Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hejka kochane!!!
Agaaaa no to super że Maciek tak już dużo mówi!!! Kurde ten zabieg go czeka ojjjjj biedulek ale będzie dobrze!!!
Ja dziś w pracy do 21 jutro też ale do 16.!!!!Ogólnie super mały już tyle też mówi no nie jak Maciek ale fajnie!!!
Zdrowy jest na szczęście ale boję się już jak zacznie się przedszkole!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Asia gratki dla Milki 🙂
Aga dobrze, ze Mackowi mila pani sie trafila, moze troche odczaruje bialy fartuch.
Ja chyba wiosna zdecyduje sie na chodzenie bez pieluszki... oczywiscie nie ja lecz Jasmina 😉 A postep u nas taki, ze dziecko siada w ciuchach dla zabawy na nocnik "tak jak Fiki" czyli tyle przyniosly pokazy kuzyna Jasminy 😉 A i do niedawna uciekajace moje dziecko gdzie pieprz rosnie gdy chcialo jej sie zmienic pieluszke, teraz grzecznie sie kladzie i czeka na zmiane, zapchane gacie zdecydowanie jej przeszkadzaja.

Zdradliwa u mnie pogoda i modle sie wlasnie, zeby Minka nie byla chora. 🥴 Zdzieralam z siebie beret zaraz po wyjsciu, bo tak slonce przygrzewalo, a kiedy na placu zabaw zobaczylam dziewczynke w samym swetrze 🤔 pomyslalam, ze wlasne dziecko wyprawilam jak na Syberie! Kiedy przemieszczalysmy sie z jednego placu zabaw na drugi Mala zdjela czapke, przystalam na to, ale mnie samej coraz zimniej sie w glowe zaczelo robic, wiec po jakis 10 minutach zalozylam jej spowrotem... A teraz ma rozpalone policzki i nie wiem czy z tego czegos nie bedzie, choc ja sama tez takie mam...wiec albo nas wiatr owial, albo obydwie chore bedziemy 🤢

Zrobilam dzis kotlety z kaszy i mysle, ze bede robic czesciej. A wszystko dlatego, ze szukalam przepisu na jakis dobry sos do kaszy wlasnie, moze macie jakis ulubiony, najlepiej ciemny, moze grzybowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Looo, ale mnie plecy bola!wlasnie wyprasowalam 3 pralki prania:/
Kalina znowu weszla w okres "tylko mama" i jak zawoze ja do niani to jest dramat, placz jakby conajmniej ze skory byla obdzierana, kurczowe trzymanie i "mamusia nie idz". Serce sie kraje
a przepis na dobry soso tez poprosze, bo ja juz pomyslow nie mam 🙂
Oby Was tam w tej Francyji zadne chorobsko nie dopadlo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):

Aniqqa co z Twoja praca ostatecznie? W UP bylas sie wyrejestrowac?


W UP bylam podpisac liste, bo generalne dalej jestem bezrobotna. Tak jak wam pisalam zrezygnowalam z tamtej pracy, bo nieoczekiwanie dostalam inna propozycje. Ale narazie musze czekac. Mam nadzieje, ze w najblizszym tyg. Wszystko sie wyjasni i bede mogla sie pochwalic 🙂

Aga, a jak robisz te kotlety?nigdy nie jadlam kotletow z kaszy i jakos ciezko mi to sobie wyobrazic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry.

Jasmina na szczescie zdrowa. 🙂 Ja tez.

Aga ja robilam z kaszy bulgur, a ona do jeczmiennej jest dosc podobna.
Wanilia Przepis jest banalnie prosty i mysle, ze mozna go w dowolny sposob przeksztalcac. Ugotowalam piec garsci kaszy bulgur, dodalam dwa jajka (z jednym zdawalao mi sie bardzo sypkie), dodalam podsmazone pieczarki z cebula (ilosc kazdy moze zmieniac), tarty zolty ser, otreby gryczane , sol, pieprz, ziola prowansalskie i rozmaryn. Konsystencja jest dosc sypka, wiec na rozgrzany tluszcz trzeba klasc kotlety lyzka i formowac na patelni, porzadnie przesmazyc, zeby sie nie rozpadaly i przerzucic na druga strone.
Myslen ze dobre bylyby z platkami migdalow, albo jakas zielenina lub dodatkiem innych warzyw. Do tego buraczki, albko ogorek i wlasnie ciemny sos by sie przydal.... ale z ketchupem tez sa pycha.
A sos tak, bez miesa oczywiscie 🙃

Aga a Ty jak robisz?
Aniqa mam nadzieje, ze dobre wiesci wkrotce przyniesz 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
Hmmm, coq,przepis rzeczywiscie wydaje sie pyszny...chyba sprobuje, bo malzonowi napewno bedzie smakowalo, bo jak sa pieczarki to wszystko jest dla niego pyszne 😉 ma swieza pietruszka do srodka? Tak mi jakos od razu podpasowalo,zeby tam dorzucic


Moj M jadl...w towarzystwie kielbaski mergezy 😉 a za kasza on nie przpada, bo w ich kuchni tylki kuskus z kasz.
Zycze smacznego.

A u mnie siapi 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas piękne słońce 🙂 a mnie ogarnął len...... 🙂 😉 kotleciki z kaszy spoko spróbuję jak miną mi awersje do smażonego 😜 😉 ja dziś mam bigos od teściowej ale pewnie dla Misia i siebie zrobię kuskus z tunczykiem 🙂 uwielbiam 🙂

Wanilia zdrówka!!!

Aga super że Macius polubił doktola.....!!! 🙂 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wczoraj Jasmina od 15 do 18 chodzila bez pieluszki...na chodzenie w gatkach "tak jak mama" bardzo sie cieszy, ale nocnik juz ja tak nie bawi 😉 Dwa razy sie posiusiala i to chyba tak bez kontroli.

Wczeniej chcialam Was pytac co Wasze Maluchy pija i czy dajecie im kranowke? My wody butelkowanej nie kupujemy, wiec Jasmina od poczatku pije wode z kranu, tylko wczeniej pila przegotowana, ale moja siostra stwierdzila, ze lepiej surowa...no i faktycznie, w przedszkolu tutaj, dzieci niewiele starsze od Jasminy pija maja wode serwowana prosto z kranu.

Brzuszki jak sie czujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W Polsce nie odczuwalam marazmu forumowego, tu juz bardziej 😉

Co do wody to mnie kranowa przekonuje, pamietam jak u cioci moi kuzyni nigdy pic nie mogli wody z kranu, a my w domu wiecznie glowa pod kran 😉 w szczegolnosci w lazience woda super smakowala 🙃
Moja siostra pracuje w gdanskich wodociagach i teraz realizuja taki program zrodelkowy, zakladajac jakies krany w szkolnych stolowkach, zeby wlasnie dzieciarnia pila kranowke.
A woda butelkowana to podobno czesto kranowa wlasnie, wiec ja uznaje tylko jakies specjalne, wyskomineralizowane czy cos... 🙂

M uciekl do pracy. My po obiedzie, zaraz ruszamy na dwor, bo blekit dzis kusi. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jesteśmy choć ja jestem dopiero po drzemce a Misio jesZcze śpi 🙂 wczoraj spał 3,5 godziny ojjjj już dawno tak nie zaszalal 😉 brzuszki ....no u nas jak się wyśpię to super 🙂 na weekendzie łapię drzemki a w tygodniu chodzę w kimono z Miskiem o 21.... 🙂 mdłości mam wieczornez reguły więc kolacji nie jadam tylko idę spać....do lekarza idę w walentynki... 😉 do mojej starej pani doktor chociaż chciałam zmienić na innego o którym znam opinię koleżanek że jest super a sama się o tym w szpitalu przekonałam..ale do niego najwcześniej 20 miesiąc się czeka i to już dla mnie trochę późno bo to już 10 tydzień no a wiadomo do becikowego muszę iść przed 10 ....no a do mojej też już wcześniej nie dało rady ....nic najwyżej zmienię i pójdę do niego od drugiej wizyty..... Wcześniej sraczkowałam i z Misiem już w 6 byłam..ale wiem że wszystko jest dobrze i chciałam iść jak już będzie serduszko 😉 jestem poprostu szczęśliwa i PEŁNA optymizmu 🙂!! 😉 😉

W tygodniu jeszcze idę na beta hcg ale nigdy rano przed pracą nie mogę zdążyć..... 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marika 3,5 godziny? 🤔 Nie wiem czy moje dziecko kiedykolwiek tak zaszalalo!!! Nie wspominajac, ze drzemki to juz wypadek przy pracy. 😉

Zycze, zeby do polecanego lekarza udalo sie dostac, tak zebys czula sie zaopiekowana i dobrze prowadzona przez ciaze. 🙂

Wielokrotnie dzis tu zagladam, a tu taka posucha 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chyba sie z Kalina do lekarza wybiore 🥴 Mała sikała dzisiaj ok. 20 razy, często tylko po kilka kropelek. Wczoraj to samo. No i boję się, że cos z pęcherzem ma, bo normalne to przecież nie jest, żeby tak czesto sikać.
A dzisiaj mi dała popalić! Bosh, tylko mama i mama...ostatnio na malżona wogole uwagi nie zwraca 🤔
Ojjj, dziewczyny, jak ja licze, że tym razem wypali z ta praca, bo ciezko jest...malżon nie ma zadnych nowych zleceń, jest geodeta, ze wzgledu na te mrozy wszystko stoi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa a wszystko ląduje w nocniku??? Bo jesli nie to wydaje mi się że możesz jeszcze poczekać czasem może popuści ...i się przestraszy o co kaman przecież jej się jeszcze zapomni że nie ma pieluchy. . ...a za chwilę poprostu kończy...poobserwuj aalbo poprostu zanieś mocz do badania u nas to kosztuje bez skierowania 5 zł więc napewno taniej i zdrowiej niż pół dnia w przychodni.....jeszcze coś złapie....ja tam omijam jak się da 😉

Coq u nas jeszcze chyba nie było dnia bez drzemki 😉 a przedszkole u nas za rok 🙂 my nie ten rocznik.....więc się nie lapiemy..... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak, wszystko w nocniku - tzn. 1 raz dzisiaj bylo w majty, a pozostałe 20 do nocnika 😜 nie wiem, mam nadzieje, ze ze jest tak jak mowicie, ja tez tak wlasciwie mysle, tylko moja mama mnie dzisiaj nastraszyla, ze to nie jest normalne

Przedszkole najprawdopodobniej od wrzesnia. Chociaz nie wiem, czy sie nie wstrzymac jeszcze nawet rok, bo przeraza mnie wizja, ze zacznie sie chorowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...