Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
asiadudzika napisał(a):
dzień dobry.
Asia ja poprosze od Ciebie przepis na szarlotke boś wczoraj to mega smaka narobiłaś 😉

już się robi Kochana 🙂 mam lekkie opóźnienie ale wybacz 😉 więc nic trudnego z tą szarlotką.robię ciasto kruche - 3szkl mąki (ja daje 1,5 szkl żytniej i 1,5szkl pszennej-jest inny smak),3jajka w tym jedno białko,250 g masła roślinnego (dasz co masz),szkl cukru,2 łyżeczki proszku do pieczenia.wszystko zagniatam i 1/3 wkładam do zamrażarki.to co zostaje rozkładam na papierze na blasze i biorę się za jabłka.obrać udusić.jak będą miekkie to na smaka dodać cukier,cynamon i wymieszać budyń waniliowy z odrobiną zimnej wody(tak żeby się rozpuścił) po czym wlać do jabłek i zagotować.wlewam gorące jabłka na ciasto,później wyjmuje część z zamrażarki i ścieram na tarce na ciasto.można też białka które Ci zostaną ubić i położyć na jabłka a na to ciasto,wtedy się nic nie marnuje.ja się tym razem zapomniałam i musiałam wylać...miałam je wylać w końcu pod koniec pieczenia na ciasto i zapiec ale poszłam na spacer jak się ciasto piekło i było po ptakach jak wróciłam.a ciasta już nie ma 🙂 takie było pyszne 🙂
Nadia o kurcze szczepienie w środę?? my też 😁 jednego dnia urodzone i jednego szczepione 🙂a moja 7 kg nie waży...
Doriana współczuje synkowi.moja Jula jak była mała wsadziła palec w drzwiczki od szafki a była wtedy z moją mamą i najgorsze to to ze nie mogła mama jej wyjąć tego palca stamtąd!taki miała nie ładny ten palec później...wiem co to znaczy jak dziecko cierpi a Ty nie możesz nic zrobić...i jeszcze sobie człowiek zarzuca,że przecież powinien wiedzieć że tak się stanie.nie ma nic gorszego od bólu naszych dzieci...zagoi mu się,niestety to potrwa 😞
hehehe fajnie. Faktycznie chyba dzieci maja coraz wieksza swiadomosc ciala/
Yasmine ostatnio uwielba machac reka gora-dol, robi to z igromna werwa. Jak trzymala raz zyrafe w raczce, tez nia zaczela machac i z jakims takim zawzieciem i zloscia 😁

moja to tak macha jak je cycka i tam mi klepie mocno w rękę że bym nie uwierzyła że ma tyle siły!
Ulka fajniuchne zdjęcia 🙂 a to ze stópką słodkie...ten smak!!
Wanilia ja też ze względu na to że kwiatki można różnie układać to wybrałabym tą z kwiatkami 🙂 moja Jula by miała zajawkę więc na dłużej posłuży 🙂
Aniqa gratulejszyn przewrotu 🙂mojej jak łapki podkładam dobrze pod siebie to też fika 🙂 wiec to chyba już też przewroty 😉 a taka się kokoszka ostatnio zrobiła!śmieje się,piszczy...i kolejne śpiochy odłożone i rośnie nie wiem kiedy 😮



w piatek moj ma 30stke i wlasnie nie wiedzialam jakie latwe ciasto, a tu prosze przepis podano 🙂
a powiedz mi tylko, czy ta piane z białek kladzie sie przed wlozeniem do piekarnika jeszcze ? ona sie nie zjara jakoś? a do tej piany coś sie dodaje, jakis cukier czy cos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dzien dobry....
Aniqa ja robie jak Asia ciasto bardzo podobnie ale wlasnie z piana i robie tak ze ciasto, jablka, piana z bialek ubitra i 1/2 szkl cukru poduru i to wylewam na jablka a na to krusze to z zamrazarki albo tarkuje 🙂) i wszystko razem do piekarnika by sie juz nie bawic w wyciaganie i nic sie nie przypala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
dzien dobry....
Aniqa ja robie jak Asia ciasto bardzo podobnie ale wlasnie z piana i robie tak ze ciasto, jablka, piana z bialek ubitra i 1/2 szkl cukru poduru i to wylewam na jablka a na to krusze to z zamrazarki albo tarkuje 🙂) i wszystko razem do piekarnika by sie juz nie bawic w wyciaganie i nic sie nie przypala

oki, a na ile stponi i na jak dlugo do piekarnika? z termoobiegiem czy bez?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
[url=[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/854/56028031169498224367310.jpg/][IMG]http://img854.imageshack.us/img854/5453/56028031169498224367310.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]] 😁[/url]


buahahaha rycze!!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
[url=[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/854/56028031169498224367310.jpg/][IMG]http://img854.imageshack.us/img854/5453/56028031169498224367310.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]] 😁[/url]



zarąbiste 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny
Asiadziekuje za przepis 😉 miałam pytać jeszcze o temeprature i pieczenie ,ale widze że Aniqa mnie wyręczyła to też czekam na odp. 🙂
Coq aż sie oplułam 😁 😁
Waniliaja sama bym się pobawiłą taką matą 😉

Od dwóch dni w nocy mam 39C a w dzień 37C gardło boli i ogólnie do d...py się czuje ,oj jak mi się marzy tak z 2 godz.ciagiem przespać się 😞
dziś po zakupach wstapiłam do ośrodka zważyć małego i 9250 i 82 wz 😮 hehe chyba dobije do 2m na starość 😎
od wczoraj to mały podciąga się do siadania ale chwila i jest bach na boczek 😆 a a i za tydzień to muskle bede miała jak pudzian bo kochany tatuś nauczył stania na nóżkach podczymując pod paszki i podskoki a mały to az piszczy z radości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
Rita napisał(a):
marika321 napisał(a):
po całej nocy 80 ml mleka....... 😞 😞 😞

malutko-może za godzinkę dopije 🙂


kochana tyle ściągniętego....coraz mniej mam swojego a młody pije 120 max 150

ups źle rozumiałam-sorki 🙂 ja niestety nie mogłam karmić i jakoś nie jestem w temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
agami napisał(a):
dzien dobry....
Aniqa ja robie jak Asia ciasto bardzo podobnie ale wlasnie z piana i robie tak ze ciasto, jablka, piana z bialek ubitra i 1/2 szkl cukru poduru i to wylewam na jablka a na to krusze to z zamrazarki albo tarkuje 🙂) i wszystko razem do piekarnika by sie juz nie bawic w wyciaganie i nic sie nie przypala

oki, a na ile stponi i na jak dlugo do piekarnika? z termoobiegiem czy bez?


180 stopni z termoobiegiem i 50 minut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
[url=[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/854/56028031169498224367310.jpg/][IMG]http://img854.imageshack.us/img854/5453/56028031169498224367310.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]] 😁[/url]



zarąbiste 🤪 🤪 🤪


buahahahahaaaahahaha....dobre 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
marika321 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
[url=[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/854/56028031169498224367310.jpg/][IMG]http://img854.imageshack.us/img854/5453/56028031169498224367310.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]] 😁[/url]



zarąbiste 🤪 🤪 🤪


buahahahahaaaahahaha....dobre 🤪


buehuehue;p ale numer;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anika_77 napisał(a):
Cześć dziewczyny
Asiadziekuje za przepis 😉 miałam pytać jeszcze o temeprature i pieczenie ,ale widze że Aniqa mnie wyręczyła to też czekam na odp. 🙂
Coq aż sie oplułam 😁 😁
Waniliaja sama bym się pobawiłą taką matą 😉

Od dwóch dni w nocy mam 39C a w dzień 37C gardło boli i ogólnie do d...py się czuje ,oj jak mi się marzy tak z 2 godz.ciagiem przespać się 😞
dziś po zakupach wstapiłam do ośrodka zważyć małego i 9250 i 82 wz 😮 hehe chyba dobije do 2m na starość 😎
od wczoraj to mały podciąga się do siadania ale chwila i jest bach na boczek 😆 a a i za tydzień to muskle bede miała jak pudzian bo kochany tatuś nauczył stania na nóżkach podczymując pod paszki i podskoki a mały to az piszczy z radości 🙂

waga podobna do Kaliny, ale z wzrostem to wymiata 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i dzisiaj świeto, kalina pierwszy raz zaliczyla obrót plecki-brzuszek (skusiły ja nozyczki, koniecznie chciala je dosiegnac:blink 🙂 no i pierwszy raz znalazlam ja dzisiajw lozeczku w poprzek przekrecona, a nie bylo mnie zaledwie 5 min. moze niewiele, ale ciesze sie jak gwizdek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
no i dzisiaj świeto, kalina pierwszy raz zaliczyla obrót plecki-brzuszek (skusiły ja nozyczki, koniecznie chciala je dosiegnac:blink 🙂 no i pierwszy raz znalazlam ja dzisiajw lozeczku w poprzek przekrecona, a nie bylo mnie zaledwie 5 min. moze niewiele, ale ciesze sie jak gwizdek 🙂


Niewiele?! Moja Yamine takich rzeczy nie robi. Wiec sie ciesz, bo to na prawde sporo. 🙂 🙂

Anika a ze wzrostem twojego synka nie moze byc inaczej i juz 😆 😉

Agami wspolczuje tego poparzenia, ale juz lepiej?

Dorianna super ze Braian tak dzielnie zniosl ta nieprzyjemna przygode z paluszkami.

Marika wiem co czujesz, jesli o to mleko chodzi... 😘


...juz nie pamietam co tam wczoraj skrobalyscie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
no i dzisiaj świeto, kalina pierwszy raz zaliczyla obrót plecki-brzuszek (skusiły ja nozyczki, koniecznie chciala je dosiegnac:blink 🙂 no i pierwszy raz znalazlam ja dzisiajw lozeczku w poprzek przekrecona, a nie bylo mnie zaledwie 5 min. moze niewiele, ale ciesze sie jak gwizdek 🙂

Super 🙂 no patrz jak sie mała rozkęca 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...