Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
padam na pysk...u lekarza bylam dzisiaj, w kolejce stałam od 8.30 do 13...masakra jednym słowem
Zołądek mnie boli - caly ranek nic nie jadłam bo min. pobieranie krwi mialam i dopiero jak po 13 wpadłam do mojej mamy to wciagnełam kawałek łososia wędzonego, 2 placki ziemniaczane i nalesnika ☺️ a po 2 godz. moj zoladek sie zbuntował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Meliska jak zdrowotnie u Was? U nas tylko ja zdrowa jestem, M na lopatki rozlozony, Werka zagilana zasnela o 18 w hustawce a Hubi zagilany odwrotnie, spac nie chce 😉 co do upominania Werki to nie moge przeciez ganic jej za cos co Hubert tez robi i nie ma reakcji. To by byli nie fair i wole poprostu poczekac, mysle ze jej przejdzie..
Coq spacerowanie z kotkiem jest urocze 🙂 Weronika nie ma sentymentu do pluszakow
Aniqa gratuluje ogromnych sukcesow pieluszkowych 🙂
Aaagaa serce sie kraje na mysl o Waszej kolejnej operacji...Ale przetrwacie, liczy sie cel 😘
Marika mnie sie tez wydaje ze Weronika ma platfusa bo buty wykoslawia. Musze sie za to zabrac
Asia???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa masakra, tyle godzin? Co to za lekarz byl? Czyzby medycyna pracy?
Coq tyle razy pisalas ze Jasminka malo potrafi a zaraz nas zaskoczy gadaniem w dwoc jezykach 🙂
Dziewczyny bylam u brafiterki, przymierzylysmy z 20 stanikow i znalazlysmy ten idealny 😁 i jeeszcze mi powiedziala ze jak skoncze karmic to mi dobierze stanik korekcyjny, do tego krem i cwiczenia i cycki za rok bede miala jak funkiel nowki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej

Zlokalizowałam dobrych ortopedow.....2 i co na NFZ jeden na maj drugi na sierpień.....spoko nie????

Więc 12 maja idziemy 😉 ok my mamy platfusa ale jak są jakieś ważniejsze sprawy to co ...tylko "prywatka" zostaje......chore..chore.....!!!!!
Jednego znalazłam na koniec lutego ale opinie w necie......mówią same za siebie ...szkoda iść...... 😮!!!!!
Odebrałam badania beta mówi ze 7,8 tydzień co zgadza się bo w czwartek skończyłam 7 a zaczęłam 8 😉 więc super 🙂 ogólnie wszystko dobrze WR,HBS Ag, tokxo, glukoza ( pewnie nawet nie pamiętacie co jest co 😉 też już nie pamiętałam 🙂 😉) tylko w moczu ciala ketonowe co jak zaczęłam czytać że przy cukrzycy są.....ale u mnie wszystko inne cukry,białka i glukoza lux....więc wyczytałam że przy anoreksji i przy głodzeniu są .....anereksja to napewno nie u mnie hahaaaa i głodzić to też nie ja 😉 może tylko całkiem brak kolacji....bo mi niedobrze wieczór.... Zobaczę co powie pani doktor no i zwiększam węglowodany...podobno ma pomóc.....

To tyle co u nas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia no co z Tobą????

Agaa już o Was myślę....o operacji więc mocno kciuki za naszego bohatera rozgrzewam do trzymania....ile po operacji macie siedzieć w szpitalu ...no i jak to ma wszystko wyglądać???
😘 😘

Coq no to.szalejesz z tymi językami 🙂 z tego co wiem od siostry to jednak bajki działają cuda syn co chętnie je oglądał a ma 5 lat bez oporu smiga elegancko po angielsku a młoda 3 letnia nie lubiaca bajek dużo gorzej..... On nawet w jej wieku sobie już przyzwoicie radził 🙂 i fakt więcej zaczął od razu mówić po angielsku jak już z mową ruszył na całego.....bo bo dopiero ok 2,5 się rozgadał...choć u nich w domu polski

Yasminka słodko na ulicach wygląda z kotkiem 🙂

Wanilia zdrówka dla dzieciaków!!!!!! No i dla m 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia, naprawde uwazasz, ze jakbys Werce powiedziala, ze Hubert jest jeszcze malutki, a ona juz duza dziewczynka i przeciez umie juz sama ladnie jesc, to byloby cos zlego? Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze to dziala...Kala ma rocznego kuzyna i jak czasami u nich jestesmy to ona zaczyna sie zachowywqc jak on, to jej wtedy mowie, ze Tymus jest jeszcze malutki, a ona jest przeciez duza dziewczynka i wie ze cos tam( w zaleznosci od przypadku). Potem dolozenie zdania, ze jak sie zachowuje tak, a nie inaczej , to wtedy mama jest z niej dumna - dziala cuda 😉 mi sie wydaje, ze to nic zlego uswiadamianie dziecku, ze kazdy jest stqrsze i pewnych rzeczy nie wolno mu juz robic....takie jest moje zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
Wanilia, naprawde uwazasz, ze jakbys Werce powiedziala, ze Hubert jest jeszcze malutki, a ona juz duza dziewczynka i przeciez umie juz sama ladnie jesc, to byloby cos zlego? Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze to dziala...Kala ma rocznego kuzyna i jak czasami u nich jestesmy to ona zaczyna sie zachowywqc jak on, to jej wtedy mowie, ze Tymus jest jeszcze malutki, a ona jest przeciez duza dziewczynka i wie ze cos tam( w zaleznosci od przypadku). Potem dolozenie zdania, ze jak sie zachowuje tak, a nie inaczej , to wtedy mama jest z niej dumna - dziala cuda 😉 mi sie wydaje, ze to nic zlego uswiadamianie dziecku, ze kazdy jest stqrsze i pewnych rzeczy nie wolno mu juz robic....takie jest moje zdanie

Aniqa tyle że rocznym kuzynem zajmuje się jego mama a Hubertem zajmuję się ja, czyli mama Weroniki. Kalina może "małpować" kuzyna ale podlożem nie jest tu zazdrośc, co innego u nas. Weronika widzi jak się cieszę że Hubert zaczyna balansować w pozycji do raczkowania i co robi? Naśladuje. Hubert mówi mamamamama i babababa ku uciesze rodziców więc werka też chodzi i babababa. I co mam jej powiedzieć że jest na to za duża? Dlaczego ona ma jeść sama skoro z Hubertem mama siedzi i podaje mu jedzenie lyżeczką? Spojrz na to z perspektywy dwulatka. Dwuletnia dziewczynka wcale nie jest tak duża jak może się nam wydawać, oczywiście że staram się nakłaniać Weronikę do utzrymywania samodzielności ale na pewno nie w oparciu o argument Hubert jest mały a Ty duża. Ok, trochę mi się uwsteczni ale z pewnością minie jej a przynajmniej nie będzie miała poczucia ze jest traktowana niesprawiedliwie bo jak Hubert pluje przy jedzeniu to mama nic nie mowi a jak ona pluje to dostaje po głowie. Mówię że podoba mi się jak je ładnie sama, że nie podoba mi się plucie ale tylko tyle. Może i źle robię ale bardziej niż zaplutej podłogi boję się że rozbudze w dzieciach zazdrość i poczucie krzywdy. No i obiecałam sobie że NIGDY nie użyję argumentu "jestes starsza więc powinnaś...." Poki co udało mi się chociaż czasem samo ciśnie się na język. Wieczorami rozmawiamy z M i ustalamy wspólną strategię no i postanowiliśmy nie "piłować" Weroniki ale oczywiście chwalimy za "pożądane zachowania"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję 😘

Wasze wsparcie jest naprawdę bardzo ważne, bo każdy taki odruch życzliwości sprawia, że jestem twardsza. A wiem, że muszę być twarda boMaciek wyczuje wszystko... ale jak myślę że mi go zabiorą to aż mi się serce kraja...

A on mówi dzisiaj rano do nas w łóżku "kochana mama i kochany tata" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wrocilysmy niedawno ze spaceru. Ponad godzine w deszczu 🙃 Kiedy wychodzilysmy cos niesmialo kropilo, potem coraz bardziej, ale coz bylo robic, z cukru nie jestesmy i w domu nudy wiec tak szlysmy. Jasmina troche na kokucie pojezdzila, a potem poszlysmy gonic golebie... wtedy kiedy zaczynal juz padac drobny choc rzesity deszcz... kiedy juz dobre pol godziny za nimi biegala, zaliczajac dwa upadki niemalze lalo juz na nas, wiec zarzadzilam odwrot 🙃 Oczywiscie wracalysmy spacerkiem, jakby swiecilo piekne skonce 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Dziewczyny bylam u brafiterki, przymierzylysmy z 20 stanikow i znalazlysmy ten idealny 😁 i jeeszcze mi powiedziala ze jak skoncze karmic to mi dobierze stanik korekcyjny, do tego krem i cwiczenia i cycki za rok bede miala jak funkiel nowki 😁


Waw, niezle sie wzielas za klate 😉
U mnie piersi coraz mniej, kiedys z powodzeniem nosilam miseczke C, teraz B, ale wiele fasonow i w tym rozmiarze za duze 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Coq tyle razy pisalas ze Jasminka malo potrafi a zaraz nas zaskoczy gadaniem w dwoc jezykach 🙂


Ale to bedzie naturalna kolej rzeczy dziecka wychowanego w innym kraju, ktorego rodzice w dodatku mowia w roznych jezykach.
Pisalam ostatnio do kolezanki z Paryza i jej syn niewiele mlodszy od Jasminy porownywalnie rozwija mowe w obu jezykach, z lekka przewaga polskiego. U nas jest znaczna przewaga polskiego, a w francuski w zaniku 😉 Z tym, ze jej partner jest Francuzem.
A ja postawilam sobie za cel zadbac o francuski, bo chce ulatwic Jasminie start w przedszkolu, choc wiem, ze dziecko nie znajace jezyka w ogole tez sobie moze swietnie poradzic.
A z tym "nieumieniem", to chyba nie chcialam, zeby to mialo taki wydzwiek, ze Jasmina nic nie potrafi 🤔 Ale Wasze dzieci czesto mnie zaskakiwaly, zwlaszcza jakims zachowaniem, odbiorem swiata itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
hej

Zlokalizowałam dobrych ortopedow.....2 i co na NFZ jeden na maj drugi na sierpień.....spoko nie????

Więc 12 maja idziemy 😉 ok my mamy platfusa ale jak są jakieś ważniejsze sprawy to co ...tylko "prywatka" zostaje......chore..chore.....!!!!!
Jednego znalazłam na koniec lutego ale opinie w necie......mówią same za siebie ...szkoda iść...... 😮!!!!!
Odebrałam badania beta mówi ze 7,8 tydzień co zgadza się bo w czwartek skończyłam 7 a zaczęłam 8 😉 więc super 🙂 ogólnie wszystko dobrze WR,HBS Ag, tokxo, glukoza ( pewnie nawet nie pamiętacie co jest co 😉 też już nie pamiętałam 🙂 😉) tylko w moczu ciala ketonowe co jak zaczęłam czytać że przy cukrzycy są.....ale u mnie wszystko inne cukry,białka i glukoza lux....więc wyczytałam że przy anoreksji i przy głodzeniu są .....anereksja to napewno nie u mnie hahaaaa i głodzić to też nie ja 😉 może tylko całkiem brak kolacji....bo mi niedobrze wieczór.... Zobaczę co powie pani doktor no i zwiększam węglowodany...podobno ma pomóc.....

To tyle co u nas 🙂


Niezle z tymi terminami 🤢
Przyznam szczerze, ze mialabym problem, zeby rozszyfrowac skroty, ale super, ze wszystko ok. 🙂 A ciala ketonowe mam nadzieje, ze odpuszcza!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia a co u Was taki pogrom? 🤢 Mam nadzieje, ze wszyscy szybko wroca do formy!!!
A pluszaki... Jasmina tez nie ma do nich sentymentu 😉 Tylko Tygrysek...a kot, to przez siostrzenca, ktory raz przywiozl ze soba swoja maskote i Jasmina ku jego rozpaczy non stop go kradla 😎 Siostra postanowila wtedy kupic jej Filemona i Bonifacego, ale tylko ten pierwszy znalazl sie w magazynie.
W nocy potrafi sie Jasmina obudzic i pytac o Kocie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nawet nie wiem jak bym zachowala sie w sytuacji Wanilii, gdzie starsze dziecko malpuje mlodsze... Ale dla mnie nie ukrywam, jest to jeden z minusow posiadania dzieci w malym odstepie wiekowym, przynajmniej wydaje mi sie, ze starszemu dziecku latwo wytlumaczyc, ze nie tak sie zachowuje, jesli w ogole wpadnie na pomysl nasladowania pewnych czynnosci.
Chyba na jedno przymykalabym oko, a na drugie bym nie pozwala, tzn. staralabym sie wypersfadowac... bo nie ukrywam, ze prawdopodobnie plucie wyprowadziloby mnie dosc szybko z rownowagi.
I chyba przychyle sie troche do zdania Aniqi, ze takie dziecko jest w stanie zauwazyc roznice miedzy swoim mlodszym rodzenstwem, a soba. I nie chodzi o to, zeby dziecko odbieralo uwagi na zasadzie " jestes starszy to...", tylko pewne zachowania dwuletniemu dziecku nie przystoja i rodzicow bardziej cieszy kiedy np. dziecko mowi tak jak oni, a nie jak mlodszy brat czy siostra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
Coq spamuje 😜
Wyprawilam dzisiaj malzona z Kalina na spacer, bo chcilam spokojnie posprzatac, a wrocili cali od gliny 🤢 Kalina cala do prania.


😜

Moj M nieugiety, zawsze znajdzie wytlumaczenie lub "wytlumaczenie", by na spacer nie isc. Ostatnio byl z nami w marcu tamtego roku na spacerze....nawet nie komentuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
samochodowe akrobacje. A matke krew zalewa jak to widzi 😲[URL=https://imageshack.com/i/mvt8ytj][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/823/t8yt.jpg[/IMG][/URL]

uperdzielona grzyweczka 😉
[URL=https://imageshack.com/i/npdre4j][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/853/dre4.jpg[/IMG][/URL]

i tył. dalej sie kreci 😠
[URL=https://imageshack.com/i/nagctmj][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/838/gctm.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...