Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

A ja byłam w Biedronce po autko.. 😉 była tez straż i nawet fajniesza chyba od wywrotki, ale stwierdziłam, że jednak jak dla dziewczynki to lepiej wywrotka 😉 Będzie mogła na przyczepce wozić swoje zwierzątka 😉

Kupiłam też nowe rajstopki, bo były przecenione na 3 zł, a na poczatku zimy kupowałam je po 8,99! No i nie powiem, bo już sie zniszczyły do tego czasu, ale co się dziwić jak iza non stop po domu w nich chodzi i tak na zmianę miała kilka par i wciąż w tych chodzi 😉 teraz ma nowe, więc nawet te lepiej wyglądające co miałą wcześniej będzie miałą po domu, a nowe będa na wyjścia 😉A ogólnie to rajstopki sa bardzo drogie! jak kupowałam chrześniaczce na gwaizdkę bo sobie zażyczyła to niecałe 20 pąłciłam za parę i to wcale nie jakichś grubych ocieplanych ani nie markowych!!!!

Aaa no i kupiłam jeszcze w Biedronce takie naklejki na ścianę izuni do pokoiku i na jednych jest miara.. więc teraz zacznie się ustawianie córki pod ścianą by ją zmierzyć 😉 he he

No i tradycyjnie Iza śpi na tarasie, bo miałam nadzieję, że zaśnie w drodze do domu ale widac dzisiaj jazda autem na nią nie zadziałała więc od razu w wózek i kawałek ujechałam i już spała... więc sobie już godzinkę tam śpi 😉 właśnie mąż wrócił zpracy więc zmykam.. ale sprawdzał i ma ciepłe rączki, a śpi bez rękawiczek, bo ją rekawiczki parzą,... 😞 nawet na spiku jak jej założę to i tak zdejmie...

Nic zmykam grzac obiadek 😉 dzisiaj wczorajsza zupa ciąg dalszy.. hi hi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ania_anusia biedulko co się stało??

McDusia 3 godziny to dużo, bynajmniej mój synek jak śpi 3 godziny to jest wielkie święto. I nikt tu nie mysli o Tobie jak omwyrodnej matce. Ty sama wiesz czy Izie jest tak wygodnie. Jakby nie było to by się obudziła.. Przyjechaliśmy około 12:30 do domu. Mikuś już w samochodzie usnął. Potem w domku go rozebrałam i położyłam do łózeczka i spał jakiąś godzinkę i obudził się. JA też się położyłam a mąż siedział na kompie. Wziął młodeg,o dał do mnie do łózka i spalismy jeszcze 2 godziny. Więc super, Mikus spał 3 godziny. Bałam się, że wieczorem mogą być cyrki z zasypianiem ale odpukać było ok., śpi do tej pory.
Ja jestem troszkę zmęczona ale daje radę.
McDusia tyle kasy, wierzę, że aż serce boli. Niestety to wydatek konieczny, jak człowiek musi dojeżdżać do pracy. Nie smuć się że jeszcze niedokończone masz w domu. Wszystko się zrobi, lepiej poczekać jak będzie kasa i zrobic to raz a dobrze a nie na odwal się. Jak Ty pojdziesz do pracy to będzie Wam lżej, zawsze to 2 pensja . Choć na zdjęciach na fb widac, że mimo iż niedokończone mieszkanko to piekne 
Po szczepieniu dziecko jest osłabione ale miejmy nadzieję, że nie zarazi się od Majci.
Zakupy udane, ja jutro przejdę się do Biedry zobaczyć te autka, bo Mikus ma straż pożarną ale nie tą z Biedronki. Wiec może skusimy się na tą wywrotkę. Cena też mi się podoba. Mój synek uwielbia wszystko co ma kółka.
W Biedronce często są przecemuy rajstopek. Jakis miesiąc te my była promocja też jakos do 5zł ale na mojego wielkoluda to graniczyło z cudem coś znaleźć. Ostatnio kupiłam mu rajstopki w Pepco na 110cm.

Shellby mnie lekarka powiedziala, że do 15 miesiąca można na to szczepić. My tez jeszcze nie szczepimy.
Kurcze zdrówka życzę dla synka i sił dla Ciebie. Że też przyczepiło się do Was jakaś cholera!
170km to już kawałeczek, gratuluję. Ja uwielbiam jeździć samochodem, mogłabym mieć taką pracę, samochodem jeździć po całej Polsce ale wtedy nie byłoby czasu dla synka, wiec siedzę na dupce.

Yen super że postępy w remoncie. A że masz żyłkę budowlańca, nie podejrzewałabym Cię. Czyżbyś minęła się z powołaniem.
Jeśli chodzi o kolorystykę ja preferuję pastele. Lubię zaakcentowaną ścianę ale tak w większości beże, jasne żółcie itp..
Yen ale Oskarek ma fajne kręcone włoski i jakie minki robi. Schrupać takiego.
My też dzisiaj z mężem dzisiaj – pączkowa dieta.

O i widzę , że Lala też ma zacięcie budowlańca hehe i też zmiany. Ja uwielbiam zmieniać wystrój, nie lubię monotonii.
Lala jak Mikołaj się odparzył tak bardziej lekarka kazała nam kupić Borasol i podmywać dupkę po kąpieli, a i kąpać z maleńką ilością nadmanganianu potasu.

Przepraszam, że tak z błędami i być może chaotycznie ale dzisiaj jestem padnięta. Nie mogłam się powstrzymać aby do Was nie zajrzeć.
My byliśmy u cioci. Synek wyszalał się z dzieciakami. One go uwielbiają. Za to pozniej odleciał na 3 godziny a i ja wcale nie byłam inna.
Przytargałam od ciotki Skrzydłokwiat. Chciałam małą odnóżkę ale miała dwie duże doniczki do przesadzenia, więc zostałam obdarowana jednym. Muszę go rozsadzić i już mam dla niego miejsce - na szafie będzie miał światło ale nie ostre słonce, wiec powinien się zaaklimatyzować. A i jeszcze taką koniczynę co w dzień się otwiera a w nocy zamyka (ale nie wiem czy przezyje po gdzieś opadła 😞 I kaktusa, który raz w roku kwitnie. Z tymi kwiatkami to ja mam fisia.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A i miałam się Was spytać czy wiecie, od czego mogą opuszki palców na boku koło paznokcia pękać, ostatnio tak mam, że na 1-2 palcach mam takie pęknięcia.
I ostatnio bardzo mi łańcuszek złoty ciemnieje i nie wiem od czego? Czyszczę przynajmniej raz w tyg.. Dodam tylko że złoto jest 585 wiec nie z uwagi na słabą jakośc...

ok zmykam dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzindobry:]

moj maz ma wysmienite pomysle wiec

czekam wczoraj z maksiem na niego wsyztsko gotowe dzwonie kiedy bezie mowi ze za 20min wiec wsyztsko przygotowywyuje kolacje nakladam swieczki zapalam wino nalewam i czekam mija 20 40---min wszystko zimne ja juz mam lzy w oczach dzwonie pytam za ile ebdzie mowi ze bardzo pozno bo musi jeszcze na serwis jechac(taka praca) no to mu mowie ale mamy rocznice nie mozesz powiedziec ze jutro przyjedziesz?? moi ze nie ok rozlaczam sie ...mam ochopte cale to jedzenie do kosza wyrzucic....siadam biore kieliszek wina----pisze do was na fb....jedzenie wkladam zpowrotem do piekarnika mysle sobie ze jak wroci to mu porzeje...po 10minutach....wraca.....z pieknym opakowaniem w ksztalcie serduszka i mowi zartowalem...juz jestem nie moglem znalezc miejsca parkinowego....boshe cala zlosc ze mnie zeszla wiec szybko podgrzalam ta kolacje....(musze przyznac ze kaczka jest ciezkim misem ale wyszla naprawde dobra;]nam bardzo smakwoala...) potem wszystko posprztalam moj poszedl malego myc ja patrze co tam ladnego datslam a tam sliczna koszulka nocna ...poszlam potemprzymierzyc i o dziwo udalo mu sie kupic takli rozmiar ze lezy na mnie jak ulal no i jest sliczna;
co bylo potem chyba nie musze pisac.....

i jeszcze mu mowie kurde juz mialam to wsyztsko wyrzucic polozyc sie sopac i sie do ciebie noe odzywac a on mi mowi ze czasem trzeba tak kogos zaskoczyc no to mu sie udalo...bylobradzo milo :]

no i minely nam 4 lata malzestwa z gorszymi i lepszymi chwilami naszczescie teraz jest super mamy siebie i naszego malego szkraba a w przyszlosci chcey jeszcze jedna dzidzie:] Mimo wszystkich dobrych i zlych chwil razem spedzonych moge otwarcie powiedziec ze ciesze sie zemam takiego meza:]KOcham go i niech tak zostanie":;;];];];]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczęta!

Załąamana jestem.. Zostawiłam teścia z Mają a sama skoczyłam do cukierni i na poczte. Nie było mnie godzine wróciłam i jak przyszłam z Mają do domu to zaraz biore się za zmiane pampersa a tam kupa! 😞 Nie mam pretensji do teścia o mógł nie zauważyć.. tylko do siebie bo rano dupka już lepiej wygklądała a teraz znów tragicznie! 😞 Teraz Majusia śpi z gołą dupinką.. MMacDusia ja już wczoraj ją w kali kąpałam nawet, i dupke przemywam Od rana buszowała z gołym tyłeczkiem żeby jej to osuszyło .. Ma kilka takich plam jak normalne poparzenia! Ahh ale jestem zła na siebie :/ Gdyby nie to że musiałam wyjść do tej cukierni to by tak nie było .. A pimafucort nam się już powoli kończy 😞


McDusia ja też kupiłam dwa zestawy naklejek z sowami 🙂 a miary nie widziałam!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i znow nikogo nie ma ;]
maksiu wlasnie usypia na obiad karkowka z ziemniakami papryka i marchewka pieczona z przyprawami i musztarda bardzo dobre do tego buraczki i wszyscy najedzeni;]

na spacerku bylismy bylo super maksiu sam chodzil caly czas;]byla radocha
jak wrocilismy to sie ladnie bawil a ja posprzatalm cala szafe niewiarygodne zostalo mi tylko uporzadkowan na mojej i maksa polkach ciuchy bo boze drogi taki jest tam burdel ze az nie moge patrzec i az sie dziwie jak ja tam cokolwiekz znajduje hehe;]

teraz pora na kawe;] no i zaczynam czytac greya;]a jaie teraz wyszlo [iekne sloneczko u nas...a zeby ta zima juz sie skonczyla jak ja nie moge sie doczekac wiosny....moze byc taka zima 0stopni piekny snieg ale jednak co wiosna i lato ....to wiosna i lato nieprawdaz?? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Dzisiaj od rana mnie nie było, bo poszłam do mojej mamy, bo dzisiaj ma wolne i potem jak Iza zasnęła to zostawiłam Ize z moją mamą, a ja pojechałam po akt ślubu i potem na pocztę i od razu komplet dokumentów wysłałam do OFE bo jakoś tak do nich nie wysyłałam wcześniej, bo do ZUS tez nie, bo niby zakład pracy powiadamia, więc myslałam, że OFE też powiadomiony zostanie, a tu przysłali mi ostatnio pismo jakie mam składki i od czerwca ub roku na moje konto nic nie wpłynęło..a wogóle to nierozumiem czemu oni w grudniu przysyłają dopiero za ub rok, czyli prawie rok po terminie??? ktoś wie????

W każdym bądź razie mam już tam pozałatwiane wszytko 😉 i mam nadzieję, że żadnej instytucji nie pominęłam jaką powinnam powiadomić o wyjściu za mąż i zmianie nuemru dowodu...

A jak wróciłam to wypiłąm kawkę u mamy, potem wzięłam Ize do siebie i dałam obiadek,a potem tradycyjnie na spacerek i na taras a ja do Was 😉 Rozpaliłam też przed chwilą w kominku bo rano jakoś tak ciepło było w domu i nie rozpalałam... żeby nie było za gorąco 😉

Anabelle ha ha widzisz nasze dzieci się zmówiły i spały po 3 godzinki 😉 super nie?
Dziękuję za miłe słowa co do domku... ale jeszcze wiele nam brakuje... np w salonei nie mam wypoczynku kupionego... mam moje stare 20-letnie fotele wstawione z mojego byłego pokoju i zwykły tapczan rozkładany... ten tapczan mam tutaj tylko dlatego, że jak karmiłam Izę to byłomi na nim wygodnie... ale w tym pokoju co stał nudziło mi się siedzieć godzinę i karmić Izę, więc poprosiłam męża by przytargał z moim bratem tapczan do salonu i miałam wygodnie już karmiąc dziecko, bo ja sobie oglądałam filmiki, a Iza cycusia i wszyscy byli zadowoleni 😉

O no własnie te rajstopki co z 8.99 były miesiąc temu przecenione na 5 to teraz sa przecenione na 3 😉 ale były tylko rozmiary 68/74 i jedne znalazłam 80/86. Izie sa akurat dobre te 68/74 więc jak dla nas to super 😉

ja też uwielbiam jeździć autem.. mogłabym pracowac jako kierowca 😉 chocia zja jak jeżdżę na kontrolę gospodatsrw to akurat potrafię w jeden dzień zrobić 1000 -1200 km 😉

Anabelle, Lala nadmanganian potasu to właśnie ta kalia, o której ja pisałam... też to właśnie stosuję, bo odparzyła nam się dupcia od Dadów... kiedyś używałam i było ok, a teraz założyłam i tragedia! Takiego uczulenia dostała od tych pieluszek!!!

Anabelle ja zastanawiam się nad tym kwasem borowym... a dlaczego? otóż wiem, że kwasu borowego nie powinno się stosowac do pielęgnacji noworodków, bo bardzo szybko wchłania się przez błony sluzowe i jest na tyle szkodliwy dla organizmu, że ileś tam lat temu doszło do kilku bądź nawet kilkunastu udowodnionych zgonów z tego tytułu i wprowadzono zakaz stosowania go do pielęgancji noworodków! Wiem, że nasze dzieci nie są już noworodkami i dlatego się zastanawiam.. wiem, też że czasami pediatra jak już nic nie skutkuje przepisuje tormentiol, który zawira własnie kwas borowy...
Moja mama, która jest farmaceutą i pracowała wiele lat w Polfie mówiła, że własnie kiedyś nic takiego nie stosowano u dzieci co zawierało kwas borowy...
I bądź tu zaś mądry człowieku.. jedni udowadniają, że jest szkodliwy bardzo dla tak małego organizmu, a inni zalecają....
a swoją droga jestem ciekawa co jest napisane w ulotce takiego np tormentiolu? ma któraś? czy tam piszą czy wolno stosowac u dzieci?
Jest wiele takich przykładów! Kolejny? Syrop na kaszel PULMEO!!! Iza miała zapisany jak miała roczek! Dokładnie roczek bo w swoje urodzinki była chora! No i jak wykupiłam syrop, przyjechałam do domu czytam ulotkę - nie stosowac u dzieci poniżej 2 lat!!! I co? Dac dziecku czy nie???? Stwierdziłam, że skoro zapisał lekarz i dał dawkę mniejsza niż była w ulotce dla dzieci powyżej 2 lat no to wie chyba co zapisał i podawałam ten syropek!
Kolejna? Danonki! Ile mam daje swoim dzieciom danonki? A podobno producent pisze na swojej stronie, że to produkt dla dzieci powyżej 3 roku zycia!!!
Ech...

Anabelle też kiedyś miałam skrzydłokwiat ale zasechł... ciekawe dlaczego???? no nie??? 😉 ha ha

aaa_aniusia to Ci mąz zrobił niespodziankę! ... co było potem nie musisz pisać, ale tak z czystej ciekawości zapytam? No co było???? 😉)
Ha ha ale tak sobie myślę, co by to było gdyby był jeszcze tak z 30 minut od domu... tzn co Ty byś zrobiła? Faktycznie połozyła sie spać??? Wtedy to On miałby niespodziankę hi hi

No i najważniejsze to co napisałaś w ostatnim zdaniu! Masz oklaski ode mnie za to ostatnie zdanie! AAaaa co do dzidzi to ja bym chciała zajść w ciąże pod koniec 2014 lub na poczatlku 2015... to może wtedy razem się postaramy co by nadal byc na tym samym forum? 😉 hi hi

lala no u mnie też Pimafucort na wykończeniu! Dosłownie może jakaś resztka się jeszcze wyciśnie, ale póki nie ma żadnej ranki tylko czerwona pupcię to go oszczędzam i nie smuruję tym 😉 ja właśnie kalię sobie też bardzo chwalę i nie powim bo nam pomaga pod warunkiem własnei że nie ma ran! Bo jak sa ranki to sama kalia to troszkę za mało 😞
No oby Majuni jak najszybciej pupcia się wygoiła, bo i ona się sytrasznie męczy, bo ja boli! I szczypoie! Jak ma ranki to może wyeliminuj chusteczki nawilżające i tylko samą wodą z kalią myj dupcię nawet po kupce, bo chusteczki jednak sa nasączone róznymi rzeczami i moga jeszcze bardziej podrażniać pupcię... 😞 niestety!!!

Te z sowami tez widziałam, ale ja wolałam motylki 😉
Ogólnie chce jej pokoik w barbie/księzniczki zrobić więc sowy nie bardzo by nam pasowały do worka na zabawki z barbi i lampką z księżniczkami 😉

Lala a co to masz dzisiaj? Pochwal się!!!

Ojj tak kaczuszka jest ciężka, ale jaka pyszna.. 😉

aaa_aniusia ja jak byłam dzisiaj poza domem to właśnei było pięknie słonecznie za oknem! O 13 jak szłam z Iza na obiad też! Ale jak już po obiadku wychodziłąm to słonko zniknęło i już nie wróciło 😞
Ja tez uważam, że co wiosna i lato to wiosna i lato! Dla mnie zima już mogłaby się skończyć!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDusia, właśnie chusteczki tez odstawiłam. Ranek mamy kilka 😞 😞 No mówię załamana jestem... Ehh szkoda gadać Mam nadzieje że szybko to pożegnamy bo dla mnie to powtórka z rozrywki jak Maja miała 2 miesiące to było też tak (dostała uczulenia na p. pampersa) tak to źle w sensie że nerwowo przeszłam że pokarm straciłam! i mimo że walczyłam miesiąc żeby odzyskac to dupa..

McDusia dziś to mam sweet 24 😁 Cieszyłabym się gdyby moja córcia miałą normalną dupke! A tak to się zamartwiam i serce mi pęka. Choć Maja nie daje wgl znaków że ją jakoś boli albo mierzi.. ja jednak wiem że to ją boli. Moja dzielna dziewczynka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedne dzieci są, że ciagle w pieluszkach musza być.. Ja jak mam okres i mam te 3-4 dni podpaski nosić to już się wkurzam, a co mają dzieci powiedzieć????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam ja na chwilkę wpadłam i po krótce co pamietam odpiszę.

Lala jak u nas była dupcia odparzona, a wina była zmiany chusteczek nawilżanych, to smarowąłam Bephantenem, Tormentiolem, kąpiel w kalii i tak McDusia lekarka kazała nam kwasem borowym płukać po kąpieli. Jest to dobra lekarka wiec ja mam do nie zaufanie.
Wiem, że żle się czujesz i masz wyrzuty sumienia. To nie jest Twoja wina!!! Czasem dziecko tak reaguje jak jest na cos uczulone, moze zmien pampersa czy chusteczki. Wtedy nam lekarka powiedziala, aby na czas tego odparzenia pieluchy tetrowe zakładać. Ja kupiłam do tego takie majty w które sie wkłada pieluszkę tetrową. Koniec końcem nie uzywalismy bo u nas po 2 dniach przeszło. Synek ma po mnie ciało i łatwość gojenia się ciałka.

McDusia proszę bardzo dla Ciebie ulotka Tormentiolu http://www.doz.pl/leki/p1319-Tormentiol. Na wielu lekach pisze że dozwolone od 1 roku czy badz od 2-3 lat a stosuje się czasem ponizej zalecanego wieku. Np tTormentiol czasem uzywałam gdy dupcia odparzona byla bardzo. Ale to rzadko, bo my tormentiol traktowalismy bardziej jako lek

Ania_anusia ale cudowną CI niespodziankę zrobił mąż. Z niego to niezły dowcipniś 🙃 Cieszę się, że rocznicę odpowiednio uczciliście. W małżeństwie nik nie powiedział że będzie łatwo. Raz lepiej, raz gorzej ale najważniejsze aby umieć znalesc kompromis.
Na tą kaczkę poproszę przepis 😜


Wieczorem skoczę do Biedronki i zobaczę te auta. Mój mąż mówi że oszalałam bo ciągle cos kupuje 🤪
Bylismy dzisiaj na spacerku. O ja fajnie synek dreptał sam i idzie tak i bach w zaspę 🤪 🤪 i jaka radość była 🤪 🤪 U nas zima pełną gębą. Pięknie dzisiaj było, śnieżno biało i słoneczko, zero wiatru więc naprawdę pogoda sprzyjała spacerom. Wróciliśmy po 1,5 godzinie.

Idę się z chłopakami pobawic. Milego wieczorku.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam. Cisza na forum przeokropna. I nie wiem czemu, początkowo większość dziewczyn pisała a teraz tylko ja i McDusia zapełniamy strony w większości swoimi wypocinami 😉

Idę zaraz sprzątać bo o 15ej przyjedzie do mnie koleżanka z Warszawy. Może i jakieś ciasto upiekę 😉 No i wiadomo obiadek.
Potem na imprezkę 🙂 to lubię.
Miłej soboty!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie!

Mężuś w garażu dłubie bo kupił sobie nowe lampy radio i jakieś tam inne jeszcze rzeczy więc się bawi 🙂
Ja za to jutro zostawie go z Mają i pojade sobie na zakupy!
Walentynki zaraz a ja nie wiem co mojemu kupić.. Jakieś pomysły?


U nas nocka z przerwą na płacz! Majusia obudziła się i zaczeła tak panicznie płąkać - pomyślałam że to przez dupcie.. Zdjęłam pampersa ale dalej 🤢 🤢 🤨No więc zabrałam ją do naszego łóżka w samym body i cieplutkich skarpetkach Połozyłam niuniuś dałam, a pod dupcie rozłożyłam dwa strasznie grube ręczniki i je jeszcze na pół że jakby się posisiała to materac będzie czysty. No ale w nocy to Maja nie sika tylko nad ranem zaraz po albo chwilke przed przebudzeniem się. A dziś to nawet po przebudzeniu nie nasisiała 🙂 Dupka za to się polepszyła o wiele. Zostało kilka jakby strupków Więc się zaczyna polepszać Już ni jest tak zaczerwienione i wgl.. kamień z serca........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tylko na chwilkę!

Niestety tak jak myślałam, że Iza się pochoruje po wizycie chorej majki i tak się stało! Jestem zła trochę na nich a trochę i na siebie, bo powinnam była odmówić i przeprosić grzecznie, a ja chciałam być dobrą ciocią co to zaopiekuje się chorą Majunią...
Biedna tylko Izunia, bo ma taki katar dzisiaj od rana, że dosłownie katar leci jej aż do pasa! A jak się schyli to na tapczan, bo leże sobie z nią na tapczanie i siębawimy, bo nawet nie chcę jej puszczać na podłogę!

Dalam jej wapno, wit C, zakropiłam nosek nasivinem (kiedyś lekarka nam przepisała, a nigdy nawet nie otwarłam bo w zasadzie nie było az takiej potrzeby i teraz się przydał), nasmarowałm pod noskiem maścią majerankową i uspiłam.. przełożyłam do wózka i bujam cały czas nogą, bo jak tylko przestanę to po chwili już ma oczka otwarte i główkę podnosi.. a jak zacznę bujac to zasypia dalej więc wolę już ja tak bujac delikatnie niech sobie pośpi!
Przynajmniej jak śpi to nie musz ejej co 5 sekund noska i brody wycierać od kataru!
Żeby tylko jak najszybciej wyzdrowiałą!
ja też się obudziłam z zapchanym nosem i bólem gardła 😞 no ale ja jakos dam radę, a dziecko to wiadomo, że zawsze sie umęczy! 😞

Ooo właśnie chrapać zaczęła 😉

Anabelle i jak kupiłaś autko w Biedronce?
Widzę, że dzisiaj balujesz! Super!

A ja miałam jechać z Izą do mojej kumpeli jeszcze z czasów studiów... ona jest w 8 miesiącu ciąży i niestety odwołałam wizytę, bo nie wybaczyłabym sobie gdybym ją czymś zaraziła!!!
A jutro mieli do nas wpaść nasi znajomi (przyszli teście Izuni jak to my się smiejemy), ale też odwołałam wizytę, bo ona też w 8 miesiącu 😉 no i Rafałek żeby nic nie podchwycił...
Co do tych teściów Izuni to oni mieli wpaść do nas dzień po roczku Izuni, ale wtedy Iza na swoje urodzinki się rozchorowała i przełożyliśmy wizytę na etrmin że się umówimy... no i umówiliśmy się i co? Znów odwołujemy bo znów chora! aż głupio!

Co do udzielania się na forum to prawda, że coś tylko we dwie z Anabelle w głównej mierze tu ostatnio najwiecej wypocin zostawiamy... 😞

Lala ja też coś nie mam pomysłu na Walentynki w tym roku 😞
Super, że Majki dupcia już lepiej!

No i koniec spania 😞

Miłego dnia dziewczyny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDusia niestety nie jestem instruktorką zumby. Mam uprawnienia instruktora fitness (głównie step i aerobik) bo zrobiłam je studiując na AWFie, ale póki co nie pracowałam jako instruktor choć wierzę że kiedyś mi się to uda.
Yen nie wiem czy lubię Zumbę bo jeszcze nie uczestniczyłam w tych zajęciach, na Awfie nas tego nie uczyli, a po studiach ślub, potem ciąża, więc jeszcze nie miałam okazji się przekonać. Ale na pewno bym ją pokochała… a ty Yen zapisałaś się już na jakieś zajęcia? Bo chyba planowałaś? Ja dopiero zakupiłam step, taki niewielki do domowego użytku, bo nie miałam swojego. Może sobie przypomnę i poskakam troszeczkę dla relaksu 🙂 aj jak ja to lubię!

McDusia ja też czekam na pierwsze kroczki Emilki, takie niewymuszone bo raz zrobiła do mnie dwa kroki ale tylko dlatego że mąż ją puścił a ja wyciągałam ręce. Wczoraj stawiałam ją i puszczałam to stała bez trzymanki chwilkę i siadała na pupę. Ja biłam jej brawo ona była szczęśliwa ale po kilku próbach już nie chciała sama stać. A Iza stoi sama bez trzymania się np. ściany? Bo Emilka potrafi przejść długie dystanse ale oczywiście jak się czegoś przytrzyma. Martwię się o nią bo za chwile 15 miesięcy nam stuknie a ona jeszcze sama nie chodzi….

Yen jakie Oskar robi miny!! Nic tylko go schrupać. A co do tłustego czwartku to przesadziłam troszeczkę…. 4 pączki i jeszcze dwa takie malutkie domowej roboty. Byłyśmy w odwiedzinach u mojej koleżanki i grudniowego Adasia i aż grzech byłoby nie zjeść bo były najlepsze jakie kiedykolwiek jadłam. Dobrze, że Emilka mi trochę pomogła przy tych pączkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
i dostaliśmy juz 3 zaproszenie na wesele. Teraz wesele w Wawie. I skąd na to kasę brać?

Zania
Emilka jest już w pełni przygotowana do chodzenia ale problem tkwi w tym, że ona boi się odważyć. Lada moment będzie chodziła samodzielnie, skoro teraz zasuwa trzymając się sciany.

McDusia dziecko po szczepieniu ma słabszą odpornosc i dlatego tak wyszło jak wyszło.Chciałaś pomóc a tak naprawdę zaszkodziłas sobie i Izie. Masz nauczkę, że trzeba czasem umiec powiedziec NIE. Zyczę duuuużo zdrowka dla Was.

Lala cieszy mnie bardzo, ze pupa się goi i wierzę że odczuwasz ulgę. Matka jak widzi że jej dziecko cierpi to ona cierpi jeszcze gorzej.

zmykam bo Miki marudzi a zaraz jedziemy na imprezkę. Buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂 Ja na chwileczkę, bo dziś cały dzień sprzątałam, a zaraz będę się szykować na film Baby Blues 😉 Wybieram się z przyjaciółką na 21 dopiero, bo to nie do kina tylko do takiego Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie dziś się odbywa maraton filmowy, a ten akurat graja jako drugi. Do tego czasu muszę jeszcze wykąpać Oskara, dać mu kolacyjkę itd, więc już teraz muszę zacząć przygotowania, żeby po 20 spokojnie wyjść z domku. Małż oczywiście zostaje z synusiem 🙂

Lifting kuchni oficjalnie zakończony. Szału nie ma Kochane,więc nie spodziewajcie się super kuchni...ale powiem, Wam, że kilka takich drobnych przeróbek naprawdę ją zmieniło. Zdjęcia wszystkiego nie oddają, nawet kolor nie wygląda tak samo...w rzeczywistości jest bardzo jaśniutki i chłodny...taki beż 🙂 A więc zmieniliśmy kolor, wystrój okna i dodaliśmy szafkę nad lodówką, taką wysoka szafkę obok i półkę. Zrobiło się jasno i bardziej domowo. Niestety nie jest to moja kuchnia marzeń, bo mi się marzy biała na wysoki połysk, ale taka zrobię w moim docelowym mieszkanku. W to już nie inwestujemy, bo mamy nadzieję, że za jakieś 3 max lata zamienimy je na większe. A więc oto fotki przed i po 🙂 Ubolewam tylko, że nie ma w niej miejsca na stół i krzesła...byłoby...gdybym nie musiała rozkładać w niej suszarki z praniem 😞 Bo jak wiecie mamy tylko kawalerkę i to bez balkonu 😞

Przed...jeszcze ze starymi oknami...Ostatnio była tam taka długa firanka , która tylko ją jeszcze bardziej pomniejszała...




A to już po 😉






A i miałam jeszcze dodać:

lala89 życzę Ci, żeby Majci jak najszybciej się te odparzenia wygoiły!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No więc nie mam zdjęć kuchni jako tako przed zmianami ale ogólnie było tak jak na tym zdjęciu ze mną , wcześniej wisiała jedna jasna półka. Teraz doszły te 3 półki plus wysoki blat. Szklany stół tez wliczam w zmiany bo wcześniej mieliśmy taki stary drewniany 50letni którego sama pomalowałam na wanilie i na nim były róże namalowane brązową farbą.. no ale mimo że go zmieniliśmy bo wyszlifowaliśmy zabejcowaliśmy i wgl to jednak zapragnęłam innego.. I tak wytrzymał prawie dwa lata. A szklany stół teraz pasuje super..
Wiem, zdjęcia nie powalają no ale..
kolorystyka kuchni taka jak na zdjęciu ze mną bo to było robione w dzień i ez lampy, normalnym aparatem a to nowe zdjęcie to z telefonu więc same wiecie.. 🙂

może w dzien zrobie lepsze zdjęcie..



Shelby a co tam u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lala zatem czekamy!!

Yen ja też uważam że efekty waszej ciężkiej pracy od razu widać. No a okno zmienione diametralnie na plus!! Śliczna firaneczka i te rolety o niebo lepsze 🙂

Shelby czyżbyś wzięła przepis z bloga Moje Wypieki? 😎 Ja też takowe robiłam z mamą w środę przed tłustym czwartkiem i wyszły pyszne, ale na początku miałyśmy chyba za duży ogień bo ja kładłam kuleczki a mama zaraz wyciągała bo już był brązowe a w środku trochę były niedopieczone (w niektórych ciasto jeszcze się lało) więc je wsadziłyśmy jeszcze na chwilę i były git.

Kasiu moja kochana chciałam Ci złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji twoich wczorajszych urodzin! Wybacz że spóźnione ale szczere prosto z serca. I niech Ci się spełnią wszystkie marzenia!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...