Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Cherry – świetnie wyglądasz super z ciebie kobietka, Kacperek też słodziak malutki!!! Jaki już długi!! A jakie to kropelki, ze tak czyszczą uszka? Można tak profilaktycznie czyścić?
Jadwiga_róża – czekamy, wracajcie szybko do zdrówka!!!
U nas na dzień kobiet tulipany, słodkości no i …..tłuczek do mięsa!!!! (zepsuł nam się to M kupił przy tej okazji, taki z niego żartowniś, uśmialiśmy się co niemiara!!!)
Gosiaq, ja swoje autko sprzedałam, bo by wrosło w ziemię. Smutno mi jak nie wiem ale tu w Warszawie nie opłaca się autkiem jeździć – długie dystanse, benzyna droga, parkingi też a metrem jeździ się moment. Ale marzę o tylko swoim autku, nie ma to jak się ćwiczyć codziennie w jeżdzie. Ale twój Fifi je dużo, matko!!!! No i mam nadzieję, że 8 marcowy bonusie wydasz na swoje przyjemności. Kurczę jak fajnie. Cieszę się z Tobą razem!
Martusiap – mój też robił zielone na mm i lekarka tylko machnęła ręką, żeby się uspokoić, bo tak może być, dałam na luz ale i tak cieszę się jak jest musztardówka.
Cygnee – mój na mm robił 1 dziennie, choć teraz robi raz na 2 dni, mam nadzieję, że będzie ich więcej jak wprowadzę coś innego niż tylko mleczko. Cieszę się, że Eluni coraz lepiej no i przybiera na wadze!!!
No to od teraz pisze 1 ręką, bo małego mam na kolanie a M na polowanie pojechał(czytaj: zrobić spożywcze zapasy, hi,hi)
Mamma_mia mam nadzieję, że już ok. z twoimi cycuchami-centralami (jak to Gosiaq nazywa, hi, hi) no i dzięki za linki do tych szczoteczek i porady na ich temat, na pewno skorzystam.
Madzia_m3 siły dużo ci życzę i wysypiaj się kochana, jak się tylko da.
Krusyna, jak ty to zrobiłaś? Tyle cię ubyło? Gratulacje!!!! Świetne to krzesełko, super ,że ma kółeczka, to nie trzeba przenosić a i rzeczywiście mniej miejsca zajmuje – jejku czy ja potem dotrę do tych linków jak będę chciała kupować? Super, że na imprezie Maksio się spisał a jabłuszka bym nie odstawiała chyba że na tydzień, dwa i potem znowu próba.
Ania_xx szkoda że mieszkasz tak daleko, poradziłabyś coś na te moje włosiska wyłażące….
Gratki za nocnikowanie dziewczyny, my nie mamy jeszcze sprzętu….
Zania, to super, że taką okazję z tymi śpiewakami znalazłaś, toż to przecież hurtowego zakupu dokonałaś.
Yen , dlaczego żle się czujesz, co się dzieje? Dasz radę kobito, my silne jesteśmy, będziesz ze swoim w kontakcie a i my cię wspierać będziemy.
Szok, jak przeczytałam o tej kradzieży wózka, przypomniały mi się te ukradzione zakupy chyba Ani (?). Ja jak chodzę na ryneczek to tylko kupuję warzywa, jak są wystawione na zewnątrz, po chleb i wędlinę nie wchodzę jak jestem z Jasiem sama, bo za Chiny nie zostawię go samego przed budką nawet na 1 minutę!!! Dlatego mój na te polowania musi jeździć sam, bidulek…
14A11 zajady u dorosłych smaruję sokiem z cyrtyny, pali jak cholercia ale pomaga ale nie wiem co u takiego małego. Jest to niedobór witamin więc nie wiem czy nie smaruje się kropelkami z witaminą C. Witaminkę daje się teraz dzieciaczkom a nie przedawkuje jej się to możesz śmiało wypróbować myślę.

Judzia, lala – no wychwalić tych waszych księżniczek nie mogę aż bierze chęć na córeczkę…. A propos opowiem wam, co nam się wczoraj przytrafiło….. Jeny!!! Spirali nie założyłam, bo jak już wam pisałam dostałam @ no i lekarza nie było mojego a tą prywatną się bałam. No i wczoraj mojego przywitałam w stroju niegrzecznej uczennicy, on głodny dał sobie spokój z obiadem i biegiem do apteki po gumki i globulki leciał aż się w aptece laski śmiały. No i bara Bara i jeszcze raz z tym ,ze za 2 nie chciało mi się tych globulek pakować, bo to się wylewa takie tłuste że wszystko brudzi no i ….. sama gumka….została we mnie wraz z zawartością. Miałam w domu kilka testów owulacyjnych bo nie myślałam, że Jasia się uda tak sprawnie stworzyć i robię je a tu 2 krechy – fajkowanie pełną parą no i dziś rano awaryjnie do lekarza i tablety „po” musiałam. Ale miałam stracha aż atak woreczka też w nocy miałam no i jak się nałykałam różnych leków, to myśle, po prostu nie mogę zajść (1. Praca na czas określony jeszcze, 2. Cesarka druga 3 m-ce temu to by mnie chyba rozerwało, a po 3. Tych leków się najadłam, szok). Mój chciałby bardzo ale te czynniki 3 wzięły górę i wzięłam tę tabletkę. Ale jest ok., myślałam, że się źle będę czuła a jest dobrze. Także Lala – dołączyłam do Ciebie!














Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cygnee Oskar robi kupkę naprawdę bardzo różnie, czasem jest codziennie, czasem co drugi dzień, a i zdarzają się dwie małe jednego dnia...z kolorami i konsystencją też jest rożnie, raz bardziej gęsta i musztardowa, czasem zielonkawa i bardziej wodnista...nie mam pojęcia od czego to zależy...tak więc chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi ile powinno być i w jakim kolorze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zaka, kobieto, co za przygoda ... Hihihi.... Tak to jest na głodzie 😁 🤪
I dziękuję za kupkową radę
A schudłam, bo mam dietę ustawioną przez dietetyczkę - sama bym się zagłodziła albo zaczęła palić, bo tak najłatwiej
: 😁)
Cherry..... sorrki kobietko, zapomniałam napisać, że i kolorek, i cięcie bardzo mi się podoba 🙂

A co do ilości kupek, to Maks jest już prawie wyłącznie na mm i robi co drugi dzień (czasem codziennie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zaka my stosujemy na polecenie lekarza. Krople te to Waxol. Naturalny z oliwy z oliwek. Stosujemy bo w poniedziałek znów na to badanie jedziemy.

Zapomniałam Wam napisać że moja teściowa zwariowała i urządza w domu u siebie przedszkole 😁 😁 😁 😁 😁 Ma teraz dwóch wnuczków Kacperka i Olicwierka. Oprócz setki świecących skaczących i grających zabawek zakupiła wielką huśtawkę z melodyjkami ird. oraz tego skoczka co pisała kiedyś o nim Yen 😁 😁 😁 😁 😁 Będą maluchy miały używanie 😁 😁 😁 😁 😁

🤪 🤪 🤪 🤪 🤪

Krusyna chciałabym aby mój Maluch jutro się tak zachowywał na swoich chrzcinach jak Twój dziś 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No własnie w kwestii zabawek - możecie coś polecić? Śpiewaki widziałam w sklepie 5 min od domu więc pewnie pójdę obejrzeć skoro robią taka furrorę. Chciałabym kupić coś co pomoże nam z Wercią spędzać czas razem i nie mam pomysłu...
Cherry trzymam kciuki za Was - a w sumie to za Kacperka bo to dla niego będzie dzień pełen wrażeń i przeżyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry napisał(a):

Cherry trzymam kciuki za Was - a w sumie to za Kacperka bo to dla niego będzie dzień pełen wrażeń i przeżyć 🙂


🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Bavarie pyszne są i będą dostarczone do B-gu 🙂 🙂 🙂
A co do zabawek to jestem zielona 😜
To teściową podpytaj 😜 Albo poprostu przetestuj co sie sprawdza 🙂 Moja ewidentnie szuka nowych bodźców bo gapi się na bajki 😮 Dzis włączyłam na próbę i zonk - pół godziny dziecka nie bylo. Ale to pójście na łatwiznę i póki jestem w domu i mam czas to wolałabym coś co możemy robić razem 🙂 więc przeglądam zabawki ale tematu nie ogarniam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
No własnie w kwestii zabawek - możecie coś polecić? Śpiewaki widziałam w sklepie 5 min od domu więc pewnie pójdę obejrzeć skoro robią taka furrorę. Chciałabym kupić coś co pomoże nam z Wercią spędzać czas razem i nie mam pomysłu...
Cherry trzymam kciuki za Was - a w sumie to za Kacperka bo to dla niego będzie dzień pełen wrażeń i przeżyć 🙂


Mój mały uwielbia piszczki babyono - http://allegro.pl/babyono-zabawka-hipcio-z-piszczkiem-i-gryzakiem-i2189144081.html

Martusia, ja mam taką matę - http://allegro.pl/mata-edukacyjna-z-kojcem-wesola-farma-canpol-i2170432137.html Nie chciałam za dużo wydawać, bo i tak służy tylko przez chwilkę, a ta jest bardzo sympatyczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cherry fajna fryzurka ale pasemek nie widze... nie zrobiłaś czy na tym zdj nie widać??
zaka no nie zła historia ja biore tabletki antykoncepcyjne
gosiaq fryzurke moge doradzic ale nie wiem która ty jesteś tzn jak wyglądasz???

ogladałam spiewaki chyba tez zakupie jakiegos w auchan były po 49,9zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry napisał(a):


Krusyna chciałabym aby mój Maluch jutro się tak zachowywał na swoich chrzcinach jak Twój dziś 🙂 🙂 🙂


Oby nie koncertował jak Maksior podczas swojego przyjęcia po chrzcie 🤪

Mojej teściówki już kolejne wnuki zbytnio nie ruszają, Maks jest piąty 🙂 - no przynajmniej nie na tyle, żeby jakoś specjalne rewolucje robić 🙂 Chociaż dla Maksia jest momentami aż nazbyt wylewna i strasznie głośna, na co on reaguje płaczem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Cherry zapomniałam napisac że fryzura bardzo udana 🙂
krusyna mamy tego piszczaka i moja też go lubi, chociaz z pewnościa nie bardziej niż pies ktory jak tylko uslyszy piszczenie to jest przy nas 🤪


Mały ma też taki telefon http://allegro.pl/smily-zabawny-telefon-dzwieki-lusterko-uchwyt-i2170736143.html Jak się naciśnie na guziki to słychać różne melodyjki i odgłosy zwierząt - po 2,3 dźwięki do każdego z guzików. A dodatkowo czerwony guzik świeci 🙂
Chociaż na razie najlepsze są te najprostsze i jak najbardziej miękkie zabawki, bo Maksiorek tak nimi macha, że często się w buziaka uderzy 🙂 Mimo tego ww. telefon jest naprawdę fajny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
yen- dzieki za odpowiedz, to mnie uspokoilas 🙂 ja chyba jestem okropna panikara... tak to juz jest jak sie w moim wieku pierwsze dziecko rodzi 🤪 🤪 🤪

krusyna- pisalas, ze chcesz kolejnego bobaska 🙂 ja tez 🙂 ale poczekam z kolejna ciaza tak do grudnia-stycznia, i pozniej kolejna tez tak po roku i pozniej.... koniec 😁
ale przygoda z ta gumka... hohoho 🙂 my tez tylko na gumkach "jedziemy" ale jakby co to nie bede plakac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martusiap - my mamy taka mate edukacyjna sprawdza sie po raz drugie tak wiec polecam:
http://www.tinylove.com.pl/index.php?k38,zabawki-wiek-od-0-do-12-miesiecy Wlasciwie maty tej firmy ssa bardzo fajne.
Generalnie co do zabawek to nie nabywajcie zbyt duzo zawieszek, gryzakow, grzechotek - ani sie nie obejrzycie a pojda w kat, lepiej zainwestowac w zabawki jakimi nasze malce juz za 1,5 -2 miesiace beda sie fascynowac dluzej... zdecydowanie polecam klocki drewniane do budowania najprostrzych wiez bardzo rozwijajace! Oczywiscie wszelkie zabawki majace kolorowe przyciski, wydajace dzwieki itp. Jak znajde dluzsza chwile to zrobie wam liste zabawek, ktore sprawdzily sie przy Mii. Sklepy obecnie oferuja tak zawrotne ilosci towarow dla dzieci i niemowlat, ze nie iwadomo co kupic, firmy przescigaja sie w modelach i cenach oczywiscie a w sumie to co podoba sie nam doroslym nie konieczniep odoba sie nasyzm dzieciom, im nie zalezy na fimie nie obchodzi ich cena...Nie raz zobaczycie jakie blache, proste, tanie i dostepne rzeczy ciesza bobasy bardziej niz te "firmowe" i drogie.Ale tak najbardziej fascynujace dla naszych dzieciaczkow beda rzeczy kotrych przewaznie im dac nie mozemy typu nasze telefony, laptopy, kabelki, piloty wiec jesli macie jakies tego typu rzeczy zepsute to pozbadzcie sie baterii i schowajcie dla maluchow a nie wyrzucajcie - przydzie dzien, ze wyciagniecie i bedzie to jedna z najlepszych zabawek 😉

zania - jesli chodzi o moje cycuchy to juz w porzadku - dzieki za pamiec 🙂 Ogarnelam nawal mleka 😉 Jednak czasem nadal Tia wkurza sie, ze za szybko leci...

cygnee - ostatnio moja Mia u znajomych miala okazje sisiusiac na taki nocnik i z przykroscia stwierdze, ze byl dosc nie wygodny bo trzeba na nim siadac w duzym rozkroku wiec siadanie smodzielne wychodzilo jej niezdarnie. Choc przyznam ze wizualnie jest sliczny. Byc moze to kwetia przyzwyczajenia, a jak nie bedzie wam pasowac to kupicie kiedys zwykly za pare groszy - takie najzwyklejsze chyba sa najlepsze. Na razie i tak ty bedziesz mala trzymac.

cherry - zmotywowalas mnie aby zrobic cos z wlosami 😜 No i oczywiscie fryzurka ladniutka ale powatawiaj jeszcze pare fotasow.

My jutro idziemy na 2 urodzinki na wewnetrzny placa zabaw z kulkami, zjerzdzalniami itp. Mia cala podjarana, ciekawe co na to Tia 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wlasnie dzisiaj jak sie przyjzalam porzadnie temu nocnikowi to zwrocilam uwage na to, ze dziecko musi bardzo szeroko nogi rozlozyc 😜 na razie bedzie ok, bo bede ja trzymac, ale pozniej chyba kupie wlasnie taki zwykly... 😞 i moj znowu bedzie mial jakies waty, ze on mowil, zeby zwykly kupic a ja sie uparlam... 😜 a niech sobie pogada 🙂 jeszcze przed porodem to mialam meksyk w domu ze smietnikiem na pieluchy 😁 ahhh szkoda gadac 🙂 nabijali sie ze mnie (moj i moj brat) ze szok 🤪 ze po co mi to, ze niepotrzebnie kase wydalam... ale ja twardo, ze jest super i ze bedzie sie sprawowal doskonale... niestety mieli racje 😞 jakikolwiek smietnik przy przebieraku sprawdzilby sie tak samo a za duzo mniejsze pieniadze... ale ciiii 🙂 oczywiscie nie przyznalam im racji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee napisał(a):
wlasnie dzisiaj jak sie przyjzalam porzadnie temu nocnikowi to zwrocilam uwage na to, ze dziecko musi bardzo szeroko nogi rozlozyc 😜 na razie bedzie ok, bo bede ja trzymac, ale pozniej chyba kupie wlasnie taki zwykly... 😞 i moj znowu bedzie mial jakies waty, ze on mowil, zeby zwykly kupic a ja sie uparlam... 😜 a niech sobie pogada 🙂 jeszcze przed porodem to mialam meksyk w domu ze smietnikiem na pieluchy 😁 ahhh szkoda gadac 🙂 nabijali sie ze mnie (moj i moj brat) ze szok 🤪 ze po co mi to, ze niepotrzebnie kase wydalam... ale ja twardo, ze jest super i ze bedzie sie sprawowal doskonale... niestety mieli racje 😞 jakikolwiek smietnik przy przebieraku sprawdzilby sie tak samo a za duzo mniejsze pieniadze... ale ciiii 🙂 oczywiscie nie przyznalam im racji 🙂


jesli masz ten pakujacy pieluchy TT to sprawdzi sie w momencie kiedy mala bedzie robic malo pachnace kupki kiedy wprowadzisz pokarmy stale - wtedy im powiesz - a nie mowilam... Bo ze zwyklego smieciorka niestety smierdzi na caly pokoj - wiec cos o tym 😜 Ja mam drugi raz zwykly bo mi szkoda kasiutki bylo, zreszta te worki sa dosc drogie ale i tak zmieniamy worek codziennie mimo iz Tia kupke robi bardzo rzadko. wiec nie wiem czy to taka oszczednosc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...