Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej. Dawno was nie odwiedzalam. Cale wakacje siedzielismy na dzialce, wrocilismy do domu miesiac temu.
Łukaszek narazie tylko raczkuje, wspina sie po meblach i troszke sie przesuwa trzymajac sie nich. Ale do chodzenia jeszcze nam troche brakuje.
Co do zabkow to narazie ma 2 dolne jedynki a reszta nie spieszy sie do wyjscia.
Cos pisalyscie o imprezach z okazji roczku- my robimy nie 5 ale 10. Tort chyba sama zrobie,kupie gotowy biszkopt, mase sie zrobi a ozdoby jakies sie wymysli, musze kupic tylko dekorator. U nas beda dziadki, chrzesni i siostra mojego z mezem i synem- ogolem oprocz nas bedzie 13 osob. Najpierw bedzie na slodko a pozniej przekaski. Duzo nie bedziemy szykowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
No dziś jest co czytać 😉 oby tak dalej !!!!
Lala super są te filmiki z Mają! 🙂 Dominik na łóżko jeszcze nie próbował się wspiąć ale myślę, że to kwestia czasu bo wczoraj jak byliśmy u teścia to między salonem a jadalnią jest 8 schodów i moje dziecko samo wdrapało się na górę (oczywiście stałam za nim i asekurowałam aby nie poleciał do tyłu) poszło mu to w ekspresowym tempie więc czekam co przyniesie kolejny dzień 😉 widziałam też pozostałe Twoje filmiki....fajne....jak Maja je jabłuszko!!!

Co do roczku to jeszcze nie mam pomysłu- wydawało mi się, że mam jeszcze tyle czasu a w sumie zostało 6 tygodni 😮 na pewno zamówię tort w cukierni i chyba będzie tylko impreza rodzinna....ale i tak nie wiem jak to wszystko rozwiązać logistycznie....aj szkoda gadać....u nas sytuacja rodzinna jest mocno skomplikowana.... 😠

Krusyna zazdroszczę Wam tych rodzinnych imprez- u nas tzn. w męża rodzinie też tak było kiedyś ale już nie jest.....o mojej rodzinie nie piszę bo Oni są daleko więc rzadko razem imprezujemy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny pamietacie co pisałam że maja niechce pić mleczka. Nadal jest tak samo. dzisiaj dzwoniłam do lekarza, powiedział że niektóre dzieci tak mają że odrzucaja na jakiś czas mleko. Mam nadzieje ze na krótko. Lekarz kazała żebym zastąpiła mleko zupkami mięsnymi.
Dziewczyny ma któraś taki sam problem? jak u was wyglądają sprawy posiłkowe? ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martusiap napisał(a):
hej dziewczyny pamietacie co pisałam że maja niechce pić mleczka. Nadal jest tak samo. dzisiaj dzwoniłam do lekarza, powiedział że niektóre dzieci tak mają że odrzucaja na jakiś czas mleko. Mam nadzieje ze na krótko. Lekarz kazała żebym zastąpiła mleko zupkami mięsnymi.
Dziewczyny ma któraś taki sam problem? jak u was wyglądają sprawy posiłkowe? ?


U nas nie ma tego problemu- mleczko jest mniam więc nie pomogę w tym temacie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry napisał(a):
MamaMatka napisał(a):
Cherry napisał(a):
dzizas ale Wy młode jesteście.....22 lata kiedy to było............ 🤢 ☺️


oj nie uwierze ze dawno 🙂 u Ciebie to zapewne pare miesiecy temu 😘



Kochana 6 lat temu 😜 😜 😜


A mi się coś ubzdurało, że my Cherry jesteśmy w tym samym wieku.....a tu się okazuje, że ja starsza 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry byłąm w biedronce, są sowy ale nie kupiłam! 🙃 😮 Posanowiłąm się wstrzymać z takimi dodatkami jednak do zakońćzenia remontu. Potem się okaże że coś nie pasuje itd.. To co mam zaplanowane to - podłogi w śliwce, ściany w jabłuszko,sowy teraz się zastanawiam czy ten sufit malować czy nie.. nie wiem czy nie będzie za ciemno 🤔 No i nie wiem czy meble wolnostojące czy meblościanke niby już mam wybrane - ale po dzisiejszym wypadzie do ikei kuszą mnie tam takie z kolorowymi frontami 🙃

A wiecie co zróbmy zbiorowy roczek i problem będzie z głowy 😁 haha wyobrażacie sobie tyyyle dzieciaczków i mamuśki na wspólnej imprezce 😁!

Martusia, teraz mi się przypomniało że raz Maja też odrzuciła mi butelke chyba na tydzień. Jadła za to z miseczki łyżeczką. Nawet herbatki nie chciała wtedy pić. Potem wszystko wróciło do normy..

Dziewczyny słyszałyśce o tym że tą małą Madzie z sosnowca najpierw uduszono a potem rzucono o ziemie, podobno motywem były rozmowy tego męża z jakąś laską na czacie czy necie.. 😮 szok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby! parkowanie rownoległe? znaczy koperta... nie umiem 😞 znaczy robiłam micrą, ale jeżdżę znacznie dłuższym i szerszym i boję się próbować w realu 🙂 🙂 🙂 więc staję tam, gdzie wiem na pewno, że się zmieszczę 🙂
Cherry! Ty góffniarzu hihihi ja prawie w pół do 40-tki i co z tego! teraz czuję się dobrze i emocjonalnie, i życiowo, i znam swoje mocne strony i będę ich bronić swoim małym cycem hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i fakt, zapracowana jestem bardzo... biorę często pracę do domu i siedzę do 1 w nocy... na sen zostaje mniej niż 5 godzin, więc słabo wyglądam 😞 o 7.05 jestem już w drodze do szkoły z dziećmi i coraz rzadziej panuję nad sytuacją, ale staram się o wszystkim pamiętać...
Filip śpi całą noc, przebudza sie co prawda, ale nie na jedzenie i nie rozbudza sie mocno. Jęczy raczej, zwłaszcza jak zgubi smoczek...albo go przykryję, bo nie lubi kołdry 🙂 Staje już bez trzymanki i rozgadał się nieźle. Lubię jego słowotok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to teraz pozwolicie, że będzie słówko do Martusiap 🙂
Marto! moje oba chłopaki zrobiły bunt na mleko w tym samym wieku! od 4 tygodni Filip nie chce pić z butelki. najchętniej jadłby kanapkę z szynką lub jajko. Rano i wieczorem daję kaszkę łyżeczką. Robię na zwykłym mleku (dzieci do roku powinny być na mm, ale ja odeszłam ze względu na żłobek). Jeśli w sobotę lub niedzielę nie chce rano mleka, to daję chlebek lub jajeczko, za to staram się nadrobić nabiał na II śniadanie czyli serek homogenizowany. Jeśli prześpi II śniadanie, to po 17 dostaje ten serek zamiast owocków. Staram sie, żeby jadł 2 posiłki mleczne. Nie wiem czy tak jest dobrze, ale nie mam czasu poczytać nawet 😞 Za to zjada cały serek homo na raz - 200 g! więc Danio się chowa :P jak masz jakieś wątpliwości, to mogę pisać co mój mały je. Jeśli bardzo Cię to martwi, to podpytaj lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby napisał(a):
gosiaq - och Kobieto wspaniała pracująca, całuję Cię, jesteś wielka! mimo, że niewielka 😉

dziękuję ☺️
a wiesz, kiedyś w liceum jeszcze (gdy biegały dinozaury za oknem) mieliśmy recytację prozy i ja, kurdupel - grubasek z okropnym trądzikiem i kanciastymi okularami pyknęłam prozę zagubionego człeka leżąc na ławce przy zaciemnonych oknach..i kumpel mówi do mnie "po": Mała, jesteś wielka... dziękuję, że mi to, Shelby, przypomniałaś! mam siłę na jutrzejszy dzień!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiu dziekuje xza podpowiedz. 🙂
ja jeszcze mai nie dawałam żadnych serków. słyuszałam różne opinie o danonkach. 🤔
strasznie sie przejmuje tym mlekiem tym bardziej ze maja uwielbiała je. piła trzy razy dziennie po 180 ml. 😲 a tak nagle przestała. dałam jej dzisiaj kaszke na wode, zjadła nawet sporo. boze ja chyba za bardzo sie wszystkim przejmuje. 😞 wcinała też parówke, obiadek ,chrupki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MArtusiap. u nas też mleko królowało! teraz muszę się nagimnastykować przy serku 🙂 "gdzie lampa?" i pstryk i a psik i takie tam! za to chętnie zupki i sosy z mięsem. prawdziwy u mnie facet rosnie. ja danonkow akurat nie kupuje, bo 1. drogie, 2. małe są. Kupuję najzwyklejsze w netto. najpierw próbowałam budyniu na mm - jadł, ale nie za dużo. Potem zrobiłam na krowim i zjadł więcej. a najchętniej je z naszych talerzy. Jestem zdania, że i taki szkrab ma już swoje ulubione potrawy, więc niech je jak chce. a dzisiaj byl serek na hustawce na dworze - tez sie da! nawet z balonem w ustach! pewnie glupio wygladalam, ale Filip mial ubaw po pachy! potem pedem na rozaniec i kolacje u mamy i juz psuję sobie wzrok przy kompie... ale dawno Was nie czytałam i sie stesknilam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...