Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Wlasnie wytargalam worek z rzeczami od 6-9 miesiecy po moim starszym synku, bo niektore rzeczy od 3-6 juz sa w sam raz, a chce zobaczyc czy nie beda dobre te troche wieksz, a no i tez mogly mi sie w nich jakies male zapodziac 🙂 nie szkodzi sprawdzic, bo te sprane rzeczy przewaznie wypadaja mniejsze 🙂 glownie chodzi mi o rzeczy wyjsciowe, bo bodziaki i spiochy sa ok 🙂

A ja nie mam maty dla malego tylko kolorowy kocyk, ktory klade na miekkim dywanie i sie na tym bawimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
chloe napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Meliska tak patrze na zdjecie Julki jak sobie brzuszkuje i musze wam pogratulowac!! 😆

Coq jeszcze macie czas, nam sie wlasnie neurolog i rehabilitant przyczepili ze glwke zbyt ladnie juz podnosi Julek jak na swoj wiek. wiec wszystko w swoim czasie.

😮 😮 😮
Dlaczego? Moja skubana od początku z podnoszeniem nie miała problemów... to teraz mnie Chloe zaniepokoiłaś 🤔
Tu ma miesiąc i 3 dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dorianna napisał(a):
Moje chlopaki spia juz od 2 i pol godziny, az mi sie wydaje ze mam za duzo czasu, ale to pewnie niedlugo sie skonczy jak sie obudza... 😉 A ja zamias sie z nimy drzemnac to siedze na mamusiach i sie pierdolami innymi zajmuje hehe 😁

Dorianna zadroszcze, moja dziś wcale nie chce spać 😮 Nawet na spacerze ponad godzinę świat ogladała. W końcu wyjełam ją z wozka żeby mogla lepiej widziec i tak szłysmy z 15 minut (wózek łokciem pchałam 😉 ) A pogoda PIĘKNA poprostu.
Chloe ja matę od znajomych dostałam, nie wiem co to, rewelacji nie ma ale nie czuję potrzeby kupowania lepszej.
Umówiłam młodą na szczepienie : środa 12.20, brrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):


A ja mam takie pytanie do Was:
jakie macie maty edukacyjne????


mamy takie 2 z odzysku
TAF TOYS


MOTHERCARE
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/848/sam1533f.jpg/][IMG]http://img848.imageshack.us/img848/677/sam1533f.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

A wczoraj mieliśmy okazję przetestować TINY LOVE pełen wypas, ale miałam wrażenie, że to wszystko tak nisko nad dzieckiem wisi, może dlatego, że u nas wisi wyżej 🤔


Morał... wszystkie pełnią swoją funkcję, zależy ile kasy chcesz przeznaczyć, możesz coś używanego na Allegro oblukać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, odebralam dzisiaj moje wyniki...no i nie za wesoło...zajebista nadczynność tarczycy wróciła (takiej jescze nie mialam) i pogorszyly sie wyniki z watroby ( Aspat i alat 4 ktornie podwyższone, fosfataza 5-krotnie podwyższona) 😞 😞 no i lipa, jutro do endokrynologa ide, a środe z wynikami watroby do rodzinnego. Ehhh, zawsze coś....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
chloe napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Meliska tak patrze na zdjecie Julki jak sobie brzuszkuje i musze wam pogratulowac!! 😆

Coq jeszcze macie czas, nam sie wlasnie neurolog i rehabilitant przyczepili ze glwke zbyt ladnie juz podnosi Julek jak na swoj wiek. wiec wszystko w swoim czasie.

😮 😮 😮
Dlaczego? Moja skubana od początku z podnoszeniem nie miała problemów... to teraz mnie Chloe zaniepokoiłaś 🤔
Tu ma miesiąc i 3 dni

wiesz moze nie zawsze tak jest ze samo podnoszenie glowy na zbyt dlugi czas to juz zly objaw. ale u naszego maluszka tak stwierdzili. pokazali mi tez 2 szczegoly:
1. jak lez na brzuszku i zadziera glowe do gory to na pleckach robi mu sie taka faldka - to znaczy ze za mocno unosi glowe
2. jak unosi glowe to robia mu sie marszczki na czole i az podnosi brwi - to drugi zly objaw

no i ogolnie powinien trzymac glowe pare sekund a on trzyma i trzyma 😉

hehe, w kazdym razie nawet jakby u Was tez tak bylo to nic groznego, to znaczy ze prostowniki sa silniejsze niz zginacze, no i nad tym pracujemy, bo gdybysmy zaniedbali to jakas wada posawy moglaby sie przyplatac pozniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
meliska napisał(a):
chloe napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Meliska tak patrze na zdjecie Julki jak sobie brzuszkuje i musze wam pogratulowac!! 😆

Coq jeszcze macie czas, nam sie wlasnie neurolog i rehabilitant przyczepili ze glwke zbyt ladnie juz podnosi Julek jak na swoj wiek. wiec wszystko w swoim czasie.

😮 😮 😮
Dlaczego? Moja skubana od początku z podnoszeniem nie miała problemów... to teraz mnie Chloe zaniepokoiłaś 🤔
Tu ma miesiąc i 3 dni

wiesz moze nie zawsze tak jest ze samo podnoszenie glowy na zbyt dlugi czas to juz zly objaw. ale u naszego maluszka tak stwierdzili. pokazali mi tez 2 szczegoly:
1. jak lez na brzuszku i zadziera glowe do gory to na pleckach robi mu sie taka faldka - to znaczy ze za mocno unosi glowe
2. jak unosi glowe to robia mu sie marszczki na czole i az podnosi brwi - to drugi zly objaw

no i ogolnie powinien trzymac glowe pare sekund a on trzyma i trzyma 😉

hehe, w kazdym razie nawet jakby u Was tez tak bylo to nic groznego, to znaczy ze prostowniki sa silniejsze niz zginacze, no i nad tym pracujemy, bo gdybysmy zaniedbali to jakas wada posawy moglaby sie przyplatac pozniej.

u mnie jest to samo i nikt nie powiedzial, ze to zle. On wogole nie chce klasc glowy na dol jak lezy na brzuszku, to co, ja sie tym nie martwie, bo pierwszy syn tak samo mial i nic mu nie jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
wlasnie czytam na forch, przy nadczynnosci tarczycy bede musiala najprawdopodobniej odstawic kaline od piersi....ja pierdole, nie chce tego!!!!!!!

Kurcze to faktycznie lipa....Pewnie że nie chcesz przestawać karmić ale Twoje zdrowie jest tak samo ważne jak zdrowie Kalinki. A z rozpaczą poczekaj jeszcze chwilę aż sięlekarz wypowie - trzymam kciuki!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny jak zwykle powstawiałyście super zdjęcia 🙂 Naprawde uwielbiam patrzec na fotki naszych dzieciaczków 🤪
Moja gwiazda bije rekord w niespaniu - zajechać chce mamusię 😜 Wyszłyśmy na drugi spacer i po 45 minutach wreszcie usnęła - na 30 min 🤪 Ale zanim wróciłyśmy do domu slepka znów wygladały z gondolki na świat 😉 Teraz gada do karuzelki a ja idę szykować kąpiel. Bo czuję że niedługo ktoś tu padnie jak kawka - ciekawe kto????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
wlasnie czytam na forch, przy nadczynnosci tarczycy bede musiala najprawdopodobniej odstawic kaline od piersi....ja pierdole, nie chce tego!!!!!!!

no szkoda, że wyniki kiepskie... a z tym karmieniem to się nie nakręcaj, zaczekaj do wizyty u lekarza i wtedy wszystko będzie jasne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa mowisz ze czytasz fora a czytalas to:
"Przemijająca tyreotoksykoza poporodowa - Jest to rodzaj czasowej nadczynności tarczycy, mogącej wystąpić u kobiet, które niedawno urodziły dziecko. Pojawia się ona do dwunastu tygodni po porodzie, a jej objawy są zwykle dość łagodne i mogą zostać wyleczone po zastosowaniu krótkiej terapii betablokerami. Przy następnych ciążach tyreotoksykoza może się jednak pojawić ponownie."
link
mam 5-miesięczne dziecko karmione wyłącznie piersią. Niedawno
zdiagnozowano u mnie poporodowe zapalenie tarczycy objawiające się
nadczynnością. Lekarz endokrynolog przepisał mi Thyrozol (tiamazol) w ilości
5mg/dobę. Zapewnił mnie, że taka ilość nie ma prawa przeniknąć do pokarmu i
zaszkodzić dziecku.
link
Zdiagnozowana niedoczynnosc tarczycy (tsh na poziomie 25), leczona, ładnie wyrównywana w czasie ciązy. Po porodzie powrot do dawki hormonów sprzed ciazy - euthyrox125. Kontrolne badanie po 4 tygodniach - tsh 0,02, zalecenie euthyrox100, co drugi dzien 62,5. Kontrolne badanie po kolejnych 4 tygodniach - tsh 0,035, zalecenie euthyrox75. Akurat zaczynam brac od jutra. Jak sama widzisz mam teraz problemy z wyrównaniem poziomu hormonów tarczycy i CAŁY CZAS KARMiE PIERSIA. Lekarka nie zabrania, wrecz nakazuje karmic piersia, chociaz minimalna dawka hormonów do mleka sie przedostaje. A pytałam jej chyba z dziesiec razy Smile Lekarka tez nic nie mowiła o badaniu synka.
link

widzisz sloneczko moze bedzie dobrze... nie nakrecaj sie narazie bo internet powoduje ze martwimy sie bez sensu na zapas... jak poczytasz objawy chorob niektorych to u zdrowego czlowieka mozna tez takie objawy znaleźć... wierze w to ze tak dobiorą leki ze ty wyzdrowiejesz a mala dalej bedzie cycusiac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
Aniqa mowisz ze czytasz fora a czytalas to:
"Przemijająca tyreotoksykoza poporodowa - Jest to rodzaj czasowej nadczynności tarczycy, mogącej wystąpić u kobiet, które niedawno urodziły dziecko. Pojawia się ona do dwunastu tygodni po porodzie, a jej objawy są zwykle dość łagodne i mogą zostać wyleczone po zastosowaniu krótkiej terapii betablokerami. Przy następnych ciążach tyreotoksykoza może się jednak pojawić ponownie."
link
mam 5-miesięczne dziecko karmione wyłącznie piersią. Niedawno
zdiagnozowano u mnie poporodowe zapalenie tarczycy objawiające się
nadczynnością. Lekarz endokrynolog przepisał mi Thyrozol (tiamazol) w ilości
5mg/dobę. Zapewnił mnie, że taka ilość nie ma prawa przeniknąć do pokarmu i
zaszkodzić dziecku.
link
Zdiagnozowana niedoczynnosc tarczycy (tsh na poziomie 25), leczona, ładnie wyrównywana w czasie ciązy. Po porodzie powrot do dawki hormonów sprzed ciazy - euthyrox125. Kontrolne badanie po 4 tygodniach - tsh 0,02, zalecenie euthyrox100, co drugi dzien 62,5. Kontrolne badanie po kolejnych 4 tygodniach - tsh 0,035, zalecenie euthyrox75. Akurat zaczynam brac od jutra. Jak sama widzisz mam teraz problemy z wyrównaniem poziomu hormonów tarczycy i CAŁY CZAS KARMiE PIERSIA. Lekarka nie zabrania, wrecz nakazuje karmic piersia, chociaz minimalna dawka hormonów do mleka sie przedostaje. A pytałam jej chyba z dziesiec razy Smile Lekarka tez nic nie mowiła o badaniu synka.
link

widzisz sloneczko moze bedzie dobrze... nie nakrecaj sie narazie bo internet powoduje ze martwimy sie bez sensu na zapas... jak poczytasz objawy chorob niektorych to u zdrowego czlowieka mozna tez takie objawy znaleźć... wierze w to ze tak dobiorą leki ze ty wyzdrowiejesz a mala dalej bedzie cycusiac 🙂

czyli jest nadzieja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieki dziewczyny, jesteście kochane. Chyba lubie uprawiac czarnowidztwo, bo wszystko widze w złych barwach...wiecie, tak sie zafiksowalam na karmieniu piersia, ze dawanie butli to dla mnie koniec świata...nie wiem dlaczeo tak jest, masa kobiet karmi butla i dzieciaczki sa zdrowe, ale nie potrafilabym sie z tym pogodzic. to chyba dlatego, ze kalina przez pierwsze dwa tyg. nie chciala ssac,bardzo walczylam, aby w końcu zaczela i sie udało. dlatego nie chce tego teraz stracic ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane my dziś na spacerku byliśmy mały pospał z 1,5 godziny także fajnie!!! potem u koleżanki posiedzieliśmy i zeżarłam pączka mufinkę i ciasteczka z dżemem!!! Do tego kawusia!!! Potem do domku i posiedzieliśmy z małym pogadaliśmy i kąpiel!!! Ostatnio kąpiel kończy się MEGA płaczem jak tylko małemu myjemy głowę to on wyje w niebo głosy a dopiero uspokaja się przy cycku!!! MA któraś z was tak???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coq Bambina odziedziczyła po Was późne chodzenie spać 😁 a ja wstaję o 6.30 - to dla mnie rano, bo tak budzi się Maciek, co prawda on zje, chwile pogada, przebiorę go i znowu idzie spać, ale ja już na nogach jestem 😉 a Twoja Yasminka piękna 😁

Meliska pięknie Juleczka główkę podnosi 🙂 🙂 🙂 a zdjęcia z "wycieczki" rewelacyjneeee!!! 🙂

Agami u mnie w domu też mamy 21 stopni teraz, a Maciek ubrany jest w body (długi lub krótki rękaw) plus jakaś koszulka 🙂 a jak śpi to też go przykrywam. bo ja sama jak zdarzyło mi się w dzień ucinać drzemkę to nawet jak w domu ciepło było to nie lubię bez przykrycia 😉

Candyns super, że znowu się pojawiłaś 🙂 i jaki Karolek już duży chłopak 😁

Chloe ja też często swoje pranie wstawiam razem z Maćkowym 😜 a co do spodni to też teraz ma jedne na 2 dni 😜 i trochę mnie przestraszyłaś z tym podnoszeniem główki, bo Maciek od samego początku nie miał z tym problemów, i on czasem jak podniesie głowę to trzyma ją i rozgląda się wokół 🤪

Aniqa 😘 😘 😘

Pammat trzymam kciuki za Twojego Mateusza, a Ty trzymaj się ciepło 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Holi moja tylko przy pierwszych kapielach plakala przy myciu główki, teraz jej to nie rusza 🙂
Padam na pysk, Weronika oczywiście nadal nie spi chociaż od godziny prawie w łóżeczku...Czekam aż zaśnie bo muszę jeszcze z psem wyskoczuć na megaszybkie slku. Strasznie mnie stresuje że zostawię małą SAMĄ w domu. Niby to tylko 5 min i bedzie spała ale jednak. Moja mama mówiła że jak moja siostra była malutka to tez ją musiała zostawiać żeby wystać mięso w kolejce. Masakra, stała tam po 2-3h i tylko co jakis czas biegła sprawdzic czy wszystko ok. A ja mam mimo wszystko stresa. Ale nie ma innego wyjścia, ech....Na poranne siku spakuję młodą w chuste i wyjdziemy wszystkie trzy 🙂 I tu nan pytanie do mam chustowych: w jakiej pozycji nosicie dzieci poubierane wyjściowo? Bo moja w kombinezonie całkiem duża jest 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas dzień dzisiaj minął szybko, byliśmy na spacerku, oczywiście Maciek cały czas spał 🙂 dzisiaj w ogóle sporo w dzień spał, aż dziwne. wieczorem trochę pomarudził, ale przed samą kąpielą pół godziny leżał na kocu i gadał 🙃 ja zaraz zabieram się za zrobienie czegoś na kolację

poza tym cały czas próbuję ustalić wystrój w domu... jaki kolor podłóg w którym pokoju. muszę już się zdecydować jakie schody, jaki kolor... a mi podoba się kilka wzorów. za dużo do myślenia 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...