Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej,
To ja ide na kawusie.

Moj Tata jedzie na weekend do Wroclawia. Niestety ja nie jestem w stanie bo mam spotkanie 10 lat po maturze!!! Za to poniewaz moja mama nie widziala Flora juz dwa tygodnie chce go wziac do siebie. Tak sie zastanawiam czy wyslac go do Wrocka z dziadkami... MOj M twierdzi ze tak bo duzy chlopak z niego poza tym Wroclaw nie daleko wiec w razie w to zadzownia i przyjedziemy... Jakos tak sie dziwnie czuje i nie wiem co zrobic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂
nadrobiłam ale nie bardzo pamietam bo Maja mi tu się wcina i przeszkadza 🥴
Wanilia Hubercik jest przesłodki 😘 a z tym terminem to faktycznie przegiecie
Aga niania pewnie żałuje i juz nigdy tego nie zrobi ale faktycznie rozczarowana musisz być mega, taka zarąbista babka a taki głupii numer odwaliła!! no nic,nawet najlepszym się zdaza tylko biedny Maciuś 😘
Marika twardziej z Michałka 😘
Basia,szkoda że nie mozesz jechać a Florek hmm -jak daleko nie macie to w razie jak wytrzymac nie bedziesz mogla to pojedziesz po niego 😉
Coq ogórka na oczyska sobie nałóż -powinno zmniejszyc woreczki
Nadia buziaki dla Tośki i innych ząbkujących maluchów 😘

no i tyle pamiętam 🤢

a my wczoraj gości mieliśmy i było super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marika hahaha no Michał musi jakis czas na bajki wygospodarować, dziwisz się? 😁

Brrrrrrrrrrrrrrrrrrr ale zimno. Tzn. może nie zimno, ale zmarzłam w sandałach i lekkim sweterku 🤢 Dobrze, że Jasminie bluzę wciągnęłam przed wyjściem. Prawie do godziny dobiłyśmy na zewnątrz ale więcej już nie wytrzymałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry,
zmienił się regulamin wynagradzania u mnie w firmie, zlikwidowano premię którą do tej pory dostawałam i przez cały macierzyński będę 500zł w plecy 😞
Byłam dziś w firmie dowiedzieć się o co chodzi, obdzwoniłam Zusy i Pipy i nic nie mogę zrobić.
W drodze powrotnej uderzyłam w sarnę i zbiłam lampę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Bry,
zmienił się regulamin wynagradzania u mnie w firmie, zlikwidowano premię którą do tej pory dostawałam i przez cały macierzyński będę 500zł w plecy 😞
Byłam dziś w firmie dowiedzieć się o co chodzi, obdzwoniłam Zusy i Pipy i nic nie mogę zrobić.
W drodze powrotnej uderzyłam w sarnę i zbiłam lampę 😞

biedna sarna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Bry,
zmienił się regulamin wynagradzania u mnie w firmie, zlikwidowano premię którą do tej pory dostawałam i przez cały macierzyński będę 500zł w plecy 😞
Byłam dziś w firmie dowiedzieć się o co chodzi, obdzwoniłam Zusy i Pipy i nic nie mogę zrobić.
W drodze powrotnej uderzyłam w sarnę i zbiłam lampę 😞

to nie ciekawie 😞
W Nas tez sie zmienilo i teraz tylko raz w roku jest podwyzka o ile jest... a jak juz jest to max 3%
Wczesniej mielismy 13-nastki wiec moglam liczyc na jeden miesiac w ktorym wyplata byla duzy wyzsza... No coz czasu sie zmieniaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
.... i się dziwią że Polki rodzą coraz mniej dzieci!!!!! becikowe zabrali , w firmach widac co się dzieje, w przedszkolach miejsca brak a zasiłek na dziecko na cały miesiąc wynosi 67 zł -masakra jakaś !!!!!!!

eno becikowe jest, odpis od podatku jest, o zasilku nie slyszalam 😉
do tego roczny macierzynski, zyc nie umierac i tylko rodzic dzieci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rita napisał(a):
.... i się dziwią że Polki rodzą coraz mniej dzieci!!!!! becikowe zabrali , w firmach widac co się dzieje, w przedszkolach miejsca brak a zasiłek na dziecko na cały miesiąc wynosi 67 zł -masakra jakaś !!!!!!!

Zapomnialas jeszcze ze chyba od tego roku nie ma juz odliczenia dziecka od podatku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
Rita napisał(a):
.... i się dziwią że Polki rodzą coraz mniej dzieci!!!!! becikowe zabrali , w firmach widac co się dzieje, w przedszkolach miejsca brak a zasiłek na dziecko na cały miesiąc wynosi 67 zł -masakra jakaś !!!!!!!

eno becikowe jest, odpis od podatku jest, o zasilku nie slyszalam 😉
do tego roczny macierzynski, zyc nie umierac i tylko rodzic dzieci 😉

Urlop macierzynski jest roczny platny 80%, becikowe mieli dac tylko dla najbiedniejszych gdzie miesieczny dochod na osobe wynosi jakos 600 zl czy 1000. A odpis od podatku znosza w tym roku badz w przyszlym 😞 coraz gorzej w tym kraju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry

Hubercik slodki!!! No i super, że sobie tak świetnie radzicie. Ciekawe jakby to u mnie wyglądało 🤔 Jakoś sobie nie mogę tego wyobrazić 🥴
Sarze już lepiej z tym zapaleniem i w poniedziałek mamy kontrole.
Marika miałam dziś podobną sytuację, ale o 5 rano. Sara obudziła się, usiadła w łożeczku i gadała. Spi u nas w sypialni, a że mamy dużą szafę z lustrem, wiec gadała do odbicia swojego. Obudziłam się i położyłam ja, to sobie leżała i patrzyła w lustro 😮 Mamy szczebelki wyciągane w łóżeczku, ale nie wyciągnęłam, bo nie mam jak zabezbieczyć schodów na poddasze i boję się, że będzie chciała na nie wejść.
Mieliśmy dziś mieć badanie okulistyczne, ale Saenka nie dała oczu zakroplić i postanowiłam z nią nie walczyć, bo było za wcześnie i wizyte przełożyliśmy na 27 maja na 11.
Wogóle z moim okresem jest coś dziwnego. 1 maja skonczył mi sie okres a wczoraj wieczorem znowu dostałam. Myślałam, ze mam plamienia,albo czasami na owulacji mam lekkie plamienie a dzis to juz się rozkręciło i normalny okres mam 😮 😠
Coq na worki pod oczami mam sposób taki swój prywatny 😜 Weź łyżeczki do herbaty, włóż na chwilke do zamrażalnika albo na dłużęj trochę do lodówki,następnie wyciągasz i wypukłą częścią przykładasz do oczu lub masujesz chwilę pod oczami. Generalnie produkty pod oczy należy trzymać w lodówce jakieś kremy czy żele.
No i jeśli nic się nie wydarzy, to 18 czerwca jedziemy do Polski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane!!!
Marika kurde Michałkowi się coś pomieszało z tym nocnym oglądaniem bajek tak jak mówisz w dzień nie da rady a w nocy to jazda !!!!
Coq jak masz worki pod oczami to masz za dużo wody w organizmie spróbuj aqua femin tabsy albo hydrominum ziołowe!!!
Wanilka a ty jak się czujesz zmęczona co????
Nadia miło że już teraz jesteś z nami częściej!!! Mówisz że mała ma ząbków dużo i idą następne mój Eluś ma dopiero 6 a gdzie tam jeszcze!!!!
Agami jak tam???
{Pamm co u ciebie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ahoj 🙂 🙂 🙂

Według nowych przepisów uchwalonych przez Sejm, od 2013 roku becikowe ma trafiać tylko do rodzin o miesięcznych dochodach poniżej 1922 zł netto na osobę. Będzie ono wynosiło 1200 PLN. Generalnie ustawa ta eliminuje otrzymywanie becikowego przez najbogatszych.

Natomiast jeśli chodzi o odpis od podatku zostały wprowadzone zmiany ale ogólnie on zostaje.

Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do moich worów pod oczami to są takie zwyczajne ze zmęczenia chyba. Dziś np. Jaśmina się budziła w nocy co chwila...organizm mi się przyzwyczaił, w tym sensie, ze potrafię normalnie funkcjonować (co kilka lat temu byłoby nie do pomyślenia), co nie znaczy, że faktycznie jestem wypoczęta... Beata dziękuję 😘 dziś łyżeczki będę mrozić w nocy 😉 Holi Tobie również dziękuję za podpowiedź.

Wanilia 500zł w plecy, ajć, teraz tym bardziej by się przydało z dwojgiem dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry napisał(a):
Ahoj 🙂 🙂 🙂

Według nowych przepisów uchwalonych przez Sejm, od 2013 roku becikowe ma trafiać tylko do rodzin o miesięcznych dochodach poniżej 1922 zł netto na osobę. Będzie ono wynosiło 1200 PLN. Generalnie ustawa ta eliminuje otrzymywanie becikowego przez najbogatszych.

Natomiast jeśli chodzi o odpis od podatku zostały wprowadzone zmiany ale ogólnie on zostaje.

Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...




Tak ogolnie ulga bedzie tylko nie dla wszystkich, tzn. trzeba uwazac na dochody:
"
2. ograniczenie ulgi na dzieci (prorodzinnej) - podatnicy, którzy osiągną w roku podatkowym dochody powyżej kwoty 112.000,- zł - i mają tylko jedno dziecko nie będą mieć prawa do ulgi prorodzinnej. Limit ten będzie liczony łącznie dla obojga małżonków.



Czytaj więcej na Wieszjak.pl: http://pit.wieszjak.pl/ulgi-odliczenia/299294,Ulgi-w-PIT-w-2012-r-po-staremu-zmiany-dopiero-od-2013-r.html#ixzz2Stv6V6hL"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
beata26 napisał(a):
Coq jesli na noc to wloz lyzeczki do lodowki,bo po nocnym zamrazaniu mozech ich z oczu nie odlepic 😜 😉


Hahahaa 😁 ale by było 😁 A jutro dentysta na 10.30, a ja z łyżeczkami pod oczami 😎

Pewnie po wlosku bys musiala wytlumaczyc dentyscie co Ci sie stalo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
beata26 napisał(a):
Coq jesli na noc to wloz lyzeczki do lodowki,bo po nocnym zamrazaniu mozech ich z oczu nie odlepic 😜 😉


Hahahaa 😁 ale by było 😁 A jutro dentysta na 10.30, a ja z łyżeczkami pod oczami 😎

Pewnie po wlosku bys musiala wytlumaczyc dentyscie co Ci sie stalo 😉


Hahahaha a to dobre 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beata26 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
beata26 napisał(a):
Coq jesli na noc to wloz lyzeczki do lodowki,bo po nocnym zamrazaniu mozech ich z oczu nie odlepic 😜 😉


Hahahaa 😁 ale by było 😁 A jutro dentysta na 10.30, a ja z łyżeczkami pod oczami 😎

Pewnie po wlosku bys musiala wytlumaczyc dentyscie co Ci sie stalo 😉


Hahahaha a to dobre 😜


Basia wierz mi, że jutro będę przepytana ze słówek,których się nauczyłam podczas ostatniej wizyty 😎 Ale zmobilizował mnie dentysta i codziennie się uczę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...