Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
guga - no nareszcie, ale zostan z nami dluzej!!! taka aktywna forumowiczka z Ciebie byla kiedys... moj brat tez mial takie napiecie miesniowe, ale teraz ma 10 lat i wszyscy juz dawno o tym zapomnieli. chodzil na rehabilitacje rok.
moj Julek tez nie spi w dzien za bardzo. teraz lezy kolo mnie w lezaczku i go bujac trzeba.
na spcaerku tez dzis bylismy, bo pomimo -8stopni bylo calkiem przyjemnie 🙂 🙂
Dzielne zuchy na szczepieniach byly!! a my mamy odroczone, mialo tez byc dzisiaj, ale neurolog nam sie przesunal na 20.02...wiec czekamy.
u nas lezenie na brzuszku znosimy calkiem dobrze. ale z tego co widze to jestesmu tu w tej kwestii raczej wyjatkiem 😉
a samolocik tez znamy is tosujemy!!!: 🙂 uwielbiamy "latac" 🙂) to jest tez dobre na kolki podobno.

co do glowki to my pilnujemy zeby jedna noc spal na prawej stronie a nastepna na lewej. nawet potrafie w nocy wtsac i mu obracac 😜

Aniqa
- ja tez bym teraz chciala urodzic w innej porze roku, ale ze wzledu na mozliwosc spacerow i w ogole wychodzenia z malym z domu. ale w tym roku i tak mialysmy szczescie, przeciez w grundniu to +12 stopni bylo!! 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
agami napisał(a):
a co do przeciekania to kuba spi od 22 do 5 i ja tez przeciekam co noc bo wkladki nie wytrzymuja.. a jak rano zaczyna jesc to jak pusci piers to sika po poscieli po nim po mnie i w ogole jak fontanna:P tez pije herbatki z hipp jak dziewczyny... 🙂 🤪


ja tez mam hippa i uwazasm, ze sa bardzo dobre, nie narzekam na brak mleka:-)
kurcze tak sie teraz zastanawiam...Kalina wogole nie leże na bokach, caly czas na wznak. jak ja poloze, to moment sie wierci i juz jest na wznak, a nawet jak ja czyms przyblokuje ze nie moze sie obrocic sama, to wtedy sie dopiero wydziera...i musze sila rzeczy ja na wznak polozyc. A niby dziecko powinno lezec i spac wlasnie na bokach na zmiane.Ale na to chyba nic juz nie poradze.A co d oobracana glowiki, to kalina glownie w lewa strone ma odwrocona i tylko jak ja odwrotnie stane, to odwroci ewentualnie na prawa strone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
a co do przeciekania to kuba spi od 22 do 5 i ja tez przeciekam co noc bo wkladki nie wytrzymuja.. a jak rano zaczyna jesc to jak pusci piers to sika po poscieli po nim po mnie i w ogole jak fontanna:P tez pije herbatki z hipp jak dziewczyny... 🙂 🤪


a mozem acie kiepskie wkladki?? 😉 ja mam duzo mleka, w nocy musze wstawac i sciagac,a mimo to wkladki bez problemu wytrzymuja. Ja uzywam z Baby Ono, sa bardzo chlonne i maja ceratke z jednej strony i na bank nic nie przecieknie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
agami napisał(a):
a co do przeciekania to kuba spi od 22 do 5 i ja tez przeciekam co noc bo wkladki nie wytrzymuja.. a jak rano zaczyna jesc to jak pusci piers to sika po poscieli po nim po mnie i w ogole jak fontanna:P tez pije herbatki z hipp jak dziewczyny... 🙂 🤪


ja tez mam hippa i uwazasm, ze sa bardzo dobre, nie narzekam na brak mleka:-)
kurcze tak sie teraz zastanawiam...Kalina wogole nie leże na bokach, caly czas na wznak. jak ja poloze, to moment sie wierci i juz jest na wznak, a nawet jak ja czyms przyblokuje ze nie moze sie obrocic sama, to wtedy sie dopiero wydziera...i musze sila rzeczy ja na wznak polozyc. A niby dziecko powinno lezec i spac wlasnie na bokach na zmiane.Ale na to chyba nic juz nie poradze.A co d oobracana glowiki, to kalina glownie w lewa strone ma odwrocona i tylko jak ja odwrotnie stane, to odwroci ewentualnie na prawa strone.

kiedys sie tak mowilo ze powinny lezec na boku albo na brzuchu, teraz jest teoria ze najlpsze jest lezenia na wznak, poniewaz zapobiega to smierci lozeczkowej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
agami napisał(a):
a co do przeciekania to kuba spi od 22 do 5 i ja tez przeciekam co noc bo wkladki nie wytrzymuja.. a jak rano zaczyna jesc to jak pusci piers to sika po poscieli po nim po mnie i w ogole jak fontanna:P tez pije herbatki z hipp jak dziewczyny... 🙂 🤪


ja tez mam hippa i uwazasm, ze sa bardzo dobre, nie narzekam na brak mleka:-)
kurcze tak sie teraz zastanawiam...Kalina wogole nie leże na bokach, caly czas na wznak. jak ja poloze, to moment sie wierci i juz jest na wznak, a nawet jak ja czyms przyblokuje ze nie moze sie obrocic sama, to wtedy sie dopiero wydziera...i musze sila rzeczy ja na wznak polozyc. A niby dziecko powinno lezec i spac wlasnie na bokach na zmiane.Ale na to chyba nic juz nie poradze.A co d oobracana glowiki, to kalina glownie w lewa strone ma odwrocona i tylko jak ja odwrotnie stane, to odwroci ewentualnie na prawa strone.

kiedys sie tak mowilo ze powinny lezec na boku albo na brzuchu, teraz jest teoria ze najlpsze jest lezenia na wznak, poniewaz zapobiega to smierci lozeczkowej...


😮 😮 😮 no tozglupialam...ja slyszalam wlasnie odwrotnie, ze boki lepsze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i Coqocik sie zaszczepil 😁 Ladnie Asia ja nazwalas 😆 🙃
Nigdy jeszcze nie widzialam tak czerwonej buzi mojej Bambiny, przy najgorszych jej nerwach.
Maial dwa klucia w dwa uda. Czerwona jak buraczek i krzyk...5sekund i po krzyku 🤪 Stwierdzam wiec, ze zniosla to fantastycznie 🙂
Zreszta cala wizyta przebiegla bez placzu w przeciwienstwie do pierwszej.
Przeglad zaliczony i wg lekarza wszystko perfekt - jak to sie wyrazal. 😜
A jak mu powiedzialam i pryszczykach, ktore juz prawie zniknely, to jakos to zignorowal 🤢 ze to banalane czy cos 🤢
A Mala jest nadal mala, bo ma tylko 59 cm. Za to wazy juz 5200 g.

No a teraz spi.

A ja sie czuje jak czlowiek lasu, co w koncu do cywilizacji wyszedl. 😮 Ile to ja juz na zewnatrz nie bylam? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):

A ja sie czuje jak czlowiek lasu, co w koncu do cywilizacji wyszedl. 😮 Ile to ja juz na zewnatrz nie bylam? 🤔

Ja bym oszalala jakbym miala tak w domu siedziec. Dziecko w wozek i hartować Bambine trochę!! 🙂


Dzis calkiem przyjemnie wiec spoko Wanilia moglabym wychodzic. Ale moj maz juz dwa razy zjechal ze schodow na zewnatrz bo sa skute lodem - wlasciciel nawet tu nie zajrzy, zeby porzadek zrobic. A schdy prowadza na pierwsze pietro wiec sama z wozkiem boje sie chodzic. Dzis wychodzilismy jak z jajkiem. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia i Coq to wasze księżniczki były dzisiaj dzielne 🙂 i przetrwały kłucia 🙂 super!!!

Guga pojawiaj się na forum... 🙂 bo u nas zawsze znajdziesz jakieś pocieszenie!!! 🙂 ja rozumiem, że pewnie jest Ci ciężko samej z malutkim dzieckiem, ale na pewno dajesz sobie świetnie radę 🙂 😘 a co do depresji, to ja na początku płakałam o tą nóżkę Maciusia... że to przeze mnie etc. ... ale wiem, że muszę być silna i dzielna właśnie dla niego, i muszę sama ze sobą się dobrze czuć, bo jak mi będzie źle, to dziecko to odczuwa... 🙂 więc Guga zaglądaj do nas częściej kochana 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chloe to nasz Maciuś też tak jak Wasz Julek uwielbia leżeć na brzuszku 🙂 i głowa mu lata to w jedną to w drugą stronę 😁 i podnosi ją mocno 😁 silny jest, nawet lekarz tak powiedział 🙂 bo przecież ma całą nogę w gipsie, od stópki do bioderka i macha tą nogą tak samo jak tą bez gipsu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I jeszcze w kwestii forum...ja tez chyba jestem uzalezniona i nawet się zastanawiałam czy to jest ok że spędzam tu tyle czasu. No i stwierdziłam ze przeciez poświęcam maleńkiej cały swój czas więc kiedy spi to mogę sobie troche poplotkować 😜 albo teraz np. zasypia w bujaczku więc ją nogą bujam i piszę. W tym momencie potrzebuje spokoju więc i ja mogę się zająć na chwilę czymś. Po powrocie do pracy pewnie będzie trudno znalezć czas na forum bo będę wykorzystywać każdą minutkę żeby pobyc z corcią popołudniami. I to juz niedługo, ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no moj maly sie smieje ogolnie ja non stop do niego cos nawijam... cokolwiek nie robie to gadam do niego i on juz tak reaguje na moj glos ze z przedpokoju jak mnie nie widzi a zawolam to szuka hiih i wszyscy sie smieja ze jak podrosnie to mi knebel wlozy bo tylko gadam i gadam ale czytalam ze im wiecej sie do dziecka mopwi trym szybciej ono samo bedzie gadac i bardziej kontaktowe jest i sie smieje wiec nawijam o pierdołach;p
dziewczyny jak mowicie o terapii to ja porponuje wyslac nas na terapie GRUPOWĄ ;D 🤪 hehehe mysle ze i tak by nie dali rady z niami i naszym uzaleznieniem...
fajnie ze wasze dzieciaczki dzielnie zniosły szczepienie... ja na sama mysl mam ciarki a usze podjac decyzje czy zostajemy na panstwowych czy przechodzimy na 5w1
no i zasmucilam sie bo moj kuba nie chce na brzuchu i nie dzwiga glowy lezac na brzuchu;/ io to moja wina bo ja go nie klade na dlugo bo jak on zaczyna plakac to ja nie mam tak na to patrzec i go biore... a polozna kazala a ja to zignorowalam;/ ehhh i teraz nie wiem bo on uwielbia swqoj prawy policzek;/ a w nocy spi zablokowany "bezpiecznymi waleczkami" raz na lewym raz na prawym boku....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agami moja Yasmine w pionie ladnie trzyma glowke, ale tez za bradzo nie podnosi...choc tez przyznam, ze duzo nie cwiczymy. Ale nie martw sie nadrobi to Kuba. Kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie, to ze inne moze juz to robi nor oznacza, ze Ty cos zaniedbujesz albo jest cos nie tak. Wszystko w swoim czasie. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
ogladałyscie te lalki których reklama się wyświetla? Super sa ale cena.... 😮


Podeslij link prosze. 🙂
Mi sie wyswietla reklama: Pilskie randki we Francji... i robi sie ciekawiej. 😁 😁 😁

http://www.dadum.pl/category/lalki-szmaciane-haba?utm_source=google&utm_medium=baner&utm_campaign=pielegnacja&gclid=CN6Ax86wka4CFVE8fAodEU58gQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a co do powrotu do pracy, to juz niedlugo wlasciwie konczy mi sie macierzynskie, jakos tak wpolowie kwietnia. no i sie zastanawia, wykorzystam zeszloroczny urlop, z tego roku i wyjdzie gdzies do polowy czerwca. no i wtedy juz trzebabedzie zdecydowac co dalej... chcialabym z mala zostac do roku conajmniej, bo ona jest taka malutka, nie chce jej zostawiac...ale z drugiej zstrony brak mi kontaktu z ludzmi. Sama juz nie wiem, ale chyba zostane ten rok w domu, bo na szcescie moj powrot do pracy nie jest konieczny pod wzgledem finansowym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
ogladałyscie te lalki których reklama się wyświetla? Super sa ale cena.... 😮


Podeslij link prosze. 🙂
Mi sie wyswietla reklama: Pilskie randki we Francji... i robi sie ciekawiej. 😁 😁 😁

http://www.dadum.pl/category/lalki-szmaciane-haba?utm_source=google&utm_medium=baner&utm_campaign=pielegnacja&gclid=CN6Ax86wka4CFVE8fAodEU58gQ

Faktycznie fajne i faktycznie drogie.
Jak chcesz to sobie zobacz te lalki i inne szmacianki cudne http://www.decobazaar.com/alamakota w cenie znacznie nizszej 🙂 Ja chce cos stad kupic latem jak bede w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Agami moja Yasmine w pionie ladnie trzyma glowke, ale tez za bradzo nie podnosi...choc tez przyznam, ze duzo nie cwiczymy. Ale nie martw sie nadrobi to Kuba. Kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie, to ze inne moze juz to robi nor oznacza, ze Ty cos zaniedbujesz albo jest cos nie tak. Wszystko w swoim czasie. 😆

a myslisz ze on tak lubi prawa strone jest normalne> bo na rekach w obie kreci ale jak lezy to glownie na prawo patrzy;/ i sie boje zeby wlasnie to ie byl jakis krecz albo napiecie miesniowe wlasnie;/ i ja nawet teraz probowalam mu glowke w druga strone i jak je to staram sie klas z drugie by sie odwracak ake tylko konczy jesc i od razu na prawo;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
wanilia napisał(a):
ogladałyscie te lalki których reklama się wyświetla? Super sa ale cena.... 😮


Podeslij link prosze. 🙂
Mi sie wyswietla reklama: Pilskie randki we Francji... i robi sie ciekawiej. 😁 😁 😁

http://www.dadum.pl/category/lalki-szmaciane-haba?utm_source=google&utm_medium=baner&utm_campaign=pielegnacja&gclid=CN6Ax86wka4CFVE8fAodEU58gQ

superowy jest ten konik Paulina, ale 213zl 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Agami moja Yasmine w pionie ladnie trzyma glowke, ale tez za bradzo nie podnosi...choc tez przyznam, ze duzo nie cwiczymy. Ale nie martw sie nadrobi to Kuba. Kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie, to ze inne moze juz to robi nor oznacza, ze Ty cos zaniedbujesz albo jest cos nie tak. Wszystko w swoim czasie. 😆

a myslisz ze on tak lubi prawa strone jest normalne> bo na rekach w obie kreci ale jak lezy to glownie na prawo patrzy;/ i sie boje zeby wlasnie to ie byl jakis krecz albo napiecie miesniowe wlasnie;/ i ja nawet teraz probowalam mu glowke w druga strone i jak je to staram sie klas z drugie by sie odwracak ake tylko konczy jesc i od razu na prawo;/


a na avtarze ma w lewa strone 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
agami napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Agami moja Yasmine w pionie ladnie trzyma glowke, ale tez za bradzo nie podnosi...choc tez przyznam, ze duzo nie cwiczymy. Ale nie martw sie nadrobi to Kuba. Kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie, to ze inne moze juz to robi nor oznacza, ze Ty cos zaniedbujesz albo jest cos nie tak. Wszystko w swoim czasie. 😆

a myslisz ze on tak lubi prawa strone jest normalne> bo na rekach w obie kreci ale jak lezy to glownie na prawo patrzy;/ i sie boje zeby wlasnie to ie byl jakis krecz albo napiecie miesniowe wlasnie;/ i ja nawet teraz probowalam mu glowke w druga strone i jak je to staram sie klas z drugie by sie odwracak ake tylko konczy jesc i od razu na prawo;/


a na avtarze ma w lewa strone 🙂

no bo ja na sile przekladam ale chwile pozniej kolejne foto i powrot:P 🤪 z uporem maniaka ja przekladam a on swoje;p tak samow nocy ja na bok a on lezy na boku ale glowe na wznak hehehe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...