Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
nadia85 napisał(a):
asiadudzika napisał(a):
nadia85 napisał(a):
Asia Twoja mała miała problemy z kupką?moja też miała i położna mnie ochrzaniła, że to od czekolady może być 🤢

a że od czekolady to ja wiem 🤢 ale lekarz po zbadaniu kupy powiedział że odczyn ph jest za kwaśny i to dlatego.a czekolade jem bo mam 🙂 po świętach ja dostałam kilka czekolad i Julka i do nie dawna mialam 10...jak ktoś przychodzi to wyjmuję zebym sama nie zjadła bo to silniejsze ode mnie!! wcześniej nie miałam parcia na czekoladę nawet w ciąży a teraz nie mogę się od niej oderwać... a co do kupy to jak dałam małej czopka w poniedziałek i zrobiła nawet 2 razy to po 4 dniach - czyli dzisiaj zrobiła też kupkę i jest fajnie bo sama i taką jak powinna 🙂 już nie zieloną czyli ph sie unormowało po bakteriach co jej daje 🙂


Asiu doskonale Cię rozumiem, ja też nie mogę się powstrzymać i jem czekoladę.. a moja gwiazda potem różnie z kupką, więc jak kilka dni nie robi, to mam mega wyrzuty sumienia. Nie wiem, czy to naprawdę od czekolady, ale czasami Tosia co kilka dni robi kupkę, a czasami 2 dziennie.. już sama nie wiem. 2 razy dawałam czopka, ale nie chciałabym jej przyzwyczajać..

Ja czekolady raczej nie jem i nie mamy większych przestojów z kupką. Ale jak już jest dzień przerwy to na wszelki wypadek kupuję sok jabłkowy i wypijam z dwie szklanki. Może to zbieg okoliczności ale parę godzin pózniej mam taka kupe że się z pieluchy wylewa. no i ja generalnie jem sporo jabłek, zreszta w ciązy też jadłam więc mała pewnie przyzwyczajona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
A tak właściwie to powinnam zacząć od dzień dobry 🙂
Weronika nie spała dzis od 7 z jedną 40min przerwą ale ma dobry humor więc udalo nam się wstawić i rozwiesić pranie (oczywiście jej ciuszki), posprzątać w kuchni i miałam w planie jeszcze pranie firanek ale mi córka zasnęła 😜 Więc firanki zostawię na potem a teraz pomyję podłogi
ps. ja nadal zasmarkana 😠 a moja wredna latorośl śmieje się jak nos wydmuchuję i kicham 😮 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
dzień dobry!!
Moje szczesce spalo dzisiaj od 20 do 5.50 bez przerwy 😁 😁 😁 niby super, ale i tak musialam wstawac o 4, zeby odciagnac mleko,bo juz mi te nabrzmiale cycki spac nie dawaly.

Ja jak się budzę ok 4 i mała jeszcze śpi to poprostu ją biorę i karmie. jak jest taka zaspana to przewinięcie i nakarmienie z odbiciem zajmuje mi nie więcej niż 20min i potem zasypia momentalnie. Zastanawiam sie tylko czy w ten sposób nie blokuje procesu przyzwyczajania sie Weroniki d dłuższych przerw nocnych między karmieniami. Wyglada na to ze to moj organizm sie przyzwyczaił do pobudki miedzy 3 a 4 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
z tymi kupkami to masakra jakaś 😮 Wanilia próbowałam jabłek i soku jabłkowego ale nie specjalnie mi pomagało...poza tym ja za jabłkami to niekoniecznie....duszone to tak ale takie do gryzienia bleee...zmuszam sie 🤢 na początku ciąży mialam fazę na jabłka.na 13;30 szczepienie więc proszę trzymać kciuki za Milenkę bo kuta będzie 3 razy 😞 Julkę do sąsiadki na tą okolicznośc posylam co by mniej zamieszania było w przychodni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiadudzika napisał(a):
z tymi kupkami to masakra jakaś 😮 Wanilia próbowałam jabłek i soku jabłkowego ale nie specjalnie mi pomagało...poza tym ja za jabłkami to niekoniecznie....duszone to tak ale takie do gryzienia bleee...zmuszam sie 🤢 na początku ciąży mialam fazę na jabłka.na 13;30 szczepienie więc proszę trzymać kciuki za Milenkę bo kuta będzie 3 razy 😞 Julkę do sąsiadki na tą okolicznośc posylam co by niej zamieszania było w przychodni...

3mamy 😘 😘 mnie to czeka 14 lutego w walentynki 🤢 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa kiedyś ścierałam na tarce i waliłam na pizzę a potem się zastanawiałam dlaczego ciasto takie mokre...więc zaczęłam podsmażać ale to nie to.teraz kroję pieczarki na plasterki mniejsze większe i rzucam na pizze.jak są w większej postaci a nie starte to nie puszczają tyle wody i ciasto jest super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do walentynek to się przytulałam troszkę z mężem...raz na miesiac jak nerwy nas opuszczają się to zdarza...a powiedzcie mi czy u Was też tak krótko 'to' trwa??ten mój powiedział mi ze jestem za bardzo zaszyta 😮 chwila moment i pada moje pytanie "już????' a później ' masz 10 minut zeby sie ogarnąć!!'.hehe...po czym zasypiam a on ogląda tv...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiuniaa1603 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):

Jaka herbatke laktacyjna pijesz? Ja ma Humana, ale w sumie nie wiele mi to daje. Teraz zeby miec wiecej mleka po kazdym karmieniu jeszcze przez jakies 10 minut pracuje laktatorem, zeby pobudzic wytwarzanie mleka i pije herbatke laktacyjna, ktora sama sobie parze.
Przepis na Herbatke jakby ktos byl zainteresowany:
Na pol litra wrzacej wody wrzucic po malej lyzeczce kopru wloskiego, anyzu, kminku, lukrecji. Gotowac 5-15 minut. pic nie wiecej niz jedna filizanke dziennie, gdyz wzmacnia laktacje i jest rozgrzewajaca. Nadmiar moze powodowac zapalenie piersi.

Ziolka mozna kupic w sklepie zielarskim. Jesli nie lubisz slodkiej to dodaj mniej lukrecji 😉

ja piję tą z hippa, ale muszę spróbować tej z przepisu. A Ci coś ona pomaga???

Hej,
tak mi to pomaga. Czuje ze mam wiecej mleka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam, jakos tak nie moglam predzej zajrzec do was, najpierw napisze co u mnie potem nadrobie stronki.

Tak wiec bylismy we wtorek na szczepieniach, maly dostal standardowe trzy wklucia, plus dodatkowo na pneumokoki, za free, bo sie okazalo, ze na ta drobna wrodzona wade serca to mu sie nalezy:-))) z czego jestem zadowolona, bo troche sie przynajmniej zaoszczedzilo:-D

No i druga sprawa, robilam mu kontrolne badanie moczu i wyszlo nie za dobrze, znowu jakies bakterie... I musze jeszcze zrobic posiew, jak sie okaze, ze jakas powazna bakteria to znowu szpital, ale tak bedzie dopoki maly nie bedzie mial w marcu operacji... Bo sadze, ze bezsensu musze tak dlugo czekac z tak malym dzieckiem na operacje jak on przez to i tak jest co chwila w szpitalu, ale to juz podobno nie wina szpitala tylko glupich przepisow:-(

A ogolnie to nie jest zle, fajnie jest w domku, bo mam przy sobie moich chlopakow, starszy synek sobie super radzi z gipsem i skacze nawet, tak jak by nic mu nie bylo:-)
Mlodszy tez malowiele sie juz uregulowal, jak go wykapie tak ok 19 to on juz ok 20 spi i budzi sie dopiero 2-3, a potem 5-6, wies super:-D A wdzien je tak co 2 godz.

Przez to wszystko nie bylam nawet u ginekologa na kontroli i z malym na USG bioderek, bo nie ma kiedy, tyle spraw;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
dzień dobry!!
Moje szczesce spalo dzisiaj od 20 do 5.50 bez przerwy 😁 😁 😁 niby super, ale i tak musialam wstawac o 4, zeby odciagnac mleko,bo juz mi te nabrzmiale cycki spac nie dawaly.

Ja jak się budzę ok 4 i mała jeszcze śpi to poprostu ją biorę i karmie. jak jest taka zaspana to przewinięcie i nakarmienie z odbiciem zajmuje mi nie więcej niż 20min i potem zasypia momentalnie. Zastanawiam sie tylko czy w ten sposób nie blokuje procesu przyzwyczajania sie Weroniki d dłuższych przerw nocnych między karmieniami. Wyglada na to ze to moj organizm sie przyzwyczaił do pobudki miedzy 3 a 4 😮


no ja mam wlasnie tak samo, budze sie kolo czwartej i czekam, czy mala juz wydaje jakies odglosy, czy jeszcze nie..i wlasnie z tego powodu o ktorym piszesz, nie chce jej wybudzac, aby sie przyzwyczaila do przesypiania calej nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiadudzika napisał(a):
Aniqa kiedyś ścierałam na tarce i waliłam na pizzę a potem się zastanawiałam dlaczego ciasto takie mokre...więc zaczęłam podsmażać ale to nie to.teraz kroję pieczarki na plasterki mniejsze większe i rzucam na pizze.jak są w większej postaci a nie starte to nie puszczają tyle wody i ciasto jest super 🙂


oki, totez zostawie surowe plasty. przynajmniej nie ma problemu z podsmazaniem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dorianna napisał(a):
Witam, jakos tak nie moglam predzej zajrzec do was, najpierw napisze co u mnie potem nadrobie stronki.

Tak wiec bylismy we wtorek na szczepieniach, maly dostal standardowe trzy wklucia, plus dodatkowo na pneumokoki, za free, bo sie okazalo, ze na ta drobna wrodzona wade serca to mu sie nalezy:-))) z czego jestem zadowolona, bo troche sie przynajmniej zaoszczedzilo:-D

No i druga sprawa, robilam mu kontrolne badanie moczu i wyszlo nie za dobrze, znowu jakies bakterie... I musze jeszcze zrobic posiew, jak sie okaze, ze jakas powazna bakteria to znowu szpital, ale tak bedzie dopoki maly nie bedzie mial w marcu operacji... Bo sadze, ze bezsensu musze tak dlugo czekac z tak malym dzieckiem na operacje jak on przez to i tak jest co chwila w szpitalu, ale to juz podobno nie wina szpitala tylko glupich przepisow:-(

A ogolnie to nie jest zle, fajnie jest w domku, bo mam przy sobie moich chlopakow, starszy synek sobie super radzi z gipsem i skacze nawet, tak jak by nic mu nie bylo:-)
Mlodszy tez malowiele sie juz uregulowal, jak go wykapie tak ok 19 to on juz ok 20 spi i budzi sie dopiero 2-3, a potem 5-6, wies super:-D A wdzien je tak co 2 godz.

Przez to wszystko nie bylam nawet u ginekologa na kontroli i z malym na USG bioderek, bo nie ma kiedy, tyle spraw;-)

witaj Doriana.serce boli jak sie słyszy co Twój bączek przechodzi 😞 miło chociaż ze pneumokoki dostaliście za darmo 🙂 my tez dzisiaj 3 ukucia a powiedz jak mały zniósł szczepienie przy tych wszystkich kroplówkach i igłach?? przyzwyczaił się już troche?ale chyba nie mozna sie do tego przyzwyczaić...no ale śpi Ci ładnie:0 moja Mila też zaczyna sobie posypiać dłuzej i prawie co noc koszula do prania bo przeciekam!!6 godzin to już luksus,nie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dorianna napisał(a):
Witam, jakos tak nie moglam predzej zajrzec do was, najpierw napisze co u mnie potem nadrobie stronki.

Tak wiec bylismy we wtorek na szczepieniach, maly dostal standardowe trzy wklucia, plus dodatkowo na pneumokoki, za free, bo sie okazalo, ze na ta drobna wrodzona wade serca to mu sie nalezy:-))) z czego jestem zadowolona, bo troche sie przynajmniej zaoszczedzilo:-D

No i druga sprawa, robilam mu kontrolne badanie moczu i wyszlo nie za dobrze, znowu jakies bakterie... I musze jeszcze zrobic posiew, jak sie okaze, ze jakas powazna bakteria to znowu szpital, ale tak bedzie dopoki maly nie bedzie mial w marcu operacji... Bo sadze, ze bezsensu musze tak dlugo czekac z tak malym dzieckiem na operacje jak on przez to i tak jest co chwila w szpitalu, ale to juz podobno nie wina szpitala tylko glupich przepisow:-(

A ogolnie to nie jest zle, fajnie jest w domku, bo mam przy sobie moich chlopakow, starszy synek sobie super radzi z gipsem i skacze nawet, tak jak by nic mu nie bylo:-)
Mlodszy tez malowiele sie juz uregulowal, jak go wykapie tak ok 19 to on juz ok 20 spi i budzi sie dopiero 2-3, a potem 5-6, wies super:-D A wdzien je tak co 2 godz.

Przez to wszystko nie bylam nawet u ginekologa na kontroli i z malym na USG bioderek, bo nie ma kiedy, tyle spraw;-)


oj, biedny ten twoj Dorianek...ale na szczescie do marca niedaleko 🙂 mam nadzieje, ze ta bakteria to nic groźnego i nie bedziecie musieli znowu do szpitala iść!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej 🙂

ja dzisiaj niewiele zrobiłam, bo śniadanko tylko zjadłam, byłam w sklepie, w urzędzie, w banku 🙂 a teraz przeglądam gazetki z przepisami kucharskimi, bo mam ochotę coś zrobić dobrego, ale nie mam pomysłu...

co do pieczarek to ja na pizzę zawsze podsmażam, jakoś tak wolę i myślę, że bezpieczniej... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia trzymamy za Was kciuki 🙂 i za Twoją mamę także 🙂

Beata super, że do nas wróciłaś 🙂

Wanilia no to zrobiłaś dzisiaj trochę z Weroniczką 🙂

Dorianna no to chociaż tyle, że udało Wam się za free dostać tą szczepionkę na pneumokoki. my też szczepiliśmy na pneumokoki. i mam nadzieję, że wszystko z Twoim małym się ułozy 🙂 a widzisz Brian dzielny jak skacze z nogą w gipsie 😁

Aniqa to super przesypia Twoja Kalinka 😁 aniołek mały 🙂 🙂 🙂

coq trzymamy kciuki za szczepienie 🙂 oby Bambina dobrze zniosła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie 🙂
dziękuje wam dziewczyny za miłe słowa!! 😘
Ja piję herbatę laktacyjną z Hippa cały czas! i nie narzekam na laktację i ani razu nie odczułam że mam kryzys laktacyjny..
Właśnie idziemy z konsti zaraz na spacer 🙂 na ten śnieżek poszaleć trochę wozem naszym 😆
MIŁEGO DNIA 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...