Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej 🙂 🙂 🙂

Właśnie przeczytałam o pewne Pani z Wrocławia która urodziła w łazience ponieważ lekarze z powodu braku miejsc nie przyjęli jej na oddział... 😮 😮 😮
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wroclaw-urodzila-we-wlasnej-lazience-bo-wyrzucili-,1,5029651,wiadomosc.html

Tak się składa, że znam tą Panią - poznałam ją w szpitalu w którym leżałam z Kacperkiem jak leczył się z zapalenia płuc. Synek tej Pani po feralnym porodzie w łazience też zapadł na to straszne choróbsko i chyba miał nawet gorszy stan niż moje skarby. Pamiętam jak nie dość że był faszerowany antybiotykami to jeszcze naświetlany punktowo!

Ja nie wiem jak Ci lekarze tak mogą odesłać rodzącą pacjentkę do domu !!! Sprawa dopiero teraz wyszła ponieważ Pani Agnieszka jest w trakcie składania skargi do Komisji Praw Pacjenta. Mąło tego po tych czynnościach okazało się że księga na IP była sfałszowana i ani śladu po jej obecności. Potwierdzić to się udało dopiero po przez zdobycie zapisu z ktg, które trafiło do prokuratury... Masakra no nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry faktycznie masakra!!! współczuje tej kobiecie przeżyć...

A tak z innej beczki....mam pytanie do mam, których pociechy używają smoczków....jaki smoczek używacie? Mój Dominik do tej pory miał z Avent 0-3m no i muszę teraz wymienić bo 3 miesiące już stuknęły w sobotę...nie wiem jak wygląda smoczek z tej samej firmy 3-6m ale mam obawy, że jest równie gruby jak ten 0-3....wiem, że jest też ortodontyczny 0-6....czy któraś z Was ma te smoczki? Dodam, że kupiłam z MAM ortodontyczny....zapłaciłam jak za zboże ponad 20 zł za jeden....jest bardzo fajny ale Dominikowi nie pasuje....na początku go wypluwał....jak już nawet powoli zaczynał się do niego przyzwyczajać to zauważyłam, że osłonka, która jest dopasowana do twarzy dotyka noska....więc ten smoczek niestety odpada 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja ostatnio słyszałam o Pani, która urodziła w pośredniaku! dziecko wyszło jej nogawką (sama tak o tym mówi), pomocy udzieliły jej panie urzędniczki i czekające w kolejce (to było już 4 dziecko tej pani), lekarz z wezwanego pogotowia właściwie już tylko przyjechał przeciąć pępowinę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia Filip zaskakuje !! Piekny siad.

Włosy mi wypadają garściami 😞

Emilka od 3 tygodnia życia ma smoczek Avent 0-6 miesięcy i bardzo go lubi. Kupiłam Lovi 3-6 ale jest strasznie duży

Miałam napisac że Emilka od 2 dni piękni9e obraca się na boczek żeby sięgnąc po zabawkę i jak już ją dostanie to próbuje chwycić, misia głaska, łapie za szyję. Najlepiej wychodzi jej to na prawym boku ale na lewy tez się obraca. No i koordynacja ręka-oko wychodzi jej już całkiem dobrze. Łapie mnie za noc i wkłada rączki do moich oczu i buzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel_E napisał(a):
Agisal czy Ty wykonywałaś badanie na alergeny we własnym zakresie czy na własną rękę?


Robiliśmy je sami....tzn. mamy znajomą szefową laboratorium, która nam doradziła te testy....w dobrych laboratoriach, gdzie mają nowoczesny sprzęt jest to wykrywalne nawet u tak małych dzieci....dodatkowo kontaktowaliśmy się z centrum alergologicznym i oni też potwierdzili, że akurat te testy u małych dzieci wychodzą....próbki z krwią były wysyłane do Wrocławia...czekaliśmy ok. 5 dni roboczych. teraz jestem spokojna, że nie ma ani skazy białkowej ani nietolerancji laktozy itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już nei pamiętam co komu miałam napisac. Chyba muszę zacząc brać luteinę.

Chyba mamazuzki nam zniknęła?

Zauważyłam że Emi wypracowała sobie pewną regularność i bardzo mi się to podoba 🙂 Je mniej więcej o tych samych godzinach, kupka jest po rannym jedzeniu, przed południem bawi się sama a po południu z mamą, po kapieli jedzonko, odkąłdam ją do łóżeczka i zasypia, śpiąc do rana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby napisał(a):
Agisal - my mamy avent - właśnie te 3-6 i są okej, przynajmniej jak dla Maksia, jednak póki co używa jeszcze 0-3, ale widzę, że już jest mu za mały, bo tak mocno ciągnie, że zostają mu ślady na buźce 😉


Czy ten smoczek ma podobny kształt do 0-3? czy jest cieńszy? chodzi mi aby nie było potem problemu z ząbkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ManaLoa - mam nadzieję, że dostaniecie się szybiutko do okulisty, życzę Wam dużo zdrowia! i snu dla Ciebie!

lala - zdrowiej szybko! a propos czapki - moja koleżanka miała porażenie nerwu twarzowego, bo ją przewiało - nie dość, że strasznie bolesne, to jeszcze się kiepsko wygląda, no i ona musiała leżeć w szpitalu :/

yen - jesteście piękni! 🙂 a te butki 😁 haha!

Agisal - jak pięknie, że Dominik nie jest uczulony! 🙂
czekamy na wieści po spotkaniu z fizjoterapeutką!

gosiaq - nie mogę! Twój Filippo siedzi!!! a że praca na Ciebie czeka to chyba dobrze? 🙂 grunt to być specjalistą w swojej branży, to nigdy pracy nie zbraknie 🙂

paula_jot - gratulacje z racji ślubu! czekamy na dalsze info! 🙂

Cherry - jak Kacperkowi idzie leżenie na brzuszku? bo nam nadal słabo 😞 a co do pracy - to wiesz! nasza firma czeka! 😁 jaki będzie tort na chrzcinach? 🙂

ania_xx - fajnie u Ciebie z tą pracą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal napisał(a):
Shelby napisał(a):
Agisal - my mamy avent - właśnie te 3-6 i są okej, przynajmniej jak dla Maksia, jednak póki co używa jeszcze 0-3, ale widzę, że już jest mu za mały, bo tak mocno ciągnie, że zostają mu ślady na buźce 😉


Czy ten smoczek ma podobny kształt do 0-3? czy jest cieńszy? chodzi mi aby nie było potem problemu z ząbkami...


wydaje mi się, że one są jakoś tak profilowane (anatomiczno ortodontycznie), żeby takich kłopotów nie było

na pewno jest większy, troszkę dłuższy, tarczę ma troszkę większą, to, co dzidzia ma ssać ma inny kształt - bardziej płaski przy buźce, a bardziej okrągły w głębi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a jeśli już jesteśmy przy smoczkach to czy Wasze dzieciaczki dużo ich używają? U nas niestety smoczek praktycznie cały czas jest w ruchu... oczywiście są momenty, że go nie chce....ale większość czasu niestety chce....zaczyna płakać albo co gorsza ssać kciuka....trochę mnie to przeraża ale tłumaczę sobie, że jak będzie starszy to będzie mniej używał....oby....np. teraz od ok. 20' leży na macie i właśnie już mu się zaczyna nudzić....popłakuje...więc daję smoka i leży dalej....inaczej nic nie mogłabym zrobić w domu....leżaczek- bujaczek ostatnio mu się nie podoba....pręży się i nie chce w nim leżeć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój synuś też używa smoczka...dość dużo ale jak bym mu zabrała to kciuka ssie wiec wole smoczek - to nasz uspokajacz. Zasypia ze smoczkiem później go wypluwa ja na to czekam by mu go odpiąć boje sie że mógł by sie udusić tym łańcuszkiem do smoczka.

Moje włosy masakra już połowy nie mam 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 aż mi się płakać chce mi juz z 4tyg wypadają i to pękami 🤨 🤨

Mam pytanie do tych mam które dają tarte jabłko czy dziecko od razu chciało jeść czy nie?? Mój pluje i buźki nie chce otwierać na kolejną porcję...zastanawiam się czy go męczyć tym jabłkiem czy nie bo po prostu go nie lubi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania_xx napisał(a):

Mam pytanie do tych mam które dają tarte jabłko czy dziecko od razu chciało jeść czy nie?? Mój pluje i buźki nie chce otwierać na kolejną porcję...zastanawiam się czy go męczyć tym jabłkiem czy nie bo po prostu go nie lubi??


Ja jeszcze nie podaję jabłka ale rozmawiałam z koleżanką, która ma 9 miesięczną córkę i pytałam jak to jest z tymi nowościami w jedzeniu....Ona mi mówiła, że na początku Małgosia też nie chciała jeść...dawała jej tyle ile chciała- czyli zazwyczaj 1 łyżeczkę.....po kilku godzinach znowu próbowała....trwało to przez 4-5 dni aż w końcu spodobał jej się nowy smak i jadła już więcej.

Moje włosy też powoli zaczynają mi wypadać....ale karmię piersią więc na razie chyba nie mogę łykać żadnych preparatów a belissa faktycznie pomaga...kiedyś łykałam- była skuteczna...miałam ładne włosy i paznokcie też zdecydowanie mocniejsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny, my już po chrzcinach 🙂
Mały jak nigdy absolutnie nie chciał leżeć w wózku 🙂 Chciał tym razem czynnie we mszy uczestniczyć, a ponieważ nie spał, to zgłodniał i podczas kazania urządził koncert 🙂 Zwiałam z nim do zachrystii i w pewnym momencie słyszę, jak ksiądz mówi, że zaraz porozmawia z rodzicami dziecka, więc ja mojego już 8. kilowego klocuszka w jedną rękę, drugą trzymam flachę i lecę do ławki 🙂 Zresztą ksiądz przedłużył dla nas kazanie - pod koniec mówił straaaasznie wolno 🙂 A Maksikowski dokończył mleczko i dalej z uwaga śledził przebieg zdarzeń - ale już z wielkim uśmiechem :P

A później nie dał się nikomu trzymać na rękach - tylko mamie i tacie, więc żadnych pokazówek rozinnej miłości i przywiązania nie było 🙂 Hihi...Nawet do zdjęcia z samymi dziadkami nie dał się ustawić 🙂 Cóż...jakby go częściej odwiedzali, to nie byłoby problemu 😁

A teraz kilka odp.:

- Włosy - mi nie wypadają, ale ja nadal biorę Prenatal Clasic - może on pomaga 🙂
- Avent - zmieniłam małemu smoczek jak skończył 3 miesiące -Avent 3-6 jest ogólnie troszkę grubszy niż poprzedni, ma przede wszystkim grubszą i taką "kulkowatą" końcówkę, więc jest łatwiej maluchowi trzymać. Oczywiście też jest ortodontyczny 🙂

I zapomniałam - doczytam i dopiszę 🙂

A właśnie...nie wiem, czy wiecie jak wyglądają piszczki Babyono, ale to fantastyczna zabawka dla takiego malucha, nie dość, że idealna do trzymania przez małą łapkę, jak się nią macha lub uderza to piszczy, a do tego maluch może ją przytulić 🙂 Maks ma na razie jednego, ale muszę mu jeszcze kilka dokupić 🙂 Dobra... mały płacze...lecę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!!
Ależ bym juz chciała być po chrzcunach ale my mamy dopiero 17 marca.

Co do smoczków gryzaczków to jak próbowałam dawać Kubie to był wrzask jak by go ktoś ze skóry obdzierał więc nie używamy Za to pcha do buzi piąstki i kciuka chociaż aktualnie najbardziej smakuje mu pielucha terowa.
Mam jeszcze pytanie Kubus miał pierwsze Usg bioderek około 6 tygodnia i wszystko dobrze Miałam sie zgłosic na kontrole w trzecim albo po trzecim miesiacu Niestety nie pamietam Byłam juz dwa razy umowiona ale mały chorował wiec nie pojechalismy Teraz mmay dopiero 5 marca i nie wiem czy to nie za pozno??? Lekarka kazała Kube jeszcze dwa tygodznie trzymac w domku po chorobie wiec nie wiem czy starac sie jechac wczesniej na bioderka czy spokojnie odczekac ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...