Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
chloe napisał(a):
hej
wanilia - dziekuje za pamiec o porodzie 🙂
wszystkim kochanym mamom za zyczenia dla Julusia 😘

a mnie zepsul sie komputer, pisze z meza kompa... no i oprocz tego ze nie mam Was, to mam niepoliczony vat i teraz zonk bo do jutra termin, a ja mam wszystko na moim kompie! 😮

dzien dobry
Chloe to może złóż zerową deklarację by zachowac termin 🙂
no witam po świętach
100 latek dla Juliuszka 😉)))))))) opisy porodów jak zwykile wzruszające 🙂))))
ja znowu od rana w pracy... ale chociaz na sylwestra udało się wyszarpać urlop....
miłego dnia mamusie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
witamy 😁 ja z moimi dziewuszkami 😁 mam nadzieje że śięta miło spędziłyście 🙂 my mieliśmy jak zwykjle perypetie mało śmieszne z samochodem 🤢 wraz z moimi rodzicami i moim bratem jechaliśmy na 2 samochody do teściów.oni pojechali pierwsi zeby Julii i Milenki prezenty podrzucić u teściowej pod choinkę(teściowa daje mipieniądze zębym coś dziewczynkom kupiła a żeby ona mogła dać 😁 .mąż rozpalił samochód wyjechał z podwórka,stanął przed furtką i przyszedł po Milenkę do domu,wychodzi a tam samochód zdechł 😮 pal go i pali i pali i pali i NIC! dupa blada a my na wigilię mamy jechać 🤢 maskę otworzył i grzebie.wiec ja za fona i do brata dryndam.w końcu ZAPCHAŁAM z mężem samochód na podwórko i wzieliśmy samochód mojego brata(zadzwonił ze bez sensu po nas wracać jak stoi auto na podwórku 🙂 więc przepakowanie fotelików,dzieci i już dojechaliśmy w porządku.teraz mamy teściów samochód bo mąż jakoś musi jeździć.okazało się że u nas rozrusznik do wymiany i jakiś przewód co przez niego zdechł samochód.znowu ten głupi GRAT 😠 😠 w pierwszy dzień świąt zaczęłam kichać i smarkać i jeszcze jakby mało było to wróciłam z kościoła i masz!okresu dostałam 🤢 wieczorem leżałąm na łóżku i lało się ze mnie prawie z każdej dziurki 😁 katar,kichanie cały czas,z oczu mi leciały łzy,okres...no masakra ten wieczór miałam 😞 dzieci miały dzień trolla 😎 wczoraj też jeszcze zasmarkana ale już lepiej.ogólnie święta miło spędzone 🙂 wyobraźcie sobie ze w sobotę robiłam makowiec!!pierwszy raz w życiu!! ale wyszedł pyszny 🙂 mąż zachciał wiec zakasałam rękawy i masz 😁 (czy ja już o tym nie pisałam?? jak tak to wybaczcie za powtórkę ale jestem z siebie dumna za ten makowiec 😁 😁 )
spóźnione życzenia dla Juliuszka najlepsze! zdrówka szczęścia i mnóstwo miłości!!
Chloe do Ciebie pytanie; szukałam czegoś o robakach u kotów i trafiłam na Waszą strone i mi sie przypomniało że przecież moge zawsze Ciebie zapytać.wczoraj przez chwile miałam kota na rękach i zostawił mi białego robaka na ręku!!!!!! 🤢 🤢 🤢 masakra jak to zobaczyła,szybko zrzuciłam go z przedramienia i rozdeptałam...przypomina mi kawałek tasiemca bo oglądałam w necie ale takiego identycznego nie widziałam.taki troszke jakby z 5mm miał i wyglądał jakby miniaturowy biały duszek...no nie wiem jak inaczej opisać...jakiś czas temu kota odrobaczałam ale słyszałam że na tasiemca to odrobaczenie nie pomaga.ogólnie kot je i nic po nim nie widać ze chory.no i raczej na dworzu mieszka a w domu czasami jest. no i pytanie co ja mam z nim zrobić??jest sens wieść go do weta?czy mam przydybać tego robaka i zrobić mu zdjęcie??nie byłoby to łatwe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pamm - to super, cieszymy sie razem z Wami!!!

agami - bardzo prosze o wyjasnienei co to zerowa deklaracja, tzn ze wszdzie mam 0 wpisac? i nie placic narazie, dopieor jak mi odzyskaja dane z kompa to zlozyc korekte i zaplacic wtedy? bralam pod uwage tez zaplacenie wiecej, bo wiem mniej wiecej ile to bylo ale moge zaokraglic w gore, s potem napisac pismo o zwrot? co lepsze? u nas z deklaracja mozna sie tydzien spoznic bez konsekwencji... ech, prosze doradz mi cos!!!

asia - jak kot jest wychodxzacy to na pewno lapie robale, i jemu nic nie bedzie, ale to chodzi o Was, o dzieci. Latwo sie tym zarazic, a ludziom moze bardziej szkodzic niz kotu. Dlatego idz do weterynarz po sama tabletke, koszt ok 8 zl i daj kotu, i tak raz na 3 miesiace. To co rozgniotlas to pewnie byl czlon tasiemca, ale w srodku sa jaja i to nimi sie czlowiek zaraza, gdyby przypadkiem dostaly sie do przewodu pokarmowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pammat super ze Konsti wyleczona 🙃
O makowcu Asia pisałaś ale spoko, jak dla mnie to możesz i trzeci raz napisać 🙂 U mnie tata sobie zazyczył takiego tradycyjnego, zawijanego ale jakos nie miał w święta wzięcia wielkiego 😉
Dziewczyny szykujecie się juz na kolejne szczepienie? Któraś się orientuje co to teraz ma być???
Coq???? Już po świetach - jesteśmy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Juluś 😘 😘 😘 sto latek!!!!!
u nas standardowo jak przy katarze, rzyganie w nocy, lozko, wykladzina, podłoga w przedpokoju, ja cala...standard, juz mnie to nie rusza 🤔 tylko Mała sie znowu tak meczy, nienawidze katarzyska. a dzisiaj jeszcze taka pogoda ze nosa sie nie wychyli, wieje i pada.
Pamm, super ze Konsti w końcu zdrowa!1!!
A szczepienie to teraz my w styczniu mielismy mieć na standardowe, pneumokoki ostatnio dawke i ospe...ale ze my juz po ospie to 200zł zaoszczedzone 😉 musimy teraz czekac do marca ze szczepieniami, bo min. 2 miesiace musi minać od ospy, aby móc szczepic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Pammat super ze Konsti wyleczona 🙃
O makowcu Asia pisałaś ale spoko, jak dla mnie to możesz i trzeci raz napisać 🙂 U mnie tata sobie zazyczył takiego tradycyjnego, zawijanego ale jakos nie miał w święta wzięcia wielkiego 😉
Dziewczyny szykujecie się juz na kolejne szczepienie? Któraś się orientuje co to teraz ma być???
Coq???? Już po świetach - jesteśmy 😉


teraz MMR - odra swinka rozyczka - jesli ktos sie szykuje to dodam ze rozyczka hodowana na poronionych ludzkich plodach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
wanilia napisał(a):
Pammat super ze Konsti wyleczona 🙃
O makowcu Asia pisałaś ale spoko, jak dla mnie to możesz i trzeci raz napisać 🙂 U mnie tata sobie zazyczył takiego tradycyjnego, zawijanego ale jakos nie miał w święta wzięcia wielkiego 😉
Dziewczyny szykujecie się juz na kolejne szczepienie? Któraś się orientuje co to teraz ma być???
Coq???? Już po świetach - jesteśmy 😉


teraz MMR - odra swinka rozyczka - jesli ktos sie szykuje to dodam ze rozyczka hodowana na poronionych ludzkich plodach 😉


😮 skąd Ty takie rzeczy wyciągasz.....???? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂 i ja odmeldowuję się po świętach 😉
Święta koszmar... 3 razy musiałam lecieć do roboty, bo alarm się załączał i jak głupia do kupy z grupą interwencyjną skakałam pod sufitem na drabinie plakaty ściągając i hu* to pomagało 😠 a dziś rano musiałam sobie je wszystkie z powrotem powiesić 😠
Zdrówka dla Kalinki i Maćka 😘 i dla Konstii coby już jej nie opuszczało 😘
I dla Juliuszka wszystkiego naj, naj, naj... 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
marika321 napisał(a):
Zdrówka dla Kalinki 🙂

mamusie co dają tran ....chcą to wasze dzieci pić bo mój nieszczególnie.... 😮 wypluwa... 🤢

pije i to chetnie, strzykawka podaje, bo z lyzeczki tez wypluwa

też pluła, ale teraz podaję mniejsze porcje, np. na 2 - 3 razy i ładnie wypija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
chloe napisał(a):
wanilia napisał(a):
Pammat super ze Konsti wyleczona 🙃
O makowcu Asia pisałaś ale spoko, jak dla mnie to możesz i trzeci raz napisać 🙂 U mnie tata sobie zazyczył takiego tradycyjnego, zawijanego ale jakos nie miał w święta wzięcia wielkiego 😉
Dziewczyny szykujecie się juz na kolejne szczepienie? Któraś się orientuje co to teraz ma być???
Coq???? Już po świetach - jesteśmy 😉


teraz MMR - odra swinka rozyczka - jesli ktos sie szykuje to dodam ze rozyczka hodowana na poronionych ludzkich plodach 😉


😮 skąd Ty takie rzeczy wyciągasz.....???? 🥴


powszechne informacje,np:

WI-38 came from lung cells from a female fetus of 3-months gestation and MRC-5 was developed from lung cells from a 14-week-old male fetus. Both fetuses were intentionally aborted, but neither was aborted for the purpose of obtaining diploid cells.123. The fetal tissues that eventually became WI-38 and the MRC-5 cell cultures were removed from fetuses that were dead. The cellular biologists who made the cell cultures did not induce the abortions.zrodlo
WI-38 wchodzi w sklad szczepionki co podaje nawet firma merck:

Merck strona pierwsza linijka 7.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe to mam powiedzieć że ma tasiemca?? polecasz coś?czytałam że tasiemca jest ciężko się pozbyć u kotów.mam kiepskich weterynarzy 😞 małżeństwo a zdziercy że hoho!! 😠 ostatnio odrobaczałam kota to 42zł kazał mi zapłacić 😮 a psa ostatnio już u innego weta i zapłaciłam 10zł!! tylko że ten już nie przyjmuje tak z marszu bo pracuje gdzieś indziej i nie ma czasu. szkoda że bliżej nie działacie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiadudzika napisał(a):
chloe to mam powiedzieć że ma tasiemca?? polecasz coś?czytałam że tasiemca jest ciężko się pozbyć u kotów.mam kiepskich weterynarzy 😞 małżeństwo a zdziercy że hoho!! 😠 ostatnio odrobaczałam kota to 42zł kazał mi zapłacić 😮 a psa ostatnio już u innego weta i zapłaciłam 10zł!! tylko że ten już nie przyjmuje tak z marszu bo pracuje gdzieś indziej i nie ma czasu. szkoda że bliżej nie działacie 🤔

pewnie wzielas krople do wykrapiania na kark dla kota, i to jest rzeczywiscie nieskuteczne, wbrew temu co pisze preducent. popros o tabletke z prazikwantelem np Cestal, nie bierz Fenbendazolu bo to na glisty. Nie slyszalam tez zeby tasiemca bylo trudno sie pozbyc przy odpowiednim leczeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
asiadudzika napisał(a):
chloe to mam powiedzieć że ma tasiemca?? polecasz coś?czytałam że tasiemca jest ciężko się pozbyć u kotów.mam kiepskich weterynarzy 😞 małżeństwo a zdziercy że hoho!! 😠 ostatnio odrobaczałam kota to 42zł kazał mi zapłacić 😮 a psa ostatnio już u innego weta i zapłaciłam 10zł!! tylko że ten już nie przyjmuje tak z marszu bo pracuje gdzieś indziej i nie ma czasu. szkoda że bliżej nie działacie 🤔

pewnie wzielas krople do wykrapiania na kark dla kota, i to jest rzeczywiscie nieskuteczne, wbrew temu co pisze preducent. popros o tabletke z prazikwantelem np Cestal, nie bierz Fenbendazolu bo to na glisty. Nie slyszalam tez zeby tasiemca bylo trudno sie pozbyc przy odpowiednim leczeniu.

tylko tabletki mi dał.na dwa razy.krople to nie na pchły? no mówię Ci że to zdziercy... ☺️ krople podobno 30zł.ale też nie u nich tylko gdzie indziej.tata mi mówił kiedyś.jak już mąż naprawi samochód,to pojadę do zaufanego weta ale to pewnie w przyszłym tyg dopiero i to pewnie pod koniec 😞 kot nogą jedną w domu nie postanie i już. mam nadzieje że nie wykituje do tego czasu bo szkoda by mi było 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Co do tranu to Werka dostaje z łyżeczki i nawet ją potem oblizuje 😁
Chloe Ty nie będziesz szczepić? Bo te trzy pierwsze szczepienia chyba robiłas w końcu?

moze bede ale to przed samym pojsciem do przedszkola, chociaz moj maz jest calkiem przeciwny.
szczepilismy 3 dawki blonica-tezec-krztusiec, ze wzgledu na tezec wlasnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...