Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Werka na szczęście nie bije i nie gryzie, czasem za włosy pociągnie ale ja w tym złośliwości nie widzę. Nasze dzieci poprostu testują na ile mogą sobie pozwolić więc tylko konsekwencja nas ocali 😉 U nas na topie jest kabel od lampki nad łóżkiem, jak tylko wezmę Młodą do łóżka to ta się za niego zabiera i śmieje się jak ją za rączki chwytam i mówię że nie wolno 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moje dzieckot o mnie gryzie jak np teraz siedze przy kompie a on chce zeby z nim isc do pokoju na lozko sie bawic, to jojczy szczypie i gryzie, a za wlosy ciagnie jak go usypiam wieczorem i rano jak wstaje. takze dwa pierwsze ewidentnie z nerwow jak go go trzymam zeby przestal to jeszcze mocniej gryzie!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sarah czasem za wlosy pociegnie, ale tez bez zlosliwosci. Za to przy przewijaniu lub przebieraniu kopie i to widac, ze z premedytacja robi.
Sloneczko swieci, ale nic, trzeba czekac. Wystraszylam sie, bo siostry corka miala tak i okazalo sie, ze miala bakterie w moczu i szpital zaliczyla a w szpitalu zas czyms ja zarazili.Ale w rezultacie wyzdrowiala i dzis ma 6lat i jest zdrowa. Mimo wszystko czlowiek ostrozny i lepiej 10 razy za duzo do lekarza latac niz 10razy za malo. Taka smutna bez energii, az mi zal patrzec na nia. Jutro szczepienie i bilans 11 miesieczniaka mial byc,ale nie bedzie. Dzwonilam do Centrum Zdrowia az do Eindhoven, zeby przelozyc na za tydzien a kobieta mi mowi, ze jedyny w olny termin pod koniec stycznia 😠 Oczywiscie nie mozemy czekac do stycznia, bo to o 2 m-ce za pozno, wiec czekam na telefon czy wcisna nas na za tydzien max za 2 tygodnie. Jak nie urok to sraczka 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beata a co to za szczepienie macie teraz w wieku 11 miesiecy?
po chorobie lepiej zaczekac 2 nawet 4 tygodnie ze szczepieniem

a co do przewijania to wy na lezaco sie przewijacie? u nas nie ma szans!!! 20 razy by zszedl z przewijaka, takze pozbylismy sie juz tego cudngo wynalazku i teraz na stojaco tylko jest szansa sie przewinac albo przebrac. chyba tylko ja mam takiego buntownika chachara 😞((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beata współczuję Ci takiego doświadczenia, 40 st. gorączki, pewnie bym panikowała. Mam nadzieję, że Sarze będzie się polepszać 😘

My już po małym spacerku i małych zakupach. Czekam teraz aż ta czarownica pójdzie spać, ale jak na razie chodzi po domu i warczy 🤔
Słońce nareszcie wyszło więc potem może jeszcze jeden spacer.

A ja Was chciałam pytać o to czy wasze dzieci łapią czkawkę jak się mocno śmieją?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
wanilia napisał(a):

Chloe kierownik budowy 3 tys wziął ale normalna stawka to podobno ok 5 tys. To znajomy naszego dobrego znajomego więc niby rabat dostaliśmy 😜 Jak chcesz rozpisane koszty fundamentów to mogę Ci wysłać na prv zeby juz tu nie śmiecić.

bardzo prosze


ja bardzo chetnie .....też poprosze!!!

bo właśnie się zastanawiamy z jakim kontem można myśleć o budowie.... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
i wracajac do tematow budowlanych: aaagaa, wanilia - z jakim stanem konta odwazyliscie sie juz zaczac budowe? na moj rozum to trzeba miec chociaz tyle zeby stan surowy zamkniety zrobic, ale moze doswiadczone kolezanki cos wiedza wiecej na ten temat 🙂


to mnie własnie bardzo zastanawia.... 😜.żeby się nie porwać z motyką na księżyc..... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
chloe napisał(a):
wanilia napisał(a):

Chloe kierownik budowy 3 tys wziął ale normalna stawka to podobno ok 5 tys. To znajomy naszego dobrego znajomego więc niby rabat dostaliśmy 😜 Jak chcesz rozpisane koszty fundamentów to mogę Ci wysłać na prv zeby juz tu nie śmiecić.

bardzo prosze


ja bardzo chetnie .....też poprosze!!!

bo właśnie się zastanawiamy z jakim kontem można myśleć o budowie.... 🤔

Chloe wysłałam Ci właśnie więc prześlij proszę Marice 🙂 Bo jescze raz pisać mi się nei chce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):

a wszystkie mamy dzieci gryzacy i bijacych - co wtedy robicie? bo niereagowac to sie nie da, bo to kurde na prawde boli!!!


u nas jak zaczął bić po buzi od razu mu łapałam raczki i mówiłam że nie wolno i zanim się z tym rozbujał i przyzywczaił to poprostu przestał a z gryzieniem nie byłam taka konsekwentna czasami mu pozwalałam ..."a gryź" jak mało ząbków miał i teraz czasem dziabnie....ale teraz jest i tak lepiej jak pełzał to przychodził i gryzł np w kostkę i uciekał 😮 ale przez spodnie nie lubi.... 😁 😜 😜 😜 😜 i czasem tylko w rekę....dziabnie... 😜

ja uważam że tylko konsekwencja działa a dzieciaki naprawde nas testują rzeczy których od zawsze broniłam nie tyka 😎 a jak z czymś czasem ustapiłam ☺️to nie ma że nie wolno... 🥴wlaczy i testuje.... 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
beata a co to za szczepienie macie teraz w wieku 11 miesiecy?
po chorobie lepiej zaczekac 2 nawet 4 tygodnie ze szczepieniem

a co do przewijania to wy na lezaco sie przewijacie? u nas nie ma szans!!! 20 razy by zszedl z przewijaka, takze pozbylismy sie juz tego cudngo wynalazku i teraz na stojaco tylko jest szansa sie przewinac albo przebrac. chyba tylko ja mam takiego buntownika chachara 😞((

Szczepienie na DKTP,Hib,HepB i ostatnia dawka Pneumokok.
Na lezaco przewijamy, ale to jest walka, bo sie rzuca,kopie i kreci, wiec dajemy jej pilota albo telefon i przewijamy szybko. Na stojaco tez przewijamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas z przewijaniem również było ciężko. Ale odkąd zaczęłam jej coś do rączek dawać, śpiewać i trochę się z nią wygłupiać to jest o wiele lepiej. Np. ostatnio na melodie Panie Janie śpiewam jej:
Moja Jaśminka, moja Jaśminka,
ładna jest, ładna jest,
a taka słodziutka, a taka słodziutka,
że ją tylko zjeść, że ją tylko zjeść. 😜

O wiele gorzej jest z ubieraniem, jak tylko ma mieć body przez głowę przekładane od razu wstaje i krzyczy. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
chloe napisał(a):
wanilia napisał(a):

Chloe kierownik budowy 3 tys wziął ale normalna stawka to podobno ok 5 tys. To znajomy naszego dobrego znajomego więc niby rabat dostaliśmy 😜 Jak chcesz rozpisane koszty fundamentów to mogę Ci wysłać na prv zeby juz tu nie śmiecić.

bardzo prosze


ja bardzo chetnie .....też poprosze!!!

bo właśnie się zastanawiamy z jakim kontem można myśleć o budowie.... 🤔

widze marika ze macie podobny problem, ja rozkminilam zeby miec tyle zeby bylo na stan surowy zamkniety wg kosztorysu... ale czy to sie sprawdza w praktyce wlasnie pytam kolezanek 🙂 a wy juz cos wymysliliscie na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
marika321 napisał(a):
chloe napisał(a):
wanilia napisał(a):

Chloe kierownik budowy 3 tys wziął ale normalna stawka to podobno ok 5 tys. To znajomy naszego dobrego znajomego więc niby rabat dostaliśmy 😜 Jak chcesz rozpisane koszty fundamentów to mogę Ci wysłać na prv zeby juz tu nie śmiecić.

bardzo prosze


ja bardzo chetnie .....też poprosze!!!

bo właśnie się zastanawiamy z jakim kontem można myśleć o budowie.... 🤔

Chloe wysłałam Ci właśnie więc prześlij proszę Marice 🙂 Bo jescze raz pisać mi się nei chce 😉

ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
marika321 napisał(a):
chloe napisał(a):
wanilia napisał(a):

Chloe kierownik budowy 3 tys wziął ale normalna stawka to podobno ok 5 tys. To znajomy naszego dobrego znajomego więc niby rabat dostaliśmy 😜 Jak chcesz rozpisane koszty fundamentów to mogę Ci wysłać na prv zeby juz tu nie śmiecić.

bardzo prosze


ja bardzo chetnie .....też poprosze!!!

bo właśnie się zastanawiamy z jakim kontem można myśleć o budowie.... 🤔

widze marika ze macie podobny problem, ja rozkminilam zeby miec tyle zeby bylo na stan surowy zamkniety wg kosztorysu... ale czy to sie sprawdza w praktyce wlasnie pytam kolezanek 🙂 a wy juz cos wymysliliscie na ten temat?


mamy zamiar przez zimę się zdecydować.....i najwyżej działać na wiosnę....albo szukac większego mieszkania....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
Chloe bardzo chcielibysmy własny domek ale ja troche cykor nie wiem właśnie tak naprawdę z jaką kasą można się na to porywać....a nie interesuje mnie kredyt na 30 lat... 😮.wiadomo jakiś napewno bedzie tzreba wziąć 😉 ale nie taki do ....śmierci 😜

wiadomo
na muratordom pisza ze mozna zaczynac jak sie ma 120 na koncie... pod warunkuem stalego doplywu pieniedzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a my byliśmy u mojej babci 🙂 i moja babcia sprowadziła do siebie swoją mamę, czyli moją prababcię, a Maćka praprababcię, pierwszy raz się z nią widział. prababcia już nie pamięta, co trochę się pyta o to samo, ale daje radę. w kwietniu skończyła 95 lat 🤪 no i udało mi się zrobić zdjęcie Maćkowi i jego praprababci 🙂

a mój synuś nawet jej robił "moja moja" i gładził po policzku, po ręce... 🙂

a na zdjęciu Maciek ze swoją prababcią i praprababcią 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
i wracajac do tematow budowlanych: aaagaa, wanilia - z jakim stanem konta odwazyliscie sie juz zaczac budowe? na moj rozum to trzeba miec chociaz tyle zeby stan surowy zamkniety zrobic, ale moze doswiadczone kolezanki cos wiedza wiecej na ten temat 🙂


my mieliśmy 20 tysięcy. za 10 tysięcy kupiliśmy cegły na cały dom, i zostało nam 10tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
a my byliśmy u mojej babci 🙂 i moja babcia sprowadziła do siebie swoją mamę, czyli moją prababcię, a Maćka praprababcię, pierwszy raz się z nią widział. prababcia już nie pamięta, co trochę się pyta o to samo, ale daje radę. w kwietniu skończyła 95 lat 🤪 no i udało mi się zrobić zdjęcie Maćkowi i jego praprababci 🙂

a mój synuś nawet jej robił "moja moja" i gładził po policzku, po ręce... 🙂

a na zdjęciu Maciek ze swoją prababcią i praprababcią 🙂


wow, piekna scena, 5-te pokolenie 🙂))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...