Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
Wanilia wkladka na 15 cm a my w tym momencie mamy te 15 cm...więc wiadomo by ubrać skarpete jakąś grubsza to nie ma szans ..... 😜

No to nie pomoge niestety bo koleżanka szuka na 14,5 cm - już z obliczonym zapasem. jej synek ma 15 mcy więc nie moż e mu za dużych kupić . Ale akurat wczoraj rozmawiałyśmy o bucikach i ówiła że elafanteny będzie chyba kupować

My wróciliśmy wczoraj od weta późno, bylismy we wrocławiu zrobic zdjęcie i badanie stawu kolanowego, okazało się że na 95% jednak więzadło kolanowe poszło 🥴 Ściągnęli wodę z kolana i dali steryd przeciwzapalny i dziś pies jak nowo narodzony ale wet uprzedzał że będzie szybka poprawa i żeby przypadkiem psu biegać nie pozwalać bo to wynik działania leku. Jak stan zapalny zniknie, tj za jakieś dwa tyg mamy kolejną wizytę i konsultacje u ortopedy i jak sie okaże że niestety wczorajsza diagnoza była słuszna to od razu na stół 🤨 I tu pytanie do Chloe bo uraz podobno nie jest świeży a odnowiło się coś starego, jedno więzadło przestało trzymac kolano a drugie jest ok, Podobno jak się zostawi takie więzadło pęknięte to zaczyna wapnieć i może zdegenerować kolano a po operacji przywracana jest sprawnośc na dobrą sprawe w 100%. Bo ja się zastanawiam czy to konieczne, znaczy się ta operacja...Nasz kolega twierdzi że lepiej operować, a Ty? Jak sobie przypomnę pierwsze dni po sterylizacji to mi się słabo robi 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Dzien dobry 🙂
Aaagaaa ja bym tez doradzała ciążę 😜 Ja bym ja zresztą doradzała wszystkim które chcą mieć drugie dziecko bo grudniowe bobasy zaraz skończą dwa lata 🤪 Więc jak dziewczyny? 😉
Chloe Ty sie nam melduj!!!


My kończymy w,styczniu więc jeszcze mamy dużo czasu by różnicy było tylko 2 lata 😉

I coraz bardziej się nad tym zastanawiam bo ta druga praca nie jest pewna bo moje starostwo nie może się dogadać z MEN bo ciągle coś nam chcą obciąć w projekcie....jak kasę obetna to nie wiem czy będę chciała zresztą wszyscy mają zamiar pracować na takich warunkach o jakich była mowa na początku.....więc ja jestem pewna albo druga praca albo ciąża..... 😉

Odkryliśmy zabawę plasteliną 😉 oczywiście w asyscie mamy 🙂 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia dziękuję za chęci 🙂 ale koleżanka najlepiej niech sobie przymierzy w sklepie elefanty bo zrobiłam patyczka z szaszlyka i max to te15 bo wkładki się nie da wyjąć.....
ja wrzucę na allegro jak wszystkie elefanty przygotuje bo nie zostawiam na drugie dziecko trafić z rozmiarem mało prawdopodobne....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane no wypowiedzenie złożone wczoraj niby mam pracować do grudnia 2013 ale ja chcę odejść wcześniej bo tak to bez sensu!!!
Czekam tylko żeby mi dały potwierdzenie że mnie przyjmą!!!
Wanilia oj przykro mi że z waszym pieskiem tak się porobiło biedak oby się udało uniknąć operacji!!!
Coq mówisz że zimno u was też!!!
Rita a u was młynek mały!!!
Marika butki cudne ale ja dla małego chyba większe kupie chyba z 24 rozmiar!!!
Agaaaa współczuję ci że masz taką atmosferę w pracy ja niby mam spoko dziewczyny myślą że nic mnie u nich nie wkurza ale jednak!!! Spróbuję nowych doświadczeń!!!!
Dziś jest spoko ale jak długo!!!
Mały dziś u niani do 16 a potem razem z mamą!!!
U nas też zimno dziś !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meliska Werka zasmarkana 🥴 Nam to oczywiście w niczym nie przeszkadza, wychodzimy na spacery więc i zoo jak najbardziej wchodzi w grę ale piszę żebyś wiedziała i sama podjęła decyzję czy się chcesz z nami spotkać 😉 Ja jestem taka napalona na to zoo że i tak pewnie pojadę 😜

Hubert wcale nie chce na brzuszku leżeć, myk i na plecki 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co, byłam wczoraj w salonie plusa wyłaczyc niepotrzeby pakiet i babka się pyta jak się sprawuje nowy telefon 😲 Umowe z telefonem mam od trzech tygodni i jeszcze go nawet z pudełka nie wyjęłam 😁 Więc powiedziałam że sprawuje się super, lezy grzecznie, jeść nie woła, z pudełka sam nie wyskoczył 😜 Ale stwierdziłam że jednak trochę to bez sensu i własnie go podłączyłam do ładowarki i wieczorem się przeprowadzam na smartfona coby Was móc podczytywać wieczorami przy karmieniu 😁
A dziś 1wszy, M ma wypłatę i koniec wrześniowej posuchy finansowej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia co do pieska to jesli to zerwane wiezadlo krzyzowe, co latwo stwierdzic jednym prostym badaniem tzw testu szufladowgo, to zanieg o tak duzego ps ajest konieczny. Niedawno pisalam artykul na ten temat na strone wiec po prostu ci go wkleje i bedziesz wiedziala wszystko 🙂
Zerwane więzadło krzyżowe u psa

Zerwanie więzadła krzyżowego u psa jest bardzo częstą przyczyną nagłej kulawizny.
Najczęściej cierpią na nie psy dużych i ruchliwych ras, tj. labrador, amstaff, golden, owczarek niemiecki.

Objawy:
Po spacerze pies kuleje. Kulawizna może być okresowa lub ciągła. Czasami kulawizna ustępuje po podaniu leków przeciwzapalnych, jednak po kilku dniach nawraca.
Dlatego bardzo ważna jest dobra diagnoza. W tym celu wykonuje się badanie tzw ruchu szufladowego kolana. Polega ono na sprawdzeniu czy kość piszczelowa nie wysuwa się zbytnio przed kość udową.
W celu wykluczenia innych schorzeń powinno się również wykonanać badanie RTG.

Leczenie:
U bardzo małych psów (do 7kg) można rozważyć leczenie zachowawcze, podając leki przeciwzapalne oraz chondroprotetyki. U większych ras konieczny jest zabieg operacyjny stabilizacji stawu kolanowego.
Zabieg taki przeprowadza chirurg ortopeda (w naszej przychodni dr Wróblewski). Rozróżnia się kilka metod stabilizacji zerwanego więzadła. Do najmniej inwazyjnych i dających najlepsze długoterminowe rezultaty należy metoda zewnątrztorebkowa.
Taką metodę opiszemy w dzisiejszym artykule. Pozostale metody to m.in. TPLO i przeszczep więzadła prostego rzepki.

Opis przypadku:
Pacjent - amstaff, 10 miesięcy, suka.
Objawy - kulawizna po spacerze
Badanie - badanie ortopedyczne, test szufladowy, badanie rtg
Rozpoznanie - nadmierny ruch kości piszczelowej, Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego w stawie kolanowym kończyny prawej
Leczenie - zabieg operacyjny metodą zawnątrztorebkową, założenie opatrunku gipsowego, leki przeciwzapalne i przeciwbólowe.
Rehabilitacja - do 2 miesięcy ograniczenie ruchu, stopniowe zwiększanie aktywności, chondroprotetyki do końca życia
Powikłania - w tym przypadku brak, możliwa reakcja odrzucenia nici, zerwanie implantu, zmiany zwyrodnieniowe stawu, zerwanie więzadła w drugim kolanie (tło genetycznego zwyrodnienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja bym nie dawala tej blokady (sterydu) dostawowo wiecej niz raz. a i ten jeden raz nie bylby potrzebny gdyby od razu byl zabieg. kazde podanie blokady powoduje wieksze zwyrodnienie, pies sie czuje zdrowy, wiec biega, wlasciciel zaczyna watpic w sens zabiegu, kolo sie zamyka a za rok trzeba robic artrodeze (usuniecie stawu kolanowego i poleczenie kosci na sztywno) bo zwyrodnienie jest tak duze ze pies cierpi. kup suce Artroflex, to powinna jesc do konca zycia, tlyko nie jakies zamienniki.
apropos moj 10 letni pies jest 8 lat po takim zabiegu, robionym przez rpofesora na uczelni i nie wierz w to ze sprawnosc bedzie 100%, moze byc max 80%, to kolano zawsze juz jest slabsze, na zmiane pogody moze byc kulawizna, nie wolno biegac z takim psem przy rowerze, uprawiac agulity ani rzucac za duzo pilki. ale jesli nie zrobisz zabiegu to za rok kolano do wyrzucenia tak czy tak. do czasu zabiegu spacery tylko na smyczy, szczegolnie po tym sterydzie.

wiec:
1. oby to nie bylo zerwane wiezadlo
2. jesli niestety to jestzerwane wiezadlo to zabieg i rehabilitacja a potem troche oszczedniejszy tryb zycia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Dzięki, test szufladowy był, RTG też. No nic, to nastawiam się psychicznie na operację. Jak długo gips?
No i pisz koniecznie jak się czujecie z Jagienką 🙂


o gipsie decyduje lekarz, zalezy od temperamentu psa i metody zabiegu, niektorzy nie zakladaja, ja bym dala na 3 tygodnie, potem jest jeszcze newralgiczny czas przez ok miesiac, spacery krotkie 15 minut, tylko na smyczy, zadnych naglych zrywow. po 3 miesiacach mozna probowac puscic psa. duzo spacerow po miekkim, najlepiej po piasku.

ja sie czuje super, Jagienka rowniez, rozpycha sie juz bardzo 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coq - czemu piszesz ze drugie dziecko nie wchodzi w gre, a zdrugiej strony mozna wyczuc ze bardzo bys tego chciala?

moj bachor na szczescie spi juz trzecia godzine, ale ostatnio to chyba diabel w neigo wstapil, ani sekundy sam sie nie zajmie soba!!!! a tu trzeba okna zamowic, dachowke, rynny... nie ma czasu pomyslec nad tym nawet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Holi wrecz przeciwnie, duchota dzis u mnie nieziemska 🤢 Slonce niby z chmurami walczylo, ale tak cieplo, ze sie az lepka na spacerze czulam.

Wanilia Hubcio juz ruchliwy facet jest. 🙂
zyczylam zdrowia dla kota Beaty i twojej psinie zycze, aby lapa do pelnej sprawnosci powrocila!!!!!!

Marika Ty chowasz prze Misiem winogrona, a ja przed Mala rodzynki 😉 Skonczyly nam sie z dwa dni temu rodzynki i dziecko codzinnie stalo pod szafa i wolalo "dzynki dzynki", wiec dzis kupilam i juz na spacerze ja poczestowalam... to byl blad, bo siedziala w wozku, na tym stoliczku wysypane miala troche, a jak sie konczylo to sie darla "dzynki dzynki" 😁

Chloe sprawa dziecka zlozona. Wyczuwasz dobrze, pewnie, ze chcialabym rodzenstwo dla Jasminy, poczuc jeszcze raz stan ciazy i zajmowac sie malym bobasem. 😉 Na 100% w najblizych 3-4 a moze 5 latach dziecka planowac bysmy nie mogli, bo nas na to nie stac, najpierw trzeba jakiejs stabilnosci sie dorobic, zeby myslec o drugim potomku. Ale i tak na jakies 95% mysle, ze Jasmina bedzie jedynaczka i bedzie to moja decyzja z roznych jeszcze innych wzgledow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa ja znam mnóstwo par z jednym dzieckiem i bez planów na drugie więc chyba nie jest to takie dziwne 🙂
Chloe dziękuje za odpowiedź 😘 No i Wam dziewczyny za życzenia zdrowia dla mojej wariatki. Nie wyobrażam jej sobie nie mogącej biegać i szaleć

Wrzuciłabym jeszcze jakies zdjęcia bo ostatnio nie rozstaję się z aparatem ale poczekam az Wy się troche wykażecie 😜 Kalinka i Maja na FB śliczne ale Fb się nie liczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane!!! dziś rozmawiałam z koordynatorką i próbowala mnie przekonać żebym zostalaa ale ja twardo że już to przemyslałam i pogadalam z nia normalnie i powiem wam odchodzę i za porozumieniem stron też się zgodzą także myslę że w tej nowej aptece będzie mi dobrze ale powiem wam jest mi mega przykro z tego powodu że tak długo pracowałam w tej mojej aptece i tu nagle takie rzeczy coz czasem trzeba zmian!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
holi32 napisał(a):
hejka kochane!!! dziś rozmawiałam z koordynatorką i próbowala mnie przekonać żebym zostalaa ale ja twardo że już to przemyslałam i pogadalam z nia normalnie i powiem wam odchodzę i za porozumieniem stron też się zgodzą także myslę że w tej nowej aptece będzie mi dobrze ale powiem wam jest mi mega przykro z tego powodu że tak długo pracowałam w tej mojej aptece i tu nagle takie rzeczy coz czasem trzeba zmian!!!

Holi wydaje mi się ze rozważałas długo tą decyzję i jak została w końcu podjeta to sie jej trzymaj 🙂 Jest taka złota zasada : jak Ci się nie podoba w punkcie A : idź do punktu B 😁 Tobie się w punkcie A nie podobało więc ruszyłas w drogę, nikt nie powiedział że na punkcie B musi się ona skończyć 🙂 Ale mam nadzieję ze w nowej pracy Ci się spodoba, trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...