Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Martusiap – my nie mamy maty i nie wiem czy jest sens kupować, bo mamy leżaczek z wiszącymi zabawkami. Ale też mi się podobała canpolu, jak pokazywała Krusyna, bo ma te ograniczniki.
Cherry – jak tam chrzciny się udały? My właśnie ustalamy menu na komunię… Co to są te Bavarie?
Dzięki za temat nocniczków, śliczne ale nie przyszłoby mi do głowy, że musi być wysoko przy siusiaku i mogą być niewygodnie za szeroko nóżki!
Mamma_mia jak tam urodzin kii minęły? Czekamy na fotki!
Martka3 – masz rację z tymi zabawkami, kreatywność dzieci rozwija się wspaniale wtedy. Pamiętam najlepsze zabawy z garnkami, pokrywkami i innymi kuchennymi sprzętami…. No i pomysł Mamma_mii odnośnie starych pilotów – rewelacja!!!! Brawko dla Ciebie !!! Judzia, tylko uważaj z tymi foliówkami, wiesz, żeby sobie na główkę nie wsadziła!!!!!A co do lewej rączki – daj jej czas, to się póżniej okaże!
Cygnee – cieszę się że już ok. z Elunią. Co do leków to zależy jakie to i czy można sobie je darować. Co z tą gorączką????? Idź do lekarza, idź koniecznie!!!Ale nie stresuj się, bo jak napisała Gosiaq – niejeden raz i nie dziesięć będziemy się martwić. Pamiętam, jak Mat dostał „trzydniówki” – Jezu, jak ja się martwiłam, bo to gorączka 40 st i wyżej i niczym zbić się nie dało, pogotowie nie chciało przyjechać, dopiero jak ich telewizją postraszyłam, rycząc w słuchawkę to przysłali lekarkę. Szok!Biseptol to antybiotyk i uważam, że trzeba dać coś osłonowego. Na pewno nie zaszkodzi!
Zania – Emilka śliczna i jak pięknie pozuje!!!!
Gosiaq – gratulacje 4 miesięcy!!
Dziewczyny, przepraszam jak zapomnę o jakichś „urodzinkach” bo ja już tak mam. W sobotę mój przypomniał mi, że dzień mężczyzny jest….. no to dziś zabrałam go na obiadek…ehhh
Gosia 734 no ja też czekam na te częstsze kupki jak zacznę podawać coś innego niż mleczko. Wiesz, niby kłopotu mniej jak ci się dzidzia mniej razy sfajdoli ale uważam że to zdrowiej jak się oczyści częściej….
Yen, ale Oskarro ma czuprynę, jejku!!!! Ale przyatakował tego krokodyla buahahaha!!!! Ale fajnie z tymi tabsami za free, powinny wszędzie tak być…. Póki co zrób zapasik!
Ania_xx to dobrze, niech Ksawciu śpi, wtedy rozwija się dzidź. Tylko się cieszyć!!!!






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Zosia śliczna! A jakie oczęta ma cudne!
Cherry kochanie ślicznie Ci w tych włosach  Bardzo kolor mi się podoba – sama chciałabym taki ale qrka mam ciemne włosy a po rozjaśnianiu boję się ‘’siana ‘’ na głowie..

Cygne u nas kupka na mm czasem co dwa dni, a kolor i konsystencja zależnie od tego co Majek zje.
A na gorączke u nas najlepiej sprawdził się nurofen w syropie. Pół godzinki i już po. Przy czopkach gorącza schodziła tylko o 0,5 ‘c . I zdrówka kochanie dla Eluni! A co do nocniczka żabki to może o to chodzi że jak nocniczek żaba to i dzidza jak żabcia ma mieć nóżki  żeby siedziały takie dwie żabcie. Ale tak jak pisze mamma-mia najwyżej kupisz zwykły jak ten będzie ‘’niewygodny’’
Zaka! Kochana wiem co czujesz/czułaś  oby jak najmniej takich przygód ! hih.. a my w nocy tak szaleliśmy ze dwa razy łóżko zarwaliśmy, ojj nie wiem jak to się stało – dobrze że jest na gwarancji!
Mamma-Mia jak dobrze że już lepiej z cycuchami.. ja kiedy karmiłam piersią panicznie się tego bałam. No ale nie karmiłam długo bo tylko 2miesiące  więc nawet nie miałam okazji , no ale wciąż wisiałam na laktatorze a mimo to straciłam pokarm.. czasami bardzo mi smutno ale widocznie tak miało być.
Zaniu! Emilka jak modelka! Faktycznie uroda po mamusi  Moja Majcia też piszczy, a najlepiej do zabawek i telewizora.. ale polecam zabawe – jak piszcze tak jak ona to próbuje mnie przepiszczeć 😁 ale mamy wtedy ubaw – a Maja aż zanosi się śmiechem! A co do podnoszenia , to tu Maje też musze pochwalić bo sama trzyma główke, sama się podnosi do siadu.. jest bardzo silna – niestety mamusia nie pozwala jej wciąż się podnosić żeby kręgosłup był prościutki – ale poświęcamy w ciągu dnia łącznie chyba godzinke na ćwiczenia. No i w kąpieli na brzuszku Maja sama trzyma główke, już nawet jej nie podkładamy ręki .
Yen, Oskarek to przystojniak jak nie wiem! A co d ataku płączu w aucie – i my taki dziś mieliśmy więc Maja też jechała u mnie na rączkach a jak tylko wyszliśmy z auta to padła na śpiocha.
Gosiaq, jak dobrze że napisałaś że u was po takim czasie też zdarzają się zielone kupsztale – mnie zaczynało to martwić u Mai, że czasem takie się pojawiają właśnie. No i konsystencja nam się ostatnio zmieniła na plastelinke. No i specjalnie z dedykacją dla cioci Gosi – gosiaqowa zupina!

Aha i miałąm pisać że wczoraj po raz pierwszy zostawiłam Maje samą z mężem.. sama poszła na solarium i na sklepy. Mąż posprzątał dom, ugotował obiadek i zajął się Majcią – potem po mnie przyjechał do sklepu (a tu patrze dzidza bez czapki więc ‘’DLACZEGO ONA NIE MA CZAPKI?’’ odp ‘’BO MA KOCHANIE KAPTUR’’ a chwile potem patrze a Majek przykryty ręcznikiem ‘’NIE UMIAŁEM ZNALEŹĆ KOCYKA’’ a mamy ich ogrom 😁 no ale starał się więc doceniam. Dobrze że nie wiało bo za czapke bym zabiła ;p ha!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lala brawo dla ciebie za cierpliwosc do meza 🙂 ja bym go chyba pobila 🙂 no ale ja to przewrazliwiona jestem 😉

kurcze tak chcialabym eli podac juz cos innego, ale ciagle chora, wiec sie boje... poczekam az wyzdrowieje 🙂 a wtedy to poszalejemy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zania - 2 urodzinki kolezanki Natalki 🙂 - zadnej z moich dziewczynek one obie z listopada 😁
Bylysmu na kulkach, pozniej na domowce - super dzieciaczki sie wybawily tylko solenizantce bylo tego wszystkiego za duzo i poszla spac heheh A ja teraz padam imprezka, spacery, zabawy - juz nie te lata 😉

Mialam cos napisac ale mi sie zapomnialo z tego zmeczenia - tak wiec poprasuje jeszcze i spadam lulu... zycze stosunkowo udanej nocy 😉 Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zania napisał(a):
Dopiero przeczytałam wszystkie posty. Mamma-Mia to Zaka pytała o te urodzinki. Chyba muszę zmienić login bo często jesteśmy mylone 🤨 Zaka i Zania podobnie wygląda, można się przeoczyć.

a mnie się nie mylicie 😉 loginy niech zostaną 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaq gratulacje z okazji 4-miesięcy Filipka.

Gosia734 a w czym dodajesz zdjęcia? Ja dodaje z tej strony http://imageshack.us/
I nigdy nie było problemu. Może spróbuj co? Tęsknimy za zdjęciami Kini.

Ja mam zwykły śmietnik na zużyte pampery i rzeczywiście czasem jak przejdę obok to zajeżdża fiolkami 😜

Yenefer czyli Emilka to piszcząca góraleczka, a Oskar dinozaur hehe
A i masz bardzo fajny fotelik wydaje się taki wygodny. To już jest ten do 18 kg? Bo my mamy ten startowy do 10 kg, wyciągłam już dawno wkładkę dla noworodka ale i tak wydaje mi się że Emilka się ledwo w nim mieści. A Oskarek wygląda super w tym dresie jak dorosły chłop… i te buty z Nike 🙂 Aligator superancki, Oskarek ma już chyba sporo zabawek nie mamusiu? A wagą się nie przejmuj, przynajmniej masz takie postanowienie że powrót do Polski równa się dieta i ćwiczenia. Ja jakoś zabrać się nie mogę i odkładam te ćwiczenia z dnia na dzień. Robiłam Weidera ale się poddałam po 20 dniach 😞

Cygnee zdrówka dla Eli. Mam nadzieję, że szybko jej się polepszy i już żadne choróbsko się jej nie przypląta. Mi lekarz pediatra na zbicie gorączki polecił Pedicetamol (bałam się że wystąpi po szczepieniu ale obyło się bez leków, więc nie wiem jak działa)

Lala widać że Majci smakowała Gosina zupka.Ja też przeszłabym się do solarium bo jestem blada jak ściana ale słyszałam, że jak się karmi piersią to nie można. To prawda? A twój Marcin rzeczywiście pomysłowy 🤪, my oczywiście pamiętamy ile ty masz kocyków w domu. 😁

Aaaaa i również uważam że Zosia w nowym dresiku wymiata!! Prześliczne dziecko!

Ja jeszcze nie dostałam „pierwszej” miesiączki po porodzie. Raz miałam lekkie plamienie, myślałam że to już, założyłam podpaskę a tu nic. Więc to raczej nie można nazwać miesiączką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Kochane mamusie!

cygneee - dużo zdrówka dla Elusi! Wy to się namęczycie!

lala - Twój mąż dał radę! 😁

przepraszam, że nie odpiszę na wszystko, ale tylko tak z doskoku, całuję Was mocno i Wasze bąbelki - śliczne, najpiękniejsze i najcudowniejsze! październikowolistopadowogrudniowe 😁

Zaniu - ciesz się, że jeszcze nie masz @, ja już miałam dwa, masakra! jak dostałam pierwszy, to pomyślałam, że jednak w ciąży to było fajne, że go nie było 😉 bo jak trzeba się zajmować dzieckiem, a tak wszystko boli, to ciężka sprawa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maksio świetny!

A my właśnie się umyłyśmy ubrałyśmy i nakarmiłyśmy bo dopiero co wstałam i ja i Majcia 🙂

Zaka kochana, przepraszam że wczoraj nie odpisałąm ale jak tylko wysłałąm posta to uciekłam 🙃
Ja też brałam escapelle. Tylko że u mnie to było inaczej. Bo baraszki były z soboty na niedziele a właściwie w niedziele nad ranem ok 4. W niedziele nigdzie gineologa nie znaleźliśmy nawet prywatnie więc na pogotowiu wylądowaliśmy - ale tam lekarz niestety nie przepisał nam nic. W poniedziałek poszłam do mojego gina ale państwowo bo prywatnie przyjmuje we wtorki. Tam powiedział mi żebym przyszła prywatnie na usg bo państwowo niestety nie ma i zobaczymy cóż tam się dzieje (nie chciał mnie faszerować taką dawką hormonów zaraz po porodzie) no więc ja załamana bo czas leciał.. no ale we wtorek poszliśmy na to usg a tam normalnie cyrk, jajkowanie z obu jajników 🤪 no więc diagnoza taka: escapelle + tabletki podtrzymujące ten hormon przez tydzień bo przy takiej owulacji samo escapelle mogło nie wystarczyć. Krwawienie dostałam dwa dni po ej kuracji tygodniowej. A jak dostałąm krwawienie to zaczęłam brać już swoje anty (cilest) No i dlatego ta się rozpisałam na ten temat żebyś się nie martwiła że Ty np nie dostaniesz krwawienia po tygodniu. Ale pamiętam że kiedyś też brałam escapelle jeszcze przed ciążą i krwawienie było normalnie w terminie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Lala za info. Ja tylko to escapelle dostałam a to był 13 dzień cyklu i dlatego mam pietra. No ale chyba lekarka wiedziała co robi. Nie mam żadnych objawòw bólu brzucha, nic i tak się boję czy zadziała bo okres planowo dopiero w okolicach 26-go....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry kochane
ja tak tylko z doskoku, bo ela strasznie marudna...

shelby brawo dla ciebie, a raczej dla maksia za piekny usmiech 🙂

ja moze wkleje jakies zdjecia wieczorem, jak mala zasnie, i jak bede miala chwilke, bo zaraz mama przyjedzie 😁 🙃 ale jak cos to obiecuje niedlugo cos wkleic 🙂

nocka srednia, znowu musialam jej zbijac temperature okolo 3 w nocy 😞 ale od tamtego czasu jeszcze nie ma... mam nadzieje, ze juz sie skonczy 🙂

matko - ja jeszcze okresu nie dostalam 🙂 shelby a masz tak samo bolacy jak przed ciaza? bo slyszalam, ze po porodzie jest slabszy bol... i nie wiem na co sie nastawiac 😉 bo ja przed ciaza to mialam takie bole, ze mdlalam, biegunka, wymioty... oby sie zmienilo, bo jak ja sie dzieckiem zajme??? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja na szczęście okresu jeszcze nie miałam. Poprzednio Maciek miał prawie 6 miesięcy, jak przyszedł ten durny @ 😞
Zaka! ale akcja! ciekawe jaka jest wtedy gonitwa myśli hihihi 🙂
Shelby! Maksiorek super! jaki duży i ładny chłopaczek 😉
Lala! uśmiałam się z Twojej historii i Twojego męża 😉 wybrnął na piątkę z plusem! bravko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej my też żeśmy wczoraj poszaleli po dłuuugiej przerwie 🙂
Tabletki biore lesinelle chyba ale teraz mam odpowiednik chyba yasmine b tamtego nigdzie na rynku nie ma...
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/195/kinia184.jpg/][IMG]http://img195.imageshack.us/img195/4225/kinia184.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/15/kinia192.jpg/][IMG]http://img15.imageshack.us/img15/9293/kinia192.jpg[/IMG][/URL]

później jeszcze wrzucę więcej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
apropo szleństw i igraszek nocnych ze mną jest coś nie tak.... strasznie mnie boli... już próbowaliśmy wiele razy i wciąż ten sam ból... muszę iść do mojej gin.... mam wrażenie że mi tam coś zaszyła 😲 😮 😮 😮 a u was nic nie boli?? jest tak jak przed porodem???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamusie 🙂 Byłam dziś z Oskarem na ważeniu i mamy 6,3kg. Waży odrobinkę mniej niż powinien, ale pielęgniarka powiedziała, ze to przez to ząbkowanie może, bo faktycznie mniej zjada, no i jest bardziej ruchliwy, więc spala kalorie 🙂 Synek mojej koleżanki o 4 tyg młodszy już go przegonił o 0,5 kg, jednak Oskarek był malutki po urodzeniu, bo miał niecałe 2,8kg, więc nie mam co porównywać 🙂

U mnie okresy w normie po tabletkach, tak jak było, szybko i bezboleśnie 🙂
Lala89 ja też biorę Cilest 🙂 A co do tatusia...no to zaradny facet 🙃 Kocyka nie było , to wziął ręcznik i już 🙂

Zania ten fotelik to jest od 0-13kg, to Maxi Cosi...kupiliśmy go niedawno, bo ten , który mamy w komplecie z wózkiem też już się robi lekko za mały...a czeka nas ponad 20 godz w samochodzie z małym, więc musieliśmy kupić mu wygodniejszy. Co do zabawek to faktycznie Oskar ma ich dosyć dużo, w tym dwa rowerki 🙂 Jednak większość z nich jest używana , kupiona za grosze tutaj w naprawdę dobrym stanie...wystarczy przetrzeć ściereczką i gotowe 🙂 Robię zapasy póki mogę, bo widzę ile na Allegro kosztują zabawki dla dzieci i na pewno nie byłoby nas stać na wszystko...a wiadomo jak jest...dziecko się chwile pobawi i już znudzony 😮
Ja tez mam Pedicetamol w domu i podawałam już małemu, wszystko ok 🙂

Gosia734 super foteczki, a Kinia piękna i taka roześmiana 😁

Cygnee biedna ta Twoja Elunia, mam nadzieję, że szybko wyzdrowieje!!!

Shelby Jaki Maksio przystojny! A ten uśmiech 🙂 Słodki!

No i dziś podam mu druga porcję marcheweczki, jeszcze nie zrobił kupki od wczoraj, jednak mam nadzieje, że się obejdzie bez żadnych kupkowych problemów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...