Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
O widzę że już dodałaś zdjęcia. Powiem Ci że ten blat to super pomysł. A jaką dużą lodówkę macie!! No i twoje zdjęcie powalające, masz super figurę ja mogę o takiej pomarzyć, no ale nic dziwnego skoro tyle pączków i innych łakoci pochłaniam 😁

Martka puk, puk jesteś tu? Podczytujesz nas czasem? Jak tak to napisz coś bo jestem ciekawa co u dziewczynek i Piotrusia!! No i u Ciebie of course... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Zaniu Izunia owszem chodzi przy kanapie, ławie, grzejnikach, u nas przy meblach cięzko bo mam ich baaaardzo mało w domu póki co 😉 puszcza się czasami i stoi chwiloę bez trzymanki ale zaraz albo szybko się czegoś chwyta co tylko jest pod ręką, albo bęc na tyłek! Chodzi też jak chwyci się swojego jeździka-pchacza! albo krzesełka do karmeinia.. mam na 4 kólkach i z nim potarfi sobie też iśc hi hi. Czasami stawiam ją na nóżki i na przeciwko siada moja siora i tak chcemy by chodziła od niej do mnie i z powrotem, ale strasznie się boi i chwieją jej się nóżki i tylko patrzy by złapać się rąk naszych...
Wkurza mnie ciagłe dopytywanie się innych czy już chodzi? Albo teksty że jeszcze nie chodzi???
Jakby to były wyścigi!!! Mój mąż miał 15 miesięcy jak pewnego pięknego dnia po prostu się puścił i przeszedł cały pokój a wcześniej tylko przy łózeczku chodził! Jego brat bliźniak już dawno biegał, a on nie... więc wszystko w swoim czasie!
Nie martw się! Emilka też zacznie sama biegać!
Iza waży 7 kg więc (czyli mniej więcej tyle co 6-7 miesięczne dziecko) może jest jeszcze za słaba by samodzielnie chodzić... ur się miesiąc przed czasem z wagą 2250...

Fajnie, ża zakupiłas sobie stepa! Możesz zacząć sobie ćwiczyć... 😉

A co to za grudniowy Adaś?

Anabelle fajnie mieć zaproszenia na wesele, ale ja to uwielbiam głównie do rodziny chodzić! W ub roku miałą wesele moja koleżanka i nie pojechałam właśnei ze względu na kasę, bo wesele to wydatek rzędu 500-1000 zł zależy od tego czy masz w czym iść czy nie!

yenifer super masz z możliwością takich wyjść!
Jeszcze będziesz miała swoją wymarzoną białą kuchnię na wysoki połysk!

Kuchnia po liftingu wydaje się spokojniejsza, przyjemniejsza 😉

Shelby homogenizowane pączki?

Ja na obiad dzisiaj robiłam piers miodową w kremówce 😉

Lala Wasza kuchnia również taka nowoczesna się zrobiła! Bardzo ładna!

Zaniu macie przepis na te homogenizowane pączki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDusia moja Maja urodziła się idealnie w terminie a ważyła 2740 i miała 50cm 🙂 Teraz waży jakieś 9kg
Powiadasz że Izunia chodzi z krzesełkiem.. to Maja chodzi ze suszarką http://www.youtube.com/user/Longbow1987/videos tu są moje filmiki więc możesz sobie pooglądać jej pierwsze poczynania jak kroczki, raczkowanie i wgl 🙂

Zaniu dziękuje za życzenia! Co do figury to mam taka jak przed ciążą - no nawet mniej waże bo 48 a wcześniej dobijałąm do 50.. ale z Ciebie też jest laska! Ostatnio nawet oglądałam twoje zdjęcia i sobie myślałam że taka ładna jesteś.. Pamiętam zdjęcie wysłane na konkurs loweli z tym ciiii jak Emisia spała! Takie ładne że mi w pamięć zapadło. Wgl to my wszystkie SEXI MAMUŚKI jesteśmy! a co!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

dawno mnie nie było i nawet nie wiem co komu odpisać, ale czytałam....

Przede wszystkim Lala wszystkiego dobrego i spełnienia marzeń!!!

w tej chwili rozpoczęliśmy odstawianie Młodego od piersi.... I nie jest to łatwe. Nwet teraz pisząc ten post słyszę jak płacze za cycusiem i za mną i serce mi się łamie i ma ochotę biec i dac mu to czego potrzebuje, ale wiem że predzej czy później będziemy musieli przez to przejść...

az płakać mi się chce....

i tak sam proces wymaga cierpliwości a ja nie zawsze ją mam. potrzeba także dużo tulania głaskanie etc... więc gdy zbliża się 22-23 ja jednym słowem padam.

Wczoraj byliśmy na szczepieniu na pneumokoki. Młody waży 11,7 kg i ma 86 cm ... 🙂 🙂 🙂 Dodam, że był bardzo dzielny.

dziewczynki sliczne macie te kuchnie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lala super filmiki! Maja jest niesamowita! A jakie dzieci mają genialne pomysły co nie?
Super macie puzzle piankowe! Bardzo mi się podobają! Sa sliczne, takie kolorowe i z postaciami z bajek!
Ja wstawię filmik jaki nagrałam Izuni na pamiątkę z okazji pierwszych urodzin, ale wrzucę na fb, bo nie chcę by wszyscy oglądali, a wiadomo do forum ma szerokie grono dostęp... 😉

MIłego wieczoru
pa pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry dacie radę! Jeszcze trochę!
Tak sobie myślę czy ten etap odstawiania od piersi nie zbiegł się z etapem intensywnego tulenia? Nie wiem jak u Was, ale moja małą teraz to non stop musi coś ukochać, a najwięcej mnie 😉
Ostatnio szła do mnie z piłką pluszową a ja do niej z butlą... no i wzięłam ją na kolana, daję butlę, a ona butlę odepchnęła, chwyciła piłkę, dała mi żebym ją ukochała, jak to uczyniłam dopiero zaczęła pić! I wypiłą do dna! Często tak jest, że weźmie coś do rączki ukocha, a potem daje mi żebym też tą rzecz ukochała... a potem sama się tuli do mnie 😉 Takie to urocze jest! Uwielbiam jak wiesza mi się na szyję! Jeszcze tylko niech zacznie mówić kocham Cie to już wogóle będe odpływać... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDusia tu masz przepis- http://www.mojewypieki.com/post/paczki-na-serku-homogenizowanym wyglądają przepysznie!! Ja nie miałam cukru do wypieków więc posypałam zwykłym cukrem pudrem, a robi się je błyskawicznie! Moja mama powiedziała że bierze przepis bo tak jej smakowały. Są leciutkie, Emilka je wcinała ze smakiem.
To widzę że Iza jest na takim etapie chodzenia jak Emisia. Tylko że moja jest o miesiąc starsza i waży już 10 kg. Ja wiem, że na wszystko przyjdzie czas, że ona potrafi tylko najnormalniej w świecie się boi!!!!! Więc dlaczego mam stresować dziecko i puszczać ją tylko po to żeby zadowolić innych?? Ja przejmuję się tym właśnie ze względu na to że wszystkie dzieci w tym wieku powinny już chodzić. I te pytania czy już sama chodzi mnie dobijają!! Odpowiadam że nie i oczywiście każdy szybko odpowiada, a jeszcze się nachodzi jeszcze ma czas, ale po minie widać zdumienie że takie duże dziecko a nie potrafi samo chodzić!! Za to potrafi wołać kupkę i coraz więcej słów powtarza. Każde dziecko jest inne ale uwierzcie mi jak zacznie sama chodzić to odetchnę z ulgą bo skończą się te głupie pytania jak to nie chodzi???
A grudniowy Adaś to obecny chłopak Emilki hihih 😁 moja koleżanka która mieszka w mojej rodzinnej wsi (ok.15 km ode mnie) urodziła 25 grudnia i też pisała na forum brzuszkowym i na mamuśkowym tylko nie w Listopadówkach a Grudniówkach. Nie wiem nawet czy teraz też pisze na tamtym forum, nie pytałam. No a my się spotykamy, jak tylko jadę do mamy na kilka dni to zawsze do niej wpadam. I ona też nas czasem odwiedza z mężem i Adasiem. Adaś jest młodszy o miesiąc i tydzień, a to u niego Emilka zaczęła raczkować, a kilka dni temu podziwiała jak chodzi więc może podłapie hihi. Moja koleżanka się śmieje, że Emilce poszło w inteligencję, a Adasiowi w mobilność 😁

Lala noooo ja to samo myślę o tobie. Jak zrobimy zjazd Mamusiek to innym gały wyjdą jak zobaczą tyle pięknych kobiet i jeszcze piękniejszych dzieci w jednym miejscu 🤪 😁

Cherry przed chwilą pisałam na facebooku odnośnie waszego odcyckowania. Pamiętaj że nic się nie stanie jak raz w nocy dasz, nie chodzi o to żeby od razu przestać ale stopniowo osiągać cel. Kochamy Cię i wierzymy że dasz radę!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu a to ze specjalną dedykacją dla Ciebie 😘 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/16/emisiazmam.jpg/][IMG]http://img16.imageshack.us/img16/7030/emisiazmam.jpg[/IMG][/URL]

Nie wiedziałam że to zdjęcie Ci tak zapadło w pamięć, to miłe... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękuje Zania. W nocy daję i trochę mnie to przeraża bo nie raz, nie dwa a nawet trzy cztery 😮 😮 😮 😲 😲 😲 Póki co jesteśmy na etapie nauczania iż cycek w ciągu dnia nie jest do szczęścia potrzebny 😁 😁 😁 😁

Zania wiesz te kłopotliwe durne pytania.... grrrrryyyyyyyyyyyyyyy

Mnie wkurzają pytania pt. co Kacper już mówi.... Kuzwa nic nie mówi - gada po swojemu... i Zdaża mu się powiedzieć na lampę tata 😮 😮 😮 bo kojarzy tą lampę akurta z Tatą bo jak jest u Taty na rekach to tata pozwala mu tę lampę właśnie poklepać 😁 😁 😁

Kiedyś jednak się doczekam ....

Jak robicie kaszkę do picia to ile kaszki wsypujecie na 100 ml... Please nie piszcie tylko na oko !!! Bo na oko to ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry ☺️ dziękuję za brawko i miłe słowa!

Co do kaszki to nie pomogę bo ja daję tylko i wyłącznie łyżeczką, takiej wodnistej nigdy nie robiłam bo Emi nie pije z butli nic a nic.
No to widzę że nie tylko mnie denerwują te durne pytania.
A ja też na początku dawałam 3 razy w nocy stopniowo zeszłyśmy do jednego karmienia, a potem przetrwałyśmy jedną noc bez cyca i dalej jakoś poszło. Jeśli w dzień już nie będziesz dawać to jest bliżej niż dalej do sukcesu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam
wszytsko nadczytala
lala-i yen--- kuchnie super moja to wdlada jak z pzred wojny pezy waszych:]
zania tyn naprawde slincz dziewczyna jestes...ja sie soie podoalam przed ciaza teraz jak widze swoja twarz w lustrze to jakos od razu mi sie humor psujje

zaczytaalm sie w trylogi greya mama mi kupil pierwsza czesc zaczelam czytac w piatel po 19 do 2 w nocy a wczoraj ja skonczyalm niewierze ze tak syzbko ksiazke umiem pzeeczytac i teraz czytam juz druga czec naprawde polecam;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam w niedzielny poranek 🙂
Kilka słów o filmie Baby Blues...nie spodziewałam się tak tragicznego w skutkach zakończenia, więc film mnie mocno zaskoczył...do obejrzenia...ale obraz współczesnej polskiej młodzieży w tym, filmie jest przerażający...na sam film przyszło mnóstwo młodzieży i mam wrażenie , że połowa nie zrozumiała przesłania tego filmu...szkoda!!!No i co mnie poruszyło...golizna...czy w Polsce nie można zrobić kariery nie pokazując tyłka i cycków? Generalnie film powinien stać się przestrogą dla młodych ludzi, niestety niektórzy śmiali się i chyba nic z niego nie wynieśli 😞

A teraz do Zani...Kochana Ty taka śliczna jesteś!!!Od zawsze kojarzysz mi się z z taką młoda aktorką Amanda Seyfried...macie takie podobne oczy i spojrzenie!!! Jak dla mnie jesteś do niej do złudzenia podobna!!! Normalnie piękna Babka z Ciebie!!!

Lala89 pomysł z blatem super!!! A i jejku ten Wasz metraż mieszkania jest powalający...jak ja uwielbiam takie duże przestrzenie...zazdroszczę! Tutaj cisnę sie jak sarynka w puszce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No masakara co za dzień ....

Bylismy dziś we Wrocku standardowo jak co niedzielę... Po obiadku zaliczylismycoccodrillo i babcia wydała tam z 200 zł na ubranka 🤪 🤪 🤪 bo wyprzedaże i bluzki po 19 zł 🤪 🤪 🤪 Niestety nie mogłam przebolec kombinezonu - chciałam na przyszły rok!!! Były poprzeceniane na 79,90 !!! No ale mama już tyle wydała ja nie miałam serca już prosić a kasy ze sobą nie miałam.... a dziś ostatni dzień przecen 😞 😞 😞

MY sobie tak grzebałyśmy w ciuszkach a Młody siedział w wózku i nagle ryk że on chce wyjść z wózka. Okazało się że Tato zrobił mu herbatkę w niekapku i źle zakręcił efekt taaki że wylał wszystko na siebie i walnął kupsztala 😮 😮 😮

Oczywiście ja poszłam do sklepu tylko na chwile i nic nie zabrałam. A tam mokra kurtka i wszystko wszystko inne aż do pieluchy. To dzwonie do męża żeby przywiózł torbę z rzeczami i ogólnie po nas przyjechał ... niestety okazało się że kluczyki mam ja 🤨 No to mąż torba pod pache i do nas przyszedł wzioł kluczyki i z powrotem po auto.... ale było zamieszanie!!!

Wróciliśmy po tem do domku i jak mąż Kacpra uspał mówi wiesz wydaje mi się że u nas w aucie cały czas się światło świeci. Mówi zobacz... Ja sie wychylam i mówię, że faktycznie ... Więc spodnie na dupke buty i bluza i idę.... Na dole myślałam że padnę.... Drzwi z tyłu od strony pasażera otwarte na maksa!!! Poprostu jak przyjechalismy to w całym zamieszaniu przegapiliśmy to !!! Zupełnie niewiem jak to się mogło stać !!! Dodam, że w bagażniku był nasz wózek..... fotelik....MASAKRA !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam
pieknie sloneczko swieci niedlugo czas na spacerek
wczoraj w biedronce wyprzedawali naklejki na sciane i ja kupila dla maksia
[IMG]http://i46.tinypic.com/t6c9sj.jpg[/IMG]

wczoraj robilam sobie farbe i spalilma wlosy kurde wstd jak nieiwem musze do sklepu isc bo wstyd wychodzic mam piec cm blond od gory a reszta moje ciemne masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia pytała, co u nas

Maksio się integrował w weekend ze swoimi kuzynami - 5 (rocznikowo 6) i 4 letnim
fajnie się bawili, ale lepszy wobec niego był ten starszy

mąż mi zrobił niespodziankę - wieczorem, jak już Maksio spał, zapalił małe lampki w pokoju i zrobił mi masaż - mówię Wam, byłam w szoku! 🙂

a tak poza tym to chyba nic ciekawego 😁

Aaa_aniusia - słoneczko? u nas pada śnieg, jest buro i mocno wieje, zwinęliśmy się ze spaceru do domu, bo chodzić się nie dało! a Maksio piękny; lubi smoka, co?

Cherry - szczęście w nieszczęściu, co? 🙂 dobrze, że nic się nie zgubiło, łącznie z autem 😉 a z karmieniem - ja bardzo Wam kibicuję i bardzo w Was wierzę, a jak na studiach? bo teraz sesja, co?

yen - bardzo mi się podoba Twoje zdjęcie profilowe 😁

Zaniu - między 13 a 15 miesiącem życia jest norma, żeby dziecko zaczęło chodzić, a to co się dzieje wcześniej lub później też jest normalne, ale już nie takie przeciętne
a pytania - masakra, na każdym kroku i zawsze coś :/
a przepis na pączki wzięłam od kuzynki 😁

lala - jaką Wy macie śliczną kuchnię! jak z katalogu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie!

Ja dopiero dzisiaj mam chwilkę, by wejść na forum, bo wczoraj to nie miałam jak...

Iza wczoraj obudziła się o 5 rano z temp 39,9 i smarkami przyklejonymi do czoła...
Ogarnęłam ją, dałam nurofen, mleko (wypiłą połowę) i zasnęła na mnie... jakoś do rana dałam radę tak wyleżeć 😉

Ok. 10 znów mi jakaś podejrzana się zrobiła mierzę jej temp, a ona 40,5!!! Parówkę jej dałam rano, ale tylko się nia pobawiła, a zawsze uwielbia jeść i krzyczy na mnie jak tylko jedną jej zgrzeję! Kaszkę zrobiłam to kilka łyków i koniec! No i jak zobaczyłam tą 40,5 to dałam jej paracetamol i uśpiłam na rękach i spała już bardzo mocno.. więc po jakimś czasie chciałam położyć ją do łóżeczka, to zaraz oczka otwarte i płacz! Znów na ręce, znów usypianie i jak dobrze już spała, to do wózka chciałam położyć by móc wypić i coś zjeść i wstawić obiad... no niestety oczy otwarte i płacz... więc znów na ręcę i znów usypianie i tak już mi spała jeszcze 1,5 godz więc musiałam w pozycji półsiedzącej leżeć i ją tak w ramionach bujać, przytulać, kołysać... ale nie powiem miło było ją tak tulić.. 😉

Jak się obudziła chciałam dać jej zupkę, ale zjadła kilka łyżeczek i koniec, popiła herbatkę i za chwilę płacz! bawić się wogóle nie chciała tylko chciała być do mnie przytulona, a Przema odpychała! Ale jakoś się tak polelała, poczytałam jej bajeczki (jesli to czytaniem można nazwać) i znów stała się mega płaczliwa.. zmierzyłam tempkę i znów pod 40 stopni! Więc pojechaliśmy na pomoc doraźną... dostała antybiotyk... Pojechałam do jednej apteki nie ma, pojechaliśmy gdzie indziej zamknięte, pojechaliśmy do Poznania do kolejnej apteki, a pani mi mówi, że tego antybiotyku już nie produkują i nie ma w sprzedaży! Jest inny o tym samym składzie, ale z silniejszą dawką i nie może sprzedać! Musze jechać do lekarza by poprawił receptę! Więc już wkurzona pojechałam, a w zasadzie pojechaliśmy do przychodni... mąż i Iza cały czas byli w aucie! Gościu przeprosił ale co mi po jego przeprosinach jak jeździliśmy 1,5 godz poszukując leku, którego nie produkują!!! Jeszcze z chorym dzieckiem cały czas! A nie opłacało nam się jechać najpierw do domu, bo ta pierwsza apteka była niby po drodze do domu... potem ta druga już za domem... no i w końcu musielismy znów wracac na Poznań... w końcu pozałatwiałam wszystko i kupiłam leki, nawet soczki, deserki, ciasteczka wzięłam w aptece (w Superpharmie byłam) bo nic nie chce jeść ta moja panna bo ma gardło zawalone, a coś musi przeciez przy antybiotyku!
Prawie cały czas spała w samochodzie więc nie najgorzej!
W domu jak dałam jej antybiotyk (nawet w miare chętnie połknęła) i nurofen to po pół godz zaczęła się bawić i dopiero ok 21 ją uspiłam na rękach i tak bujałam aż bardzo mocno nie zasnęła!
Dzisiaj rano wypiła mleko jakieś 100 ml i zasnęła na godzinkę, a koło 10 chcialam dac kaszkę i nawet zjadłą kilka łyżeczek, ja się już cieszyła, a ta za chwilę wszystko zwymiotowała na siebie i wkoło siebie!

Ale już ogarnęłam wszystko, małą pospała trochę i niby ciut lepiej, bo już z nosa tak nie leci jak wczoraj i w sobote!

Ech dzisiaj sama do 18:30 jestem... 😞 oby jak najszybciej zleciał dzień!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zania pączki faktycznie wyglądają mega apetycznie!

Co do chodzenia to właśnie dokładnie jak piszesz te teksty mnie wkurzają i i szybkie odpowiedzi, jeszcze ma czas, jeszcze się nachodzi i mina... no ale dziecko tak naprawdę do 18 miesiąca powinno zacząć samo chodzić, ale jak zacznie w 19 to co? Urwie mu ktoś głowę? Mój mąz właśnei jak miał 1,5 roku sam z siebie się puścił i przeszedł cały pokój sam bez niczyjej pomocy, a wcześniej tylko kurczowo trzyamjąc się łózeczka chodził!
Dokłądnie Emilka robi wiele rzeczy, które inne dzieci nie potrafią! I serio nie ma się czym martwić! Iza jeszcze nie woła niestety, ale tym to już wogóle się nie przejmuję! Za to umie pokazać wiele rzeczy jak np. jak robi kotek, konik, lew!!! pszczólka bzzzzz i że jak pije mkotek mleczko to wyciąga język i chowa (nie mamy kota w domu), jak lata ptaszek robi frrrr, auto to brrrruummm, więc wiem, że są dzieci nawet starsze co tego nie potrafią!
Każde dziecko rozwija się w swoim tempie i to jest najwazniejsze!

Aaa to juz teraz wiem co ma za chłopaka Emilka! W głwoie jej miłość, a nie chodzenie hi hi 😉 Ale fakt, że niektóre dzieci rozwijają się szybciej pod jednym względem, a inne pod drugim!

Śliczne zdjęcie! Piekne Wy!

Cherry uda się Wam zupełnie odcyckowac i jeszcze będziesz sie z tego smiała zobaczysz! 😉

o i Ty masz problem z głupimi pytaniami... ech moja mówi, ale nie chodzi.. Twój synek nie mówi, ale biega... no sprawiedliwośc musi być! 😉

Co do kaszki to ja Ci powiem Kochana tak! Zeleży jakiej firmy i jaka kaszka!!!
Ja zazwyczaj robię tak, że wlewam do butelki 180 wody, podgrzewam i wsypuję 9 miarek kaszki Humany. Ale ostatnio miałam jakąs inną to na te 180 ml wody wsypywałam 6 miarek kaszki - miarki biore od mleka Bebilon. Nie wiem jakie inne mleka maja miarki, ale myslę że podobne...
Patrzę, żeby po wymieszaniu jednak była płynna ale taka gęstawa jak gęsty sok przecierowy!
O a jak robię rano do jedzenia łyżeczką to tej samej kaszki daję 9 miarek ale na 90 ml wody czyli o połowe mniej wody. Może wypróbuj ze swoją kaszką tak zrobić, że tak jak robisz gesta to o połowe wiecej wody a kaszki tyle samo 😉

aaa_aniusia oj to widzę, że wzięło Cię na czytanie książek! Super!

Yenifer no niestety nie wszyscy odbierają przesłanie filmu prawidłowo, ale co zrobic?
A potem płacz i lament i zgrzytanie zębów...

O i widzę, że prawie każdego do kogoś przyrównujesz 😉 Ciekawe z kim ja się Tobie koajrzę hi hi

Cherry o to super, że mamusia Cię tak obkupiła, a raczej kacperka! Moja mamcia wczoraj kupiła Izuni myszkę minnie bo była przeceniona z 200 na 100 taka opowiadająca bajki i spiewająca, ale mnie nie powala na kolana...
Ojj kombinezon na przyszły rok też by mi się marzył.... po takiej wyprzedazowej cenie...

Ojj miałas przygody wczoraj niezłe widzę! Najwazniejsze, że wszystko dobrze się skończyło!
Widać Wasz wózek i fotelik nikomu na szczęście potrzebny nie był! 😉

Wanilia ja jako matemaytyk poprzeliczałam sobie wg siatek centyylowych, że do przyszłego roku dziecko powinno zmienić rozmiar 2 razy więc jak teraz Iza nosi 68/74 to za rok w zimie będzie 80/86 nosić 😉 zalezy jaka firma, bo te rozmiary takie nierówne!

Ale fakt faktem, że za rok będzie dokładnie wiadomo ile dziecko urosło...
No i moda inna 😉

aaa_aniusia my też mamy te naklejki i jak będe miałą chwilkę to wstawię zdjęcie, tylko najpierw musze iśc zrobić 😉
U nas słoneczka ani widu, ani słychu! Śnieg pruszy od rana cały czas, ale my chore więc dzisiaj na spacer nie idziemy!
Maksiu sliczny chłopczyk!

Ojj to wspólczuję z włoskami! No ale zdarza się tak niestety 😞

Shelby ojj tak masażyk mile widziany jest zawsze 😉
Z pogodą możemy podac sobie rękę.. 😞

Co do pytań to faktycznie stale coś będzie.. teraz chodzenie, potem mówienie, a potem czy liczy, czy umie alfabet, czy już chodzi do przedszkola, czy juz do szkoły a na studia idzie??? a nie wychodzi za mąż/ nie żeni się? no stale coś! Luzie już tacy sa i stale będą pytać..

Mój mąż jeździ motorem i coć czuję, że moja córka już je kocha... bo już się do nich tuli, głaska, cieszy się, na torze jak bylismy na zawodach, akurat kolega z Niemiec jeździł to spała sobie i wogóle jej ogromny hałas z ryku silników nie przeszkadzał!

A latem jak tata wracał z pracy na motorze to witała go na podwórzu zawsze z usmiechem, a On ją sadzał na motor i tak go głaskała... ech oby tylko na ścigaczach nie chciała jeździć jak mój mąz kiedyś... bo chyba zawał za każdym razem będę miała jak tylko będzie wyjeżdżała z domu...

Nic zmykam dac antybiotyk i zupkę wmusić, albo mlekiem dam jej popić...zobaczymy.. i chyba znów ją uspię...

Miłego dnia




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDusia napisał(a):


Wanilia ja jako matemaytyk poprzeliczałam sobie wg siatek centyylowych, że do przyszłego roku dziecko powinno zmienić rozmiar 2 razy więc jak teraz Iza nosi 68/74 to za rok w zimie będzie 80/86 nosić 😉 zalezy jaka firma, bo te rozmiary takie nierówne!

Ale fakt faktem, że za rok będzie dokładnie wiadomo ile dziecko urosło...
No i moda inna 😉

Iza nosi 68/74?? Toż to drobinka 🙂 Moja ostatnio tak wyrwała że ledwo zaczęła 86 nosić a już z niektórych ubranek wyrasta 😲 Tak więc chyba na nic tu matematyka 😜
Z tą modą to serio?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiecie co, oburzyłam się wczoraj
moja siostra była ze swoją dwuletnią córką w kościele
no i mała trochę była zmęczona i wariowała, więc siostra wyszła do przedsionka, ale tam jeszcze bardziej wariowała, więc wyszły przed kościół, a tam jakaś kobieta (nie więcej niż 30 lat) wyszła za nimi, ze swoim facetem i do mojej siostry, że jest nienormalna, że powinna iść się leczyć, że na zimnie dziecko trzyma, że zaraz po policję zadzwoni i takie tammm....

no wyobrażacie sobie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1 roku dziecko powinno zmienić 5 razy rozmiar i u na tak było! Zaczynaliśmy od 44 😉
a urosnąć 23-25 cm.... u nas się zgadza! 😉 😎 😁
a w 2 roku o 2 rozmiary!

Co do mody to pół żartem pół serio, ale co roku przeciez inne fasony są modne.. raz kratka a raz paski by za rok gładkie... czy z falbankami 😉
U dzieci może w zasadzie aż tego tak nie widać 😉

Shelby faktycznie jakaś nienormalna ta kobita! Widać swoich dzieci nie ma!
Hmm to ja jak mojej każe spac 2 godz na mrozie to już dawno w wariatkowie powinnam wylądować, no ale mam normalnych sąsiadów i nawet ostatnio jedna mówi, że widzi, że hartuje małą, bo codziennie na dworzxe jest długo bez względu na pogode....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...