Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
podobno dzieci potrafią znieść więcej niż dorośli-dzielny Maciuś 😘
a ja nie wiedziałam że Wanilia znasz już płeć dzidziusia-gratuluje synka-fajnie tak mieć parkę 🤪 a imie już wybraliście?
Coq mała obudziła się o 8 jak Adam się do pracy szykował-dał jej do łóżeczka butle mleka i zasnęła dalej tak że obudziłam się dopiero kiedy wstała drugi raz
u nas też ponuro i mokro 🥴

pewnie już o tym rozmawiałyscie ale czy Wasze dzieci pozwalają się włożyć do łóżeczka kiedy chcecie wyjść np do toalety??? nasza Edzia wbija sie we mnie pazurami i strasznie płacze-ostatnio obmyśliłam patent na nią żeby spokojnie poczekała w tym łóżeczku ale na długo to nie starcza i może macie inne sprawdzone sposoby bo u nas na razie tylko działa to jak jej do łóżeczka wysypie na jakimś dekielku kilka granulek owocowej herbatki-5 minut mam spokoju bo sobie wyjada te małe granulki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Aga super, że nawet była opcja wyboru z pracą 😆 no i że niedługo mąż zacznie pracę.
Mój mąż szuka teraz pracy stałej, bo drugi semestr ma znacznie luźniejszy i stała praca wchodzi w grę, ale dwa tygodnie minęły i nikt się nie odzywa, a on powoli zaczyna łapać deprechę. Jest z tych co bezczynnie siedzieć nie mogą, a poza tym jesteśmy w dupie finansowej więc tym bardziej go to gnębi. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Aga super, że nawet była opcja wyboru z pracą 😆 no i że niedługo mąż zacznie pracę.
Mój mąż szuka teraz pracy stałej, bo drugi semestr ma znacznie luźniejszy i stała praca wchodzi w grę, ale dwa tygodnie minęły i nikt się nie odzywa, a on powoli zaczyna łapać deprechę. Jest z tych co bezczynnie siedzieć nie mogą, a poza tym jesteśmy w dupie finansowej więc tym bardziej go to gnębi. 🤨


my też zaczynamy być w dupie finansowej... bo dom kosztuje... ale teraz czekamy jeszcze na zwrot podatku męża, ok 1,5 tysiąca euro. i do tego jeszcze zwrot za urlop, drugie tyle... trochę nas to podniesie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
asiadudzika napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
właśnie wstawiłam do piekarnika zawijańce z ciasta francuskiego 🙂 kolacyja będzie pysznaaa 🙂

a co do śniegu to właśnie przez okno zauważyłam, że u nas sypie, nie dużo, ale coś z nieba leci 🙂

że jak go robisz????



rozwijam ciasto francuskie, smaruję keczupem 😁 na to zioła jakieś, ser żółty albo starty na tarce, ale ja wczoraj miałam plasterki i ułożyłam jeden obok drugiego, na to trochę pieczarek, szynki, co tam masz w lodówce... ja wczoraj położyłam kapustę z pieczarkami, bo miałam taki farsz zamrożony 😉 i zwijasz żeby długi zwijaniec był 🙂 potem tniesz na kawałki, takie grubości może 2cm, i rozkładasz je na papierze do pieczenie w drugą stronę, żeby taki ślimaczek wyszedł. i ja na to jeszcze troszkę serka żółtego 🙂 i do piekarnika, 200stopni, ok 15-20 minut 🙂 i gotowe, a jakie dobre!!! 🙂

'na papierze do pieczenia w drugą stronę?? 🤔to znaczy jak?? 🤔 🤔 dałaś myśl a mam ciasto farncuskie w lodówce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Brawo dla Maciejki 😘 😘 😘 będzie wszystko dobrze nasz maly bohater 🙂

Wanilia cudnie że maluszek rośnie wzorowo 🙂 😎ale inaczej być nie mogło 🤪 no i jasne jest że za pare miesięcy życ Ci nie damy 😜bo wszystkie będziemy żyły tym czy skurcze są co ile ..... 🙃więc nie będziesz mogła znikać na całe dnie 😜 bo tu panika 🙃 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aga no to super, że jakieś pieniądze Wam wlecą 🙂 W dupie finansowej jesteście, ale w końcu dom postawiliście. Gdyby tak spieniężyć to co mamy z mężem, to byłby to śmieszne pieniądze 🤢
Nam też powinny jeszcze jakieś pieniądze wpaść, bo pensja z września jak mąż na uniwerku pracował jeszcze nie wpłynęła i kolega z 300 euro nam wisi, no ale to jest kropla w morzu potrzeb....meszkanie jak stało tak stoi 🤔
Ale nie narzekam jakoś z czasem będzie nam się lżej żyło. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita moja w łóżeczku to tylko do spania a w ciągu dnia tak sobie to raczej nie siedzi tylko ze mną łazi wszędzie.czasami to wkur...no ale nie chce siedzieć w łóżeczku tymbardziej jak Jula biega na około...dzisiaj np Jula nie w przedszkolu bo ani samochodu (ale uwaga rozrusznik dzisiaj kurier wreszcie przywiózł i będzie robione!!!),ani kierowcy z samochodem typu dziadek,wujek czy sąsiad(bo tym dzieci chorują znowu) więc byłyśmy w lesie na spacerze 🙂 snieg popruszył troszkę ale akurat to największa atrakcja była 😁 nawiasem mówiąc jest szaro buro i najchętniej by się coś upichciło ... ale od dzisiaj nie robię ciast.do nie wiem kiedy ale musze sie zaczać odchudzać bo szlak mnie trafia!!!!!tymbardziej była znajoma w ndz i jest na diecie.wybraźcie sobie schudła 10kg!!!!!!!!od października!!! była u dietetyka 2razy i teraz sama sobie na tydzień menu układa a jest to dieta 1000kcal.szok w trampach! no ale taka dieta też kosztuje...ciemny chlebek,razowy chlebek,chrupkie pieczywo, brokuły,kalafior,zero smażonego wiec należałoby grilownicę kupić...ech...po swojemu musze coby taniej było....osytatnio pamiętacie brałam jagody Acai.no i schudłam 2kg.po czym przestałam brać i znowu jadlam po 18.kilogram wrócił jak bumerang ale wiem że to głupota moja bo to jedzenie po 18 mnie zabija 🤢 ach i ech.no ale kwit mojego męża wczoraj podniósł mnie na duchu 🙂 powiedział że ja to powinnam robić.gotować.robić jedzenie i tak pracować.od dawna o tym myślałam ale żadnego pola do popisu nie mam bo z dziećmi musze siedzieć na razie... 🤢 co nie zmienia faktu ze musze schudnąć...najpierw wyjem to co jestw szafce po świętach resztki:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
buziaki dla MAciejki.... dzielny miś
sto lat dla Michałka 😉))) chyba ostatnia jestem co? ☺️
Wanilka jaaaaa to juz za 4 miesiace.... no jak to zlecialo....
a ja wrocilam do domu robie obiad mlody spi... zaraz wracaja rodzice.... to zjedza.... a swoja droga znowu na tydzien do mamy sie wynioslam... nie bede sama siedziec 😞((
maz fakt wraca ale okazalo sie ze narazie perspektywy awansu sa marne... wiec tylko tyle co cos odlozyl z delegacyjnych pieniedzy... na jakies 2 raty kredytu... i tyle sie ten wyjazd zdał;///
ja za miesiac niecaly do nowej pracy i stresa mam.... niby to przeniesienie... ale nikogo tam nie znam 😞((
śnieg... macie snieg... super u nas nie ma i nie zanosi sie na snieg,.... ew ma byc z deszczem ale to na sanki nic nie da;/
ja mialam postanowienie nie jesc slodyczy i wytrzymalam ... 7 dni i dzis sie zlamalam;/";(( a tak bym schudnac chciala....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
buziaki dla MAciejki.... dzielny miś
sto lat dla Michałka 😉))) chyba ostatnia jestem co? ☺️
Wanilka jaaaaa to juz za 4 miesiace.... no jak to zlecialo....
a ja wrocilam do domu robie obiad mlody spi... zaraz wracaja rodzice.... to zjedza.... a swoja droga znowu na tydzien do mamy sie wynioslam... nie bede sama siedziec 😞((
maz fakt wraca ale okazalo sie ze narazie perspektywy awansu sa marne... wiec tylko tyle co cos odlozyl z delegacyjnych pieniedzy... na jakies 2 raty kredytu... i tyle sie ten wyjazd zdał;///
ja za miesiac niecaly do nowej pracy i stresa mam.... niby to przeniesienie... ale nikogo tam nie znam 😞((
śnieg... macie snieg... super u nas nie ma i nie zanosi sie na snieg,.... ew ma byc z deszczem ale to na sanki nic nie da;/
ja mialam postanowienie nie jesc slodyczy i wytrzymalam ... 7 dni i dzis sie zlamalam;/";(( a tak bym schudnac chciala....

no widzisz my razme powinnyśmy się odchudzać 🙂 byłoby raźniej 🙂 z tymi wyjazdami to róznie bywa 😞 mój brat cioteczny wyjechał gdzieś tam za granice bo praca a co się okazało musieli wracać prawie od razu bo pracy jednak nie było a jeszcze sie zapożyczyli...
no i ja jestem ostatnia; Michałku kochany mamusi!! zdrówka przede wszystkim!! pomyślnego chodzenia bez upadków i nie znerwicowanej mamy co by tylko uśmiech miała na twarzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiadudzika napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
asiadudzika napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
właśnie wstawiłam do piekarnika zawijańce z ciasta francuskiego 🙂 kolacyja będzie pysznaaa 🙂

a co do śniegu to właśnie przez okno zauważyłam, że u nas sypie, nie dużo, ale coś z nieba leci 🙂

że jak go robisz????



rozwijam ciasto francuskie, smaruję keczupem 😁 na to zioła jakieś, ser żółty albo starty na tarce, ale ja wczoraj miałam plasterki i ułożyłam jeden obok drugiego, na to trochę pieczarek, szynki, co tam masz w lodówce... ja wczoraj położyłam kapustę z pieczarkami, bo miałam taki farsz zamrożony 😉 i zwijasz żeby długi zwijaniec był 🙂 potem tniesz na kawałki, takie grubości może 2cm, i rozkładasz je na papierze do pieczenie w drugą stronę, żeby taki ślimaczek wyszedł. i ja na to jeszcze troszkę serka żółtego 🙂 i do piekarnika, 200stopni, ok 15-20 minut 🙂 i gotowe, a jakie dobre!!! 🙂

'na papierze do pieczenia w drugą stronę?? 🤔to znaczy jak?? 🤔 🤔 dałaś myśl a mam ciasto farncuskie w lodówce 😁


papier do pieczenia normalnie. ale ten kawałek co utniesz z tego ciasta zawiniętego to kładziesz tak żeby wyszedł Ci taki ślimaczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
maz fakt wraca ale okazalo sie ze narazie perspektywy awansu sa marne... wiec tylko tyle co cos odlozyl z delegacyjnych pieniedzy... na jakies 2 raty kredytu... i tyle sie ten wyjazd zdał;///.

Nie mozesz tak do tego podchodzić - zawsze to jakies doświadczenie 🙂 No i gdyby nie pojechał to pewnie miałby zal że nie skorzystał z okazji a tak przynajmniej próbował. Mimo wszystko szkoda że awans mało realny...
Aaagaaa widzę że się z pracą pomału sytuacja klaruje 🙂 A ten kredyt na robociznę już braliście?
My zdecydowaliśmy się zlecić sprzedaż domu we Wro agencji. Na rynku nieruchomości straszna kicha ale może się uda? 🤔
Odchudzanie.....Hmmm, mi przybyły 4 kg w ciągu miesiąca 😮 Dziwne bo jakoś tego po sobie nie widzę zbytnio, tyle że brzuch mi wywaliło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
te tu o odchudzaniu a ja marzę o przytyciu 🤨
co do zaległej kasy to my tez czekamy na zwrot kindergeldu za uwaga cały rok 🤪 i elterngeldu za 3 miesiące no i zwrot nadpłaconego podatku Adama kawalerskiego za 6 miesięcy-kopa kasy się szykuje ale tutaj to idzie jak krew z nosa-każde nowe papiery to były bite 3 tyg-ponad 2 miesiące załatwiania ale mamy już wszystko i tylko czekamy na kasiore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...