyszała 🤢 mi kiedyś powiedziała, że pewnie Julcia zauroczona 😮 , że tak płacze... więc trzeba taka obrobioną pieluszką po twarzy przejechać 🤪
wyobrażacie sobie moją minę... po pierwsze zrobiło mi się z lekka niedobrze, a po drugie ona opowiadała o tym z takim przekonaniem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
meliska napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
a co do ściągania to ja jeszcze nigdy nie ściągałam 🙃 jakoś nie było potrzeby, bo nie mam zbyt dużo pokarmu, a w sumie wygodniej mi i wolę żeby Maciek zjadł z cycka a nie mój pokarm z butelki. a nadmiaru nie mam, więc ściągać nie mam po co.

Aga na ja właściwie ściągam dlatego, że mało... wieczorem jak daję butlę i mała śpi to w tym czasie trochę naprodukuję 😉 i przy okazji laktację pobudzam


wczoraj jak Maciek spał to ściągnęlam i wyszło mi z dwóch cycków - 40ml... więc niewiele... a on jadł z nich 3 godziny wcześniej....

no u mnie podobnie 🤢 na krowy się nie nadajemy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
meliska napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
a co do ściągania to ja jeszcze nigdy nie ściągałam 🙃 jakoś nie było potrzeby, bo nie mam zbyt dużo pokarmu, a w sumie wygodniej mi i wolę żeby Maciek zjadł z cycka a nie mój pokarm z butelki. a nadmiaru nie mam, więc ściągać nie mam po co.

Aga na ja właściwie ściągam dlatego, że mało... wieczorem jak daję butlę i mała śpi to w tym czasie trochę naprodukuję 😉 i przy okazji laktację pobudzam


wczoraj jak Maciek spał to ściągnęlam i wyszło mi z dwóch cycków - 40ml... więc niewiele... a on jadł z nich 3 godziny wcześniej....

no u mnie podobnie 🤢 na krowy się nie nadajemy 😁

ja laktatorem nie sciagne wiecej niz 120 z 2 🙂))wiec tez krowa nie jestem a malego nie dokarmiam bo po jedzeniu jego jak nacisne na piers tro mleko jeszcze jest wiec wdac sie najada;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 ta masc to mustela stelaker krem 🙂 40 zl kosztuje niestety ale ja widze poprawe 🙂
no a co do zabobonow to sie smialam z mama ze wykapie malego pod drabina, po chrzcinach a wode wyleje wlasnie przed zachodem a pozniej zaqwolam wszystkie stare sasiadki i niech go zauraczaja ;p ehhh wlasnie wiara.... chrzci sie w wierze koscio9la katolickiego a w biblii nie ma takich cudów na kiju jakie wymysla to stare pokolenie... masakra;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
Aniqa1111 ta masc to mustela stelaker krem 🙂 40 zl kosztuje niestety ale ja widze poprawe 🙂
no a co do zabobonow to sie smialam z mama ze wykapie malego pod drabina, po chrzcinach a wode wyleje wlasnie przed zachodem a pozniej zaqwolam wszystkie stare sasiadki i niech go zauraczaja ;p ehhh wlasnie wiara.... chrzci sie w wierze koscio9la katolickiego a w biblii nie ma takich cudów na kiju jakie wymysla to stare pokolenie... masakra;/

Agami Ty nie pękaj... jak go zauroczą to wiesz co robić 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,
widzę że chyba tylko my twardzielki byłyśmy na spacerze dziś 😜 Ale wytrzymałam niecałą godzinkę a Weronika była tak ubrana że musiałam wyciągnąć kombinezon rozmiar 68. I dodatkowo okno gondolki obwiazuję chustą żeby zimne powietrze do środka nie wiało i zostawiam tylko dwa lufciki coby mi się dziecko nie udusiło. A wychodzę bo mała strasznie marudna jak caly dzien w domu siedzi. No i do tego pies też się upomina, niby by wytrzymała do powrotu męża ale strasznie jest upierdliwa jak nie wyjdzie 😜
Co do jedenastoraczków (jak to brzmi:blink 🙂 to jak dla mnie tragedia dla matki bo takie dzieci zazwyczaj rodza się z wieloma wadami rozwojowymi i trzeba je dluuuuuugo leczyć. Zreszta na zdjęciu widać jakie są malutkie. U mnie w firmie dziewczyna urodziła pięcioraczki i wszystkie miały problemy.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny musze się jeszcze pochwalić ze moja Weronisia z dnia na dzien coraz fajniejsza - coraz więcej się uśmiecha i rozgada się na całego. Interesuje się zabawkami i już nie płacze jak ją kładę na brzuszku - podnosi też główke a przedtem od razu plakała. Potrafi godzinę leżeć pod pałąkiem z zabawkami 🙂 I odkryła że wkładanie piąstki do buzi to swietna zabawa 😁 W związku z tym zainteresowaniem gadżetami zamówiłam WRESZCIE kazruzelę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Dziewczyny musze się jeszcze pochwalić ze moja Weronisia z dnia na dzien coraz fajniejsza - coraz więcej się uśmiecha i rozgada się na całego. Interesuje się zabawkami i już nie płacze jak ją kładę na brzuszku - podnosi też główke a przedtem od razu plakała. Potrafi godzinę leżeć pod pałąkiem z zabawkami 🙂 I odkryła że wkładanie piąstki do buzi to swietna zabawa 😁 W związku z tym zainteresowaniem gadżetami zamówiłam WRESZCIE kazruzelę


Fajowo 😆
Moj szkrabulec tez raczki pcha do buzi. A najbardziej lubi rozgladac sie rano, jak wstanie, nie trzeba sie wtedy nia zajmowac, tak jest zaiteresowana wszystkim i zadowolona. ALE usmiechac sie ona woli do scian 😮 niz do nas. Na nas najwyzej wytrzeszcza oczy 😁 i uwielbia przygladac sie wlosom 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia ja też zamówiłam karuzelę "Małą księżniczkę", jest świetna, Meliska Ty chyba ją masz? Mała leży w łóżeczku, patrzy się na nią i usypia, hehe..
Coq moja też śmieje się raczej do ścian niż do nas.. już się nie mogę doczekać pierwszego śmiechu w głos...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...