Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej
my juz po spacerku i poz upce zaraz malego kalde spac
shelby-----lubi....choc ma go tylko do snu i teraz na spacer biore zeby sie nienalykal zimnego powietrza:]
mcdiusa----biedna izunia jejku:] zdroweczka
shelby--a propo kosciola to ja mam kiepskie zdanie ogolnie nie powiem zebym byla super wierzaca w kosciele bywam bardzo zadko teraz gdy jest maks ze wzgeldu an niego przyzwyczajam go do niedzieli w kosciele...nnarazie jest to raz w miesiacy potem juz bedzimy chodzic co noedziele uwazam ze na razie jest za maly a pozatym jest za zimno a wkosciele tez zimno i tu prosze osattnio poslzam na msze ale bylo okropnie zimno wiec po 15 minutach maks zaczal sie denerwowac wiec wkladam go do wozka i delikatnie chce wyjsc a tu starsza pani do mnie mowi ze wlasnie taka jest teraz mlodzien gowniara sobie dzieciaka zrobila i mysli ze do ksozciola na wybieg mody przyszla(wspomne ze bylam dzinsach czarnym plaszczyku zimnoym szpace szlaiku i rekawiczka maks byl w kombinezonie i wogole opatulano
)i jeszcze dziecka wychowac nieumie bo w mszy przeszkadza......na co oczywiscie ja juz nie wytrzymalam (baba miala powyzej 60lat_) wstalam i juz mi nie przeszkadzalo ze jest masza wiec na caly regulator mopwie do tej babay (a ksiaz patrzy!!!!!!!!!!!!) nie zycze sobie z pani starej mordy slyszec na swoj temat takich rzeczy nieuwazam abym byla na wybiegu...i niezycze sobie aby tak sie wyrazala pani o moim dziecku gduz niezapominajmy ze to on bedzie pani bachory w przyszlosci utrzymylał--pracujac na ich rente!!!! i mam nadzieje ze wstydzi sie pani takiego wyszczekanego ejzyka dgyz w pani wieku to chyba nie wypada dodatkowo w kosciele oby bog pani wybaczyl amen!!! odwrocilam sie patzrac na kseidza ktory juz nie mogl sie powstrzymac od smiechu ludzi ktorzy zaczeli chcirac i poszlam w choelre.....wiec ja kosciol to naarzie odpada;];];]


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izunia zjadła pozostalą od wczoraj zupkę w ilości pół słoiczka i chciała jeszcze!!! więc z drugiego słoiczka niecałą połowe jje zgrzałam i zjadła! Tak się cieszę! Popiła 100 bobofruta i poszła spać, a ja rozwiesiłam drugą pralkę i za chwilę jak skończa się prać obrusy to tez porozwieszam... gorzej będzie z prasowaniem... 😞

Shelby apropo m.owienia to faktycznie może u niektórych się to sprawdza hi hi fajne!

aaa_aniusia podziwiam że się odważyłaś tak kobiecie odpowiedzieć na cały głos! Pewnie ją to i tak nic nie obeszło! Ale tak jest ze starszym pokoleniem! ale co się dziwić jak ja poszłam na Pasterkę dosłownie 4 dni przed porodem i NIKT mi miejsca nie ustąpił w kościele! Brak słów!

Znajmowa tylko która stała obok na początku mszy zapytałą czy dam radę ustać, a ja mówię że chyba tak i się uśmiechnęłysmy do siebie i ona do mnie mówi usiadź sobie w konfesjonale ale jakoś mi głupio było i nie usiadłam i móię do męża może zaś jak już będzie mi cięzko stac tak w miejscu to usiądę.. no ale w trakcie mszy już tam miejsce zajął ktoś inny i nie był to ksiądz....

My dość często chodzimy z mężem i iza do kościoła, ale idziemy na 10:30 bo wtedy Iza ma drzemkę, więc na początku mszy zasypia w kościele i często az do końca spi 😉 latem często stalismy przed kościołe.. u nas wiele własnie rodzin z dziećmi w wózkach stoi przed kościołem... drzwi sa otwarte i wszystko słychać... a do Komunii to sie wymieniamy, najpierw idzie mąż i jak wróci ja idę 😉 ostatnio nie byliśmy już chyba z miesiąc bo od czasu izy choroby z od początku stycznia nie byliśmy...
U nas w Kościele jest dośc ciepło, ż eja jak tylko wejdę to zaraz się rozpinam, a Izie zabieram kocyk, którym jest przykryta i rozpinam spiworek 😉

Mi osobiście żadne chodzące, krzyczące, płaczące dziecko nie przeszkadza w udziale we mszy świętej! Dziecko przyszło do Kościoła do Boga? To sie do Niego odzywa, a nie tam będzie cicho siedzieć! A ta babcia gdyby była z własną wnusią to wnusi by na wszystko w Kościele pozwoliła1 Taka prawda!
A i dodam, że jak na Pasterce byliśmy to w ławce obok siedziała taka babcia z wnusią troche starszą bo jakoś może z 12 lat miała i wnusia siedziała obok niej i o miejsce by zrobic kobiecie w zaawansowanej ciazy ta babcia nie pomyslała i wnusi uwagi nie zwróciła!!!!

Cherry az normalnie włączyłam tv, bo jak napisaas i przeczytałam to w szoku byłam! O czym ta dziewczyna mówi myslę???? Szybko tv włączyłam 😉
No jak dla mnie szok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa_aniusia mam nadzieję, że to już na noc takie wczesne zasypianie!
Iza zasnęła dzisiaj przed 21... mam nadzieję, że będzie tow miarę spokojna noc!

Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
WItam 🙂

Oj dwa dni mnie tu nie było a jest co nadrabiać 😉 Super!!
U znajomych było fajnie. Synek grzeczny, usnął nam po 20ej i obudził się tylko raz z płaczem ale go przytuliłam i usnął już do rana. A my mieliśmy czas dla siebie 🙂
Dzisiaj trochę miałam załatwiania spraw urzędowych. Potem spacer, byliśmy z synkiem na kawce popołudniowej u koleżanki.
W niedzielę odebrałam od koleżanki dwa stoliki. Jeden służy jako kawowy stolik, a drugi jest dla synka, tylko dokupiłam mu dzisiaj krzesełeczko. Ale miał radochę z tym krzesełkiem a ja sie strachu najadłam, ponieważ właził na to krzesło i stawał 😮Co go zdjęłam to znów wlazł, albo jeździł nim po mieszkaniu 🤪 Później jak już ciut mu się znudziła taka zabawa to nawet w nim posiedział 😉 i pomalował z mamusią 🙂
U nas znów zawitała zima.

JA jestem dzisiaj jakaś wypompowana i wybaczcie ale forumową lekturę nadrobię jutro podczas drzemki synka.
Tymczasem życzę dobrej nocki. Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a my jutro do lekarza bo Maja dostała jakiegoś uczulenia.. takie placki czerwone jak odpażenia na szsyjce pleckach i zgięciach rączek.. Nie wiem od czego.. Je wszystko .. ostatnio dorwała się do ketchupu ale i też jakiś czas temu zmieniłam proszek.. Brzydko to wygląda. Kapiel w kalii nie pomaga , posmarowałam clotrimazolum ale tez nici z tego! Kurde noo z jednogo ledwo wyjdziesz a już następne, ehhhhhhhh!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yen ja tam nie widzę podobieństwa do tak przystojnej aktorki, ale szanuję twoje zdanie i mówię…dzięki 😁

Aaaaniusia ty to masz cięty język… ja bym tak nie potrafiła na miejscu zwymyślać obce babsko, ewentualnie mogłabym jej odpowiedzieć „BUUUUJAJ SIĘ!” 😜

Lala pamiętasz jak Emilka miała rany na ciałku niby od ugryzień komara? (do tej pory się zastanawiam czy na pewno od tego, bo pod pachą przecież komar nie mógł ją ugryźć). Smarowaliśmy maścią Triderm ale ona była na sterydach, a drugą jaką nam przepisał inny lekarz była maść Mupirox, już nie pamiętam czy na receptę, ale w ulotce pisze że ona jest przeznaczona do miejscowego leczenia zakażeń skóry. Ale lekarz na pewno wam coś przepisze odpowiedniego. Emilka też ostatnio ma taką szorstką skórkę pod brodą i na czole tak jakby skórka się łuszczyła. Smaruję to zwykłym kremem Nivea na każdą pogodę, ale chyba kupię krem Emolium bo pisałyście że jest dobry na skórę wrażliwą i skłonną do alergii.

McDusia biedna Izunia taka wysoka temperatura na pewno ją osłabiła. Ale ważne że zaczęła już co nieco jeść. Zdrówka!

Shelby masażyk, a po masażyku......??? Tylko nie ściemniaj że zakończył się tak niewinnie jak się zaczął hihi

Cherry wiem, wiem nie powiem nic nowego ale muszę stwierdzić, że ty to jesteś zakręcona! 😁 Masz takie przygody, ale to dobrze przynajmniej będzie co wspominać.

Mnie tam abdykacja papieża nawet bardzo nie poruszyła, rezygnuje ok musi mieć swoje powody, ale jak pokazywali dziś naszego jak wyszedł do okna by do końca pełnić swoją służbę, a nie mógł wypowiedzieć ani słowa i chwycił się za głowę to aż mi się łezka w oku zakręciła. To był wielki człowiek!

A teraz smutna wiadomość dziś rano znaleźli w sąsiedniej wiosce, 5 km od naszego domu 17 letniego chłopaka. Leżał zamarznięty w rowie, szukali go całą niedzielę bo nie wrócił z 18-stki kolegi do domu. Współczuję rodzicom ale również tym ludziom co organizowali 18stkę, będą mieć problemy że niepełnoletni, pewnie pijany wyszedł z imprezy nad ranem i nikt go nie odwiózł do domu, a mieszkał w wiosce oddalonej o 10 km. TRAGEDIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lalcia my teraz też mamy odparzoną dupencje!!! Nigdy od maleńkiego ani jednego odparzenia a tu proszę !!! Masakra!!! DO tego lekka wysypka w koło odbytu a wszystko przez to że w nocy popłakiwał i nikomu do głowy nie przyszło zajrzeć w pieluchę !!! Młody kupę zrobił !!! Chyba przez te zęby i spał z nią do rana!!! Ale rano byłam zła na siebie i moje zaspanie 😠 😠 😠

Walczymy tez z lekkimi plamkami na policzku- prawdopodobnie od sliny ale długo nie przechodzą więc chyba pójdziemy do lekarza z tym....

Wanilia przebrałam te ubranka, Uwierz mi jak masz coś kupwać to tylko body bo te co się zniszczyły ja wywalałam a innych rzeczy jest bardzo dużo na przykład spodni 21 par !!! Więc jak coś kupuj od 74....

Cały czas gorączkuje do tego jest obrażony na leki zbijające!!! Dzioba nie chce nic a nic otworzyć !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zania ja właśńie jak przeczytałam o tym 17 letnim chłopaku to odrazu pomyślałam o Tobie, I w duchu powtarzałam że mam nadzieję że nie jest to nikt z Twojej rodziny i znajomych. Tragedia.

Co do papieża mnie to zszokowało ale ten człowiek tą decyzja zyskał w moich oczach dodatkowy szacunek. Chciałabym w jego wieku podejmować tak świadome decyzje, I chociaż może to kontrowersyjne to myslę że dobrze zrobił.

CO do JP II to oczywiście bezapelacyjnie ŚWIĘTY WIELKI CZŁOWIEK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
diendoberek;]

zaniu0---moj ciety jezyk zaczal sie od momentu kiedy bylam w 9 miesiacu ciazy i wracam z badan (krew itd) autopbusem wsiadlam tlok jak niewiem i nikt mi kuzwa miejsca nie ustapil.....wiec juz naprawde niewytrzymalam...i powiedzialma na do goscia ktory siedzial najblizej ze kuzwa jak slepy to niech idzie do okulisty bo ja juz kurwa ledwo stoje ...od tego sie zaczelo nagle wszscy wstali.....a naprawde lewdo stalam


cherry ja roniez uwazam ze jan pawel to byl papiez prawdziwy i z powolania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wisieńko.. Teraz Kacper przy ząbkach może robic częściej kupe - u nas tak jest że nawet 5 razy dziennie była! A to tylko potęgowało odparzenie mimo zmiany pieluchy natychmiast!Chciałam sadzać na nocnik to bee i nie wysiedziała! Już łądnie kiedyś kupke robiła na nocnik, niestety po chorobie jej się pory kupki zmieniły więc cięzko mi było się wstżelić z nocnikiem..
Wracając do odparzenia - nic u nas nie sprawdza się lepiej niż pimafucort pisałam to już setki razy.. No ale że on na recepte to spróbowaliśmy teraz to o czym Gosiaq nam trąbiła 😁 😁 clotrimazolum czy jakoś tak. No i też pomaga a cena to ok 4zł! gdzie pimafucort kkosztuje 15 a jak jest importowany to nawet 24 płąciliśmy!

Ciekawa jestem co z tym naszym uczuleniem Posmarowałam ją teraz maścią HYDROCORTISONUM (no op. pisze że krem) i w ulotce jest napisane że stosować od 12 roku życia , u młodszych dzieci za porozumieniem lekarza.. 😮 😮 i zgłupiałam - no ale lekarka chyba wie... Do tego dałam jej 10 kropli zyrtec (jednorazowo mam podawać 10, a nie np 2 razy dziennie po 5 jak na opakowaniu.. Moja to ma delikatne ciałko..
I właśnie Zaniu taka w niektórych miejscach to wygląda jak u Emisi kiedyś. Ma z tyłu na szyjce i pleckach z przodu pod karczkiem, pod paszkami .. nie zrobiłąm zdjęcia ale wygląda to m.w. tak https://www.google.pl/search?hl=pl&gs_rn=2&gs_ri=hp&tok=49vNUxw26GZjNI5PHqIqoQ&cp=17&gs_id=1w&xhr=t&q=uczulenie+na+proszek&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.42261806,d.Yms&biw=1280&bih=675&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=AkIaUc-BEYGktAb2r4DgAg#imgrc=JIGq5NYYw8KavM%3A%3BWVJBdzR59mXbOM%3Bhttp%253A%252F%252F1.bp.blogspot.com%252F-VtWs58Tfreg%252FTai8xnR6DJI%252FAAAAAAAAFFk%252FKjjJF1n2gkQ%252Fs1600%252FIMG_9650.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fzdazycprzedalergia.blogspot.com%252F2011_02_01_archive.html%3B1600%3B1067
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ojjj z gory was przepraszam ale musze sie wam wyzalic...

dzis byla u mnie mama i tu sie zaczyna historia wprowadze was ....moja babcia miala mieszkanie w hucie (dzielnica) ktore w testamencie zapisala mojej siostrze (warte 220tys) a my razem z rodzicami mieszkalismy w podgorzu(dzielnica) w takim samym metrazu (wart370tys) potem babcia sie gorzej poczula i mam zostawila moja siostre w podgorzu bo ona nadal mieszkalam z rodzicami a moj rodzice poszli do huty do babci
babcia zmarla i rodzice stwierdzili ze oni zostana w hucie a kSIA(MOJA SIOSTRA) zosatnie juz w podgorzu teraz chca zapisac juz testament na wszelki wypadek w ktorym zapisuja mi mieszkanie w hucie i 30 procent wartosc domu ktory maja na wsi reszta dostanie moja siostra uwazam to za bardzo niesparwiedliwe ggdyz przy zamainie mieszkanie ktore moja siotra powinna miec w hucie a dostala w podgorzu dostaal juz w prezencie 100tys rodzice twierdza ze to jest ich sprawa zamaian a ze musza nas rowno podzielic wiec skoro ja dostane mieszkanie w hucie to siostra wiecej domu kurwa mac!!!!!!!!!!!! niewiem czy to rozumiecie moze zle to napisalam ale jasniej nie umiem,.....jestem zalamana i czuje sie niesparawiedliwie powiedzialam o tym mamie ktora to olala .....wiec zadzwonilam do mojej cioci chrzesten i jej o tym powiedzialam a ona do mnie (boze uwielbiam ja poportu ze taka dobra dla mnie jest) ze nie martw sie ja ci dam moje mieszkanie......ona ma duze mieskznaie ejst sama ......ale mniejsza z tym poczym zacelysmy gadac tak o wszytskim i wyszlo ze mowie do niej ze sie do nie wprowdzam to nie bede musiala tyle na telefon wydawac i takie tam dla zartu a ona ze jej nie to nie przeszkadza i zebysmy sie wprowadzili najwyzje sie zamnkie w pokoju jak nas bedzie miala dosc wydawalo mi sie ze mowi powaznie i teraz tak ja jestem za to wprowadzka do niej tylko juz sama niewiem czy to bylo tak calkiem na powaznie z jej strony i niewiem jak bym miala sie ja o to zapytac???


mam nadzieje ze choc troche z moich bzdurnych opsiow zrozumialyscie jezeli tak bardzo prosze o jakas porade bede wdzieczna!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu zapytaj niby tak w żartach i zobaczysz jaki nastrój a potem a ciocia to tak na poważnie...? Słuchaj jesli nie to obróci to w żart i tyleeee....

Zauważyłam, że jesteś dość z tą ciocią związana bo piszesz o niej i o relacjach z nia więcej niz o rodzicach....


Ja Cię doskonale rozumiem bo mam podobną sytuację....

Moi rodzice na spółkę z babcia posiadają dom który jest w bardzo dobrej dzielnicy Wro i nieruchomości usytowane tam są dość drogie. Sam dom obecnie jest wyceniany na 1 mln.... I tak włascicielem połowy jest moja mama a drugiej połowy jest moja babcia (babcia ma 82 lata).... i tu zaczynaja się schody bo..... Mama ma siostrę która ma prawo do połowy części babci..... Moja mama twierdziła ze ciotce się to nie nalezy bo w domu nigdy nic nie robila a jak dom budowano to sprawe olała a moi rodzice młodość na tej budowie stracili..... Więć mam postanowiła pogadac z babcią by ta przepisała wszystko na nią.... namawiał do tego ja mój brat.... Babcia się niezgodziła - w ogóle poruszanie tematu spadku testamentu z moją babcia nie wchodzi w grę o ona starszej daty..... Więc mama któregos dnia zali mi się z tego że jak to będzie kiedyś że ona nie będzie miała kasy by spłacić ciocię... I jak to zrobic by ona nic nie dostała. ja się tylko zapytałam mamy czy chciałaby byc na miejscu cioci??? Mamę zatkało..... I mówię jej że jak dla mnie gdyby cokolwiek stało sie babci (mam nadzieję, że będzie żyła wiecznie) to lepiej żeby sprzedali dom bo: podzielą się z ciocią i kupią sobie apartament - resztę podzielą sprawiedliwie między dzieci.... A jak ten dom zostanie to mówię mamie ze ja sobie tego nie wyobrażam bo będę musiała tam kiedys wrócić - a nie chcę.... I dbać o ten dom jak oni będą starsi.... Z domem jest tak że jedno zrobisz a drugie się rozwali..... WIem, że mam obowiązek wobec rodziców pomagać im na starość i ich pielęgnowac ale szczerze mówiąc nie chcę dostać z tym pakietem opieki na domem i działką.....!!!! Mój brat nic nie zrobi i wiem, ze nie kogę na niego liczyć w tej kwoesti bo on jest 32 letnim dzieckiem , które nie pamięta o urodzinach matki i gubi wszystklo i wszędzie ......

Wolałaby tak jak pisałam by rodzice załatwili to tak jak pisałam bo jak dom zostanie i rodzice do końca nie załatwią tych spraw majątkowych ja nie chcę się kłócić z nim oto bo jesli chodzi o kase to on by zrobił wszystko bym ja miała jak najmniej a on Pan na włościach najwięcej.....


EHhhh misz masz.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ojej cherry zaskoczylas mnie piszacz ze duzo pisze o cioci;] niezastawialam sie nadtym;];] myslsam ze wiecej o rodzicachale niestty moje relacje z nimi sa slabe przez moja siostrektora udaje to mnie wspanaial kochajaca siostre a robi mi za placemi pieklo....niestety przykto mi mowiac tak o niej...a rodzicom czasami mam ochote wygarnac tylko co to da do nich nic nie dociera zapatrzeni w siostrzyczke..... i wpsolczuje ci...masakra z tymi domami mieszkaniami itd...czlowiek tylko sie martwi jak zyc i za co...no ale co sie dzwic w koncu to polska....nie ma na co liczyc!!!! beznadziejne pastwo i rzad!!!!!!!!!!!!!!!!1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry w taka pogodę to ja chyba spasuję z wycieczkami....No i zapomniałam że w czwatek w południe mamy szczepienie

Domyśliłam Się ja też odpuszczam i Brzeg i Wrocław...

A już wiem co będzie w tym centurm koło mnie napewno DEichamn 🤪 🤪 🤪 🤪, KIK i Euro rtv agd i jakies jeszcze dwa wielkie sklepy 🙂 🙂 🙂


ale tak czy siak jak pogoda dopisze muszę podjechac do Ciebie z tymi kartonami 😁 😁 😁


i co kiedy jedziemy po te buty wiosenne co???

😉 😉 😉 😉 😉 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😎 😎 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe Cherry weźcie mnie ze sobą 😁! Marzą mi sie jakieś super baleriny (tzw cichobiegi albo już sandałki - palestyńskie pomykacze ).. 🙂!


Majusi skórka już lepiej - Rozebrałam ją do kąpieli i plamy z czerwonych zmieniły się na brzoskwiniowe.. uf!

Aniusia doskonale Cię rozumiem, tak jak pisze Cherry to i ja myślę - kiedyś przy okazji nawiąż żartem do tego - a ciocie masz kochaną!
Wisieńko a Ty masz rację kobieto, bo opieka nad starszymi rodzicami (wszystko ok jeśli są na chodzie i życzę tu Twoim dużo zdrowia) plus opieka nad domem to mega wyzwanie..

i co ja miałąm jeszcze 🤪

Wanilia jak tam samopoczucie? No i jak Werka ? Bo jakoś mało o niej piszesz 🙂! :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry napisał(a):
No właśnie Wanilia , Yen Bedziecie jechały na otwarcie najwekszej Ikei W Europie??? Niby wiosną ma ruszyć na wrocławskich bielanach ... Ma mieć trzy pietra.... Z zewnatrz wygląda imponująco.... Ciekawe czy jakieś extra promocje będą z tego tytułu....

No ja na pewno będę się tam pchała na wiosnę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...