Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dorianna napisał(a):
Witam, u nas tez pogoda deszczowa i oprocz zakupow nigdzie juz nie wychodze 😉

Hehe aaagaaa to Macius zlitowal sie i dal ci probke moczu 😁 Ja jak zakladam woreczk to potem ubieram pampersa, ale troche wyzej na brzuch, bo tez mu sie czasem wylewa i za jakis czas zagladam czy juz cos zrobil, a zdazylo mi sie i obestrac worecze, lae jak nic nie dotykalo do srodka to bylo oki, najgorzej jest lapac na posiew, bo wtedy nie mozna zakladc woreczka, tylko trzeba czekac az sam zacznie sikac i wtedy bezposrednio do kubeczka 😁 ale to juz jest trudniejsza sprawa 🙂

asiadudzika po lekach ma mu sie tam cos obkurczyc i ma lepiej siusiac co spowoduje czestrze oddawanie moczu i zmniejszenie pecherza, bo on ma slabe cisnienie moczu, przez ten refluks i sie nie wysikuje do konca i rozciaga mu sie pecherz jak ma przepelniony, a jak to nic nie da to lekarz powiedzial, ze bede musiala go cewnikowac sama 😮

Doriana, kalina tez w nocu nie sika, jak sie budzi pierwszy raz o 6 rano i zmieniam jej pampers to on jest lekki i praktycznie suchy. dopiero kolejna zmiana ok 9 to ten jest przepelniony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
dorianna napisał(a):
Witam, u nas tez pogoda deszczowa i oprocz zakupow nigdzie juz nie wychodze 😉

Hehe aaagaaa to Macius zlitowal sie i dal ci probke moczu 😁 Ja jak zakladam woreczk to potem ubieram pampersa, ale troche wyzej na brzuch, bo tez mu sie czasem wylewa i za jakis czas zagladam czy juz cos zrobil, a zdazylo mi sie i obestrac worecze, lae jak nic nie dotykalo do srodka to bylo oki, najgorzej jest lapac na posiew, bo wtedy nie mozna zakladc woreczka, tylko trzeba czekac az sam zacznie sikac i wtedy bezposrednio do kubeczka 😁 ale to juz jest trudniejsza sprawa 🙂

asiadudzika po lekach ma mu sie tam cos obkurczyc i ma lepiej siusiac co spowoduje czestrze oddawanie moczu i zmniejszenie pecherza, bo on ma slabe cisnienie moczu, przez ten refluks i sie nie wysikuje do konca i rozciaga mu sie pecherz jak ma przepelniony, a jak to nic nie da to lekarz powiedzial, ze bede musiala go cewnikowac sama 😮

Doriana, kalina tez w nocu nie sika, jak sie budzi pierwszy raz o 6 rano i zmieniam jej pampers to on jest lekki i praktycznie suchy. dopiero kolejna zmiana ok 9 to ten jest przepelniony

U mnie to samo, nawet przestałam w nocy zmieniać pieluchę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
dorianna napisał(a):
Witam, u nas tez pogoda deszczowa i oprocz zakupow nigdzie juz nie wychodze 😉

Hehe aaagaaa to Macius zlitowal sie i dal ci probke moczu 😁 Ja jak zakladam woreczk to potem ubieram pampersa, ale troche wyzej na brzuch, bo tez mu sie czasem wylewa i za jakis czas zagladam czy juz cos zrobil, a zdazylo mi sie i obestrac worecze, lae jak nic nie dotykalo do srodka to bylo oki, najgorzej jest lapac na posiew, bo wtedy nie mozna zakladc woreczka, tylko trzeba czekac az sam zacznie sikac i wtedy bezposrednio do kubeczka 😁 ale to juz jest trudniejsza sprawa 🙂

asiadudzika po lekach ma mu sie tam cos obkurczyc i ma lepiej siusiac co spowoduje czestrze oddawanie moczu i zmniejszenie pecherza, bo on ma slabe cisnienie moczu, przez ten refluks i sie nie wysikuje do konca i rozciaga mu sie pecherz jak ma przepelniony, a jak to nic nie da to lekarz powiedzial, ze bede musiala go cewnikowac sama 😮

Doriana, kalina tez w nocu nie sika, jak sie budzi pierwszy raz o 6 rano i zmieniam jej pampers to on jest lekki i praktycznie suchy. dopiero kolejna zmiana ok 9 to ten jest przepelniony

U mnie to samo, nawet przestałam w nocy zmieniać pieluchę


i u mnie coraz częściej tak suchawo w nocy 🙂 ale zawsze wkładam paluszka i dziś trafiłam że była kupka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
wanilia napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
dorianna napisał(a):
Witam, u nas tez pogoda deszczowa i oprocz zakupow nigdzie juz nie wychodze 😉

Hehe aaagaaa to Macius zlitowal sie i dal ci probke moczu 😁 Ja jak zakladam woreczk to potem ubieram pampersa, ale troche wyzej na brzuch, bo tez mu sie czasem wylewa i za jakis czas zagladam czy juz cos zrobil, a zdazylo mi sie i obestrac worecze, lae jak nic nie dotykalo do srodka to bylo oki, najgorzej jest lapac na posiew, bo wtedy nie mozna zakladc woreczka, tylko trzeba czekac az sam zacznie sikac i wtedy bezposrednio do kubeczka 😁 ale to juz jest trudniejsza sprawa 🙂

asiadudzika po lekach ma mu sie tam cos obkurczyc i ma lepiej siusiac co spowoduje czestrze oddawanie moczu i zmniejszenie pecherza, bo on ma slabe cisnienie moczu, przez ten refluks i sie nie wysikuje do konca i rozciaga mu sie pecherz jak ma przepelniony, a jak to nic nie da to lekarz powiedzial, ze bede musiala go cewnikowac sama 😮

Doriana, kalina tez w nocu nie sika, jak sie budzi pierwszy raz o 6 rano i zmieniam jej pampers to on jest lekki i praktycznie suchy. dopiero kolejna zmiana ok 9 to ten jest przepelniony

U mnie to samo, nawet przestałam w nocy zmieniać pieluchę


i u mnie coraz częściej tak suchawo w nocy 🙂 ale zawsze wkładam paluszka i dziś trafiłam że była kupka 😜

haha, mozna się strasznie oszukać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laseczki 🙂

ja dzisiaj byłam z Maćkiem i mamą na zakupach, kupiłam sobie marynarkę taką w kolorze pomarańczowo-rudym 🙂 i mężowi koszulę.

poza tym Maćka dzisiaj chyba coś boli, coś go gips obciera przy udzie... bo ma czerwone i to może go boleć, bo co trochę płacze... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiadudzika napisał(a):
aga biedny Maciulek 😞 posmaruj mu sudocremem albo czymś na odpareznia to miejsce otaria.ale chyba nie muszę Ci mówic po takim czasie co Maciek miał gips to już wiesz...


nie mogę mu Asiu tego niczym posmarować bo to jest przy samym gipsie. a jak wata od gipsu złapie coś to przesuwa się to dalej i wtedy to dopiero tworzy się odparzenie...
odgięłam mu trochę w tym miejscu gips i tyle co mogę zrobić...
aaa, jeszcze ma siniaczka małego w zgięciu ręki po pobieraniu krwi... to też może go boleć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiadudzika napisał(a):
Coq wyleciało mi z głowy co tam napisałam ale chodziło o - łazić na łajzy.co w naszym jezyku potocznym (zapewne nie tylko w moim) oznacza chodzić na chałupki,na kawkę do sąsiada, lumfrować 🙂 po prostu odwiedzać kogoś 🙂


hahaha 😁 smiesznie! Nie znalam tego, ale fajnie sie nauczyc. U mnie nawet lumfrowac sie nie mowi, najwyzej lofrowac 😜

Wanilia no wiadomo co bedzie robic 😁 choc czasami dzieci zaskakuja.

Widze, ze pogoda pod psem u Was, u mnie pieknie, a ja jeszcze na spacrze nie bylam. Pizama nadal rzadzi ☺️

A mnie tam jakos sie nie spieszy to papek. Mamy jeszcze czas.

A nam maz teraz prawo wyklada 😮 😜 i musimy go sluchac, tzn. byc cicho 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Moja dziś śpi i śpi - posmyrałam ją po policzku to odwróciła główke i śpi dalej 😮 Co ona będzie w nocy robić???? Coq mi pewnie odpowie na to pytanie 😉

a mamusia pewnie siedzi buszuje na allegro 😁 moja też dzisiaj jakoś dziwnie śpi.musiałam jej dać sztuczne bo zabrakło mi w cyckach,no szok.ja tak sobie myślę,że też chyba jednak wprowadze Mili wcześniej jakies jedzonko skoro i tak mam pokarmu jak na lekarstwo....a chciałam do 5 miesiąca nic oprócz mleka jej nie dawać...no ale nie ma jakby sie chciało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa wiem co to za ból...z Julką też mialam dzikie akcje z nadmiaru pokarmu.lepiej Ty idź do ośrodka i się zapytaj położnej albo pielęgniarki co z tym zrobić.najlepiej pokaż im cycuchy niech określą problem.najlepiej jak się masuje całe piersi rękoma i te ciepłe okłady też pomagaja bo uwalniają zator i mleko powinno lecieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiadudzika napisał(a):
Aniqa wiem co to za ból...z Julką też mialam dzikie akcje z nadmiaru pokarmu.lepiej Ty idź do ośrodka i się zapytaj położnej albo pielęgniarki co z tym zrobić.najlepiej pokaż im cycuchy niech określą problem.najlepiej jak się masuje całe piersi rękoma i te ciepłe okłady też pomagaja bo uwalniają zator i mleko powinno lecieć.

podpisuję się obiema rękami, myślę że nawet na oddział do szpitala mozesz iść poprosić o radę, tam chyba są konsultantki laktacyjne, przynajmniej u mnie była
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiadudzika napisał(a):
wanilia napisał(a):
Moja dziś śpi i śpi - posmyrałam ją po policzku to odwróciła główke i śpi dalej 😮 Co ona będzie w nocy robić???? Coq mi pewnie odpowie na to pytanie 😉

a mamusia pewnie siedzi buszuje na allegro 😁 moja też dzisiaj jakoś dziwnie śpi.musiałam jej dać sztuczne bo zabrakło mi w cyckach,no szok.ja tak sobie myślę,że też chyba jednak wprowadze Mili wcześniej jakies jedzonko skoro i tak mam pokarmu jak na lekarstwo....a chciałam do 5 miesiąca nic oprócz mleka jej nie dawać...no ale nie ma jakby sie chciało.

A właśnie ze nie, mamusia wypisuje zaświadczenia bo koniec miesiaca sie zbliża i muszę się z robotą sprężyć. i tylko co chwilkę na mamusie lukam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiecie ja to chyba jakąś deprechę zahaczam... mam okropne myśli jak siedze w domu,jak wyjdę na dwór to już w ogóle! idę chodnikiem i myśle o tym,że zaraz może moje dzieci samochód rozjechać bo wjedzie na chodnik.albo ze zagapię się i wózek mi zjedzie z chodnika pod samochód,albo że Jula mi do rowu wpadnie.albo ze na parkingu wleci pod samochód bo go nie zauważy.w domu w miare spokojnie chociaż też wkręcam sobie jak Jula ma drzwi zamknięte do pokoju że np z łózka spadnie a ja jej nie złapie (ma piętrowe)....ostatnio jak mi wody przegotowanej zabrakło na mleko dla Mili wieczorem to myślałam że zwariuję i tak mi było szkoda bo ona płakała a ja nie mogłam jej na szybkiego mleka zrobić! Boże....straszne.... a jeszcze lepsze jak Ł. cokolwiek się spóźnia z pracy to to jest dopiero myślenie!! kit z tym piciem ale zaraz myślę że samochód go rozjechał,że miał wypadek(jeździ skuterem),ja pitole normalnie niefajnie a Ł. jeszcze lubi oglądać jakieś dokumenty i takie tam o końcu świata co robi mi taką mega dziurę w głowi i myśli o śmierci mnie strasznie dotykają,bo przecież moje dzieic zawsze będą żyły a ja nie mogę ich zostawić bo sobie rady nie dadzą beze mnie... czasami nie myśle o tym wszystkim a czasami to muszę się zatrzymać i puknąć sie w glowę bo aż nie mogę myśleć o niczym innym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
holi32 napisał(a):
no kasza manna błyskawiczna mówią że można więc spróbuję podgrzewasz słoiczek musu potem na wodzie robisz łyżeczkę kaszki mannej i dajesz do musu!!! A co do mleka to kupię mojemu na próbę mleko GERBER bo chwalą zobaczy się

ja probowalam nan, bebilon, enfamil, enfamil ha, i jeszcze jakies i zadnego jesc nie chcial... wczoraj wzial bebiko... dalam mu o 18 na probe czy zje... i dzis tez zjadl w dzien nie duzo bo 40 ale zawsze cos... ja nie wprowadzam mu holi dlatego ze chce... tylko ze wzgledu na ten rezonans bo nie wiem czy uda mi sie sciagnac mleka mlodemu na 2-3 dni bo to chychodzi cos kolo 3 litrow.... a ja laktatorem z 2 piersi max50-60 wyciagam 😞
i jak bedzie po rezonansie to zostajemy na cycy plus zupki i jablko i marchewka i deserki... modyfikowane pojdzie w kat;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...