Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Guga i NovaM specjalne 4U 🙂 Marzenka mam nadzieje ze teraz bardziej składnie to opisałam ;D
Brzoskwiniowiec by agami 🙂


BISZKOPT
Składniki:
6 jajek
1 szkl. Mąki tortowej
¾ szkl. Mąki ziemniaczanej
2 łyżki octu
2,5 łyżeczki proszku do pieczenia
1 szkl. Cukru
Do miseczki wbijamy żółtka dodajemy ocet i proszek do pieczenia i widelcem ubijamy. Powstanie pianka. Piane z białek ubijamy mikserem i jak będzie sztywna to powoli wsypujemy cukier ciągle miksując. Do miski z pianą przesiewamy przez sitko (zwykłe kuchenne) mąkę ziemniaczaną i mąkę tortową i przekładamy tą piankę z żółtek. Mieszamy wszystko drewnianą łyżką (nie mikserem!) by było to puszyste i jednolite. Wylewamy na blaszkę wyłożoną papierem, wysmarowaną margaryną i wysypaną tartą bułką. Pieczemy 45 minut w temp. 170 z termo obiegiem i grzaniem dolnym
MASA I
Składniki:
Kompot z brzoskwiń
Słoiczek musu jabłkowego
2 galaretki brzoskwiniowe
Galaretki rozpuszczamy w 1.5 szklanki wody. Brzoskwinie z kompotu rozdrabniamy mikserem i mieszamy z musem jabłkowym. Kompotu nie wylewamy bo przyda się później .Gdy galaretka zaczyna tężeć wlewamy galaretkę do musu jabłkowo-brzoskwniowego. To wszystko później nam ładnie zastygnie
MASA II
Składniki:
Sok z brzoskwiń z puszki
Kompot z brzoskwiń
2 budynie waniliowe z cukrem
1 masło
Gotujemy budyń na 0.8 l soku i kompotu brzoskwiniowego. Gdy ostygnie ucieramy to z masłem na jednolitą masę.
Teraz rozkrajamy biszkopt na 3 blaty. Kładziemy pierwszy blat i wylewamy na niego masę I. Kładziemy 2 blat i wylewamy masę 2. kładziemy 3 blat (stroną przypieczoną do dołu by naciągnęło i było wilgotne) i na 3 blacie układamy pocięte w paski brzoskwinie z puszki. Na to wylewamy tężejące rozpuszczone z 0.8l wody 2 galaretki brzoskwiniowe. Wszystko wkładamy na całą noc do lodówki by to dobrze wszystko zastygło. I gotowe. smacznego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
guga napisał(a):
Agami, dziekuje dobra kobito... 😜
Dziesiaj powera brak ale z pewnoscia upieke 😜

dla power oklask dla ciebie i nie martw sie malenka 🙂 nasze dzieci maja gorsze i lepszwe dni.. moje cudo tez czasem cuduje 🙂 jak to mowi maz "dziecko nam sie popsuło, bateryjki za silne" heheh jak szaleje... glowka w gore dzis w nocy bedzie tak padnieta ze pojdzie spac;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
a my już zostaliśmy we dwoje... 😞 oj smutno... tak jakoś nie miałam czasu się z tym oswoić, to znaczy wiedziałam, że prędzej czy później mąż pojedzie... ale w poniedziałek się dowiedzieliśmy że w następny poniedziałek ma być w pracy...


Mam juz odpowiedz 🙂
Wiem Aga jak to jest, oswoic sie z taka pustka...przerabialam to wielokrotnie. Ale macie telefon, internet - wiadomo kamerka nie zastapi obecnosci meza, ale zawsze to lepsze niz nic 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
a my już zostaliśmy we dwoje... 😞 oj smutno... tak jakoś nie miałam czasu się z tym oswoić, to znaczy wiedziałam, że prędzej czy później mąż pojedzie... ale w poniedziałek się dowiedzieliśmy że w następny poniedziałek ma być w pracy...


Mam juz odpowiedz 🙂
Wiem Aga jak to jest, oswoic sie z taka pustka...przerabialam to wielokrotnie. Ale macie telefon, internet - wiadomo kamerka nie zastapi obecnosci meza, ale zawsze to lepsze niz nic 😘


no i niestety internetu nie mamy... bo mąż nie jest cały czas w jednym miejscu tylko w różnych miejscach mieszka i nie wykupuje internetu. a poza tym laptopa zostawia mi... zostaje nam tylko telefon... żeby już był kwiecień...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Hejka 🙂
Aga przytulam 😘 zobaczysz, że zleci... czekacie teraz we dwójkę 🙂

Agami ładnie to tak kusić słodkościami 😠 A Kubuś silny chłopak i jaki uśmiechnięty 🙂 A ja widzę w tle gitarę... grasz?

Ja padam na pysk... noc niezbyt udana 🤢

maż gra i brat gra 🙂))) ja probowalam ale mi nie wychodzi.. ja umiem na organach grac 🙂i spiewac kiedys w zespole spiewalam 2 osobowym 🙂 wiec sie smiejemhy ze na weselach dorabiac mozemy:P
słodkosci juz prawie nie ma....;D jedni goscie drudzi goscie i po slodkosciach ;p
w imieniu Kubusia dziekuje za komplementy hehehe i ciagle mu mowie ze ma tez tu grudniowe pieknosci do wyboru 🙂) bo same laseczki i przystojniachy tu u nas na forum 🙂
Aga rozumiem cie doskonale moj maz tez jedzil w delegacje czesto ale za granice niesety wiec ogolnie telefon co 2 dni na chwile bo rozmowa usa, indie czy nawet włochy droga;/
my bioderka jeszcze w 3 miesiacu zycia i jak teraz bedzie tez ok to juz koniec..
ehhh 29.02 obrona pracy a ja nie moge sie zmobilizowac do nauki ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewczyny 🙂
Agami Kubus UROCZY ,ciasto wyglada przpysznie i zapewne tak smakuje 🙂
Aggga wytrwałosci Wam zycze ,dacie rade 😘

DZiewczyny ja od 3 dni zyje jak wsredniowieczu 😞 😞 😞 woda zamarzła w głownym rurociagu 🤢 🤢 🤢 i 10 domów jest pozbawiony wody normalnie masakra 😠 prawdopodobnie moge nie miec wody do wiosny 😮 😮 😮tyle dobrze ze wodociagi codziennie doworza 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anika_77 napisał(a):
Czesc dziewczyny 🙂
Agami Kubus UROCZY ,ciasto wyglada przpysznie i zapewne tak smakuje 🙂
Aggga wytrwałosci Wam zycze ,dacie rade 😘

DZiewczyny ja od 3 dni zyje jak wsredniowieczu 😞 😞 😞 woda zamarzła w głownym rurociagu 🤢 🤢 🤢 i 10 domów jest pozbawiony wody normalnie masakra 😠 prawdopodobnie moge nie miec wody do wiosny 😮 😮 😮tyle dobrze ze wodociagi codziennie doworza 😠

no dowozic doworza ale kurde srednia przyjemnosc myc sie w misce;/ lub wannie z mala iloscia wody ktora na gazie mucisz podgrzac... szczerze wspolczuje....moze nie bedzie tak zle... moze dadza niedlugo wode... bo faktycznie serdniowiecze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
Anika_77 napisał(a):
Czesc dziewczyny 🙂
Agami Kubus UROCZY ,ciasto wyglada przpysznie i zapewne tak smakuje 🙂
Aggga wytrwałosci Wam zycze ,dacie rade 😘

DZiewczyny ja od 3 dni zyje jak wsredniowieczu 😞 😞 😞 woda zamarzła w głownym rurociagu 🤢 🤢 🤢 i 10 domów jest pozbawiony wody normalnie masakra 😠 prawdopodobnie moge nie miec wody do wiosny 😮 😮 😮tyle dobrze ze wodociagi codziennie doworza 😠

no dowozic doworza ale kurde srednia przyjemnosc myc sie w misce;/ lub wannie z mala iloscia wody ktora na gazie mucisz podgrzac... szczerze wspolczuje....moze nie bedzie tak zle... moze dadza niedlugo wode... bo faktycznie serdniowiecze


kapac to jeżdze do mamy bo mieszka niedaleko tak jak i pranie mi pierze , ze względu na małe dziecko to mam dodatkowo codziennie 20 l wody w baniakach na wymiany ,a teraz doceniam sobie że mam studnie na dworze tak ją chciałam zlikwidowac a tak przynajmiej jest woda do wc koszmar 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...